Saucony MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Short: 5506m 12-stage Road Relay Championships) 5 April 2009
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 1209 Daniel Mulhare Belgrave Harriers 'A' 16:27 12
2 217 Mitch Goose City of Norwich AC 16:31 2
3 636 Stephen Hepples Newham & Essex Beagles 'A' 16:34 6
4 1236 Samater Farah Newham & Essex Beagles 'A' 16:46 12
5 809 Mark Pollard Belgrave Harriers 'A' 16:48 8
6 1254 Martin Cryer Woodford Green & Essex Ladies 'A' 16:51 12
7 1201 Martin Mashford Aldershot Farnham & District AC 'A' 16:55 12
8 405 James Tydeman Basildon AC 16:57 4
9 609 Nicholas Goolab Belgrave Harriers 'A' 17:01 6
10 1009 Neil Speaight Belgrave Harriers 'A' 17:05 10
11 235 Chris Wright Nene Valley Harriers 17:08 2
12 201 Tom Wade Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:08 2
13 221 Ben Warren Harrow AC 'A' 17:08 2
14 1001 Kevin Quinn Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:11 10
15 445 Dominic Easter Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 17:11 4
16 410 Hassan Raidi Belgrave Harriers 'B' 17:18 4
17 250 Ben Wiffen Tonbridge AC 17:18 2
18 205 John Briggs Basildon AC 17:21 2
19 1217 Tommy Carroll City of Norwich AC 17:23 12
20 1033 Jack Tyler Medway & Maidstone AC 17:26 10
21 409 Michael Trees Belgrave Harriers 'A' 17:28 4
22 206 Robert Heaney Bedford & County AC 'A' 17:29 2
23 654 Kevin Murphy Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:30 6
24 401 Mickey Reed Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:31 4
25 424 David Peters Herne Hill Harriers 'A' 17:31 4
26 455 Andrew Mariani Woodford Green & Essex Ladies 'B' 17:36 4
27 1054 Ben Hope Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:39 10
28 254 Tim Prendergast Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:40 2
29 1224 Iain Yates Herne Hill Harriers 'A' 17:41 12
30 436 John Pike Newham & Essex Beagles 'A' 17:41 4
31 245 Dean Clark Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 17:43 2
32 406 Dale Williamson Bedford & County AC 'A' 17:44 4
33 635 Josh Reed Nene Valley Harriers 17:44 6
34 255 Gavin Lewis Woodford Green & Essex Ladies 'B' 17:45 2
35 601 Mike Boucher Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:46 6
36 256 Alex Davies Woodford Green & Essex Ladies 'C' 17:46 2
37 452 Max Kiralyfi Winchester & District 17:47 4
38 231 Chris Hearn Marshall Milton Keynes AC 'A' 17:48 2
39 1202 Shane Richardson Aldershot Farnham & District AC 'B' 17:49 12
40 606 Ryan Parker Bedford & County AC 'A' 17:49 6
41 801 Brian Stopher Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:49 8
42 854 Stuart Maxwell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:52 8
43 253 Rhys Glastonbury Windsor Slough Eton & Hounslow  17:53 2
44 1036 Andrew Robinson Newham & Essex Beagles 'A' 17:53 10
45 621 Peter Norris Harrow AC 'A' 17:54 6
46 224 Jonathan Henderson Herne Hill Harriers 'A' 17:55 2
47 626 Peter Downie Highgate Harriers 17:55 6
48 1255 Angus Holford Woodford Green & Essex Ladies 'B' 17:57 12
49 612 Frank Kilamer Blackheath & Bromley Harriers 'A' 17:57 6
50 618 Andy Kotsyubka Ealing Southall & Middlesex AC 17:58 6
51 1206 Steven Tuttle Bedford & County AC 'A' 17:58 12
52 454 Craig Berg Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:59 4
53 214 Ian Habgood Bournemouth AC 18:00 2
54 1250 Harry Paton Tonbridge AC 18:01 12
55 417 James O'Neill City of Norwich AC 18:02 4
56 209 James Fairbourn Belgrave Harriers 'A' 18:07 2
57 1006 Richard Powell Bedford & County AC 'A' 18:07 10
58 210 Peter Willis Belgrave Harriers 'B' 18:09 2
59 624 Jonathan Stead Herne Hill Harriers 'A' 18:10 6
60 421 Alan Chetwynd Harrow AC 'A' 18:10 4
61 435 Adam Binns Nene Valley Harriers 18:11 4
62 220 Alex McIntosh Garden City Runners 18:11 2
63 655 Omar Mansour Woodford Green & Essex Ladies 'B' 18:11 6
64 1024 Simon Coombes Herne Hill Harriers 'A' 18:12 10
65 1229 Ian Cardy Kent AC 18:12 12
66 845 William Collins-Pallet Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 18:12 8
67 412 Dave McKinley Blackheath & Bromley Harriers 'A' 18:14 4
68 234 Joel Clewett Met Police 18:14 2
69 248 Nick Malynn Thames Hare & Hounds  18:15 2
70 602 Richard Batchelor Aldershot Farnham & District AC 'B' 18:17 6
71 215 David Boyce Brighton & Hove City AC 'A' 18:17 2
72 825 David Peters Herne Hill Harriers 'B'* 18:18 8
73 1226 Richard Stewart Highgate Harriers 18:20 12
74 226 Dale Bickham Highgate Harriers 18:20 2
75 402 Tom Bowerman Aldershot Farnham & District AC 'B' 18:21 4
76 1048 Nick Altmann Thames Hare & Hounds  18:22 10
77 236 Leigh Crispin Newham & Essex Beagles 'A' 18:23 2
78 633 Tim Alexander Medway & Maidstone AC 18:23 6
79 429 Andrew Vagi Kent AC 18:24 4
80 1027 Tom Hall Hillingdon AC 18:25 10
81 249 Mohamud Aadan Thames Valley Harriers 18:26 2
82 414 Richard Felton Bournemouth AC 18:27 4
83 605 Matt Bloy Basildon AC 18:27 6
84 826 Joseph Lowe Highgate Harriers 18:30 8
85 652 Dominic Kirayfi Winchester & District 18:30 6
86 806 Richard Henderson Bedford & County AC 'A' 18:30 8
87 440 Andrew Suter Peterborough AC 18:30 4
88 625 Tim Ridley Herne Hill Harriers 'B'* 18:32 6
89 229 Luke Armitage Kent AC 18:32 2
90 848 Olly Mytton Thames Hare & Hounds  18:33 8
91 442 Daniel Thorne Reading AC 18:34 4
92 453 Gavin Smith Windsor Slough Eton & Hounslow  18:36 4
93 450 Kurt Wolfe Tonbridge AC 18:36 4
94 1245 Andy Magnall Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 18:38 12
95 218 Ben McCallum Ealing Southall & Middlesex AC 18:39 2
96 1045 Richard Williams Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 18:40 10
97 824 Kofi Agyei Herne Hill Harriers 'A' 18:41 8
98 1035 Adam Birch Nene Valley Harriers 18:41 10
99 202 Danny Heathcote Aldershot Farnham & District AC 'B' 18:41 2
100 240 Gary Sutton Peterborough AC 18:41 2
101 1002 Scott Smith-Bannister Aldershot Farnham & District AC 'B' 18:42 10
102 614 Ryan Saunders Bournemouth AC 18:43 6
103 817 Martyn Bath City of Norwich AC 18:45 8
104 1230 John Flahive London Heathside AC 18:47 12
105 850 James Taylor Tonbridge AC 18:47 8
106 212 Martin Airey Blackheath & Bromley Harriers 'A' 18:49 2
107 1034 Jonathan Waterfield Met Police 18:51 10
108 456 Alex Chklar Woodford Green & Essex Ladies 'C' 18:51 4
109 252 Julian Mann Winchester & District 18:54 2
110 420 Steve Kemble Garden City Runners 18:54 4
111 829 Len Reilly Kent AC 18:55 8
112 1233 Nick Slade Medway & Maidstone AC 18:55 12
113 243 Miguel Branco Serpentine RC 'A' 18:57 2
114 1053 Luke Turton Windsor Slough Eton & Hounslow  18:58 10
115 1243 John Nugus Serpentine RC 'A' 19:00 12
116 1050 James Darby Tonbridge AC 19:03 10
117 443 Barney Southin Serpentine RC 'A' 19:03 4
118 629 Jeremy Holt Kent AC 19:03 6
119 242 Michael Aldridge Reading AC 19:05 2
120 812 Tim Soutar Blackheath & Bromley Harriers 'A' 19:06 8
121 610 Matthew Whiting Belgrave Harriers 'B' 19:06 6
122 651 Andrew Deamer Wells City Harriers 19:07 6
123 615 Josh Mutch Brighton & Hove City AC 'A' 19:08 6
124 433 James Hogg Medway & Maidstone AC 19:09 4
125 1210 Mark Humphrey Belgrave Harriers 'B' 19:10 12
126 1043 Andrew Davies Serpentine RC 'A' 19:10 10
127 1239 Frank Hale Norwich RR 19:10 12
128 251 Matthew Lewis Wells City Harriers 19:11 2
129 836 Andre Duque Newham & Essex Beagles 'A' 19:11 8
130 1021 Mike Lepps Harrow AC 'A' 19:11 10
131 833 Josh Nice Medway & Maidstone AC 19:15 8
132 642 Mark Curson Reading AC 19:17 6
133 1248 Chris Daniels Thames Hare & Hounds  19:18 12
134 805 Paul Bumstead Basildon AC 19:19 8
135 1055 James Meadows Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:20 10
136 1212 Richard Daniel Blackheath & Bromley Harriers 'A' 19:25 12
137 418 Chris Hepworth Ealing Southall & Middlesex AC 19:26 4
138 425 James Ward Herne Hill Harriers 'B'* 19:28 4
139 1018 Doug Buckeridge Ealing Southall & Middlesex AC 19:29 10
140 830 Andy Welshman London Heathside AC 19:29 8
141 426 Chris Bailey Highgate Harriers 19:31 4
142 1052 Michael Davies Winchester & District 19:32 10
143 650 Nick Jesson Tonbridge AC 19:32 6
144 1012 Adam Atkinson Blackheath & Bromley Harriers 'A' 19:33 10
145 1253 Stphen Fell Windsor Slough Eton & Hounslow  19:35 12
146 449 Matt Ponting Thames Valley Harriers 19:35 4
147 835 James Venue Nene Valley Harriers 19:36 8
148 843 Tiago Branco Serpentine RC 'A' 19:37 8
149 802 Keith Donkin Aldershot Farnham & District AC 'B' 19:37 8
150 207 Liam Smyth Bedford & County AC 'B' 19:38 2
151 448 Anthony Doolittle Thames Hare & Hounds  19:38 4
152 834 Nigel Rowe Met Police 19:39 8
153 1252 David Vosser Winchester & District 19:40 12
154 1235 Chris Mooney Nene Valley Harriers 19:42 12
155 227 Andy Miles Hillingdon AC 19:42 2
156 1231 Ross MacKenzie Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:42 12
157 430 Steve Monaghan London Heathside AC 19:43 4
158 617 Mikey Beamish City of Norwich AC 19:44 6
159 653 Cameron Smart Windsor Slough Eton & Hounslow  19:45 6
160 603 Paul Bridgman Aldershot Farnham & District AC 'C' 19:45 6
161 451 Pete Darton Wells City Harriers 19:46 4
162 1244 Paul Phibbs Serpentine RC 'B' 19:46 12
163 643 Roger Coyle Serpentine RC 'A' 19:47 6
164 216 Howard Bristow Brighton & Hove City AC 'B'* 19:48 2
165 827 Tony Grant Hillingdon AC 19:48 8
166 1204 Des Michael Barnet & District AC 19:50 12
167 444 Andrew Taylor Serpentine RC 'B' 19:50 4
168 630 Matt Byrom London Heathside AC 19:50 6
169 842 Darren Stevens Reading AC 19:51 8
170 815 Marc Price Brighton & Hove City AC 'A' 19:51 8
171 244 Paul Perry Serpentine RC 'B' 19:52 2
172 1228 Michael Scott Huntingdonshire AC 19:52 12
173 1020 Neill Hughes Garden City Runners 19:53 10
174 1029 Lee Haze Kent AC 19:53 10
175 1220 Andy Holt Garden City Runners 19:53 12
176 645 Michael Potticary Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 19:59 6
177 831 Dietmar Moritz Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:59 8
178 404 Jonathan Kilsby Barnet & District AC 20:01 4
179 810 Robert Norville Belgrave Harriers 'B' 20:02 8
180 1042 Darren Lewis Reading AC 20:03 10
181 855 Jon Long Woodford Green & Essex Ladies 'B' 20:05 8
182 1214 Robert Hardyman Bournemouth AC 20:09 12
183 427 Steve Hirons Hillingdon AC 20:09 4
184 648 Larry Matthews Thames Hare & Hounds  20:09 6
185 649 Louis William Thames Valley Harriers 20:09 6
186 1010 David Mason Belgrave Harriers 'B' 20:11 10
187 1242 Alan Wylie Reading AC 20:11 12
188 1015 Mike Bannister Brighton & Hove City AC 'A' 20:15 10
189 804 Peter Ellis Barnet & District AC 20:16 8
190 203 Matt Norman Aldershot Farnham & District AC 'C' 20:17 2
191 1044 Andrew Bloxam Serpentine RC 'B' 20:19 10
192 204 Paul Carter Barnet & District AC 20:20 2
193 1218 Phil York Ealing Southall & Middlesex AC 20:20 12
194 1205 Ben Wheeler Basildon AC 20:21 12
195 844 Jaran Finn Serpentine RC 'B' 20:21 8
196 1234 Chris Fuller Met Police 20:22 12
197 239 Josh Brighty Norwich RR 20:22 2
198 849 John Husbands Thames Valley Harriers 20:28 8
199 1005 Bradley Paynter Basildon AC 20:28 10
200 627 Peter Warburton Hillingdon AC 20:32 6
201 1227 Scott Farley Hillingdon AC 20:32 12
202 604 Yitzak Ben-Aroya Barnet & District AC 20:34 6
203 1221 Matt Judson Harrow AC 'A' 20:37 12
204 211 Peter Cross Belgrave Harriers 'C' 20:37 2
205 803 Adam Tribe Aldershot Farnham & District AC 'C' 20:39 8
206 1240 Martin Dawson Peterborough AC 20:41 12
207 634 Stephen Rodgers Met Police 20:42 6
208 415 Tom Ulliott Brighton & Hove City AC 'A' 20:43 4
209 644 Bradley Cobb Serpentine RC 'B' 20:43 6
210 439 Paul Sullivan Norwich RR 20:46 4
211 1040 John Taylor Peterborough AC 20:49 10
212 1215 Steve Scott Brighton & Hove City AC 'A' 20:50 12
213 851 Dave Stanfield Wells City Harriers 20:50 8
214 1251 Ed Willingham Wells City Harriers 20:51 12
215 431 Richard Harrison Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:52 4
216 821 Luke Hunt Harrow AC 'A' 20:53 8
217 1017 Harry Knowles City of Norwich AC 20:53 10
218 233 Chris Haines Medway & Maidstone AC 20:54 2
219 607 Paul Beedie Bedford & County AC 'B' 20:56 6
220 1026 John O'Shea Highgate Harriers 20:59 10
221 640 Nathan Popple Peterborough AC 21:01 6
222 403 Colin Anderson Aldershot Farnham & District AC 'C' 21:02 4
223 1049 Michael Wilson Thames Valley Harriers 21:03 10
224 1256 Paul Manson Woodford Green & Essex Ladies 'C' 21:06 12
225 1051 Carl Thompson Wells City Harriers 21:09 10
226 428 Barry Wild Huntingdonshire AC 21:11 4
227 807 Paul Westrope Bedford & County AC 'B' 21:13 8
228 852 Callum Brown Winchester & District 21:20 8
229 1038 Doug Bridges Norfolk Gazelles AC 21:20 10
230 434 Paul Wyatt Met Police 21:20 4
231 639 Dale Hurren Norwich RR 21:22 6
232 611 Charles Dickinson Belgrave Harriers 'C' 21:22 6
233 631 Malcolm Down Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:23 6
234 828 John Smith Huntingdonshire AC 21:24 8
235 230 Robin Wootton London Heathside AC 21:26 2
236 814 Mike Hammacott Bournemouth AC 21:31 8
237 839 John-Patrick Fulton Norwich RR 21:35 8
238 411 Edward Smith Belgrave Harriers 'C' 21:39 4
239 853 Michael Hill Windsor Slough Eton & Hounslow  21:39 8
240 840 Peter Davies Peterborough AC 21:42 8
241 620 Steve Williams Garden City Runners 21:47 6
242 1039 Richard Sales Norwich RR 21:48 10
243 818 Tim Moonen Ealing Southall & Middlesex AC 21:50 8
244 820 Dave Edwards Garden City Runners 21:50 8
245 238 Matt Green Norfolk Gazelles AC 21:52 2
246 1014 Ian Graham Bournemouth AC 21:54 10
247 228 Hanno Fischer Huntingdonshire AC 22:16 2
248 838 Peter Thompson Norfolk Gazelles AC 22:22 8
249 1031 Ian Russell Marshall Milton Keynes AC 'A' 22:23 10
250 628 Paul Rayner Huntingdonshire AC 22:29 6
251 1030 Alan Dickson London Heathside AC 22:29 10
252 225 Valdis Pauzers Herne Hill Harriers 'B'* 22:30 2
253 438 Kevin Hardingham Norfolk Gazelles AC 22:34 4
254 856 Michael Murphy Woodford Green & Essex Ladies 'C' 22:37 8
255 1004 Nick Bingham Barnet & District AC 22:47 10
256 1025 Justin Rabbett Herne Hill Harriers 'B'* 22:52 10
257 407 Tom Roberts Bedford & County AC 'B' 22:53 4
258 1238 Graham Hardingham Norfolk Gazelles AC 23:03 12
259 638 Les Hill Norfolk Gazelles AC 23:04 6
260 1249 Paul Woodgate Thames Valley Harriers 23:11 12
261 1007 Pete Dancer Bedford & County AC 'B' 23:13 10
262 1207 Bob Thompson Bedford & County AC 'B' 23:26 12
263 1028 David Connell Huntingdonshire AC 23:44 10
264 656 Martin Mack Woodford Green & Essex Ladies 'C' 24:07 6
265 1056 Trevor Powell Woodford Green & Essex Ladies 'C' 25:45 10