Nike MK Relays (inc. the SEAA Women's Milton Keynes
Short: 5356m 6-stage Road Relay Championships) 1 April 2007
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 -608 Jo Wilkinson Bedford & County AC 'A' 17:41 6
2 -146 Sophie Morris Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 17:54 1
3 -140 Sonia O'Sullivan Thames Hare & Hounds 'A' 18:08 1
4 -420 Svenja Abel Highgate Harriers 'A' 18:15 4
5 -634 Victoria Webster Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 18:15 6
6 -334 Jo Ankier Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 18:25 3
7 -401 Steph Twell Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:27 4
8 -408 Rachel Gibbs Bedford & County AC 'A' 18:34 4
9 -341 Sonia O'Sullivan Thames Hare & Hounds 'B' 18:37 3
10 -101 Emily Adams Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:39 1
11 -501 Emma Pallant Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:46 5
12 -114 Ruth Senior City of Norwich AC 18:46 1
13 -127 Louise Watson Medway & Maidstone 18:49 1
14 -134 Gemma Turtle Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 18:52 1
15 -508 Sharon Morris Bedford & County AC 'A' 19:00 5
16 -601 Andrea Woodvine Aldershot Farnham & District AC 'A' 19:05 6
17 -434 Rachel Felton Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 19:11 4
18 -208 Natasha Peters Bedford & County AC 'A' 19:18 2
19 -110 Catherine Bryson Belgrave Harriers 'A' 19:19 1
20 -308 Nicola Sykes Bedford & County AC 'A' 19:19 3
21 -138 Amy Campbell Southampton RC 19:25 1
22 -240 Alexandra Richmond Thames Hare & Hounds 'A' 19:27 2
23 -243 Carolyn Boosey Vale of Aylesbury AC 19:31 2
24 -120 Esther Evans Highgate Harriers 'A' 19:38 1
25 -224 Imogen Thornburgh Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:41 2
26 -446 Carolyn Dickie Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 19:43 4
27 -312 Fran Green Blackheath & Bromley Harriers 19:44 3
28 -112 Bryony Proctor Blackheath & Bromley Harriers 19:44 1
29 -117 Katherine Philp Garden City Runners 19:46 1
30 -201 Issy Menzies Aldershot Farnham & District AC 'A' 19:49 2
31 -130 Emma Satterly Phoenix AC  19:50 1
32 -338 Karen Rushton Southampton RC 19:50 3
33 -203 Julie Briggs Arena 80 'A' 19:51 2
34 -122 Susan Miles Hillingdon AC 19:54 1
35 -119 Clare Pauzers Herne Hill Harriers 'B' 19:58 1
36 -124 Carly Scott Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:59 1
37 -212 Jennie Butler Blackheath & Bromley Harriers 19:59 2
38 -549 Grace Harvey Woodford Green & Essex Ladies 'A' 19:59 5
39 -105 Kath March Barnet & District 20:03 1
40 -613 Frances Cliffe Chelmsford AC 20:03 6
41 -143 Rosanna Iannone Vale of Aylesbury AC 20:04 1
42 -133 Rachel Joyce Serpentine RC 20:08 1
43 -403 Vicky Boyle Arena 80 'A' 20:08 4
44 -440 Charlotte Saunders Thames Hare & Hounds 'A' 20:09 4
45 -234 Emily Ferenczi Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 20:10 2
46 -314 Olivia Walwyn City of Norwich AC 20:10 3
47 -301 Clementine Adams Aldershot Farnham & District AC 'A' 20:13 3
48 -108 Phillippa Prescott Bedford & County AC 'A' 20:15 1
49 -113 Jo Baker Chelmsford AC 20:17 1
50 -216 Fiona Kennedy Ealing Southall & Middlesex AC 20:21 2
51 -510 Juliette Clark Belgrave Harriers 'A' 20:23 5
52 -533 Liz Wyn Serpentine RC 20:24 5
53 -303 Gemma Sharpe Arena 80 'A' 20:25 3
54 -331 Julie Rayfield Reading AC 20:25 3
55 -503 Louise Vallier Arena 80 'A' 20:27 5
56 -116 Ashlee McGuigan Ealing Southall & Middlesex AC 20:27 1
57 -649 Nina Griffith Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:28 6
58 -246 Paula Fudge Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 20:32 2
59 -210 Helen Smethurst Belgrave Harriers 'A' 20:36 2
60 -220 Astrid Wingler Highgate Harriers 'A' 20:38 2
61 -324 Sarah Cox Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:39 3
62 -311 Caroline Edis Belgrave Harriers 'B' 20:43 3
63 -309 Helen Frizzell Bedford & County AC 'B' 20:44 3
64 -213 Wendy King Chelmsford AC 20:45 2
65 -313 Annette Oakman Chelmsford AC 20:47 3
66 -316 Laura Phillips Ealing Southall & Middlesex AC 20:48 3
67 -238 Nikki Blandford Southampton RC 20:50 2
68 -340 Rachel Disley Thames Hare & Hounds 'A' 20:51 3
69 -534 Victoria Bowles Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 20:53 5
70 -305 Zanthe Wray Barnet & District 20:54 3
71 -449 Bernadine Pritchett Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:54 4
72 -330 Erica Martin Phoenix AC  20:56 3
73 -135 Anne Ridley Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B' 20:57 1
74 -320 Kate Jenrick Highgate Harriers 'A' 20:58 3
75 -614 Nicola Alford City of Norwich AC 21:01 6
76 -413 Rebeca Luxton Chelmsford AC 21:02 4
77 -603 Emma Rollings Arena 80 'A' 21:04 6
78 -633 Vikki Stringer Serpentine RC 21:05 6
79 -422 Fiona Cressy Hillingdon AC 21:10 4
80 -209 Charlotte Moss Bedford & County AC 'B' 21:14 2
81 -433 Claire Imrie Serpentine RC 21:15 4
82 -349 Diana Kennedy Woodford Green & Essex Ladies 'A' 21:15 3
83 -620 Fiona Burnie Highgate Harriers 'A' 21:15 6
84 -249 Angharad Care Woodford Green & Essex Ladies 'A' 21:17 2
85 -424 Lauren Licietis Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:18 4
86 -410 Sarah Gailey Belgrave Harriers 'A' 21:18 4
87 -231 Susan Francis Reading AC 21:21 2
88 -214 Esther Hope City of Norwich AC 21:24 2
89 -204 Chris Naylor Arena 80 'B' 21:24 2
90 -514 Amy Dungar City of Norwich AC 21:26 5
91 -310 Rosie Powell Belgrave Harriers 'A' 21:35 3
92 -416 Beata Ochmann Ealing Southall & Middlesex AC 21:36 4
93 -513 Nikki Barnett Chelmsford AC 21:37 5
94 -230 Liz Durman Phoenix AC  21:37 2
95 -414 Jo Gapp City of Norwich AC 21:39 4
96 -131 Louise Bardsley Reading AC 21:41 1
97 -233 Penny Thorn Serpentine RC 21:41 2
98 -103 Clare Aquilina Arena 80 'A' 21:44 1
99 -217 Cath Harris Garden City Runners 21:45 2
100 -520 Louise Burnie Highgate Harriers 'A' 21:48 5
101 -646 Alison Bathie Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 21:49 6
102 -205 Karen Bradley Barnet & District 21:53 2
103 -325 Julie Dalzell Marshall Milton Keynes AC 'B' 21:55 3
104 -115 Ola Balme Dulwich Runners 21:56 1
105 -512 Bella Clayton Blackheath & Bromley Harriers 21:57 5
106 -333 Ruth Clifton Serpentine RC 21:57 3
107 -215 Kirstin Baker Dulwich Runners 21:57 2
108 -631 Annie Bolton Reading AC 21:57 6
109 -640 Kate Symons Thames Hare & Hounds 'A' 21:59 6
110 -438 Marie Stokes Southampton RC 22:01 4
111 -128 Annelise Tomlinson Met Police 'A' 22:03 1
112 -149 Maggie Powell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 22:07 1
113 -638 Debbie Hallett Southampton RC 22:15 6
114 -447 Yasmin Lala Windsor Slough Eton & Hounslow 'B' 22:20 4
115 -443 Helen Bennewith Vale of Aylesbury AC 22:27 4
116 -346 L James Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 22:28 3
117 -412 Lisa Page Blackheath & Bromley Harriers 22:32 4
118 -317 Jenny Gray Garden City Runners 22:35 3
119 -109 Rachel Cave Bedford & County AC 'B' 22:42 1
120 -624 Rebecca Williams Marshall Milton Keynes AC 'A' 22:45 6
121 -111 Maureen Noel Belgrave Harriers 'B' 22:46 1
122 -328 Karen Balcombe Met Police 'A' 22:47 3
123 -150 Alex Wardle Woodford Green & Essex Ladies 'B' 22:50 1
124 -524 Diane Farmer Marshall Milton Keynes AC 'A' 22:56 5
125 -315 Claire Tinker Dulwich Runners 22:57 3
126 -615 Ros Tabor Dulwich Runners 22:58 6
127 -102 Holly King Aldershot Farnham & District AC 'B' 22:59 1
128 -428 Sarah Jackson Met Police 'A' 23:00 4
129 -405 Hannah Sheridan Barnet & District 23:03 4
130 -141 Vikki Filsell Thames Hare & Hounds 'B' 23:05 1
131 -222 Emma Grant Hillingdon AC 23:05 2
132 -604 Clare Kabza Arena 80 'B' 23:08 6
133 -304 Lisa Jones Arena 80 'B' 23:12 3
134 -610 Catherine Eastham Belgrave Harriers 'A' 23:12 6
135 -404 Jenny Hughes Arena 80 'B' 23:14 4
136 -104 Amanda Linturn Arena 80 'B' 23:14 1
137 -540 Anna Garnier Thames Hare & Hounds 'A' 23:15 5
138 -121 Natasha Cendrowicz Highgate Harriers 'B' 23:21 1
139 -546 Yolanda Edwards Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 23:21 5
140 -225 Diane Gill Marshall Milton Keynes AC 'B' 23:28 2
141 -612 Carolyna Jones-Baldock Blackheath & Bromley Harriers 23:31 6
142 -335 Sarah Stanmore Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B' 23:33 3
143 -516 Nicki Baker Ealing Southall & Middlesex AC 23:36 5
144 -419 Monique Davis Herne Hill Harriers 'B' 23:37 4
145 -504 Julie Drake Arena 80 'B' 23:40 5
146 -605 Cath Perry Barnet & District 23:45 6
147 -515 Louisa Pritchard Dulwich Runners 23:46 5
148 -223 Lorraine Dalglish Luton AC 23:48 2
149 -228 Kathy Hudson Met Police 'A' 23:48 2
150 -628 Sarah Green Met Police 'A' 23:51 6
151 -505 Lydia Bruce-Burgess Barnet & District 23:56 5
152 -343 Vicky Sheldon Vale of Aylesbury AC 23:57 3
153 -347 Fran Devereux Windsor Slough Eton & Hounslow 'B' 23:57 3
154 -211 Jennifer Beecroft Belgrave Harriers 'B' 23:57 2
155 -319 Sarah Allen Herne Hill Harriers 'B' 24:01 3
156 -125 Lisa Broderick Marshall Milton Keynes AC 'B' 24:05 1
157 -609 Abi Howarth Bedford & County AC 'B' 24:20 6
158 -247 Abi Fudge Windsor Slough Eton & Hounslow 'B' 24:37 2
159 -241 Maddalaine Ansell Thames Hare & Hounds 'B' 24:38 2
160 -415 Catherine Castledine Dulwich Runners 24:40 4
161 -425 Lisa Clack Marshall Milton Keynes AC 'B' 24:40 4
162 -147 L Roe Windsor Slough Eton & Hounslow 'B' 24:51 1
163 -509 Emma Coombes Bedford & County AC 'B' 24:57 5
164 -528 Emma Jones Met Police 'A' 25:07 5
165 -616 Mary Walsh Ealing Southall & Middlesex AC 25:07 6
166 -641 Maureen Poole Thames Hare & Hounds 'B' 25:11 6
167 -409 Julie Rogers Bedford & County AC 'B' 25:14 4
168 -235 Neelam Kaderbhoy Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B' 25:27 2
169 -219 Jenny Honeyball Herne Hill Harriers 'B' 25:30 2
170 -538 Hannah Coombs Southampton RC 25:41 5
171 -525 Zoe Whitten Marshall Milton Keynes AC 'B' 25:49 5
172 -431 Rachel Phillips Reading AC 26:17 4
173 -322 Lauren Manley Hillingdon AC 26:20 3
174 -541 Jane Crabtree Thames Hare & Hounds 'B' 26:25 5
175 -531 Andrea Curzon Reading AC 26:28 5
176 -522 Christine Heemskerk Hillingdon AC 26:54 5
177 -123 Jane Dixon Luton AC 29:02 1
178 -423 Denise Randall Luton AC 29:22 4
179 -523 Jan Benedickter Luton AC 29:26 5
180 -622 J McDonald Hillingdon AC 30:10 6
181 -323 Katrina Lewis Luton AC 33:49 3
182 -623 Carol Alker Luton AC 34:27 6