NYAL Division 1 West - Match 5 - Milton Keynes - 20 July 2008
Match Result
1 Marshall Milton Keynes 401.5
2 Aldershot Farnham & D 358.5
3 Bracknell 349
4 Camberley 164
T32 U17M 100m 'A' Wind=     U17M 100m 'B' Wind=    
1 5 Tom Woods Bracknell 11.8 G3  1 6 James Rance Bracknell 12.3  
2 1 Ashley Warner Aldershot Farnham & D 11.9 G4  2 20 James Purton Marshall Milton Keynes 13.2  
3 19 Ed Pointon Marshall Milton Keynes 12.5      
T8 U17M 200m 'A' Wind=     U17M 200m 'B' Wind=    
1 5 Nathan Stalker Bracknell 23.5 G2*  1 6 Tom Pocock Bracknell 24.7 G4 
2 1 Ashley Warner Aldershot Farnham & D 23.8 G3*  2 20 Sam Comerford Marshall Milton Keynes 25.9  
3 19 Ross Meikleham Marshall Milton Keynes 24.1 G4     
T25 U17M 400m 'A'   U17M 400m 'B'  
1 19 Adam Smith Marshall Milton Keynes 51.3 G1*  1 20 Ross Meikleham Marshall Milton Keynes 52.7 G2* 
2 5 Nathan Stalker Bracknell 52.4 G2*  2 6 Tim Christie Bracknell 53.6 G3 
3 1 Ashley Warner Aldershot Farnham & D 53.1 G2*  3 2 Josh Grace Aldershot Farnham & D 62.0  
T14 U17M 800m 'A'   U17M 800m 'B'  
1 5 Mitchell White Bracknell 2:02.0 G3*  1 20 Matt Eager Marshall Milton Keynes 2:08.7 G4 
2 19 Ross Meikleham Marshall Milton Keynes 2:08.1 G4  2 6 George Carter Bracknell 2:09.4 G4 
3 7 Chris Phillips-Hart Camberley 2:15.3      
T37 U17M 1500m 'A'   U17M 1500m 'B'  
1 19 Sam Deathe Marshall Milton Keynes 4:27.9 G4  1 6 Tom Dawkes Bracknell 4:48.2  
2 5 Henry Mitchell Bracknell 4:32.7 G4  2 20 Adam Smith Marshall Milton Keynes 4:53.6  
3 7 Chris Phillips-Hart Camberley 4:39.9  
T16 U17M 3000m 'A'   U17M 3000m 'B'  
1 1 Josh Grace Aldershot Farnham & D 9:38.7 G4  1 2 Ian Bailey Aldershot Farnham & D 9:51.3 G4 
2 19 Sam Deathe Marshall Milton Keynes 9:42.2 G4  2 20 Matt Eager Marshall Milton Keynes #####  
T23 U17M 100m Hurdles 'A' Wind=     U17M 100m Hurdles 'B' Wind=    
1 19 Adam Balderston Marshall Milton Keynes 14.1 G2*  1 6 James Rance Bracknell 18.2  
2 5 Lyle Duncan Bracknell 17.5   2 20 Matt Eager Marshall Milton Keynes 24.6  
T2 U17M 400m Hurdles 'A'   U17M 400m Hurdles 'B'  
1 19 Adam Smith Marshall Milton Keynes 56.5 G1*  1 20 Harry Dalton Marshall Milton Keynes 58.6 G2* 
2 5 Lyle Duncan Bracknell 64.4 G4  2 6 Sean Kennedy Bracknell 68.6  
T44 U17M 1500m S/Chase 'A'   U17M 1500m S/Chase 'B'  
1 19 Sam Deathe Marshall Milton Keynes 5:32.4   1 20 Adam Balderston Marshall Milton Keynes 5:56.9  
F28 U17M High Jump 'A'   U17M High Jump 'B'  
1 5 Sean Kennedy Bracknell 1.71 G3  1 6 Lyle Duncan Bracknell 1.68 G4 
2 20 Harry Dalton Marshall Milton Keynes 1.60 G4  2 19 Cameron Byrne Marshall Milton Keynes 1.60 G4 
F12 U17M Pole Vault 'A'   U17M Pole Vault 'B'  
1 5 Sean Kennedy Bracknell 3.00 G4*  1 19 Sam Comerford Marshall Milton Keynes 2.00  
2 20 Harry Dalton Marshall Milton Keynes 2.30  
F16 U17M Long Jump 'A'   U17M Long Jump 'B'  
1 5 Tom Pocock Bracknell 5.34 G4  1 20 James Purton Marshall Milton Keynes 4.42  
2 19 Cameron Byrne Marshall Milton Keynes 4.81   2 6 Tom Dawkes Bracknell 4.36  
3 7 Chris Phillips-Hart Camberley 4.34    
F33 U17M Triple Jump 'A'   U17M Triple Jump 'B'  
1 6 Tom Pocock Bracknell 11.16 G4  1 5 Nathan Stalker Bracknell 10.94 G4 
2 19 Cameron Byrne Marshall Milton Keynes 10.04   2 20 James Purton Marshall Milton Keynes 9.17  
F21 U17M Shot Putt (5k) 'A'   U17M Shot Putt (5k) 'B'  
1 19 Sam Taylor-Outridge Marshall Milton Keynes 10.80 G4  1 20 Adam Balderston Marshall Milton Keynes 9.44  
2 5 Mitchell White Bracknell 10.79 G4  2 6 Tim Christie Bracknell 8.60  
3 1 Courtney Walsh Aldershot Farnham & D 9.12   3 2 Chris Griffin Aldershot Farnham & D 7.82  
F9 U17M Discus (1.5k) 'A'   U17M Discus (1.5k) 'B'  
1 19 Sam Taylor-Outridge Marshall Milton Keynes 36.56 G2*  1 20 Ray Burling Marshall Milton Keynes 26.17 G4 
2 1 Courtney Walsh Aldershot Farnham & D 28.84 G4  2 5 Tim Christie Bracknell 19.20  
3 6 Ben Radford Bracknell 19.68   3 2 Chris Griffin Aldershot Farnham & D 18.90  
F2 U17M Hammer (5k) 'A'   U17M Hammer (5k) 'B'  
1 19 Sam Taylor-Outridge Marshall Milton Keynes 41.14 G3*  1 20 Ray Burling Marshall Milton Keynes 35.67 G3 
2 2 Chris Griffin Aldershot Farnham & D 25.64 G4  2 1 Courtney Walsh Aldershot Farnham & D 20.83  
F31 U17M Javelin (700g) 'A'   U17M Javelin (700g) 'B'  
1 19 Laurent Stephenson Marshall Milton Keynes 41.50 G3  1 20 Ray Burling Marshall Milton Keynes 31.52  
2 5 Ben Radford Bracknell 27.80    
3 1 Josh Grace Aldershot Farnham & D 5.60    
T43 U17M 4 x 100m Relay  
1 5 Bracknell Tom Woods James Rance Lyle Duncan Tom Pocock 48.0
2 19 Marshall Milton Keynes Ed Pointon Ray Burling Ross Meikleham Cameron Byrne 51.4
3 1 Aldershot Farnham & D Courtney Walsh Chris Griffin Josh Grace Ashley Warner 54.7
T47 U17M 4 x 400m Relay  
1 5 Bracknell Nathan Stalker George Carter Mitchell White Tim Christie 3:32.5 *
2 19 Marshall Milton Keynes Adam Smith Matt Eager Sam Deathe Harry Dalton 3:33.1 *
T30 U15B 100m 'A' Wind=     U15B 100m 'B' Wind=    
1 1 Brad Marshall Aldershot Farnham & D 12.2 G3*  1 2 Charlie Long Aldershot Farnham & D 12.7 G4* 
2 19 Zach Ezenagu Marshall Milton Keynes 12.5 G3*  2 20 Marcus Gray Marshall Milton Keynes 12.9 G4* 
3 7 Ashley Harmsworth Camberley 12.6 G4*  3 6 Scott Hill Bracknell 13.6  
4 5 Tom Wilde Bracknell 13.3 *  4 8 Mark Watson Camberley 14.5  
T6 U15B 200m 'A' Wind=     U15B 200m 'B' Wind=    
1 19 Zach Ezenagu Marshall Milton Keynes 25.4 G3  1 2 Ben Coverdale Aldershot Farnham & D 25.8 G4 
2 1 Charlie Long Aldershot Farnham & D 25.6 G3  2 20 Ryan Burling Marshall Milton Keynes 27.6  
3 7 Ben Weeks Camberley 25.9 G4  3 6 Mark Emmerson Bracknell 28.3  
4 5 Ross Millar Bracknell 27.0 G4  4 8 Kegan Lymn Camberley 29.3  
T24 U15B 400m 'A'   U15B 400m 'B'  
1 1 Dan Hooper Aldershot Farnham & D 56.6 G3*  1 8 Shaun Thomas Camberley 57.8 G3 
2 7 Ashley Harmsworth Camberley 57.4 G3  2 2 Ben Coverdale Aldershot Farnham & D 59.3 G4 
3 5 Zak Seddon Bracknell 59.0 G4  3 20 Marcus Gray Marshall Milton Keynes 61.5 G4 
4 19 Ryan Burling Marshall Milton Keynes 59.8 G4  4 6 Scott Hill Bracknell 61.9  
T12 U15B 800m 'A'   U15B 800m 'B'  
1 1 Dan Hooper Aldershot Farnham & D 2:10.1 G2*  1 2 Francois Olwage Aldershot Farnham & D 2:15.7 G3 
2 19 Ryan Burling Marshall Milton Keynes 2:14.0 G3  2 20 Steve Cox Marshall Milton Keynes 2:24.4  
3 6 Josh Speed Bracknell 2:17.2 G4  3 5 Ross Millar Bracknell 2:41.2  
4 7 Ashley Harmsworth Camberley 2:18.1 G4  4 8 Mark Watson Camberley 2:46.3  
T35 U15B 1500m 'A'   U15B 1500m 'B'  
1 1 Harvey Dixon Aldershot Farnham & D 4:15.0 G1*  1 2 Matthew Rees Aldershot Farnham & D 4:45.6 G4 
2 7 Kegan Lymn Camberley 4:24.0 G1*  2 8 Ben Bradley Camberley 4:49.4 G4 
3 5 Adam Wimbledon Bracknell 4:37.9 G3  3 6 Seb Bowerman Bracknell 4:57.6 G4 
4 19 Sam Redding Marshall Milton Keynes 4:43.0 G3  4 20 Tom Cox Marshall Milton Keynes 5:03.1  
T21 U15B 80m Hurdles 'A' Wind=     U15B 80m Hurdles 'B' Wind=    
1 19 Sam Pointon Marshall Milton Keynes 12.5 G2*  1 20 Hayden Byrne Marshall Milton Keynes 14.0 G4 
2 1 Brad Marshall Aldershot Farnham & D 12.6 G3*  2 2 Harvey Dixon Aldershot Farnham & D 14.3 G4 
3 5 Zak Seddon Bracknell 15.3   3 6 Josh Speed Bracknell 16.5  
4 7 Harry Barnett Camberley 16.0   4 8 Mark Watson Camberley 16.6  
F27 U15B High Jump 'A'   U15B High Jump 'B'  
1= 1 Perry Patterson Aldershot Farnham & D 1.43   1 2 Dan Hooper Aldershot Farnham & D 1.35  
1= 20 Rob Ord Marshall Milton Keynes 1.43   2 19 Hayden Byrne Marshall Milton Keynes 1.30  
3 5 Scott Hill Bracknell 1.40   3 8 Harry Barnett Camberley 1.25  
4 7 Shaun Thomas Camberley 1.35  
F10 U15B Pole Vault 'A'   U15B Pole Vault 'B'
1 19 Rob Ord Marshall Milton Keynes 1.80  
F15 U15B Long Jump 'A'   U15B Long Jump 'B'  
1 2 Brad Marshall Aldershot Farnham & D 5.48 G2  1 19 Sam Pointon Marshall Milton Keynes 4.95 G4 
2 7 Ben Weeks Camberley 5.42 G2  2 8 Shaun Thomas Camberley 4.53  
3 20 Marcus Gray Marshall Milton Keynes 5.00 G4  3 1 Charlie Long Aldershot Farnham & D 4.53  
4 6 Tom Wilde Bracknell 4.30   4 5 Scott Hill Bracknell 3.91  
F22 U15B Shot Putt (4k) 'A'   U15B Shot Putt (4k) 'B'  
1 5 Michael Wyatt Bracknell 9.84 G4  1 6 Mark Emmerson Bracknell 8.87  
2 7 Ben Weeks Camberley 8.73   2 19 Steve Cox Marshall Milton Keynes 5.00  
3 20 Richard Goldsworthy Marshall Milton Keynes 7.41   3 8 Harry Barnett Camberley 4.86  
4 2 Francois Olwage Aldershot Farnham & D 6.48    
F8 U15B Discus (1.25k) 'A'   U15B Discus (1.25k) 'B'  
1 5 Michael Wyatt Bracknell 27.06 G3  1 6 Mark Emmerson Bracknell 23.85 G4 
2 7 Luke Macaree Camberley 24.41 G4  2 2 Ben Coverdale Aldershot Farnham & D 17.91  
3 1 Perry Patterson Aldershot Farnham & D 21.03 G4  3 19 Tom Cox Marshall Milton Keynes 13.39  
4 20 Richard Goldsworthy Marshall Milton Keynes 17.75   4 8 Ben Bradley Camberley 12.13  
F1 U15B Hammer (4k) 'A'   U15B Hammer (4k) 'B'  
1 19 Hayden Byrne Marshall Milton Keynes 25.69 G4  1 20 Richard Goldsworthy Marshall Milton Keynes 17.61  
2 1 Harvey Dixon Aldershot Farnham & D 20.61 G4   
3 7 Luke Macaree Camberley 18.33    
F32 U15B Javelin (600g) 'A'   U15B Javelin (600g) 'B'  
1 1 Perry Patterson Aldershot Farnham & D 45.69 G1*  1 20 Rob Ord Marshall Milton Keynes 26.63 G4 
2 19 Sam Pointon Marshall Milton Keynes 38.65 G2  2 2 Francois Olwage Aldershot Farnham & D 18.75  
3 7 Luke Macaree Camberley 30.66 G4   
4 5 Michael Wyatt Bracknell 28.93 G4   
T41 U15B 4 x 100m Relay  
1 19 Marshall Milton Keynes Sam Pointon Zach Ezenagu Marcus Gray Tom Cox 50.9
2 1 Aldershot Farnham & D Charlie Long Ben Coverdale Matthew Rees Brad Marshall 54.3
3 5 Bracknell Ross Millar Adam Wimbledon Tom Wilde Mark Emmerson 54.6
4 7 Camberley Harry Barnett Luke Macaree Ben Bradley Mark Watson 59.2
T46 U15B 4 x 400m Relay  
1 1 Aldershot Farnham & D Dan Hooper Perry Patterson Francois Olwage Harvey Dixon 3:58.9 *
2 5 Bracknell Zak Seddon Scott Hill Michael Wyatt Josh Speed 4:04.7
3 7 Camberley Ashley Harmsworth Kegan Lymn Shaun Thomas Ben Weeks 4:08.0
4 19 Marshall Milton Keynes Ryan Burling Steve Cox Tom Cox Marcus Gray 4:20.0
T28 U13B 100m 'A' Wind=     U13B 100m 'B' Wind=    
1 1 Luke Dorrell Aldershot Farnham & D 13.7 G3  1 20 Louis Williams Marshall Milton Keynes 14.2 G4 
2 5 Aaron Jordan-Noi Bracknell 14.0 G4  2 6 Jamie Hill Bracknell 14.2 G4 
3 7 Oliver Weeks Camberley 14.0 G4  3 8 Daniel Thackeray Camberley 14.5 G4 
4 19 Ben Pointon Marshall Milton Keynes 14.1 G4  4 2 Waldo Olwage Aldershot Farnham & D 14.9  
T4 U13B 200m 'A' Wind=     U13B 200m 'B' Wind=    
1 6 Jamie Hill Bracknell 28.5 G3  1 2 Adam Cauldwell Aldershot Farnham & D 28.9 G3 
2 19 Josh Knight Marshall Milton Keynes 28.9 G3  2 20 Louis Williams Marshall Milton Keynes 29.3 G4 
3 1 Luke Dorrell Aldershot Farnham & D 30.1 G4  3 8 Daniel Thompson Camberley 33.1  
4 7 Joseph Barnett Camberley 33.1      
T10 U13B 800m 'A'   U13B 800m 'B'  
1 1 Ben Watson Aldershot Farnham & D 2:14.4 G1*  1 6 Louie Squire Bracknell 2:43.3  
2 5 Matt Seddon Bracknell 2:18.5 G1*  2 2 Waldo Olwage Aldershot Farnham & D 2:45.2  
3 19 Josh Knight Marshall Milton Keynes 2:29.0 G3  3 8 Daniel Thackeray Camberley 2:50.9  
4 7 Oliver Weeks Camberley 2:38.8 G4     
T33 U13B 1500m 'A'   U13B 1500m 'B'  
1 1 Matt Arnold Aldershot Farnham & D 4:46.8 G1*  1 2 Adam Cauldwell Aldershot Farnham & D 5:01.4 G3* 
2 7 Brogan McCawley Camberley 5:10.9 G4  2 8 Daniel Thompson Camberley 5:37.8  
3 5 Ben Horgen Bracknell 5:12.8 G4  3 6 Michael Wimbledon Bracknell 5:45.7  
T17 U13B 75m Hurdles 'A' Wind=     U13B 75m Hurdles 'B' Wind=    
1 19 Ben Pointon Marshall Milton Keynes 13.2 G1*  1 6 Harry Wilde Bracknell 16.0 G4 
2 5 Matt Seddon Bracknell 14.0 G3  2 2 Adam Cauldwell Aldershot Farnham & D 16.0 G4 
3 7 Paul Roche Camberley 14.0 G3  3 8 Joseph Barnett Camberley 18.0  
4 1 Matt Arnold Aldershot Farnham & D 17.2   4 20 Sam Cadigan Marshall Milton Keynes 18.6  
F6 U13B High Jump 'A'  MR U13B High Jump 'B'  MR
1 6 Aaron Scardifield Bracknell 1.34 G3  1 8 Daniel Thackeray Camberley 1.20 G4 
2 7 Paul Roche Camberley 1.25 G4  2 5 Harry Wilde Bracknell 1.15  
3 1 Ben Watson Aldershot Farnham & D 1.20 G4 
F24 U13B Long Jump 'A'   U13B Long Jump 'B'  
1 6 Aaron Scardifield Bracknell 4.34 G3  1 5 Jamie Hill Bracknell 4.19 G3 
2 1 Ben Watson Aldershot Farnham & D 4.26 G3  2 8 Brogan McCawley Camberley 3.65  
3 7 Paul Roche Camberley 4.14 G3  3 2 Waldo Olwage Aldershot Farnham & D 3.62  
4 20 Louis Williams Marshall Milton Keynes 3.41    
F14 U13B Shot Putt (3.25k) 'A'   U13B Shot Putt (3.25k) 'B'  
1 19 Ben Pointon Marshall Milton Keynes 7.81 G3  1 5 Harry Wilde Bracknell 5.71  
2 7 Oliver Weeks Camberley 7.37 G3  2 8 Scott Thomas Camberley 5.51  
3 6 Michael Wimbledon Bracknell 7.05 G4  3 20 Sam Cadigan Marshall Milton Keynes 4.65  
4 1 Matt Arnold Aldershot Farnham & D 5.56   4 2 Luke Dorrell Aldershot Farnham & D 4.53  
T39 U13B 4 x 100m Relay  
1 1 Aldershot Farnham & D Matt Arnold Ben Watson Adam Cauldwell Luke Dorrell 57.2
2 5 Bracknell Louie Squire Jamie Hill Aaron Scardifield Aaron Jordan-Noi 57.5
3 7 Camberley Daniel Thackeray Brogan McCawley Paul Roche Oliver Weeks 58.6
4 19 Marshall Milton Keynes Josh Knight Louis Williams Ben Pointon Sam Cadigan 60.2
T31 U17W 100m 'A' Wind=     U17W 100m 'B' Wind=    
1 1 Danni Greener Aldershot Farnham & D 12.7 G2*  1 2 Megan Smith Aldershot Farnham & D 13.1 G3 
2 5 Dani Palmer Bracknell 12.9 G3*  2 6 Caitlin Millar Bracknell 13.7  
T7 U17W 200m 'A' Wind=     U17W 200m 'B' Wind=    
1 5 Dani Palmer Bracknell 26.6 G3*  1 1 Danni Greener Aldershot Farnham & D 26.7 G3* 
2 2 Zoe MacPherson Aldershot Farnham & D 26.7 G3*  2 6 Dani Seddon Bracknell 27.3 G4 
T26 U17W 300m 'A'   U17W 300m 'B'  
1 5 Dani Seddon Bracknell 42.7 G2*  1 6 Lauren Rayment Bracknell 44.5 G4* 
2 1 Katie Sheehan Aldershot Farnham & D 44.5 G4*  2 2 Erin Shee Aldershot Farnham & D 44.8 G4* 
T13 U17W 800m 'A'   U17W 800m 'B'  
1 5 Caitlin Millar Bracknell 2:23.7 G3*  1 1 Emma Stevens Aldershot Farnham & D 2:28.1 G4 
2 2 Claire Arnold Aldershot Farnham & D 2:27.2 G4  2 20 Jessica Sweeney Marshall Milton Keynes 2:31.0 G4 
3 19 Joanna Livesey Marshall Milton Keynes 2:28.5 G4     
T36 U17W 1500m 'A'   U17W 1500m 'B'  
1 1 Emma Stevens Aldershot Farnham & D 4:58.0 G3*  1 2 Claire Arnold Aldershot Farnham & D 5:02.1 G3* 
2 5 Dani Seddon Bracknell 4:59.9 G3*  2 6 Lauren Rayment Bracknell 5:21.6  
3 19 Jessica Sweeney Marshall Milton Keynes 5:15.5 G4  3 20 Amy Brown Marshall Milton Keynes 5:46.0  
T19 U17W 3000m 'A'   U17W 3000m 'B'  
1 19 Joanna Livesey Marshall Milton Keynes #####   1 20 Amy Brown Marshall Milton Keynes #####  
T20 U17W 80m Hurdles 'A' Wind=     U17W 80m Hurdles 'B' Wind=  
1 5 Sara Henderson Bracknell 15.8      
F18 U17W High Jump 'A'   U17W High Jump 'B'
1 1 Katie Sheehan Aldershot Farnham & D 1.46 G4 
F5 U17W Long Jump 'A'   U17W Long Jump 'B'  
1 1 Danni Greener Aldershot Farnham & D 4.32    
2 5 Sara Henderson Bracknell 3.94    
3 19 Amy Brown Marshall Milton Keynes 3.69    
F30 U17W Shot Putt (4k) 'A'   U17W Shot Putt (4k) 'B'  
1 5 Becky Toft Bracknell 8.65 G3  1 20 Hazel Lawrence Marshall Milton Keynes 4.84  
2 19 Joanna Livesey Marshall Milton Keynes 6.19   2 6 Caitlin Millar Bracknell 3.74  
3 1 Megan Smith Aldershot Farnham & D 5.32   3 2 Zoe MacPherson Aldershot Farnham & D 3.30  
F19 U17W Discus (1.0k) 'A'   U17W Discus (1.0k) 'B'  
1 5 Becky Toft Bracknell 24.68 G3  1 6 Lauren Rayment Bracknell 17.10  
2 1 Erin Shee Aldershot Farnham & D 17.19   2 2 Claire Arnold Aldershot Farnham & D 11.91  
3 20 Jessica Sweeney Marshall Milton Keynes 12.43   3 19 Hazel Lawrence Marshall Milton Keynes 10.73  
F3 U17W Hammer (4k) 'A'  MR U17W Hammer (4k) 'B'  =M
1 5 Becky Toft Bracknell 15.65    
F25 U17W Javelin (600g) 'A'   U17W Javelin (600g) 'B'  
1 1 Katie Sheehan Aldershot Farnham & D 22.64 G4  1 5 Dani Palmer Bracknell 10.83  
2 6 Sara Henderson Bracknell 12.04   2 2 Zoe MacPherson Aldershot Farnham & D 8.13  
3 19 Hazel Lawrence Marshall Milton Keynes 8.73    
T42 U17W 4 x 100m Relay  
1 1 Aldershot Farnham & D - - - - 51.3 *
T45 U17W 4 x 300m Relay  
1 5 Bracknell Lauren Rayment Caitlin Millar Dani Palmer Dani Seddon 3:05.6
2 1 Aldershot Farnham & D - - - - 3:13.2
T29 U15G 100m 'A' Wind=     U15G 100m 'B' Wind=    
1 5 Ashleigh O'Donoghue Bracknell 13.1 G2*  1 6 Becky Turton Bracknell 13.3 G3* 
2 1 Megan Aitchison Aldershot Farnham & D 13.5 G3  2 2 Sarah Beckett Aldershot Farnham & D 13.7 G4 
3 19 Lucinda Callow Marshall Milton Keynes 14.3   3 20 Elizabeth Read Marshall Milton Keynes 13.7 G4 
4 7 Elise Peever Camberley 16.1   4 8 Jane Bird Camberley 14.8  
T5 U15G 200m 'A' Wind=     U15G 200m 'B' Wind=    
1 1 Megan Aitchison Aldershot Farnham & D 26.8 G2*  1 6 Hannah Williams Bracknell 28.2 G4 
2 19 Katie James Marshall Milton Keynes 26.9 G2*  2 2 Sarah Beckett Aldershot Farnham & D 28.4 G4 
3 5 Ashleigh O'Donoghue Bracknell 27.4 G3*  3 20 Elizabeth Read Marshall Milton Keynes 29.1  
T11 U15G 800m 'A'   U15G 800m 'B'  
1 19 Beth Swords Marshall Milton Keynes 2:19.7 G1*  1 6 Chloe Carter Bracknell 2:21.5 G2* 
2 5 Becky Turton Bracknell 2:20.7 G1*  2 20 Elle Roche Marshall Milton Keynes 2:23.7 G2* 
3 1 Rachel Sykes Aldershot Farnham & D 2:24.6 G2*     
T34 U15G 1500m 'A'   U15G 1500m 'B'  
1 19 Melanie Wood Marshall Milton Keynes 4:36.4 G1*  F15 Record 1 1 Laura Haines Aldershot Farnham & D 5:13.7 G3 
2 2 Jade Anderson-Busby Aldershot Farnham & D 5:02.9 G2*  2 20 Gemma Childs Marshall Milton Keynes 5:18.6 G4 
3 5 Grace Collins Bracknell 5:23.3 G4 
T18 U15G 75m Hurdles 'A' Wind=     U15G 75m Hurdles 'B' Wind=    
1 1 Rhianna Olsson Aldershot Farnham & D 12.3 G2*  1 2 Sophie Edwards Aldershot Farnham & D 12.6 G3* 
2 19 Jessica Balderston Marshall Milton Keynes 12.7 G3*  2 20 Laura Loveridge Marshall Milton Keynes 13.5 G4 
3 5 Hannah Williams Bracknell 13.5 G4  3 8 Jane Bird Camberley 15.2  
4 7 Elise Peever Camberley 17.2      
F17 U15G High Jump 'A'   U15G High Jump 'B'  
1 5 Lauren Baldwin Bracknell 1.36 G4  1 20 Zoe Rogers Marshall Milton Keynes 1.24  
2 19 Rebecca Hardy Marshall Milton Keynes 1.27  
F4 U15G Long Jump 'A'   U15G Long Jump 'B'  
1 19 Devon Byrne Marshall Milton Keynes 4.37 G4  1 20 Alice Ritchie Marshall Milton Keynes 4.17 G4 
2 8 Aimee Flanagan Camberley 4.22 G4  2 1 Megan Aitchison Aldershot Farnham & D 4.01  
3 5 Becky Turton Bracknell 4.17 G4  3 7 Elise Peever Camberley 3.92  
4 2 Sophie Edwards Aldershot Farnham & D 4.15 G4  4 6 Hannah Williams Bracknell 3.92  
F29 U15G Shot Putt (3.25k) 'A'   U15G Shot Putt (3.25k) 'B'  
1 1 Sarah-Jayne Anthony Aldershot Farnham & D 10.03 G1*  1 19 Kayleigh Presswell Marshall Milton Keynes 7.91 G3 
2 5 Hannah Johnson Bracknell 9.79 G1*  2 6 Sophie Papps Bracknell 7.75 G3 
3 20 Rebecca Hardy Marshall Milton Keynes 8.75 G2  3 2 Rhianna Olsson Aldershot Farnham & D 6.40  
4 7 Aimee Flanagan Camberley 7.34 G4  4 8 Rochelle Ingram Camberley 5.54  
F20 U15G Discus (1.0k) 'A'   U15G Discus (1.0k) 'B'  
1 19 Kayleigh Presswell Marshall Milton Keynes 25.20 G2*  1 2 Sarah-Jayne Anthony Aldershot Farnham & D 20.86 G3 
2 5 Hannah Johnson Bracknell 24.59 G2*  2 6 Sophie Papps Bracknell 20.41 G3 
3 7 Aimee Flanagan Camberley 23.44 G2*  3 20 Devon Byrne Marshall Milton Keynes 19.27 G3 
4 1 Penny Hanton Aldershot Farnham & D 21.55 G3  4 8 Rochelle Ingram Camberley 13.32  
F26 U15G Javelin (600g) 'A'   U15G Javelin (600g) 'B'  
1 5 Hannah Johnson Bracknell 25.46 G2*  1 20 Zoe Rogers Marshall Milton Keynes 20.61 G3 
2 19 Kayleigh Presswell Marshall Milton Keynes 21.79 G3  2 8 Jane Bird Camberley 11.74  
3 7 Rochelle Ingram Camberley 12.22   3 6 Sophie Papps Bracknell 10.04  
4 1 Penny Hanton Aldershot Farnham & D 9.57   4 2 Sarah-Jayne Anthony Aldershot Farnham & D 8.63  
T40 U15G 4 x 100m Relay  
1 6 Bracknell 53.7
2 1 Aldershot Farnham & D Sarah Beckett Sophie Edwards Rhianna Olsson Megan Aitchison 54.7
3 19 Marshall Milton Keynes Lucinda Callow Alice Ritchie Laura Loveridge Katie James 55.4
T27 U13G 75m 'A' Wind=     U13G 75m 'B' Wind=    
1 7 Lillian Brower Camberley 10.4 G1*  1 2 Emma Nanson Aldershot Farnham & D 10.8 G3* 
2 19 Alice Nicholls Marshall Milton Keynes 10.5 G2*  2 6 Rhianna Strachan Bracknell 11.0 G3* 
3 5 Alice Morgan Bracknell 10.7 G2*  3 20 Lucy Hacking Marshall Milton Keynes 11.6 G4 
4 1 Becky Moore Aldershot Farnham & D 10.7 G2*  4 8 Eve Bushelle Camberley 11.8  
T3 U13G 150m 'A' Wind=     U13G 150m 'B' Wind=    
1 19 Alice Nicholls Marshall Milton Keynes 20.5 G1*  1 20 Melody Brammer Marshall Milton Keynes 21.2 G2* 
2 5 Alice Morgan Bracknell 21.5 G3*  2 2 Kloe Storrie Aldershot Farnham & D 22.5 G4 
3 1 Becky Moore Aldershot Farnham & D 21.5 G3*  3 6 Lucy Palmer Bracknell 24.2  
4 7 Eve Bushelle Camberley 21.6 G3*  4 8 Ashleigh Holmes Camberley 25.7  
T9 U13G 800m 'A'   U13G 800m 'B'  
1 1 Rosanna Stewart Aldershot Farnham & D 2:27.8 G1*  1 2 Emily Murray Aldershot Farnham & D 2:42.6 G4 
2 19 Loren Keighley Marshall Milton Keynes 2:41.1 G3  2 20 Jessica Liddle Marshall Milton Keynes 2:43.4 G4 
3 5 Vicki Birch Bracknell 2:48.5 G4  3 7 Maddie Parnell Camberley 3:21.6  
4 8 Laura Doherty Camberley 3:05.4      
T22 U13G 1200m 'A'  MR U13G 1200m 'B'  
1 19 Jasmine Finlay Marshall Milton Keynes 3:46.8 G1*  F13 Record 1 2 Leigh Chapman Aldershot Farnham & D 4:10.4 G2* 
2 1 Rebecca Howard Aldershot Farnham & D 4:05.8 G2*  2 20 Emily Bousfield Marshall Milton Keynes 4:21.2 G4 
3 5 Rebecca Howard Bracknell 4:27.9 G4 
4 7 - Camberley 5:24.9  
T15 U13G 70m Hurdles 'A' Wind=     U13G 70m Hurdles 'B' Wind=    
1 7 Lillian Brower Camberley 11.9 G1*  1 2 Tilly Edwards Aldershot Farnham & D 12.8 G2* 
2 1 Emma Nanson Aldershot Farnham & D 12.1 G2*  2 8 Eve Bushelle Camberley 12.9 G3* 
3 19 Melody Brammer Marshall Milton Keynes 14.0 G4  3 20 Nicole Whitchurch Marshall Milton Keynes 14.4 G4 
4 5 Zoe Nicol Bracknell 18.0      
F7 U13G High Jump 'A'   U13G High Jump 'B'  
1 7 Lillian Brower Camberley 1.40 G1*  1 2 Tilly Edwards Aldershot Farnham & D 1.28 G3 
2 1 Emma Nanson Aldershot Farnham & D 1.37 G2*  2 8 Laura Doherty Camberley 1.05  
3 19 Nicole Whitchurch Marshall Milton Keynes 1.20 G4  3 20 Lucy Hacking Marshall Milton Keynes 1.05  
4 6 Lucy Palmer Bracknell 1.05  
F23 U13G Long Jump 'A'   U13G Long Jump 'B'  
1 1 Tilly Edwards Aldershot Farnham & D 4.18 G2*  1 19 Alice Nicholls Marshall Milton Keynes 4.15 G2* 
2 20 Melody Brammer Marshall Milton Keynes 4.18 G2*  2 2 Becky Moore Aldershot Farnham & D 3.85 G4 
3 8 Eve Bushelle Camberley 3.76 G4  3 7 Maddie Parnell Camberley 3.43  
4 5 Rhianna Strachan Bracknell 3.39   4 6 Zoe Nicol Bracknell 3.13  
F13 U13G Shot Putt (2.72k) 'A'   U13G Shot Putt (2.72k) 'B'  
1 19 Hannah Shackell Marshall Milton Keynes 5.93 G4  1 20 Loren Keighley Marshall Milton Keynes 5.28  
2 1 Kloe Storrie Aldershot Farnham & D 5.42   2 8 Ashleigh Holmes Camberley 4.82  
3 7 Laura Doherty Camberley 4.84   3 2 Emily Murray Aldershot Farnham & D 4.68  
4 5 Vicki Birch Bracknell 4.73    
T38 U13G 4 x 100m Relay  
1 1 Aldershot Farnham & D Emma Nanson Kloe Storrie Tilly Edwards Becky Moore 57.1 *
2 19 Marshall Milton Keynes Lucy Hacking Jasmine Finlay Nicole Whitchurch Alice Nicholls 57.3 *
3 7 Camberley Laura Doherty Lillian Brower Maddie Parnell Eve Bushelle 59.5
4 5 Bracknell Alice Morgan Zoe Nicol Lucy Palmer Rhianna Strachan 61.6