Saucony MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 5: Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships) 5 April 2009
Team Positions after leg 5
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 509 Simon Jones Belgrave Harriers 'A' 24:13 1:50:16 3
2 501 Joe Wade Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:46 1:50:32 -1
3 506 Owain Matthews Bedford & County AC 'A' 24:17 1:51:02 6
4 553 Ian May Windsor Slough Eton & Hounslow  25:50 1:51:25 -2
5 554 Bertie Powell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:34 1:51:51 0
6 552 Phillip Berntsen Winchester & District 25:46 1:52:11 1
7 536 Louis Jones Newham & Essex Beagles 'A' 26:14 1:52:35 -1
8 505 Ross Clarke Basildon AC 25:02 1:52:53 5
9 524 Keith Newton Herne Hill Harriers 'A' 26:12 1:53:46 1
10 521 Mohammed Rahim Harrow AC 'A' 26:23 1:54:10 2
11 517 Reece Wood City of Norwich AC 27:44 1:54:14 -3
12 529 James Connor Kent AC 24:30 1:54:18 8
13 545 Eric Mayers Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 28:32 1:54:32 -10
14 548 Andy Weir Thames Hare & Hounds  25:51 1:54:51 2
15 550 Daniel Bradley Tonbridge AC 26:53 1:55:00 -1
16 512 James Poole Blackheath & Bromley Harriers 'A' 25:23 1:55:38 6
17 510 Landa Eguia Belgrave Harriers 'B' 27:24 1:56:11 -2
18 526 Stephen Whiting Highgate Harriers 26:36 1:56:14 0
19 543 Martin Gaunt Serpentine RC 'A' 26:43 1:56:27 0
20 542 Nick Earl Reading AC 26:06 1:57:15 6
21 514 Robin Copestick Bournemouth AC 29:34 1:57:18 -10
22 549 Stephen Norris Thames Valley Harriers 28:14 1:57:40 -5
23 502 Andy Stopher Aldershot Farnham & District AC 'B' 27:06 1:58:01 1
24 515 John Lowden Brighton & Hove City AC 'A' 28:17 1:59:05 -1
25 535 Ollie Rich Nene Valley Harriers 29:24 1:59:22 -4
26 555 Dave Cox Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:04 2:00:03 1
27 527 Richard Mann Hillingdon AC 27:27 2:00:10 3
28 551 Eliot Haimes Wells City Harriers 28:05 2:00:15 0
29 520 Laurence Pidcock Garden City Runners 29:29 2:00:31 -4
30 533 Pat Curran Medway & Maidstone AC 26:53 2:00:55 2
31 534 Leigh Packer Met Police 26:34 2:01:46 2
32 539 Simon Millett Norwich RR 26:37 2:01:51 2
33 530 Andy Owen London Heathside AC 29:23 2:02:39 -2
34 518 Luke Nicholas Ealing Southall & Middlesex AC 30:38 2:03:19 -5
35 504 James Taylor Barnet & District AC 28:55 2:04:38 2
36 503 Jamie Smith Aldershot Farnham & District AC 'C' 30:37 2:06:49 2
37 540 Ray Wilson Peterborough AC 31:53 2:07:15 -2
38 531 Dolrick Percy Marshall Milton Keynes AC 'A' 32:29 2:07:54 -2
39 544 Paul Fromme Serpentine RC 'B' 30:48 2:09:58 0
40 507 Mike Shotbolt Bedford & County AC 'B' 29:35 2:10:06 1
41 538 Trevor Adcock Norfolk Gazelles AC 29:15 2:11:01 1
42 556 Steve Dawkins Woodford Green & Essex Ladies 'C' 32:12 2:11:59 -2
43 525 Tony Harran Herne Hill Harriers 'B'* 32:53 2:15:03 0
44 528 Andrew Richardson Huntingdonshire AC 31:05 2:16:45 1
45 511 Lars Rehn Belgrave Harriers 'C' 33:58 2:16:59 -1