Nike SEAA Road Relay Championships Milton Keynes - 1 April 2007
Final results of the Women's 6 Stage Relay
1 W08 Bedford & County AC 'A' 1:54:07
1 108 Phillippa Prescott 20:15 19 0:20:15
2 208 Natasha Peters 19:18 5 0:39:33
3 308 Nicola Sykes 19:19 4 0:58:52
4 408 Rachel Gibbs 18:34 3 1:17:26
5 508 Sharon Morris 19:00 2 1:36:26
6 608 Jo Wilkinson 17:41 1 1:54:07
2 W01 Aldershot Farnham & District AC 'A' 1:54:59
1 101 Emily Adams 18:39 3 0:18:39
2 201 Issy Menzies 19:49 3 0:38:28
3 301 Clementine Adams 20:13 3 0:58:41
4 401 Steph Twell 18:27 2 1:17:08
5 501 Emma Pallant 18:46 1 1:35:54
6 601 Andrea Woodvine 19:05 2 1:54:59
3 W34 Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 1:55:46
1 134 Gemma Turtle 18:52 6 0:18:52
2 234 Emily Ferenczi 20:10 4 0:39:02
3 334 Jo Ankier 18:25 1 0:57:27
4 434 Rachel Felton 19:11 1 1:16:38
5 534 Victoria Bowles 20:53 3 1:37:31
6 634 Victoria Webster 18:15 3 1:55:46
4 W20 Highgate Harriers 'A' 2:02:32
1 120 Esther Evans 19:38 9 0:19:38
2 220 Astrid Wingler 20:38 12 0:40:16
3 320 Kate Jenrick 20:58 10 1:01:14
4 420 Svenja Abel 18:15 5 1:19:29
5 520 Louise Burnie 21:48 4 1:41:17
6 620 Fiona Burnie 21:15 4 2:02:32
5 W03 Arena 80 'A' 2:03:39
1 103 Clare Aquilina 21:44 24 0:21:44
2 203 Julie Briggs 19:51 17 0:41:35
3 303 Gemma Sharpe 20:25 14 1:02:00
4 403 Vicky Boyle 20:08 11 1:22:08
5 503 Louise Vallier 20:27 6 1:42:35
6 603 Emma Rollings 21:04 5 2:03:39
6 W40 Thames Hare & Hounds 'A' 2:03:49
1 140 Sonia O'Sullivan 18:08 2 0:18:08
2 240 Alexandra Richmond 19:27 1 0:37:35
3 340 Rachel Disley 20:51 2 0:58:26
4 440 Charlotte Saunders 20:09 4 1:18:35
5 540 Anna Garnier 23:15 5 1:41:50
6 640 Kate Symons 21:59 6 2:03:49
7 W14 City of Norwich AC 2:04:26
1 114 Ruth Senior 18:46 4 0:18:46
2 214 Esther Hope 21:24 10 0:40:10
3 314 Olivia Walwyn 20:10 8 1:00:20
4 414 Jo Gapp 21:39 8 1:21:59
5 514 Amy Dungar 21:26 8 1:43:25
6 614 Nicola Alford 21:01 7 2:04:26
8 W13 Chelmsford AC 2:04:31
1 113 Jo Baker 20:17 20 0:20:17
2 213 Wendy King 20:45 14 0:41:02
3 313 Annette Oakman 20:47 13 1:01:49
4 413 Rebeca Luxton 21:02 13 1:22:51
5 513 Nikki Barnett 21:37 11 1:44:28
6 613 Frances Cliffe 20:03 8 2:04:31
9 W46 Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 2:05:47
1 146 Sophie Morris 17:54 1 0:17:54
2 246 Paula Fudge 20:32 2 0:38:26
3 346 L James 22:28 9 1:00:54
4 446 Carolyn Dickie 19:43 6 1:20:37
5 546 Yolanda Edwards 23:21 10 1:43:58
6 646 Alison Bathie 21:49 9 2:05:47
10 W49 Woodford Green & Essex Ladies 'A' 2:06:00
1 149 Maggie Powell 22:07 27 0:22:07
2 249 Angharad Care 21:17 22 0:43:24
3 349 Diana Kennedy 21:15 21 1:04:39
4 449 Bernadine Pritchett 20:54 17 1:25:33
5 549 Grace Harvey 19:59 14 1:45:32
6 649 Nina Griffith 20:28 10 2:06:00
11 W10 Belgrave Harriers 'A' 2:06:23
1 110 Catherine Bryson 19:19 7 0:19:19
2 210 Helen Smethurst 20:36 9 0:39:55
3 310 Rosie Powell 21:35 11 1:01:30
4 410 Sarah Gailey 21:18 12 1:22:48
5 510 Juliette Clark 20:23 7 1:43:11
6 610 Catherine Eastham 23:12 11 2:06:23
12 W33 Serpentine RC 2:06:30
1 133 Rachel Joyce 20:08 18 0:20:08
2 233 Penny Thorn 21:41 18 0:41:49
3 333 Ruth Clifton 21:57 19 1:03:46
4 433 Claire Imrie 21:15 16 1:25:01
5 533 Liz Wyn 20:24 13 1:45:25
6 633 Vikki Stringer 21:05 12 2:06:30
13 W24 Marshall Milton Keynes AC 'A' 2:07:18
1 124 Carly Scott 19:59 15 0:19:59
2 224 Imogen Thornburgh 19:41 7 0:39:40
3 324 Sarah Cox 20:39 7 1:00:19
4 424 Lauren Licietis 21:18 7 1:21:37
5 524 Diane Farmer 22:56 12 1:44:33
6 624 Rebecca Williams 22:45 13 2:07:18
14 W12 Blackheath & Bromley Harriers 2:07:27
1 112 Bryony Proctor 19:44 10 0:19:44
2 212 Jennie Butler 19:59 8 0:39:43
3 312 Fran Green 19:44 5 0:59:27
4 412 Lisa Page 22:32 9 1:21:59
5 512 Bella Clayton 21:57 9 1:43:56
6 612 Carolyna Jones-Baldock 23:31 14 2:07:27
15 W38 Southampton RC 2:10:02
1 138 Amy Campbell 19:25 8 0:19:25
2 238 Nikki Blandford 20:50 11 0:40:15
3 338 Karen Rushton 19:50 6 1:00:05
4 438 Marie Stokes 22:01 10 1:22:06
5 538 Hannah Coombs 25:41 16 1:47:47
6 638 Debbie Hallett 22:15 15 2:10:02
16 W16 Ealing Southall & Middlesex AC 2:11:55
1 116 Ashlee McGuigan 20:27 21 0:20:27
2 216 Fiona Kennedy 20:21 13 0:40:48
3 316 Laura Phillips 20:48 12 1:01:36
4 416 Beata Ochmann 21:36 14 1:23:12
5 516 Nicki Baker 23:36 15 1:46:48
6 616 Mary Walsh 25:07 16 2:11:55
17 W05 Barnet & District 2:13:34
1 105 Kath March 20:03 16 0:20:03
2 205 Karen Bradley 21:53 19 0:41:56
3 305 Zanthe Wray 20:54 16 1:02:50
4 405 Hannah Sheridan 23:03 18 1:25:53
5 505 Lydia Bruce-Burgess 23:56 17 1:49:49
6 605 Cath Perry 23:45 17 2:13:34
18 W04 Arena 80 'B' 2:17:52
1 104 Amanda Linturn 23:14 33 0:23:14
2 204 Chris Naylor 21:24 25 0:44:38
3 304 Lisa Jones 23:12 26 1:07:50
4 404 Jenny Hughes 23:14 23 1:31:04
5 504 Julie Drake 23:40 19 1:54:44
6 604 Clare Kabza 23:08 19 2:17:52
19 W31 Reading AC 2:18:09
1 131 Louise Bardsley 21:41 23 0:21:41
2 231 Susan Francis 21:21 21 0:43:02
3 331 Julie Rayfield 20:25 17 1:03:27
4 431 Rachel Phillips 26:17 20 1:29:44
5 531 Andrea Curzon 26:28 22 1:56:12
6 631 Annie Bolton 21:57 20 2:18:09
20 W15 Dulwich Runners 2:18:14
1 115 Ola Balme 21:56 25 0:21:56
2 215 Kirstin Baker 21:57 23 0:43:53
3 315 Claire Tinker 22:57 24 1:06:50
4 415 Catherine Castledine 24:40 24 1:31:30
5 515 Louisa Pritchard 23:46 21 1:55:16
6 615 Ros Tabor 22:58 21 2:18:14
21 W09 Bedford & County AC 'B' 2:19:11
1 109 Rachel Cave 22:42 28 0:22:42
2 209 Charlotte Moss 21:14 24 0:43:56
3 309 Helen Frizzell 20:44 22 1:04:40
4 409 Julie Rogers 25:14 21 1:29:54
5 509 Emma Coombes 24:57 20 1:54:51
6 609 Abi Howarth 24:20 22 2:19:11
22 W28 Met Police 'A' 2:20:36
1 128 Annelise Tomlinson 22:03 26 0:22:03
2 228 Kathy Hudson 23:48 27 0:45:51
3 328 Karen Balcombe 22:47 27 1:08:38
4 428 Sarah Jackson 23:00 25 1:31:38
5 528 Emma Jones 25:07 23 1:56:45
6 628 Sarah Green 23:51 23 2:20:36
23 W22 Hillingdon AC 2:27:33
1 122 Susan Miles 19:54 13 0:19:54
2 222 Emma Grant 23:05 20 0:42:59
3 322 Lauren Manley 26:20 28 1:09:19
4 422 Fiona Cressy 21:10 22 1:30:29
5 522 Christine Heemskerk 26:54 24 1:57:23
6 622 J McDonald 30:10 24 2:27:33
24 W23 Luton AC 2:59:54
1 123 Jane Dixon 29:02 37 0:29:02
2 223 Lorraine Dalglish 23:48 33 0:52:50
3 323 Katrina Lewis 33:49 33 1:26:39
4 423 Denise Randall 29:22 29 1:56:01
5 523 Jan Benedickter 29:26 26 2:25:27
6 623 Carol Alker 34:27 25 2:59:54
Disqualified
W41 Thames Hare & Hounds 'B' 2:16:23
1 141 Vikki Filsell 23:05 32 0:23:05
2 241 Maddalaine Ansell 24:38 31 0:47:43
3 341 Sonia O'Sullivan 18:37 23 1:06:20
4 441 Clare Sylvester 22:24 15 1:24:47 started early
5 541 Jane Crabtree 26:25 18 1:51:12
6 641 Maureen Poole 25:11 18 2:16:23
Incomplete teams
W02 Aldershot Farnham & District AC 'B'
1 102 Holly King 22:59 31 0:22:59
W11 Belgrave Harriers 'B'
1 111 Maureen Noel 22:46 29 0:22:46
2 211 Jennifer Beecroft 23:57 29 0:46:43
3 311 Caroline Edis 20:43 25 1:07:26
W17 Garden City Runners
1 117 Katherine Philp 19:46 11 0:19:46
2 217 Cath Harris 21:45 16 0:41:31
3 317 Jenny Gray 22:35 20 1:04:06
W19 Herne Hill Harriers 'B'
1 119 Clare Pauzers 19:58 14 0:19:58
2 219 Jenny Honeyball 25:30 26 0:45:28
3 319 Sarah Allen 24:01 30 1:09:29
4 419 Monique Davis 23:37 26 1:33:06
W21 Highgate Harriers 'B'
1 121 Natasha Cendrowicz 23:21 34 0:23:21
W25 Marshall Milton Keynes AC 'B'
1 125 Lisa Broderick 24:05 35 0:24:05
2 225 Diane Gill 23:28 30 0:47:33
3 325 Julie Dalzell 21:55 29 1:09:28
4 425 Lisa Clack 24:40 27 1:34:08
5 525 Zoe Whitten 25:49 25 1:59:57
W27 Medway & Maidstone
1 127 Louise Watson 18:49 5 0:18:49
W30 Phoenix AC 
1 130 Emma Satterly 19:50 12 0:19:50
2 230 Liz Durman 21:37 15 0:41:27
3 330 Erica Martin 20:56 15 1:02:23
W35 Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B'
1 135 Anne Ridley 20:57 22 0:20:57
2 235 Neelam Kaderbhoy 25:27 28 0:46:24
3 335 Sarah Stanmore 23:33 31 1:09:57
W43 Vale of Aylesbury AC
1 143 Rosanna Iannone 20:04 17 0:20:04
2 243 Carolyn Boosey 19:31 6 0:39:35
3 343 Vicky Sheldon 23:57 18 1:03:32
4 443 Helen Bennewith 22:27 19 1:25:59
W47 Windsor Slough Eton & Hounslow 'B'
1 147 L Roe 24:51 36 0:24:51
2 247 Abi Fudge 24:37 32 0:49:28
3 347 Fran Devereux 23:57 32 1:13:25
4 447 Yasmin Lala 22:20 28 1:35:45
W50 Woodford Green & Essex Ladies 'B'
1 150 Alex Wardle 22:50 30 0:22:50