Saucony MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 9: Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships) 5 April 2009
Team Positions after leg 9
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 909 Philip Wicks Belgrave Harriers 'A' 23:08 3:12:26 0
2 901 Paul Rodgers Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:52 3:16:29 1
3 906 Tom Naylor Bedford & County AC 'A' 25:59 3:17:25 -1
4 954 Matt Gunby Woodford Green & Essex Ladies 'A' 24:58 3:17:38 0
5 936 Stuart Major Newham & Essex Beagles 'A' 25:30 3:19:42 0
6 905 Nick Wetheridge Basildon AC 26:24 3:22:34 0
7 924 Brian Wilder Herne Hill Harriers 'A' 25:58 3:22:54 0
8 945 James Trapmore Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:56 3:23:20 2
9 952 Phil Killingsley Winchester & District 25:34 3:23:22 -1
10 929 Michael Claff Kent AC 26:09 3:24:23 -1
11 953 Alex Tovey Windsor Slough Eton & Hounslow  25:54 3:25:21 3
12 917 Luke Allen City of Norwich AC 26:36 3:25:22 -1
13 921 Jim Cooper Harrow AC 'A' 26:24 3:25:32 0
14 948 Simon Wurr Thames Hare & Hounds  25:59 3:26:01 2
15 912 Jean Baptiste-Philip Blackheath & Bromley Harriers 'A' 27:21 3:26:23 -3
16 926 Saningo Martyn Highgate Harriers 28:16 3:27:53 -1
17 950 Simon Fraser Tonbridge AC 27:57 3:28:38 0
18 943 Hugh Torry Serpentine RC 'A' 26:27 3:29:26 1
19 910 Ben Hurley Belgrave Harriers 'B' 27:49 3:29:40 -1
20 902 Steve Laidler Aldershot Farnham & District AC 'B' 27:35 3:30:42 0
21 942 Tom Munt Reading AC 27:55 3:31:46 0
22 915 James Tomlinson Brighton & Hove City AC 'A' 26:12 3:32:25 2
23 933 Ben Tyler Medway & Maidstone AC 26:13 3:32:43 3
24 935 Steve Reid Nene Valley Harriers 29:16 3:34:36 -2
25 955 Matt Molloy Woodford Green & Essex Ladies 'B' 29:08 3:34:37 -2
26 927 Anupam Das Hillingdon AC 27:00 3:34:45 3
27 951 Jon Gilling Wells City Harriers 27:56 3:35:10 1
28 949 Lee Benjamin Thames Valley Harriers 29:36 3:35:58 -3
29 914 Nick Kenchington Bournemouth AC 31:02 3:37:37 -2
30 930 Norman Mitchell London Heathside AC 27:59 3:38:10 0
31 918 John Blanchard Ealing Southall & Middlesex AC 28:26 3:40:12 1
32 939 Steve Gibbs Norwich RR 28:02 3:40:50 2
33 920 Mark Dickinson Garden City Runners 28:59 3:40:59 0
34 934 Princeton Akpojaro Met Police 32:35 3:43:48 -3
35 904 Dave Wilcock Barnet & District AC 29:04 3:44:24 0
36 931 Marcin Fudalej Marshall Milton Keynes AC 'A' 26:13 3:45:47 1
37 925 Mike Cummings Herne Hill Harriers 'B'* 27:31 3:47:13 1
38 940 Matthew Pettit Peterborough AC 28:32 3:48:35 1
39 907 Paul Wilkerson Bedford & County AC 'B' 31:21 3:51:58 1
40 938 Tim Topper Norfolk Gazelles AC 28:14 3:52:09 2
41 944 Kieran Dignan Serpentine RC 'B' 30:56 3:52:14 0
42 928 Sean Barker Huntingdonshire AC 30:31 4:01:04 2
43 956 Paul Stockings Woodford Green & Essex Ladies 'C' 32:19 4:01:36 0