McCain National Young Athletes League - Division Southern 1 West - Match 5 - Milton Keynes - Sunday 19 July 2009
1 Marshall Milton Keynes AC 495
2 Hillingdon Juniors AC 446
3 Oxford City AC 277
4 Bicester AC & Banbury Harriers 217
T32 U17M 100m 'A' Wind=     U17M 100m 'B' Wind=    
1 11 James Edghill Hillingdon Juniors AC 11.4 G3*  1 12 John Johnson Hillingdon Juniors AC 12.0  
2 17 Adrian Horne Marshall Milton Keynes AC 12.0   2 18 Nic Williams Marshall Milton Keynes AC 12.0  
3 1 James Allen Bicester AC & Banbury Harriers 12.1   3 19 Nathan Rockett Oxford City AC 12.6  
4 20 Marcus Woodington Oxford City AC 12.4   4 2 Chris Gann Bicester AC & Banbury Harriers 12.7  
T8 U17M 200m 'A' Wind=     U17M 200m 'B' Wind=    
1 11 James Edghill Hillingdon Juniors AC 23.3 G3*  1 12 John Johnson Hillingdon Juniors AC 24.7  
2 1 James Allen Bicester AC & Banbury Harriers 24.5   2 18 Lloyd Martin Marshall Milton Keynes AC 24.9  
3 17 Nic Williams Marshall Milton Keynes AC 24.6   3 20 Ed Goggs Oxford City AC 25.8  
4 19 Nathan Rockett Oxford City AC 25.7      
T25 U17M 400m 'A'   U17M 400m 'B'  
1 11 Gavin Barclay Hillingdon Juniors AC 54.2 G3  1 12 Carl Yates Hillingdon Juniors AC 55.8 G4 
2 17 Lloyd Martin Marshall Milton Keynes AC 57.3   2 18 Kader Danon Marshall Milton Keynes AC 59.3  
3 19 Oskar Gordon Oxford City AC 58.1   3 20 Osajie Oboh Oxford City AC 61.8
T14 U17M 800m 'A'   U17M 800m 'B'  
1 11 Carl Yates Hillingdon Juniors AC 2:05.4 G4  1 12 Mathew Fayers Hillingdon Juniors AC 2:10.5  
2 17 Ryan Burling Marshall Milton Keynes AC 2:12.4   2 18 Tom Stainsby Marshall Milton Keynes AC 2:20.2  
3 1 Paul Wiggins Bicester AC & Banbury Harriers 2:12.6   3 20 Tristan Smith Oxford City AC 2:35.1  
4 19 Oskar Gordon Oxford City AC 2:20.7      
T37 U17M 1500m 'A'   U17M 1500m 'B'  
1 11 Mathew Fayers Hillingdon Juniors AC 4:55.2 1 12 Gavin Barclay Hillingdon Juniors AC 4:55.5
2 17 Sam Comerford Marshall Milton Keynes AC 5:01.0 2 18 Tom Stainsby Marshall Milton Keynes AC 5:03.7
3 19 Sam Kelly Oxford City AC 5:03.7 3 20 Tristan Smith Oxford City AC 5:06.5
T16 U17M 3000m 'A'   U17M 3000m 'B'  
1 17 Ryan Burling Marshall Milton Keynes AC 9:50.1 G4 1 19 Sam Kelly Oxford City AC 11:07.7
2 11 Rhys Spence Hillingdon Juniors AC 9:53.3 G4 2 12 James Castro Hillingdon Juniors AC 11:45.2
3 20 Joe Warde-Aldam Oxford City AC 10:44.5
4 1 Richard Cadle Bicester AC & Banbury Harriers 10:45.8
T23 U17M 100mh 'A' Wind=     U17M 100mh 'B' Wind=    
1 19 Marcus Woodington Oxford City AC 14.3 G2*  1 18 Chuko Cribb Marshall Milton Keynes AC 18.2  
2 17 Sam Comerford Marshall Milton Keynes AC 16.3   2 11 James Castro Hillingdon Juniors AC 26.0  
3 12 Tim Wilson Hillingdon Juniors AC 20.6        
T2 U17M 400mH 'A'   U17M 400mH 'B'  
1 11 Gavin Barclay Hillingdon Juniors AC 64.5 G4  1 12 Rhys Kirby Hillingdon Juniors AC 65.8  
2 18 Chuko Cribb Marshall Milton Keynes AC 66.3   2 17 Kader Danon Marshall Milton Keynes AC 68.8  
3 20 Joe Warde-Aldam Oxford City AC 69.9   3 19 Oskar Gordon Oxford City AC 70.9
T44 U17M 1500m S/Chase 'A'   U17M 1500m S/Chase 'B'  
1 17 Ryan Burling Marshall Milton Keynes AC 5:05.8 G4 1 2 Paul Wiggins Bicester AC & Banbury Harriers 5:47.5
2 11 Rhys Spence Hillingdon Juniors AC 5:15.7 2 12 James Castro Hillingdon Juniors AC 5:52.2
3 19 Joe Warde-Aldam Oxford City AC 5:42.3 3 20 Tristan Smith Oxford City AC 5:58.8
4 1 Richard Cadle Bicester AC & Banbury Harriers 5:47.5
F29 U17M High Jump 'A'   U17M High Jump 'B'  
1 17 Liam Hutton Marshall Milton Keynes AC 1.70 G4  1 18 Sam Comerford Marshall Milton Keynes AC 1.70 G4 
2 20 Ed Goggs Oxford City AC 1.65   2 19 Andrew Busby Oxford City AC 1.60  
3 2 Paul Wiggins Bicester AC & Banbury Harriers 1.45   3 1 Richard Cadle Bicester AC & Banbury Harriers 1.40  
4 12 Mark Speight Hillingdon Juniors AC 1.35  
F13 U17M Pole Vault 'A'   U17M Pole Vault 'B'
1 17 Liam Hutton Marshall Milton Keynes AC 2.90 G4 
2 1 Chris Gann Bicester AC & Banbury Harriers 2.60  
F17 U17M Long Jump 'A'   U17M Long Jump 'B'
1 17 Matt Shouler Marshall Milton Keynes AC 5.14   1 19 Andrew Busby Oxford City AC 5.05
2 20 Mark Warland Oxford City AC 5.13   2 1 James Allen Bicester AC & Banbury Harriers 4.91
3 2 Jack Stewart Bicester AC & Banbury Harriers 5.04   3 12 James Edghill Hillingdon Juniors AC 4.85
4 11 Rhys Kirby Hillingdon Juniors AC 4.96   4 18 Tom Stainsby Marshall Milton Keynes AC 4.83
F34 U17M Triple Jump 'A'   U17M Triple Jump 'B'
1 17 Chuko Cribb Marshall Milton Keynes AC 12.09 G3  1 18 Matt Shouler Marshall Milton Keynes AC 10.79
2 19 Ed Goggs Oxford City AC 11.86 G4  2 11 Rhys Kirby Hillingdon Juniors AC 10.24
3 1 Jack Stewart Bicester AC & Banbury Harriers 10.73   3 20 Andrew Busby Oxford City AC 9.88
4 12 Carl Yates Hillingdon Juniors AC 10.49  
F22 U17M 5k Shot 'A'   U17M 5k Shot 'B'  
1 1 Jack Stewart Bicester AC & Banbury Harriers 9.66   1 18 Chris Diamond Marshall Milton Keynes AC 9.16  
2 17 Ray Burling Marshall Milton Keynes AC 9.65   2 20 Nathan Rockett Oxford City AC 8.58  
3 19 Josh Flather Oxford City AC 9.44   3 12 Mark Speight Hillingdon Juniors AC 6.55  
4 11 Robert Bateman Hillingdon Juniors AC 9.31    
F9 U17M 1.5k Discus 'A'   U17M 1.5k Discus 'B'  
1 19 Mark Warland Oxford City AC 24.97   1 12 George Ackah Hillingdon Juniors AC 20.04  
2 11 John Johnson Hillingdon Juniors AC 23.81   2 20 Osajie Oboh Oxford City AC 13.23  
3 17 Chris Diamond Marshall Milton Keynes AC 20.66    
F2 U17M 5k Hammer 'A'   U17M 5k Hammer 'B'
1 18 Ray Burling Marshall Milton Keynes AC 40.14 G3*  1 20 Sam Kelly Oxford City AC 17.53
2 11 Robert Bateman Hillingdon Juniors AC 21.91   2 12 Mark Speight Hillingdon Juniors AC 15.15
3 19 Mark Warland Oxford City AC 20.89   3 17 Liam Hutton Marshall Milton Keynes AC 13.79
F32 U17M 700g Javelin 'A'   U17M 700g Javelin 'B'  
1 18 Chris Diamond Marshall Milton Keynes AC 41.67 G4  1 20 Josh Flather Oxford City AC 29.92  
2 12 Tim Wilson Hillingdon Juniors AC 33.75   2 11 George Ackah Hillingdon Juniors AC 27.16  
3 19 Marcus Woodington Oxford City AC 32.39   3 17 Ray Burling Marshall Milton Keynes AC 2.09  
T43 17M 4x100m
1 17 Marshall Milton Keynes AC 47.9
2 11 Hillingdon Juniors AC 47.9
3 19 Oxford City AC 49.6
4 1 Bicester AC & Banbury Harriers 50.7
T47 17M 4x400m
1 11 Hillingdon Juniors AC 3:46.2
2 17 Marshall Milton Keynes AC 3:48.4
3 19 Oxford City AC 4:17.2
T30 U15B 100m 'A' Wind=     U15B 100m 'B' Wind=    
1 17 Orama Chiromo Marshall Milton Keynes AC 12.0 G3*  1 18 Alfie Gardner-Potter Marshall Milton Keynes AC 12.3 G4* 
2 11 Zak Coker Hillingdon Juniors AC 12.2 G4*  2 12 Connor Keet Hillingdon Juniors AC 12.7 * 
3 19 Matthew Gain Oxford City AC 12.4 G4*  3 1 Tom Biegel Bicester AC & Banbury Harriers 13.9  
4 2 - Bicester AC & Banbury Harriers 13.5 *  4 20 Tom Stockford Oxford City AC 14.2  
T6 U15B 200m 'A' Wind=     U15B 200m 'B' Wind=    
1 17 Orama Chiromo Marshall Milton Keynes AC 25.1 G4*  1 12 Nyasha Pindai Hillingdon Juniors AC 27.0  
2 19 Matthew Gain Oxford City AC 25.1 G4*  2 18 Ben Pointon Marshall Milton Keynes AC 27.4  
3 11 Sam Hobbs Hillingdon Juniors AC 26.1   3 2 Callum Meadows Bicester AC & Banbury Harriers 28.8  
4 1 Edward Burgess Bicester AC & Banbury Harriers 26.9   4 20 Alex Cooper Oxford City AC 30.1  
T24 U15B 400m 'A'   U15B 400m 'B'  
1 11 Sam Hobbs Hillingdon Juniors AC 56.5 G3*  1 17 Tom Purton Marshall Milton Keynes AC 59.8  
2 18 Steve Cox Marshall Milton Keynes AC 59.6      
3 19 Matthieu Marshall Oxford City AC 64.7      
4 1 Cameron Fortin-Smith Bicester AC & Banbury Harriers 71.7      
T12 U15B 800m 'A'   U15B 800m 'B'  
1 11 Joe Saissi Hillingdon Juniors AC 2:07.1 G2*  1 18 Ben James Marshall Milton Keynes AC 2:26.8  
2 17 Steve Cox Marshall Milton Keynes AC 2:23.9   2 2 Cameron Fortin-Smith Bicester AC & Banbury Harriers 2:36.7  
3 1 Aidan Hawtin Bicester AC & Banbury Harriers 2:26.1   3 12 James Hailstone Hillingdon Juniors AC 2:37.5  
4 19 Ben Upjohn Oxford City AC 2:26.6   4 20 Alex Cooper Oxford City AC 2:38.8  
T35 U15B 1500m 'A'   U15B 1500m 'B'  
1 19 Matthieu Marshall Oxford City AC 4:44.5 G4 1 20 Josh Tack Oxford City AC 4:50.5
2 1 - Bicester AC & Banbury Harriers 4:53.5 2 18 Callum Tierney Marshall Milton Keynes AC 5:07.7
3 11 Stephen Crosbie Hillingdon Juniors AC 4:57.3 3 12 Dominic Speight Hillingdon Juniors AC 5:11.5
4 17 Tom Cox Marshall Milton Keynes AC 5:00.7
T21 U15B 80mh 'A' Wind=     U15B 80mh 'B' Wind=    
1 1 Edward Burgess Bicester AC & Banbury Harriers 12.5 G2*  1 12 Nyasha Pindai Hillingdon Juniors AC 14.6  
2 11 John Hennessy Hillingdon Juniors AC 13.8   2 18 Colin Carr Marshall Milton Keynes AC 16.9  
3 17 Sean Tierney Marshall Milton Keynes AC 14.8      
4 19 Matthieu Marshall Oxford City AC 15.9      
F28 U15B High Jump 'A'   U15B High Jump 'B'
1 11 Zak Coker Hillingdon Juniors AC 1.55 G4  1 12 Hans Bhandari Hillingdon Juniors AC 1.40
2 19 Andrew Scott Oxford City AC 1.45   2 17 Lewis Barnes Marshall Milton Keynes AC 1.30
3 18 Callum Tierney Marshall Milton Keynes AC 1.30  
F12 U15B Pole Vault 'A' U15B Pole Vault 'B'
1 99 Event Cancelled      
F16 U15B Long Jump 'A'   U15B Long Jump 'B'
1 11 Zak Coker Hillingdon Juniors AC 5.49 G3  1 18 Tom Cox Marshall Milton Keynes AC 4.54
2 17 Orama Chiromo Marshall Milton Keynes AC 5.26 G4  2 12 Nyasha Pindai Hillingdon Juniors AC 4.23
3 2 Callum Meadows Bicester AC & Banbury Harriers 4.34   3 19 Tom Stockford Oxford City AC 4.15
4 20 William Handscombe Oxford City AC 4.16   4 1 Edward Burgess Bicester AC & Banbury Harriers 3.86
F23 U15B 4.00k Shot  'A'   U15B 4.00k Shot  'B'
1 17 Lewis Barnes Marshall Milton Keynes AC 11.33 G3*  1 18 Harrison Holmes Marshall Milton Keynes AC 9.53
2 11 Caryl Frasier Hillingdon Juniors AC 7.07   2 12 Dominic Speight Hillingdon Juniors AC 5.61
3 1 Cameron Fortin-Smith Bicester AC & Banbury Harriers 7.02   3 2 Tom Biegel Bicester AC & Banbury Harriers 5.07
4 19 Josh Tack Oxford City AC 6.05   4 20 William Handscombe Oxford City AC 4.97
F8 U15B 1.25k Discus 'A'   U15B 1.25k Discus 'B'  
1 17 Lewis Barnes Marshall Milton Keynes AC 24.70   1 18 Richard Goldsworthy Marshall Milton Keynes AC 23.73  
2 11 Daniel Payne Hillingdon Juniors AC 22.90   2 12 Sam Hobbs Hillingdon Juniors AC 18.71  
3 19 Matthew Gain Oxford City AC 21.72   3 20 Andrew Scott Oxford City AC 12.76  
4 1 Tom Biegel Bicester AC & Banbury Harriers 11.09    
F1 U15B 4k Hammer 'A'   U15B 4k Hammer 'B'  
1 18 Harrison Holmes Marshall Milton Keynes AC 26.87 G4  1 17 Richard Goldsworthy Marshall Milton Keynes AC 25.14 G4 
2 11 Daniel Payne Hillingdon Juniors AC 21.38   2 12 Caryl Frasier Hillingdon Juniors AC 20.51  
F33 U15B 600g Javelin 'A'   U15B 600g Javelin 'B'  
1 17 Ben Pointon Marshall Milton Keynes AC 37.11 G3  1 18 Richard Goldsworthy Marshall Milton Keynes AC 28.02  
2 11 Daniel Payne Hillingdon Juniors AC 34.93 G4  2 12 Caryl Frasier Hillingdon Juniors AC 26.86  
3 20 Alex Cooper Oxford City AC 11.45    
T41 15B 4x100m
1 11 Hillingdon Juniors AC 51.2
2 17 Marshall Milton Keynes AC 52.0
3 1 Bicester AC & Banbury Harriers 55.0
4 19 Oxford City AC 56.5
T46 15B 4x400m
1 11 Hillingdon Juniors AC 4:09.5
2 19 Oxford City AC 4:33.9
T28 U13B 100m 'A' Wind=     U13B 100m 'B' Wind=    
1 17 Daniel Oderinde Marshall Milton Keynes AC 12.4 G1*  1 12 James Kilby Hillingdon Juniors AC 14.4  
2 1 Liam Grieveson Bicester AC & Banbury Harriers 12.9 G1*  2 18 Sam Cook Marshall Milton Keynes AC 15.1  
3 19 Alex Jones Oxford City AC 13.9 G4  3 2 Logan Keeling Bicester AC & Banbury Harriers 15.6  
4 11 Chandler Stratton Hillingdon Juniors AC 14.3   4 20 Phil Collins Oxford City AC 15.9  
T4 U13B 200m 'A' Wind=     U13B 200m 'B' Wind=    
1 17 Daniel Oderinde Marshall Milton Keynes AC 26.6 G1*  1 18 Mikun Vaughan Marshall Milton Keynes AC 27.2 G2* 
2 1 Liam Grieveson Bicester AC & Banbury Harriers 28.6 G4  2 2 Nathan Grieveson Bicester AC & Banbury Harriers 29.9  
3 19 Alex Jones Oxford City AC 30.3   3 12 Aaron Francis Hillingdon Juniors AC 30.8  
4 11 Chandler Stratton Hillingdon Juniors AC 30.7   4 20 Tom Anstice Oxford City AC 33.3  
T10 U13B 800m 'A'   U13B 800m 'B'  
1 18 Toby Hardman-Smith Marshall Milton Keynes AC 2:31.7 G4  1 17 Sam Cook Marshall Milton Keynes AC 2:32.4 G4 
2 11 Jack Gradwell Hillingdon Juniors AC 2:37.2   2 12 James Kilby Hillingdon Juniors AC 2:42.0  
3 1 Logan Keeling Bicester AC & Banbury Harriers 2:37.8   3 20 Harry Peach Oxford City AC 3:06.0  
4 19 Matthew Soanes Oxford City AC 2:48.3      
T33 U13B 1500m 'A'   U13B 1500m 'B'  
1 11 Hanif Zaris Hillingdon Juniors AC 5:12.8 G4 1 12 - Hillingdon Juniors AC 5:47.3
2 17 Charlton Kerr Marshall Milton Keynes AC 5:14.6 G4
3 19 Ben Daniels Oxford City AC 6:44.8
T17 U13B 75mh 'A' Wind=     U13B 75mh 'B' Wind=    
1 1 Jonah Sweeney Bicester AC & Banbury Harriers 13.4 G2  1 2 Nathan Grieveson Bicester AC & Banbury Harriers 15.5  
2 11 Jack Kirby Hillingdon Juniors AC 13.6 G2  2 12 Chandler Stratton Hillingdon Juniors AC 16.4  
3 17 Mikun Vaughan Marshall Milton Keynes AC 13.6 G2  3 20 Ben Daniels Oxford City AC 18.4  
4 19 Phil Collins Oxford City AC 17.0      
F6 U13B High Jump 'A'  MR U13B High Jump 'B'
1 1 Tom Bosher Bicester AC & Banbury Harriers 1.55 G1*  1 2 Jonah Sweeney Bicester AC & Banbury Harriers 1.25
2 11 Jack Kirby Hillingdon Juniors AC 1.36 G3*  2 12 Jack McDermott Hillingdon Juniors AC 1.05
3 17 Mikun Vaughan Marshall Milton Keynes AC 1.20   3 19 Harry Peach Oxford City AC 1.05
4 20 Ben Daniels Oxford City AC 1.15  
F25 U13B Long Jump 'A'   U13B Long Jump 'B'
1 1 Tom Bosher Bicester AC & Banbury Harriers 4.99 G1*  1 18 Toby Hardman-Smith Marshall Milton Keynes AC 4.05
2 17 Daniel Oderinde Marshall Milton Keynes AC 4.65 G1*  2 2 Jonah Sweeney Bicester AC & Banbury Harriers 3.93
3 19 Alex Jones Oxford City AC 4.36 G3  3 12 James Kilby Hillingdon Juniors AC 3.90
4 11 Jack Kirby Hillingdon Juniors AC 4.20 G4  4 20 Harry Peach Oxford City AC 3.40
F15 U13B 3.25k Shot  'A'   U13B 3.25k Shot  'B'  
1 1 Tom Bosher Bicester AC & Banbury Harriers 9.95 G1*  1 11 Jack Gradwell Hillingdon Juniors AC 7.47 G4 
2 12 Hanif Zaris Hillingdon Juniors AC 7.61 G4  2 19 Matthew Soanes Oxford City AC 5.88  
3 20 Tom Anstice Oxford City AC 6.15   3 2 Nathan Grieveson Bicester AC & Banbury Harriers 5.85  
4 18 Toby Hardman-Smith Marshall Milton Keynes AC 3.86    
T39 13B 4x100m
1 1 Bicester AC & Banbury Harriers 55.0
2 17 Marshall Milton Keynes AC 56.2
3 11 Hillingdon Juniors AC 58.4
4 19 Oxford City AC 61.4
T31 U17W 100m 'A' Wind=     U17W 100m 'B' Wind=    
1 17 Katie James Marshall Milton Keynes AC 13.0 G4*  1 18 Hannah Bushell Marshall Milton Keynes AC 14.0  
2 19 Emily Carstairs Oxford City AC 13.2   2 12 Ashley Newman Hillingdon Juniors AC 14.0  
3 11 Anna Hill Hillingdon Juniors AC 13.6      
4 1 Alex Sweeney Bicester AC & Banbury Harriers 14.3      
T7 U17W 200m 'A' Wind=     U17W 200m 'B' Wind=    
1 17 Katie James Marshall Milton Keynes AC 26.8 G4*  1 18 Hannah Bushell Marshall Milton Keynes AC 29.1  
2 11 Keshia Wood Hillingdon Juniors AC 29.7   2 12 Sonal Patel Hillingdon Juniors AC 33.7  
T26 U17W 300m 'A'   U17W 300m 'B'  
1 17 Katie James Marshall Milton Keynes AC 44.0 G4*  1 18 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC 46.7  
2 19 Melissa Hawtin Oxford City AC 45.4   2 20 Amy Cooper Oxford City AC 47.7  
3 11 Becky Cooper-Davey Hillingdon Juniors AC 48.4   3 12 Sonal Patel Hillingdon Juniors AC 53.9  
4 1 Becky Pull Bicester AC & Banbury Harriers 52.7     0  
T13 U17W 800m 'A'   U17W 800m 'B'  
1 17 Melanie Wood Marshall Milton Keynes AC 2:20.4 G3*  1 18 Beth Swords Marshall Milton Keynes AC 2:24.9 G4* 
2 1 Becky Pull Bicester AC & Banbury Harriers 2:42.2   2 12 Fiona Hailstone Hillingdon Juniors AC 3:33.5  
3 11 Hannah Wells Hillingdon Juniors AC 2:53.0      
T36 U17W 1500m 'A'   U17W 1500m 'B'  
1 17 Melanie Wood Marshall Milton Keynes AC 4:45.2 G2*  1 18 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC 5:15.9
2 19 Melissa Hawtin Oxford City AC 4:49.6 G3*  2 12 Sonal Patel Hillingdon Juniors AC 6:49.4
3 11 Jade Nettleton Hillingdon Juniors AC 6:10.1 3 20 Leah O'Callaghan Oxford City AC 7:00.1
T19 U17W 3000m 'A'   U17W 3000m 'B'  
1 17 Beth Swords Marshall Milton Keynes AC 11:03.0 G4 1 18 Jessica Sweeney Marshall Milton Keynes AC 12:07.2
2 11 Jade Nettleton Hillingdon Juniors AC 12:48.1 2 12 Emma Slater Hillingdon Juniors AC 16:30.9
T20 U17W 80mh 'A' Wind=     U17W 80mh 'B' Wind=    
1 17 Jessica Balderston Marshall Milton Keynes AC 12.7 G3*  1 12 Keshia Wood Hillingdon Juniors AC 13.8 G4 
2 19 Emily Carstairs Oxford City AC 12.8 G3*  2 18 Zoe Frankland Marshall Milton Keynes AC 20.2  
3 11 Georgina Wilcox Hillingdon Juniors AC 12.9 G3*     
T1 U17W 300mH 'A'   U17W 300mH 'B'  
1 17 Jessica Balderston Marshall Milton Keynes AC 51.3   1 12 Becky Cooper-Davey Hillingdon Juniors AC 56.7  
2 11 Georgina Wilcox Hillingdon Juniors AC 53.7   2 18 Zoe Frankland Marshall Milton Keynes AC 57.7  
3 19 Amy Cooper Oxford City AC 54.5      
F19 U17W High Jump 'A'   U17W High Jump 'B'
1 17 Hannah Bushell Marshall Milton Keynes AC 1.40   1 18 Zoe Frankland Marshall Milton Keynes AC 1.30
2 11 Georgina Wilcox Hillingdon Juniors AC 1.35   2 12 Anna Hill Hillingdon Juniors AC 1.25
F11 U17W Pole Vault 'A'   U17W Pole Vault 'B'
1 17 Rebecca Hardy Marshall Milton Keynes AC 2.00   1 18 Jessica Balderston Marshall Milton Keynes AC 1.70
F5 U17W Long Jump 'A'   U17W Long Jump 'B'
1 19 Emily Carstairs Oxford City AC 4.69   1 18 Lottie Hopkins Marshall Milton Keynes AC 3.66
2 17 Rebecca Hardy Marshall Milton Keynes AC 4.60   2 12 Emma Slater Hillingdon Juniors AC 3.20
3 1 Alex Sweeney Bicester AC & Banbury Harriers 3.96   3 20 Leah O'Callaghan Oxford City AC 3.06
4 11 Jade Nettleton Hillingdon Juniors AC 3.28  
F35 U17W Triple Jump 'A'   U17W Triple Jump 'B'
1 17 Rebecca Hardy Marshall Milton Keynes AC 9.41 G4*  1 18 Lucy Brady Marshall Milton Keynes AC 8.80
2 11 Anna Hill Hillingdon Juniors AC 8.97   2 12 Keshia Wood Hillingdon Juniors AC 8.62
3 1 Alex Sweeney Bicester AC & Banbury Harriers 8.34  
F31 U17W 4k Shot 'A'   U17W 4k Shot 'B'
1 17 Stevie Watts Marshall Milton Keynes AC 7.10   1 18 - Marshall Milton Keynes AC 5.49
2 19 Amy Cooper Oxford City AC 6.22   2 20 Sade Mardell Oxford City AC 4.89
3 11 Becky Cooper-Davey Hillingdon Juniors AC 6.14   3 12 Hannah Wells Hillingdon Juniors AC 4.78
F20 U17W 1.0k Discus 'A'   U17W 1.0k Discus 'B'
1 17 Stevie Watts Marshall Milton Keynes AC 27.91 G4*  1 12 Fiona Hailstone Hillingdon Juniors AC 15.04
2 11 Ashley Newman Hillingdon Juniors AC 17.21   2 18 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC 15.03
3 19 Melissa Hawtin Oxford City AC 16.32   3 20 Sade Mardell Oxford City AC 10.26
4 1 Becky Pull Bicester AC & Banbury Harriers 12.96  
F3 U17W 4k Hammer 'A'   U17W 4k Hammer 'B'  
1 11 Fiona Hailstone Hillingdon Juniors AC 16.64   1 12 Emma Slater Hillingdon Juniors AC 13.68  
2 17 Lucy Brady Marshall Milton Keynes AC 13.67   2 18 Lottie Hopkins Marshall Milton Keynes AC 11.16  
F26 U17W 600g Javelin 'A'   U17W 600g Javelin 'B'  
1 17 Stevie Watts Marshall Milton Keynes AC 18.39   1 18 Lucy Brady Marshall Milton Keynes AC 13.16  
2 11 Ashley Newman Hillingdon Juniors AC 13.93   2 12 Hannah Wells Hillingdon Juniors AC 7.16  
3 19 Leah O'Callaghan Oxford City AC 9.07   3 20 Sade Mardell Oxford City AC 6.98  
T42 17W 4x100m
1 17 Marshall Milton Keynes AC 53.9
2 11 Hillingdon Juniors AC 54.9
3 19 Oxford City AC 57.0
T45 17W 4x300m
1 17 Marshall Milton Keynes AC 2:55.7
2 11 Hillingdon Juniors AC 3:39.6
T29 U15G 100m 'A' Wind=     U15G 100m 'B' Wind=    
1 18 Taylor Ward Marshall Milton Keynes AC 13.3 G3*  1 17 Joy Vaughan Marshall Milton Keynes AC 13.3 G3* 
2 11 Nicola Tikare Hillingdon Juniors AC 13.3 G3*  2 12 Rimell Davis Hillingdon Juniors AC 13.9  
3 1 Hannah Cousins Bicester AC & Banbury Harriers 13.6 G4  3 2 Megan Davies Bicester AC & Banbury Harriers 14.1  
4 19 Adela Hussain Oxford City AC 14.2      
T5 U15G 200m 'A' Wind=     U15G 200m 'B' Wind=    
1 17 Alice Nicholls Marshall Milton Keynes AC 27.5 G4*  1 18 Taylor Ward Marshall Milton Keynes AC 28.0 G4 
2 11 Heather Gibbons Hillingdon Juniors AC 28.3   2 12 Eve Follows Hillingdon Juniors AC 28.6  
3 1 Sophie Biegel Bicester AC & Banbury Harriers 29.7   3 20 Lauren Hawtin Oxford City AC 30.7  
4 19 Rebecca Byren Oxford City AC 32.8   4 2 Orla Welby Bicester AC & Banbury Harriers 31.5  
T11 U15G 800m 'A'   U15G 800m 'B'  
1 19 Imogen Van Zyl Oxford City AC 2:29.6 G4  1 20 Jess Anstice Oxford City AC 2:51.3  
2 18 Gemma Childs Marshall Milton Keynes AC 2:29.6 G4  2 12 Esme Stallard Hillingdon Juniors AC 2:54.7  
3 11 Heather Gibbons Hillingdon Juniors AC 2:38.1      
4 1 Sarah Biegel Bicester AC & Banbury Harriers 2:48.4      
T34 U15G 1500m 'A'   U15G 1500m 'B'  
1 1 Connie McMillan Bicester AC & Banbury Harriers 4:59.5 G3*  1 20 Rebecca Byren Oxford City AC 5:20.4
2 17 Jade Leggett Marshall Milton Keynes AC 5:00.5 G3*  2 18 Fern Yull Marshall Milton Keynes AC 5:31.8
3 19 Lauren Hawtin Oxford City AC 5:02.4 G3*  3 2 Harriet Coe Bicester AC & Banbury Harriers 5:45.9
4 11 Rebecca Miles Hillingdon Juniors AC 5:26.4 4 12 Carys Tetlaw Hillingdon Juniors AC 5:54.9
T18 U15G 75mh 'A' Wind=     U15G 75mh 'B' Wind=    
1 1 Hannah Cousins Bicester AC & Banbury Harriers 12.5 G3*  1 12 Eve Follows Hillingdon Juniors AC 14.1  
2 11 Nicola Tikare Hillingdon Juniors AC 12.6 G3*  2 18 Elizabeth Read Marshall Milton Keynes AC 14.3  
3 17 Gemma Childs Marshall Milton Keynes AC 14.1   3 2 Sarah Biegel Bicester AC & Banbury Harriers 16.2  
4 20 Imogen Van Zyl Oxford City AC 15.8      
F18 U15G High Jump 'A'   U15G High Jump 'B'
1 2 Connie McMillan Bicester AC & Banbury Harriers 1.46 G3*  1 1 Jennie Weston Bicester AC & Banbury Harriers 1.35
2 17 Joy Vaughan Marshall Milton Keynes AC 1.43 G4  2 12 Eve Follows Hillingdon Juniors AC 1.25
3 11 Anna Groves Hillingdon Juniors AC 1.35   3 19 Maike Chapel Oxford City AC 1.15
4 20 Adela Hussain Oxford City AC 1.30  
F10 U15G Pole Vault 'A' U15G Pole Vault 'B'
1 17 Lorna Adams Marshall Milton Keynes AC 2.00
F4 U15G Long Jump 'A'   U15G Long Jump 'B'  
1 11 Nicola Tikare Hillingdon Juniors AC 4.76 G2*  1 17 Elizabeth Read Marshall Milton Keynes AC 4.29  
2 1 Jennie Weston Bicester AC & Banbury Harriers 4.60 G3*  2 12 Carys Tetlaw Hillingdon Juniors AC 4.26  
3 18 Joy Vaughan Marshall Milton Keynes AC 4.37 G4  3 2 Megan Davies Bicester AC & Banbury Harriers 4.16  
4 20 Adela Hussain Oxford City AC 4.20   4 19 Maike Chapel Oxford City AC 3.92  
F30 U15G 3.25k Shot 'A'   U15G 3.25k Shot 'B'  
1 17 Kayleigh Presswell Marshall Milton Keynes AC 9.48 G2*  1 18 Kayleigh Watts Marshall Milton Keynes AC 6.43  
2 19 Jess Anstice Oxford City AC 7.78   2 12 Alice Lee Hillingdon Juniors AC 6.06  
3 11 Rimell Davis Hillingdon Juniors AC 7.11   3 20 Imogen Van Zyl Oxford City AC 5.38  
4 1 Alicia Workman Bicester AC & Banbury Harriers 6.32   4 2 Sophie Biegel Bicester AC & Banbury Harriers 4.48
F21 U15G 1.00k Discus 'A'   U15G 1.00k Discus 'B'  
1 17 Kayleigh Presswell Marshall Milton Keynes AC 28.12 G1*  1 18 Kayleigh Watts Marshall Milton Keynes AC 16.58  
2 1 Megan Davies Bicester AC & Banbury Harriers 26.37 G2*  2 12 Alice Lee Hillingdon Juniors AC 15.17  
3 11 Rimell Davis Hillingdon Juniors AC 15.49   3 2 Alicia Workman Bicester AC & Banbury Harriers 14.30  
F27 U15G 600g Javelin 'A'   U15G 600g Javelin 'B'  
1 17 Kayleigh Presswell Marshall Milton Keynes AC 20.34   1 18 Elizabeth Read Marshall Milton Keynes AC 14.59  
2 11 Anna Groves Hillingdon Juniors AC 19.50   2 12 Rebecca Miles Hillingdon Juniors AC 13.62  
3 2 Holly Prior Bicester AC & Banbury Harriers 18.85   3 20 Lauren Hawtin Oxford City AC 8.08  
4 19 Mischa Dodd Oxford City AC 10.72    
T40 15G 4x100m
1 17 Marshall Milton Keynes AC 53.1
2 11 Hillingdon Juniors AC 55.3
3 1 Bicester AC & Banbury Harriers 55.7
4 19 Oxford City AC 59.2
T27 U13G 75m 'A' Wind=     U13G 75m 'B' Wind=    
1 11 Gbemi Olaogun Hillingdon Juniors AC 10.3 G1*  1 20 Beth Mulvany Oxford City AC 11.3  
2 19 Simi Fajamesin Oxford City AC 10.5 G2*  2 1 Emily Benfield Bicester AC & Banbury Harriers 11.4  
3 2 Calena Postalache Bicester AC & Banbury Harriers 10.8 G3*  3 18 Lucy Hacking Marshall Milton Keynes AC 11.4  
4 17 Laeken Impey Marshall Milton Keynes AC 11.2 G4*  4 12 Amy Allen Hillingdon Juniors AC 11.5  
T3 U13G 150m 'A' Wind=     U13G 150m 'B' Wind=    
1 11 Gbemi Olaogun Hillingdon Juniors AC 20.3 G1*  1 12 Georgia Hill Hillingdon Juniors AC 21.2 G3* 
2 19 Amy Busby Oxford City AC 21.3 G3*  2 20 Jess Daniels Oxford City AC 21.6 G4* 
3 1 Emily Benfield Bicester AC & Banbury Harriers 21.6 G4*  3 2 Calena Postalache Bicester AC & Banbury Harriers 21.9 G4* 
4   0 0.00   4 18 Leah Williamson Marshall Milton Keynes AC 22.6  
T9 U13G 800m 'A'   U13G 800m 'B'  
1 19 Beth Mulvany Oxford City AC 2:42.1 G4  1 18 Megan Frankland Marshall Milton Keynes AC 3:05.3  
2 17 Lucy Hacking Marshall Milton Keynes AC 2:43.0 G4  2 2 - Bicester AC & Banbury Harriers 3:07.3  
3 1 Samantha Phillips Bicester AC & Banbury Harriers 3:04.0   3 11 Niamh Hobbs Hillingdon Juniors AC 3:14.6  
4 12 Charlotte Steward Hillingdon Juniors AC 3:09.7      
T22 U13G 1200m 'A'   U13G 1200m 'B'  
1 1 Tory Mobley Bicester AC & Banbury Harriers 4:00.6 G1*  1 17 Hannah Selvey Marshall Milton Keynes AC 4:09.4 G2* 
2 19 Beth Hawtin Oxford City AC 4:00.9 G1*  2 20 Storm Sunderland Oxford City AC 4:14.5 G3* 
3 18 Leah Williamson Marshall Milton Keynes AC 4:09.3 G2*  3 12 Lily Fawssett Hillingdon Juniors AC 5:15.7
4 11 Ellie Edwards Hillingdon Juniors AC 4:55.6 00 
T15 U13G 70mh 'A' Wind=     U13G 70mh 'B' Wind=    
1 11 Georgia Hill Hillingdon Juniors AC 12.5 G2*  1 12 Nyassha Horne Hillingdon Juniors AC 13.2 G4 
2 19 Amy Busby Oxford City AC 12.5 G2*  2 20 Beth Mulvany Oxford City AC 13.7 G4 
3 17 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes AC 14.8   3 18 Nicole Whitchurch Marshall Milton Keynes AC 14.4  
4 1 Samantha Phillips Bicester AC & Banbury Harriers 15.7   4 2 Amy Olah Bicester AC & Banbury Harriers 15.8  
F7 U13G High Jump 'A'   U13G High Jump 'B'  
1 18 Nicole Whitchurch Marshall Milton Keynes AC 1.30 G3  1 17 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes AC 1.25 G4 
2 12 Amy Allen Hillingdon Juniors AC 1.20 G4  2 1 Samantha Phillips Bicester AC & Banbury Harriers 1.10  
3 2 Amy Olah Bicester AC & Banbury Harriers 1.10  
4 19 Simi Fajamesin Oxford City AC 1.05  
F24 U13G Long Jump 'A'   U13G Long Jump 'B'  
1 18 Lucy Hacking Marshall Milton Keynes AC 4.09 G3  1 17 Holly Thorpe Marshall Milton Keynes AC 3.97 G4 
2 20 Jess Daniels Oxford City AC 3.92 G4  2 1 Emily Benfield Bicester AC & Banbury Harriers 3.54  
3 2 Tory Mobley Bicester AC & Banbury Harriers 3.92 G4  3 12 Amy Allen Hillingdon Juniors AC 3.46  
4 11 Georgia Hill Hillingdon Juniors AC 3.73    
F14 U13G 2.72k Shot 'A'   U13G 2.72k Shot 'B'  
1 11 Gbemi Olaogun Hillingdon Juniors AC 7.39 G3  1 12 Nyassha Horne Hillingdon Juniors AC 4.74  
2 1 Kelly Best Bicester AC & Banbury Harriers 6.69 G4  2 2 Amy Olah Bicester AC & Banbury Harriers 3.74  
3 19 Jess Daniels Oxford City AC 6.28 G4  3 20 Billie Meadowcroft Oxford City AC 3.42  
4 17 Holly Thorpe Marshall Milton Keynes AC 5.74    
T38 13G 4x100m
1 11 Hillingdon Juniors AC 56.5
2 19 Oxford City AC 58.6
3 17 Marshall Milton Keynes AC 60.2
4 1 Bicester AC & Banbury Harriers 63.3