Saucony MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships) 5 April 2009
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 909 Philip Wicks Belgrave Harriers 'A' 23:08 9 Course Record
2 1101 Andy Vernon Aldershot Farnham & District AC 'A' 23:12 11 Better than previous record
3 1136 Mourmin Geele Newham & Essex Beagles 'A' 23:31 11
4 153 Ben Whitby Windsor Slough Eton & Hounslow  23:39 1
5 1109 Russell Dessaix-Chin Belgrave Harriers 'A' 23:55 11
6 706 Darren Deed Bedford & County AC 'A' 24:05 7
7 152 Tom Payn Winchester & District 24:08 1
8 509 Simon Jones Belgrave Harriers 'A' 24:13 5
9 506 Owain Matthews Bedford & County AC 'A' 24:17 5
10 529 James Connor Kent AC 24:30 5
11 314 Steve Way Bournemouth AC 24:36 3
12 1133 Mike Coleman Medway & Maidstone AC 24:44 11
13 109 Stephen Sharp Belgrave Harriers 'A' 24:45 1
14 130 Mehreta Solomon London Heathside AC 24:46 1
15 101 Aaron Harris Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:49 1
16 901 Paul Rodgers Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:52 9
17 336 Kairn Stone Newham & Essex Beagles 'A' 24:52 3
18 945 James Trapmore Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:56 9
19 954 Matt Gunby Woodford Green & Essex Ladies 'A' 24:58 9
20 154 Matt Shone Woodford Green & Essex Ladies 'A' 24:59 1
21 505 Ross Clarke Basildon AC 25:02 5
22 105 Gareth Riddell Basildon AC 25:07 1
23 317 Stu Huntington City of Norwich AC 25:08 3
24 145 Neil Addison Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:12 1
25 709 James Kelly Belgrave Harriers 'A' 25:13 7
26 301 Steve Connor Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:18 3
27 148 James McMullan Thames Hare & Hounds  25:18 1
28 1154 Ewen Malloch Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:20 11
29 512 James Poole Blackheath & Bromley Harriers 'A' 25:23 5
30 143 Nicholas Torry Serpentine RC 'A' 25:25 1
31 136 Scott Sterling Newham & Essex Beagles 'A' 25:25 1
32 754 Hywel Care Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:27 7
33 353 Steve Kimber Windsor Slough Eton & Hounslow  25:27 3
34 1117 Ashley Harrell City of Norwich AC 25:29 11
35 701 Ben Lindsay Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:30 7
36 936 Stuart Major Newham & Essex Beagles 'A' 25:30 9
37 705 Mark Sanford Basildon AC 25:31 7
38 1153 Nathan White Windsor Slough Eton & Hounslow  25:32 11
39 554 Bertie Powell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:34 5
40 149 Chris Smith Thames Valley Harriers 25:34 1
41 952 Phil Killingsley Winchester & District 25:34 9
42 352 Chris Powner Winchester & District 25:36 3
43 1150 Ben Cole Tonbridge AC 25:37 11
44 354 Daniel Agustus Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:39 3
45 306 Andrew Inskip Bedford & County AC 'A' 25:40 3
46 745 Gareth Price Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:41 7
47 103 Neil Phillips Aldershot Farnham & District AC 'C' 25:41 1
48 309 William Cockerell Belgrave Harriers 'A' 25:43 3
49 342 Simon Rance Reading AC 25:45 3
50 501 Joe Wade Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:46 5
51 552 Phillip Berntsen Winchester & District 25:46 5
52 115 Kevin Mason Brighton & Hove City AC 'A' 25:47 1
53 752 David Knapman Winchester & District 25:47 7
54 121 Alan Wray Harrow AC 'A' 25:49 1
55 348 Julian Rendall Thames Hare & Hounds  25:49 3
56 553 Ian May Windsor Slough Eton & Hounslow  25:50 5
57 126 Henry Dodwell Highgate Harriers 25:50 1
58 548 Andy Weir Thames Hare & Hounds  25:51 5
59 349 James Sumpter Thames Valley Harriers 25:51 3
60 736 Robert Cole Newham & Essex Beagles 'A' 25:52 7
61 106 Chris Riley Bedford & County AC 'A' 25:52 1
62 345 Steven Murphy Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:54 3
63 953 Alex Tovey Windsor Slough Eton & Hounslow  25:54 9
64 329 Simon Taylor Kent AC 25:55 3
65 150 Nick Barrable Tonbridge AC 25:57 1
66 326 Ben Pochee Highgate Harriers 25:57 3
67 729 Andrew Dunwoody Kent AC 25:58 7
68 924 Brian Wilder Herne Hill Harriers 'A' 25:58 9
69 948 Simon Wurr Thames Hare & Hounds  25:59 9
70 906 Tom Naylor Bedford & County AC 'A' 25:59 9
71 124 Chris Busaleh Herne Hill Harriers 'A' 26:00 1
72 315 Matthew Bristow Brighton & Hove City AC 'A' 26:01 3
73 717 Carl Goose City of Norwich AC 26:03 7
74 151 Alistair Lindsey Wells City Harriers 26:04 1
75 542 Nick Earl Reading AC 26:06 5
76 1124 Tim Elsey Herne Hill Harriers 'A' 26:07 11
77 324 Alan Barnes Herne Hill Harriers 'A' 26:08 3
78 929 Michael Claff Kent AC 26:09 9
79 721 Damian Nevins Harrow AC 'A' 26:11 7
80 524 Keith Newton Herne Hill Harriers 'A' 26:12 5
81 915 James Tomlinson Brighton & Hove City AC 'A' 26:12 9
82 933 Ben Tyler Medway & Maidstone AC 26:13 9
83 931 Marcin Fudalej Marshall Milton Keynes AC 'A' 26:13 9
84 536 Louis Jones Newham & Essex Beagles 'A' 26:14 5
85 350 Sam Bradley Tonbridge AC 26:16 3
86 112 Andrew Conway Blackheath & Bromley Harriers 'A' 26:16 1
87 343 Richard Phillips Serpentine RC 'A' 26:19 3
88 724 Jeff Cunningham Herne Hill Harriers 'A' 26:19 7
89 327 Matt Revier Hillingdon AC 26:20 3
90 712 Dave Taylor Blackheath & Bromley Harriers 'A' 26:21 7
91 521 Mohammed Rahim Harrow AC 'A' 26:23 5
92 302 Nathan Aspinall Aldershot Farnham & District AC 'B' 26:24 3
93 905 Nick Wetheridge Basildon AC 26:24 9
94 921 Jim Cooper Harrow AC 'A' 26:24 9
95 1102 Joe Morwood Aldershot Farnham & District AC 'B' 26:25 11
96 333 Barry Royden Medway & Maidstone AC 26:26 3
97 943 Hugh Torry Serpentine RC 'A' 26:27 9
98 748 Mark Tuckett Thames Hare & Hounds  26:29 7
99 127 Martin Bateman Hillingdon AC 26:32 1
100 710 Malachi Byansi Belgrave Harriers 'B' 26:32 7
101 310 Richard Stannard Belgrave Harriers 'B' 26:33 3
102 534 Leigh Packer Met Police 26:34 5
103 1148 Andrew McNamara Thames Hare & Hounds  26:35 11
104 139 Andrew Bunn Norwich RR 26:36 1
105 526 Stephen Whiting Highgate Harriers 26:36 5
106 917 Luke Allen City of Norwich AC 26:36 9
107 539 Simon Millett Norwich RR 26:37 5
108 753 Charles Coleman Windsor Slough Eton & Hounslow  26:38 7
109 321 Julian Critchlow Harrow AC 'A' 26:40 3
110 1115 Andrew Donno Brighton & Hove City AC 'A' 26:40 11
111 114 Jon Sharkey Bournemouth AC 26:41 1
112 543 Martin Gaunt Serpentine RC 'A' 26:43 5
113 110 Knut Hegvold Belgrave Harriers 'B' 26:47 1
114 117 Jonny Quint City of Norwich AC 26:49 1
115 120 Simon Mace Garden City Runners 26:51 1
116 1143 Andrew Reeves Serpentine RC 'A' 26:51 11
117 550 Daniel Bradley Tonbridge AC 26:53 5
118 335 Nick Grimer Nene Valley Harriers 26:53 3
119 533 Pat Curran Medway & Maidstone AC 26:53 5
120 104 Grant Ramsey Barnet & District AC 26:55 1
121 312 Alex Bruce-Littlewood Blackheath & Bromley Harriers 'A' 26:56 3
122 129 Richard Munn Kent AC 26:57 1
123 726 Ryan McKinlay Highgate Harriers 26:58 7
124 131 Paul Bond Marshall Milton Keynes AC 'A' 26:59 1
125 927 Anupam Das Hillingdon AC 27:00 9
126 751 Rob Parfitt Wells City Harriers 27:02 7
127 1106 Luke Humphreys Bedford & County AC 'A' 27:05 11
128 1151 Jon James Wells City Harriers 27:05 11
129 502 Andy Stopher Aldershot Farnham & District AC 'B' 27:06 5
130 320 David Vaughan Garden City Runners 27:06 3
131 118 Sam Ashcroft Ealing Southall & Middlesex AC 27:08 1
132 743 Eric Phillips Serpentine RC 'A' 27:08 7
133 1145 Tony Jackson Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 27:09 11
134 134 Iain Campbell Met Police 27:09 1
135 351 Jack Bancroft Wells City Harriers 27:09 3
136 755 Martin McLean Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:10 7
137 702 Paul Couldridge Aldershot Farnham & District AC 'B' 27:12 7
138 727 Daniel Thompson Hillingdon AC 27:15 7
139 912 Jean Baptiste-Philip Blackheath & Bromley Harriers 'A' 27:21 9
140 330 Paul Lemmon London Heathside AC 27:21 3
141 750 Graeme Saker Tonbridge AC 27:22 7
142 1121 Mark Cursons Harrow AC 'A' 27:22 11
143 1114 Ian White Bournemouth AC 27:23 11
144 510 Landa Eguia Belgrave Harriers 'B' 27:24 5
145 527 Richard Mann Hillingdon AC 27:27 5
146 1120 Bruce Judge Garden City Runners 27:27 11
147 318 Hussain Jama Ealing Southall & Middlesex AC 27:28 3
148 742 Stephen Granger-Bevan Reading AC 27:28 7
149 738 Paul Higham Norfolk Gazelles AC 27:28 7
150 102 Mathias Cartailler Aldershot Farnham & District AC 'B' 27:29 1
151 339 Wayne Utting Norwich RR 27:30 3
152 925 Mike Cummings Herne Hill Harriers 'B'* 27:31 9
153 133 Adrian Lowther Medway & Maidstone AC 27:33 1
154 902 Steve Laidler Aldershot Farnham & District AC 'B' 27:35 9
155 155 Richard Holland Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:38 1
156 1110 Andrew Sentance Belgrave Harriers 'B' 27:44 11
157 517 Reece Wood City of Norwich AC 27:44 5
158 142 Carl Bradbury Reading AC 27:45 1
159 135 John Nash Nene Valley Harriers 27:46 1
160 138 Steve Baldwin Norfolk Gazelles AC 27:47 1
161 910 Ben Hurley Belgrave Harriers 'B' 27:49 9
162 725 Sam Knight Herne Hill Harriers 'B'* 27:49 7
163 720 Mike Bridges Garden City Runners 27:52 7
164 942 Tom Munt Reading AC 27:55 9
165 951 Jon Gilling Wells City Harriers 27:56 9
166 1130 Richard Browne London Heathside AC 27:56 11
167 733 Tom Collins Medway & Maidstone AC 27:57 7
168 950 Simon Fraser Tonbridge AC 27:57 9
169 930 Norman Mitchell London Heathside AC 27:59 9
170 739 Ben Russell Norwich RR 28:00 7
171 1105 Greg Deacon Basildon AC 28:01 11
172 939 Steve Gibbs Norwich RR 28:02 9
173 1139 Martin Horlock Norwich RR 28:03 11
174 555 Dave Cox Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:04 5
175 749 Manuel Da Silva Thames Valley Harriers 28:05 7
176 551 Eliot Haimes Wells City Harriers 28:05 5
177 715 Luke Lambourne Brighton & Hove City AC 'A' 28:09 7
178 107 Sam Wallbank Bedford & County AC 'B' 28:10 1
179 730 Julian Ferraro London Heathside AC 28:13 7
180 549 Stephen Norris Thames Valley Harriers 28:14 5
181 938 Tim Topper Norfolk Gazelles AC 28:14 9
182 1134 John Hine Met Police 28:14 11
183 1135 Ian Aunger Nene Valley Harriers 28:14 11
184 926 Saningo Martyn Highgate Harriers 28:16 9
185 515 John Lowden Brighton & Hove City AC 'A' 28:17 5
186 1126 Andrew Aitken Highgate Harriers 28:20 11
187 707 James Elworthy Bedford & County AC 'B' 28:22 7
188 305 Daniel Shane Basildon AC 28:26 3
189 918 John Blanchard Ealing Southall & Middlesex AC 28:26 9
190 304 Adrian Mason Barnet & District AC 28:27 3
191 1129 Andrew Farqharson Kent AC 28:27 11
192 334 Rhys Peters Met Police 28:29 3
193 545 Eric Mayers Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 28:32 5
194 940 Matthew Pettit Peterborough AC 28:32 9
195 1104 Costa Michael Barnet & District AC 28:35 11
196 1152 Ian Berry Winchester & District 28:36 11
197 735 Lance Hemmings Nene Valley Harriers 28:38 7
198 718 Gavin Boyter Ealing Southall & Middlesex AC 28:39 7
199 140 Brian Corleys Peterborough AC 28:50 1
200 504 James Taylor Barnet & District AC 28:55 5
201 920 Mark Dickinson Garden City Runners 28:59 9
202 355 Andrew Clare Woodford Green & Essex Ladies 'B' 29:00 3
203 714 Laurent Kelly Bournemouth AC 29:03 7
204 904 Dave Wilcock Barnet & District AC 29:04 9
205 1142 Duncan Shermer Reading AC 29:04 11
206 1127 Paul Leppard Hillingdon AC 29:05 11
207 144 Nick Copas Serpentine RC 'B' 29:06 1
208 734 Mick Lane Met Police 29:06 7
209 955 Matt Molloy Woodford Green & Essex Ladies 'B' 29:08 9
210 1118 Rob Brown Ealing Southall & Middlesex AC 29:10 11
211 311 Warren Lynch Belgrave Harriers 'C' 29:10 3
212 303 Jaime Del Campo Aldershot Farnham & District AC 'C' 29:12 3
213 1149 Philip Wetton Thames Valley Harriers 29:13 11
214 538 Trevor Adcock Norfolk Gazelles AC 29:15 5
215 935 Steve Reid Nene Valley Harriers 29:16 9
216 340 Oliver Mason Peterborough AC 29:21 3
217 1112 Daniel Brewer Blackheath & Bromley Harriers 'A' 29:22 11
218 530 Andy Owen London Heathside AC 29:23 5
219 535 Ollie Rich Nene Valley Harriers 29:24 5
220 1131 Ian Van Lokven Marshall Milton Keynes AC 'A' 29:26 11
221 520 Laurence Pidcock Garden City Runners 29:29 5
222 338 Phil Cooper Norfolk Gazelles AC 29:33 3
223 514 Robin Copestick Bournemouth AC 29:34 5
224 507 Mike Shotbolt Bedford & County AC 'B' 29:35 5
225 949 Lee Benjamin Thames Valley Harriers 29:36 9
226 1155 Harold Wyber Woodford Green & Essex Ladies 'B' 29:41 11
227 1144 Nicola Barberis Serpentine RC 'B' 29:43 11
228 331 Ian Clayton Marshall Milton Keynes AC 'A' 29:46 3
229 307 Gavin Reynolds Bedford & County AC 'B' 29:50 3
230 325 Deron Fagan Herne Hill Harriers 'B'* 29:52 3
231 704 Tim Butler Barnet & District AC 29:52 7
232 728 Shane Hunt Huntingdonshire AC 29:55 7
233 703 Tom Graham Aldershot Farnham & District AC 'C' 29:58 7
234 740 Micaiah Debbage Peterborough AC 30:05 7
235 1128 Geoff Brewster Huntingdonshire AC 30:06 11
236 744 Jolyon Attwooll Serpentine RC 'B' 30:16 7
237 156 Terry McCarthy Woodford Green & Essex Ladies 'C' 30:16 1
238 731 Ian Pheasey Marshall Milton Keynes AC 'A' 30:18 7
239 125 Louis Dennington Herne Hill Harriers 'B'* 30:20 1
240 344 Robert Westaway Serpentine RC 'B' 30:22 3
241 128 Ian Marshall Huntingdonshire AC 30:29 1
242 928 Sean Barker Huntingdonshire AC 30:31 9
243 1138 Pete Johnson Norfolk Gazelles AC 30:31 11
244 756 Andy Coleman Woodford Green & Essex Ladies 'C' 30:34 7
245 503 Jamie Smith Aldershot Farnham & District AC 'C' 30:37 5
246 518 Luke Nicholas Ealing Southall & Middlesex AC 30:38 5
247 544 Paul Fromme Serpentine RC 'B' 30:48 5
248 944 Kieran Dignan Serpentine RC 'B' 30:56 9
249 914 Nick Kenchington Bournemouth AC 31:02 9
250 1156 Steve Lambert Woodford Green & Essex Ladies 'C' 31:05 11
251 528 Andrew Richardson Huntingdonshire AC 31:05 5
252 907 Paul Wilkerson Bedford & County AC 'B' 31:21 9
253 1107 Robert Lands Bedford & County AC 'B' 31:32 11
254 111 Peter Marsh Belgrave Harriers 'C' 31:35 1
255 328 Steve Wellman Huntingdonshire AC 31:44 3
256 1140 Jason Birke Peterborough AC 31:48 11
257 540 Ray Wilson Peterborough AC 31:53 5
258 556 Steve Dawkins Woodford Green & Essex Ladies 'C' 32:12 5
259 116 Andrew Chapman Brighton & Hove City AC 'B'* 32:16 1
260 956 Paul Stockings Woodford Green & Essex Ladies 'C' 32:19 9
261 531 Dolrick Percy Marshall Milton Keynes AC 'A' 32:29 5
262 934 Princeton Akpojaro Met Police 32:35 9
263 525 Tony Harran Herne Hill Harriers 'B'* 32:53 5
264 356 Paul Clarke Woodford Green & Essex Ladies 'C' 32:54 3
265 511 Lars Rehn Belgrave Harriers 'C' 33:58 5
266 711 #N/A Belgrave Harriers 'C' 36:55 7