Saucony MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 8: Short: 5506m 12-stage Road Relay Championships) 5 April 2009
Team Positions after leg 8
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 809 Mark Pollard Belgrave Harriers 'A' 16:48 2:49:18 0
2 806 Richard Henderson Bedford & County AC 'A' 18:30 2:51:26 0
3 801 Brian Stopher Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:49 2:51:37 0
4 854 Stuart Maxwell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:52 2:52:40 0
5 836 Andre Duque Newham & Essex Beagles 'A' 19:11 2:54:12 0
6 805 Paul Bumstead Basildon AC 19:19 2:56:10 1
7 824 Kofi Agyei Herne Hill Harriers 'A' 18:41 2:56:56 3
8 852 Callum Brown Winchester & District 21:20 2:57:48 -2
9 829 Len Reilly Kent AC 18:55 2:58:14 2
10 845 William Collins-Pallet Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 18:12 2:58:24 4
11 817 Martyn Bath City of Norwich AC 18:45 2:58:46 2
12 812 Tim Soutar Blackheath & Bromley Harriers 'A' 19:06 2:59:02 0
13 821 Luke Hunt Harrow AC 'A' 20:53 2:59:08 -4
14 853 Michael Hill Windsor Slough Eton & Hounslow  21:39 2:59:27 -6
15 826 Joseph Lowe Highgate Harriers 18:30 2:59:37 0
16 848 Olly Mytton Thames Hare & Hounds  18:33 3:00:02 0
17 850 James Taylor Tonbridge AC 18:47 3:00:41 1
18 810 Robert Norville Belgrave Harriers 'B' 20:02 3:01:51 -1
19 843 Tiago Branco Serpentine RC 'A' 19:37 3:02:59 0
20 802 Keith Donkin Aldershot Farnham & District AC 'B' 19:37 3:03:07 0
21 842 Darren Stevens Reading AC 19:51 3:03:51 0
22 835 James Venue Nene Valley Harriers 19:36 3:05:20 2
23 855 Jon Long Woodford Green & Essex Ladies 'B' 20:05 3:05:29 0
24 815 Marc Price Brighton & Hove City AC 'A' 19:51 3:06:13 2
25 849 John Husbands Thames Valley Harriers 20:28 3:06:22 0
26 833 Josh Nice Medway & Maidstone AC 19:15 3:06:30 2
27 814 Mike Hammacott Bournemouth AC 21:31 3:06:35 -5
28 851 Dave Stanfield Wells City Harriers 20:50 3:07:14 -1
29 827 Tony Grant Hillingdon AC 19:48 3:07:45 0
30 830 Andy Welshman London Heathside AC 19:29 3:10:11 2
31 834 Nigel Rowe Met Police 19:39 3:11:13 3
32 818 Tim Moonen Ealing Southall & Middlesex AC 21:50 3:11:46 -2
33 820 Dave Edwards Garden City Runners 21:50 3:12:00 -2
34 839 John-Patrick Fulton Norwich RR 21:35 3:12:48 -1
35 804 Peter Ellis Barnet & District AC 20:16 3:15:20 0
36 803 Adam Tribe Aldershot Farnham & District AC 'C' 20:39 3:17:11 0
37 831 Dietmar Moritz Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:59 3:19:34 2
38 825 David Peters Herne Hill Harriers 'B'* 18:18 3:19:42 3
39 840 Peter Davies Peterborough AC 21:42 3:20:03 -2
40 807 Paul Westrope Bedford & County AC 'B' 21:13 3:20:37 -2
41 844 Jaran Finn Serpentine RC 'B' 20:21 3:21:18 -1
42 838 Peter Thompson Norfolk Gazelles AC 22:22 3:23:55 0
43 856 Michael Murphy Woodford Green & Essex Ladies 'C' 22:37 3:29:17 0
44 828 John Smith Huntingdonshire AC 21:24 3:30:33 0