Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Short: 5356m 12-stage Road Relay Championships) 1 April 2007
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 808 Stephen Sharp Belgrave Harriers 'A' 16:13 8
2 408 Neil Speaight Belgrave Harriers 'A' 16:14 4
3 637 Keith Gerrard Newham & Essex Beagles 'A' 16:15 6
4 608 Jonathan Blackledge Belgrave Harriers 'A' 16:19 6
5 1253 Darrell Smith Tonbridge AC 16:34 12
6 837 Robert Cole Newham & Essex Beagles 'A' 16:41 8
7 208 Shugri Omar Belgrave Harriers 'A' 16:43 2
8 1001 Kevin Quinn Aldershot Farnham & District AC 'A' 16:50 10
9 1237 Samater Farah Newham & Essex Beagles 'A' 16:50 12
10 633 Jack Tyler Medway & Maidstone AC 16:52 6
11 658 Stuart Maxwell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 16:53 6
12 251 Dean Clark Thames Valley Harriers 16:56 2
13 445 Daniel Lewis Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 16:56 4
14 438 Andy Mitchell Newham & Essex Beagles 'B' 17:01 4
15 217 Nick Goolab Ealing Southall & Middlesex AC 17:02 2
16 645 Matthew Grant Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 17:04 6
17 456 Alan Thomas Wells City Harriers 17:06 4
18 845 Tony Jackson Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 17:08 8
19 1214 Peter Tuttle City of Norwich AC 17:09 12
20 801 Kevin Sheppard Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:10 8
21 214 James O'Neill City of Norwich AC 17:11 2
22 1245 Andrew Renfree Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 17:14 12
23 611 Spencer Newport Blackheath & Bromley Harriers 'A' 17:17 6
24 414 Carl Goose City of Norwich AC 17:19 4
25 1008 Richard Ward Belgrave Harriers 'A' 17:22 10
26 245 Andrew Murphy Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 17:23 2
27 1023 Ben Woodd Herne Hill Harriers 17:25 10
28 605 Neil Miller Bedford & County AC 'A' 17:27 6
29 405 Richard Powell Bedford & County AC 'A' 17:29 4
30 205 Lewis Cadman Bedford & County AC 'A' 17:30 2
31 213 Bryan Brett Brighton & Hove City AC 17:38 2
32 442 John Burnett Reading AC 17:39 4
33 1044 Barney Southin Serpentine RC 17:39 10
34 450 Andrew McNamara Thames Hare & Hounds  17:41 4
35 858 Paul Major Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:41 8
36 1208 Alex Bodin Belgrave Harriers 'A' 17:42 12
37 814 Steve Cannell City of Norwich AC 17:43 8
38 242 Carl Bradbury Reading AC 17:45 2
39 224 Peter Downie Highgate Harriers 17:46 2
40 1053 Graeme Saker Tonbridge AC 17:48 10
41 229 Nathaniel Quigley Luton AC  17:50 2
42 413 David Boyce Brighton & Hove City AC 17:51 4
43 223 Jeff Cunningham Herne Hill Harriers 17:56 2
44 233 Ben Tyler Medway & Maidstone AC 17:56 2
45 811 Martin Airey Blackheath & Bromley Harriers 'A' 17:56 8
46 1037 Jamal Mohammed Newham & Essex Beagles 'A' 17:57 10
47 1233 Adrian Lowther Medway & Maidstone AC 17:57 12
48 202 Chris Moore Aldershot Farnham & District AC 'B' 17:57 2
49 249 Steve Robinson Saint Edmund Pacers 17:57 2
50 258 Mark Griffith Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:57 2
51 238 Leigh Crispin Newham & Essex Beagles 'B' 17:57 2
52 1050 Chris Daniels Thames Hare & Hounds  17:58 10
53 411 Dan Ryan Blackheath & Bromley Harriers 'A' 17:58 4
54 237 Paul Larkins Newham & Essex Beagles 'A' 18:00 2
55 250 Steven Paddock Thames Hare & Hounds  18:00 2
56 1005 Alan Turnbull Bedford & County AC 'A' 18:00 10
57 1057 George Glancy Windsor Slough Eton & Hounslow  18:00 10
58 426 Luke Armitage Kent AC 18:01 4
59 850 Nick Malynn Thames Hare & Hounds  18:03 8
60 857 Ben Whitby Windsor Slough Eton & Hounslow  18:03 8
61 244 Miguel Branco Serpentine RC 18:04 2
62 624 Jonathan Deane Highgate Harriers 18:04 6
63 1258 Andy Brown Woodford Green & Essex Ladies 'A' 18:05 12
64 805 Liam Smyth Bedford & County AC 'A' 18:05 8
65 1058 Harold Wyber Woodford Green & Essex Ladies 'A' 18:05 10
66 623 Vic Maughn Herne Hill Harriers 18:06 6
67 1250 Larry Matthews Thames Hare & Hounds  18:06 12
68 401 Brian Wakeham Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:07 4
69 406 Richard Henderson Bedford & County AC 'B' 18:10 4
70 1042 Sam Aldridge Reading AC 18:11 10
71 422 Glen Hill Havering Mayesbrook 18:11 4
72 243 Ian Murray Royston Runners 18:12 2
73 211 Bill Foster Blackheath & Bromley Harriers 'A' 18:12 2
74 613 D Titheradge Brighton & Hove City AC 18:12 6
75 1224 Chris Panayiotos Highgate Harriers 18:13 12
76 823 Tony Harran Herne Hill Harriers 18:14 8
77 651 Gary Jones Thames Valley Harriers 18:15 6
78 644 Robin Tuddenham Serpentine RC 18:15 6
79 201 George McCourt Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:15 2
80 230 Gavin Wilcox Marshall Milton Keynes AC 'A' 18:15 2
81 417 D Grant Ealing Southall & Middlesex AC 18:15 4
82 642 Mark Curson Reading AC 18:16 6
83 222 Matt Bland Havering Mayesbrook 18:16 2
84 458 Angus Holford Woodford Green & Essex Ladies 'A' 18:16 4
85 1217 John Blanchard Ealing Southall & Middlesex AC 18:16 12
86 601 Steve Connor Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:17 6
87 657 S Gardner Windsor Slough Eton & Hounslow  18:17 6
88 617 Tim Moonen Ealing Southall & Middlesex AC 18:19 6
89 1244 Simon Barrett Serpentine RC 18:20 12
90 1024 Atak Diing Highgate Harriers 18:21 10
91 437 Andre Duque Newham & Essex Beagles 'A' 18:22 4
92 1223 Keith Newton Herne Hill Harriers 18:25 12
93 826 Rawston Morian Kent AC 18:26 8
94 650 Tom Samuel Thames Hare & Hounds  18:28 6
95 457 Paul Couldridge Windsor Slough Eton & Hounslow  18:29 4
96 1249 Simon Bourne Saint Edmund Pacers 18:29 12
97 235 Aaron Sheppard Nene Valley Harriers 'A' 18:30 2
98 842 Dave Fallon Reading AC 18:30 8
99 1236 Bill Taylor Nene Valley Harriers 'B' 18:31 12
100 257 Vince Bangs Windsor Slough Eton & Hounslow  18:31 2
101 206 Robert Heaney Bedford & County AC 'B' 18:33 2
102 209 Dave Mason Belgrave Harriers 'B' 18:34 2
103 402 Paul Bridgeman Aldershot Farnham & District AC 'B' 18:34 4
104 459 Doug McKenzie Woodford Green & Essex Ladies 'B' 18:34 4
105 1033 Nick Slade Medway & Maidstone AC 18:34 10
106 1014 Michael Beamish City of Norwich AC 18:35 10
107 1242 Mike Proven Reading AC 18:35 12
108 851 Philip Wetton Thames Valley Harriers 18:38 8
109 813 Luke Lambourne Brighton & Hove City AC 18:38 8
110 1045 Ronan Breen Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 18:39 10
111 451 Ashraff Khan Thames Valley Harriers 18:39 4
112 447 Jon Grainger Southampton Running Club 18:39 4
113 219 Mark Landy Garden City Runners 'A' 18:40 2
114 622 Paul Berrett Havering Mayesbrook 18:40 6
115 423 James Ward Herne Hill Harriers 18:42 4
116 1259 Andrew Mariani Woodford Green & Essex Ladies 'B' 18:42 12
117 444 Richard Phillips Serpentine RC 18:43 4
118 436 Adam Birch Nene Valley Harriers 'B' 18:43 4
119 626 James McGaughey Kent AC 18:43 6
120 603 Adrian Mason Barnet & District AC 18:44 6
121 844 Simon Massey Serpentine RC 18:44 8
122 256 Andrew Deamer Wells City Harriers 18:46 2
123 635 Danny Snipe Nene Valley Harriers 'A' 18:46 6
124 1235 Ian Aunger Nene Valley Harriers 'A' 18:46 12
125 433 Jozef Zidek Medway & Maidstone AC 18:47 4
126 1043 John Newall Royston Runners 18:49 10
127 203 Dave Wilcock Barnet & District AC 18:50 2
128 825 Paul Leppard Hillingdon AC 18:50 8
129 609 Jason Webb Belgrave Harriers 'B' 18:51 6
130 1025 Dave Newman Hillingdon AC 18:52 10
131 1019 Stephen Livingstone Garden City Runners 'A' 18:52 10
132 440 Aaron Burgess Oxford City AC 18:53 4
133 1219 Bruce Judge Garden City Runners 'A' 18:55 12
134 453 Simon Fraser Tonbridge AC 18:56 4
135 225 Matt Revier Hillingdon AC 18:56 2
136 424 Alistair Lindsey Highgate Harriers 18:56 4
137 253 Harry Paton Tonbridge AC 18:57 2
138 614 Luke Prest City of Norwich AC 18:58 6
139 824 Joseph Lowe Highgate Harriers 18:58 8
140 449 Julian Long Saint Edmund Pacers 19:00 4
141 630 Adrian Cox Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:01 6
142 822 Neill Collins Havering Mayesbrook 19:01 8
143 234 John Knight Met Police 19:02 2
144 1047 David Currie Southampton Running Club 19:03 10
145 434 Nigel Rowe Met Police 19:03 4
146 802 Pat McGeevor Aldershot Farnham & District AC 'B' 19:03 8
147 435 Ollie Rich Nene Valley Harriers 'A' 19:05 4
148 226 Lee Hine Kent AC 19:06 2
149 656 Robert Parfitt Wells City Harriers 19:06 6
150 403 Jonathan Kilsby Barnet & District AC 19:07 4
151 619 Terry Fowler Garden City Runners 'A' 19:08 6
152 833 Josh Nice Medway & Maidstone AC 19:11 8
153 1211 Dave Griffin Blackheath & Bromley Harriers 'A' 19:11 12
154 1017 Rob Brown Ealing Southall & Middlesex AC 19:12 10
155 1040 John Exley Oxford City AC 19:12 10
156 835 Chris Mooney Nene Valley Harriers 'A' 19:13 8
157 1251 Lee Benjamin Thames Valley Harriers 19:14 12
158 1030 Dietmar Moritz Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:15 10
159 1226 Andrew Vagi Kent AC 19:15 12
160 241 Joe Isherwood Phoenix AC 19:15 2
161 856 Robbie Hawkins Wells City Harriers 19:19 8
162 1035 Steve Medhurst Nene Valley Harriers 'A' 19:19 10
163 634 Paul Wyatt Met Police 19:21 6
164 629 Keith McLellan Luton AC  19:21 6
165 419 Russell Casey Garden City Runners 'A' 19:23 4
166 659 Andy Coleman Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:23 6
167 847 Steve Axon Southampton Running Club 19:23 8
168 1051 Peter Hill Thames Valley Harriers 19:25 10
169 817 Mark Delahunty Ealing Southall & Middlesex AC 19:26 8
170 425 Jonathan Castro Hillingdon AC 19:27 4
171 620 Sam Smith Garden City Runners 'B' 19:33 6
172 259 Jon Long Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:34 2
173 1225 Paul Wood Hillingdon AC 19:34 12
174 240 Peter Gray Oxford City AC 19:36 2
175 1241 Matt Sorokin Phoenix AC 19:37 12
176 647 Malcolm Riddle Southampton Running Club 19:38 6
177 625 Steve Hirons Hillingdon AC 19:38 6
178 606 Gavin Reynolds Bedford & County AC 'B' 19:38 6
179 1034 Chris Woodhouse Met Police 19:39 10
180 819 Mark Green Garden City Runners 'A' 19:44 8
181 412 Ken Daniel Blackheath & Bromley Harriers 'B' 19:46 4
182 236 Dave Knighton Nene Valley Harriers 'B' 19:46 2
183 640 Asghar Ali Oxford City AC 19:49 6
184 859 Paul Clarke Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:49 8
185 616 Steve Williams Dulwich Runners 19:50 6
186 409 Alexander Marek Belgrave Harriers 'B' 19:50 4
187 853 Ryan Waterman Tonbridge AC 19:52 8
188 247 L Richardson Southampton Running Club 19:53 2
189 1230 Ian Pheasey Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:54 12
190 1011 Chris Daniel Blackheath & Bromley Harriers 'A' 19:56 10
191 602 Tony Davies Aldershot Farnham & District AC 'B' 19:57 6
192 1240 Tim Osman Oxford City AC 20:00 12
193 816 Wills McFarlane Dulwich Runners 20:02 8
194 1036 Ian Tennent Nene Valley Harriers 'B' 20:02 10
195 454 Adam Johnson Vale of Aylesbury 20:04 4
196 1059 Joe Newman Woodford Green & Essex Ladies 'B' 20:07 10
197 443 Simon Brown Royston Runners 20:08 4
198 218 Mark Fone Enfield & Haringey AC 20:08 2
199 246 Karol Barczak Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B' 20:08 2
200 1257 S Franks Windsor Slough Eton & Hounslow  20:08 12
201 641 Paul Collicutt Phoenix AC 20:10 6
202 1022 Chris Coates Havering Mayesbrook 20:12 10
203 1201 Richard Batchelor Aldershot Farnham & District AC 'A' 20:15 12
204 216 Stefan Schwarz Dulwich Runners 20:16 2
205 806 Jonathan Roots Bedford & County AC 'B' 20:17 8
206 1003 Raj Patel Barnet & District AC 20:17 10
207 834 Stephen Rodgers Met Police 20:23 8
208 618 Graham Lee Enfield & Haringey AC 20:23 6
209 1222 Russ Middleton Havering Mayesbrook 20:23 12
210 643 Will Throssell Royston Runners 20:24 6
211 1216 Steve Smythe Dulwich Runners 20:27 12
212 803 James March Barnet & District AC 20:29 8
213 1029 Liam Marchant Luton AC  20:30 10
214 1013 T Ulliott Brighton & Hove City AC 20:33 10
215 636 Daniel Grant Nene Valley Harriers 'B' 20:34 6
216 430 Daniel Brumby Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:36 4
217 653 Cain Bradley Tonbridge AC 20:37 6
218 1205 James Elsworthy Bedford & County AC 'A' 20:40 12
219 1243 Chris Maxwell Royston Runners 20:40 12
220 1213 C Laing Brighton & Hove City AC 20:43 12
221 840 Stewart Thorp Oxford City AC 20:54 8
222 841 Andrew Haig Phoenix AC 20:57 8
223 441 Colin Simpson Phoenix AC 20:59 4
224 830 Colin Turrell-Brown Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:00 8
225 212 Richard Daniel Blackheath & Bromley Harriers 'B' 21:03 2
226 1026 Pablo Lazo Kent AC 21:05 10
227 1056 N Thomas Wells City Harriers 21:07 10
228 254 Mark Fallaize Vale of Aylesbury 21:12 2
229 1234 Adam Reid Met Police 21:13 12
230 849 Alan MacPherson Saint Edmund Pacers 21:21 8
231 418 Tony Clare Enfield & Haringey AC 21:22 4
232 1006 Philip Odell Bedford & County AC 'B' 21:25 10
233 638 J Nkrumah Newham & Essex Beagles 'B' 21:25 6
234 416 Lloyd Collier Dulwich Runners 21:25 4
235 1206 Malcolm Cowley Bedford & County AC 'B' 21:34 12
236 1247 J Maskell Southampton Running Club 21:39 12
237 420 Barry Osborne Garden City Runners 'B' 21:42 4
238 1049 Justin Rabett Saint Edmund Pacers 22:05 10
239 649 Darren Barwich Saint Edmund Pacers 22:09 6
240 1203 Steve Allen Barnet & District AC 22:40 12
241 829 Des Moffatt Luton AC  23:09 8
242 836 Mitch Prosser Nene Valley Harriers 'B' 23:13 8
243 1041 Philip Couch Phoenix AC 23:35 10
244 429 Pete Benedickter Luton AC  23:36 4
245 1256 Steve Masters Wells City Harriers 23:48 12
246 1016 Simon Loach Dulwich Runners 24:09 10
247 1229 Mark Ellingham Luton AC  24:16 12
248 809 Robert Norville Belgrave Harriers 'B' 24:19 8
249 843 Malcolm Hall Royston Runners 24:32 8
250 220 Peter Westlake Garden City Runners 'B' 24:49 2
251 654 Daniel Barber Vale of Aylesbury 26:03 6