Saucony MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 7: Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships) 5 April 2009
Team Positions after leg 7
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 709 James Kelly Belgrave Harriers 'A' 25:13 2:32:30 0
2 706 Darren Deed Bedford & County AC 'A' 24:05 2:32:56 1
3 701 Ben Lindsay Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:30 2:33:48 -1
4 754 Hywel Care Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:27 2:34:48 1
5 736 Robert Cole Newham & Essex Beagles 'A' 25:52 2:35:01 -1
6 752 David Knapman Winchester & District 25:47 2:36:28 0
7 705 Mark Sanford Basildon AC 25:31 2:36:51 1
8 753 Charles Coleman Windsor Slough Eton & Hounslow  26:38 2:37:48 -1
9 721 Damian Nevins Harrow AC 'A' 26:11 2:38:15 1
10 724 Jeff Cunningham Herne Hill Harriers 'A' 26:19 2:38:15 -1
11 729 Andrew Dunwoody Kent AC 25:58 2:39:19 0
12 712 Dave Taylor Blackheath & Bromley Harriers 'A' 26:21 2:39:56 0
13 717 Carl Goose City of Norwich AC 26:03 2:40:01 0
14 745 Gareth Price Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:41 2:40:12 1
15 726 Ryan McKinlay Highgate Harriers 26:58 2:41:07 -1
16 748 Mark Tuckett Thames Hare & Hounds  26:29 2:41:29 1
17 710 Malachi Byansi Belgrave Harriers 'B' 26:32 2:41:49 1
18 750 Graeme Saker Tonbridge AC 27:22 2:41:54 -2
19 743 Eric Phillips Serpentine RC 'A' 27:08 2:43:22 1
20 702 Paul Couldridge Aldershot Farnham & District AC 'B' 27:12 2:43:30 1
21 742 Stephen Granger-Bevan Reading AC 27:28 2:44:00 1
22 714 Laurent Kelly Bournemouth AC 29:03 2:45:04 -3
23 755 Martin McLean Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:10 2:45:24 3
24 735 Lance Hemmings Nene Valley Harriers 28:38 2:45:44 -1
25 749 Manuel Da Silva Thames Valley Harriers 28:05 2:45:54 -1
26 715 Luke Lambourne Brighton & Hove City AC 'A' 28:09 2:46:22 -1
27 751 Rob Parfitt Wells City Harriers 27:02 2:46:24 1
28 733 Tom Collins Medway & Maidstone AC 27:57 2:47:15 -1
29 727 Daniel Thompson Hillingdon AC 27:15 2:47:57 0
30 718 Gavin Boyter Ealing Southall & Middlesex AC 28:39 2:49:56 0
31 720 Mike Bridges Garden City Runners 27:52 2:50:10 0
32 730 Julian Ferraro London Heathside AC 28:13 2:50:42 1
33 739 Ben Russell Norwich RR 28:00 2:51:13 1
34 734 Mick Lane Met Police 29:06 2:51:34 -2
35 704 Tim Butler Barnet & District AC 29:52 2:55:04 0
36 703 Tom Graham Aldershot Farnham & District AC 'C' 29:58 2:56:32 0
37 740 Micaiah Debbage Peterborough AC 30:05 2:58:21 0
38 707 James Elworthy Bedford & County AC 'B' 28:22 2:59:24 2
39 731 Ian Pheasey Marshall Milton Keynes AC 'A' 30:18 2:59:35 -1
40 744 Jolyon Attwooll Serpentine RC 'B' 30:16 3:00:57 -1
41 725 Sam Knight Herne Hill Harriers 'B'* 27:49 3:01:24 0
42 738 Paul Higham Norfolk Gazelles AC 27:28 3:01:33 0
43 756 Andy Coleman Woodford Green & Essex Ladies 'C' 30:34 3:06:40 0
44 728 Shane Hunt Huntingdonshire AC 29:55 3:09:09 1