Saucony MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 5: Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships) 5 April 2009
Fastest times on leg 5
Pos'n No. Name Team Time
1 509 Simon Jones Belgrave Harriers 'A' 24:13
2 506 Owain Matthews Bedford & County AC 'A' 24:17
3 529 James Connor Kent AC 24:30
4 505 Ross Clarke Basildon AC 25:02
5 512 James Poole Blackheath & Bromley Harriers 'A' 25:23
6 554 Bertie Powell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:34
7 501 Joe Wade Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:46
8 552 Phillip Berntsen Winchester & District 25:46
9 553 Ian May Windsor Slough Eton & Hounslow  25:50
10 548 Andy Weir Thames Hare & Hounds  25:51
11 542 Nick Earl Reading AC 26:06
12 524 Keith Newton Herne Hill Harriers 'A' 26:12
13 536 Louis Jones Newham & Essex Beagles 'A' 26:14
14 521 Mohammed Rahim Harrow AC 'A' 26:23
15 534 Leigh Packer Met Police 26:34
16 526 Stephen Whiting Highgate Harriers 26:36
17 539 Simon Millett Norwich RR 26:37
18 543 Martin Gaunt Serpentine RC 'A' 26:43
19 550 Daniel Bradley Tonbridge AC 26:53
20 533 Pat Curran Medway & Maidstone AC 26:53
21 502 Andy Stopher Aldershot Farnham & District AC 'B' 27:06
22 510 Landa Eguia Belgrave Harriers 'B' 27:24
23 527 Richard Mann Hillingdon AC 27:27
24 517 Reece Wood City of Norwich AC 27:44
25 555 Dave Cox Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:04
26 551 Eliot Haimes Wells City Harriers 28:05
27 549 Stephen Norris Thames Valley Harriers 28:14
28 515 John Lowden Brighton & Hove City AC 'A' 28:17
29 545 Eric Mayers Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 28:32
30 504 James Taylor Barnet & District AC 28:55
31 538 Trevor Adcock Norfolk Gazelles AC 29:15
32 530 Andy Owen London Heathside AC 29:23
33 535 Ollie Rich Nene Valley Harriers 29:24
34 520 Laurence Pidcock Garden City Runners 29:29
35 514 Robin Copestick Bournemouth AC 29:34
36 507 Mike Shotbolt Bedford & County AC 'B' 29:35
37 503 Jamie Smith Aldershot Farnham & District AC 'C' 30:37
38 518 Luke Nicholas Ealing Southall & Middlesex AC 30:38
39 544 Paul Fromme Serpentine RC 'B' 30:48
40 528 Andrew Richardson Huntingdonshire AC 31:05
41 540 Ray Wilson Peterborough AC 31:53
42 556 Steve Dawkins Woodford Green & Essex Ladies 'C' 32:12
43 531 Dolrick Percy Marshall Milton Keynes AC 'A' 32:29
44 525 Tony Harran Herne Hill Harriers 'B'* 32:53
45 511 Lars Rehn Belgrave Harriers 'C' 33:58