Saucony MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 2: Short: 5506m 12-stage Road Relay Championships) 5 April 2009
Team Positions after leg 2
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 253 Rhys Glastonbury Windsor Slough Eton & Hounslow  17:53 0:41:32 0
2 201 Tom Wade Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:08 0:41:57 3
3 205 John Briggs Basildon AC 17:21 0:42:28 4
4 254 Tim Prendergast Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:40 0:42:39 2
5 209 James Fairbourn Belgrave Harriers 'A' 18:07 0:42:52 -2
6 245 Dean Clark Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 17:43 0:42:55 2
7 221 Ben Warren Harrow AC 'A' 17:08 0:42:57 8
8 252 Julian Mann Winchester & District 18:54 0:43:02 -6
9 250 Ben Wiffen Tonbridge AC 17:18 0:43:15 9
10 217 Mitch Goose City of Norwich AC 16:31 0:43:20 16
11 206 Robert Heaney Bedford & County AC 'A' 17:29 0:43:21 6
12 248 Nick Malynn Thames Hare & Hounds  18:15 0:43:33 -3
13 236 Leigh Crispin Newham & Essex Beagles 'A' 18:23 0:43:48 -2
14 224 Jonathan Henderson Herne Hill Harriers 'A' 17:55 0:43:55 5
15 249 Mohamud Aadan Thames Valley Harriers 18:26 0:44:00 -3
16 215 David Boyce Brighton & Hove City AC 'A' 18:17 0:44:04 -2
17 226 Dale Bickham Highgate Harriers 18:20 0:44:10 -1
18 243 Miguel Branco Serpentine RC 'A' 18:57 0:44:22 -8
19 214 Ian Habgood Bournemouth AC 18:00 0:44:41 5
20 231 Chris Hearn Marshall Milton Keynes AC 'A' 17:48 0:44:47 10
21 235 Chris Wright Nene Valley Harriers 17:08 0:44:54 16
22 210 Peter Willis Belgrave Harriers 'B' 18:09 0:44:56 3
23 220 Alex McIntosh Garden City Runners 18:11 0:45:02 4
24 212 Martin Airey Blackheath & Bromley Harriers 'A' 18:49 0:45:05 -3
25 251 Matthew Lewis Wells City Harriers 19:11 0:45:15 -5
26 234 Joel Clewett Met Police 18:14 0:45:23 6
27 255 Gavin Lewis Woodford Green & Essex Ladies 'B' 17:45 0:45:23 8
28 229 Luke Armitage Kent AC 18:32 0:45:29 1
29 218 Ben McCallum Ealing Southall & Middlesex AC 18:39 0:45:47 2
30 203 Matt Norman Aldershot Farnham & District AC 'C' 20:17 0:45:58 -17
31 202 Danny Heathcote Aldershot Farnham & District AC 'B' 18:41 0:46:10 2
32 230 Robin Wootton London Heathside AC 21:26 0:46:12 -28
33 227 Andy Miles Hillingdon AC 19:42 0:46:14 -11
34 242 Michael Aldridge Reading AC 19:05 0:46:50 2
35 239 Josh Brighty Norwich RR 20:22 0:46:58 -12
36 204 Paul Carter Barnet & District AC 20:20 0:47:15 -8
37 240 Gary Sutton Peterborough AC 18:41 0:47:31 3
38 207 Liam Smyth Bedford & County AC 'B' 19:38 0:47:48 1
39 256 Alex Davies Woodford Green & Essex Ladies 'C' 17:46 0:48:02 3
40 233 Chris Haines Medway & Maidstone AC 20:54 0:48:27 -6
41 244 Paul Perry Serpentine RC 'B' 19:52 0:48:58 0
42 238 Matt Green Norfolk Gazelles AC 21:52 0:49:39 -4
43 216 Howard Bristow Brighton & Hove City AC 'B'* 19:48 0:52:04 3
44 211 Peter Cross Belgrave Harriers 'C' 20:37 0:52:12 1
45 228 Hanno Fischer Huntingdonshire AC 22:16 0:52:45 -1
46 225 Valdis Pauzers Herne Hill Harriers 'B'* 22:30 0:52:50 -3