Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Long: 7826m 12-stage Road Relay Championships) 1 April 2007
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 508 Phil Wicks Belgrave Harriers 'A' 23:20 5
2 758 Simon Plummer Woodford Green & Essex Ladies 'A' 23:55 7
3 145 Kojo Kyereme Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 23:56 1
4 137 Dave Mitchinson Newham & Essex Beagles 'A' 24:01 1
5 157 Mark Draper Windsor Slough Eton & Hounslow  24:02 1
6 751 Robert Russell Thames Valley Harriers 24:07 7
7 133 Neil Renault Medway & Maidstone AC 24:23 1
8 545 Richard Williams Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:23 5
9 302 Darren Shinnie Aldershot Farnham & District AC 'B' 24:26 3
10 156 Andrew Hennessy Wells City Harriers 24:28 1
11 533 Michael Coleman Medway & Maidstone AC 24:28 5
12 101 Matt Ashton Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:31 1
13 356 Ben Tickner Wells City Harriers 24:33 3
14 737 Kevin Skinner Newham & Essex Beagles 'A' 24:34 7
15 147 Andrew Morgan-Lee Southampton Running Club 24:41 1
16 345 Neil Addison Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:42 3
17 111 James Poole Blackheath & Bromley Harriers 'A' 24:45 1
18 301 Martin Mashford Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:45 3
19 351 Chris Smith Thames Valley Harriers 24:50 3
20 108 Malachi Byansi Belgrave Harriers 'A' 24:53 1
21 337 Louis Jones Newham & Essex Beagles 'A' 24:54 3
22 151 James Sumpter Thames Valley Harriers 24:55 1
23 705 Will Levett Bedford & County AC 'A' 25:00 7
24 558 Mark Burgess Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:00 5
25 1150 Simon Wurr Thames Hare & Hounds  25:00 11
26 326 James Connor Kent AC 25:01 3
27 958 Matt Shone Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:02 9
28 514 Adam Thomas City of Norwich AC 25:05 5
29 124 Glen Saqui Highgate Harriers 25:08 1
30 105 Daniel Dalmedo Bedford & County AC 'A' 25:09 1
31 501 Alistair Smith Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:09 5
32 745 James Trapmore Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:09 7
33 341 Josh Guilmant Phoenix AC 25:10 3
34 1158 Kevin Murphy Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:11 11
35 1137 John Clarke Newham & Essex Beagles 'A' 25:12 11
36 324 Shane Snow Highgate Harriers 25:15 3
37 114 Mitch Goose City of Norwich AC 25:16 1
38 750 Ian Harkness Thames Hare & Hounds  25:17 7
39 103 Richard Burgess-Gamble Barnet & District AC 25:20 1
40 123 Iain Lockett Herne Hill Harriers 25:22 1
41 937 Ian Grime Newham & Essex Beagles 'A' 25:24 9
42 905 Owain Matthews Bedford & County AC 'A' 25:26 9
43 945 Kevin Robertson Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:28 9
44 350 Andy Weir Thames Hare & Hounds  25:31 3
45 149 Peter Barker Saint Edmund Pacers 25:36 1
46 311 Peter Tucker Blackheath & Bromley Harriers 'A' 25:38 3
47 129 Pete Bridger Luton AC  25:39 1
48 733 Tim Alexander Medway & Maidstone AC 25:39 7
49 933 Barry Royden Medway & Maidstone AC 25:41 9
50 1145 Orlando Edwards Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:41 11
51 158 Bertie Powell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:43 1
52 944 Eric Vamben Serpentine RC 25:46 9
53 505 Tom Naylor Bedford & County AC 'A' 25:46 5
54 550 David Symons Thames Hare & Hounds  25:46 5
55 358 Ben Hope Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:48 3
56 305 Chris Riley Bedford & County AC 'A' 25:50 3
57 908 Padraic Buckley Belgrave Harriers 'A' 25:53 9
58 126 Michael Claff Kent AC 25:53 1
59 523 Rob Karn Herne Hill Harriers 25:54 5
60 323 Ben Paviour Herne Hill Harriers 25:55 3
61 340 Dan Merckel Oxford City AC 25:56 3
62 314 Darryl Davis City of Norwich AC 25:58 3
63 150 Julian Rendall Thames Hare & Hounds  25:59 1
64 141 Dave Carter Phoenix AC 26:01 1
65 950 Nick Altmann Thames Hare & Hounds  26:03 9
66 1101 Mike Boucher Aldershot Farnham & District AC 'A' 26:05 11
67 1105 Alan Cross Bedford & County AC 'A' 26:08 11
68 701 Christian Clement Aldershot Farnham & District AC 'A' 26:08 7
69 526 Andrew Dunwoody Kent AC 26:09 5
70 117 Hussain Jama Ealing Southall & Middlesex AC 26:09 1
71 144 Ian Druce Serpentine RC 26:09 1
72 524 Chris Chapman Highgate Harriers 26:10 5
73 717 Andy Skorubskas Ealing Southall & Middlesex AC 26:11 7
74 1108 Will Cockerell Belgrave Harriers 'A' 26:12 11
75 723 Mike Boyle Herne Hill Harriers 26:13 7
76 513 C Thomson Brighton & Hove City AC 26:14 5
77 140 Steve Overton Oxford City AC 26:16 1
78 708 Tom Ellacott Belgrave Harriers 'A' 26:17 7
79 714 Andrew Jones City of Norwich AC 26:18 7
80 926 Christopher Lionnet Kent AC 26:23 9
81 333 Lee McMeekin Medway & Maidstone AC 26:24 3
82 353 Huw Evans Tonbridge AC 26:24 3
83 722 Rob Warner Havering Mayesbrook 26:25 7
84 119 David Vaughan Garden City Runners 'A' 26:26 1
85 557 G Smith Windsor Slough Eton & Hounslow  26:27 5
86 724 Chris Beecham Highgate Harriers 26:29 7
87 134 Iain Campbell Met Police 26:29 1
88 901 Brian Stopher Aldershot Farnham & District AC 'A' 26:31 9
89 125 Paul Cuddihy Hillingdon AC 26:31 1
90 357 Steve Kimber Windsor Slough Eton & Hounslow  26:32 3
91 544 Andrew Reeves Serpentine RC 26:33 5
92 347 David Branfoot Southampton Running Club 26:35 3
93 556 Alan Jones Wells City Harriers 26:36 5
94 509 John Kimaiyo Belgrave Harriers 'B' 26:37 5
95 726 Richard Munn Kent AC 26:39 7
96 1140 Steve Male Oxford City AC 26:40 11
97 319 Graham Robinson Garden City Runners 'A' 26:40 3
98 1117 John Robertson Ealing Southall & Middlesex AC 26:40 11
99 317 Tim O'Rourke Ealing Southall & Middlesex AC 26:42 3
100 1123 David Mulvee Herne Hill Harriers 26:42 11
101 135 Allan Williams Nene Valley Harriers 'A' 26:47 1
102 741 Pat Davoren Phoenix AC 26:47 7
103 913 Paul Illott Brighton & Hove City AC 26:47 9
104 925 Tony Grant Hillingdon AC 26:47 9
105 924 Ryan McKinlay Highgate Harriers 26:49 9
106 923 Simon Coombes Herne Hill Harriers 26:50 9
107 1133 Tom Collins Medway & Maidstone AC 26:51 11
108 329 Robert Palmer Luton AC  26:53 3
109 735 John Murrey Nene Valley Harriers 'A' 26:54 7
110 511 Dave McKinnley Blackheath & Bromley Harriers 'A' 26:57 5
111 742 Tom Munt Reading AC 26:58 7
112 914 Richard Sales City of Norwich AC 26:58 9
113 1126 Andrew Farqharson Kent AC 26:59 11
114 116 Kofi Agyei Dulwich Runners 27:00 1
115 142 Nick Earl Reading AC 27:00 1
116 122 Jason Lendon Havering Mayesbrook 27:01 1
117 747 Phil Desborough Southampton Running Club 27:03 7
118 1114 Rob Scotter City of Norwich AC 27:04 11
119 953 Nick Barrable Tonbridge AC 27:04 9
120 308 Peter Willis Belgrave Harriers 'A' 27:05 3
121 330 Thomas Comerford Marshall Milton Keynes AC 'A' 27:05 3
122 547 Peter Davis Southampton Running Club 27:05 5
123 112 Rob Hall Blackheath & Bromley Harriers 'B' 27:07 1
124 542 Duncan Shermer Reading AC 27:08 5
125 1157 Ian May Windsor Slough Eton & Hounslow  27:09 11
126 118 Paul Northrop Enfield & Haringey AC 27:11 1
127 519 Mark Dickinson Garden City Runners 'A' 27:23 5
128 313 Jason Benniman Brighton & Hove City AC 27:23 3
129 744 Hugh Torry Serpentine RC 27:23 7
130 537 John Pike Newham & Essex Beagles 'A' 27:24 5
131 757 Tim Haughian Windsor Slough Eton & Hounslow  27:25 7
132 1144 Martin Gaunt Serpentine RC 27:26 11
133 342 Sam Musique Reading AC 27:27 3
134 756 J Gilling Wells City Harriers 27:27 7
135 102 Keith Donkin Aldershot Farnham & District AC 'B' 27:29 1
136 1119 Matthew Robins Garden City Runners 'A' 27:31 11
137 549 David Reed Saint Edmund Pacers 27:34 5
138 929 Andy Johnson Luton AC  27:34 9
139 335 Sean Beard Nene Valley Harriers 'A' 27:34 3
140 516 Jeremy Pollock Dulwich Runners 27:34 5
141 711 Neil Humphries Blackheath & Bromley Harriers 'A' 27:37 7
142 113 Andrew Donno Brighton & Hove City AC 27:37 1
143 1103 Darren Treadaway Barnet & District AC 27:37 11
144 130 Paul Bond Marshall Milton Keynes AC 'A' 27:39 1
145 303 Andy Kelleher Barnet & District AC 27:41 3
146 535 Nick Grimer Nene Valley Harriers 'A' 27:42 5
147 942 Mark Gittins Reading AC 27:44 9
148 344 Kevin Darcy Serpentine RC 27:44 3
149 1159 Ray Dzikowski Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:46 11
150 517 Rob Wilson Ealing Southall & Middlesex AC 27:46 5
151 1151 Stephen Norris Thames Valley Harriers 27:47 11
152 316 Charles Lound Dulwich Runners 27:50 3
153 551 Manuel Da Silva Thames Valley Harriers 27:52 5
154 1111 John Vinter Blackheath & Bromley Harriers 'A' 27:53 11
155 309 James Fairbourn Belgrave Harriers 'B' 27:54 3
156 534 George Dunn Met Police 27:54 5
157 713 Richard Airey Brighton & Hove City AC 27:54 7
158 529 Stuart Still Luton AC  27:56 5
159 947 Paul Fotherby Southampton Running Club 27:58 9
160 1130 Ian Van Lokven Marshall Milton Keynes AC 'A' 27:59 11
161 106 Dave Battersby Bedford & County AC 'B' 28:00 1
162 734 Mick Lane Met Police 28:00 7
163 349 Chris Cooke Saint Edmund Pacers 28:01 3
164 951 Matt Ponting Thames Valley Harriers 28:01 9
165 740 Trevor Dixon Oxford City AC 28:02 7
166 559 Chris Brotherton Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:04 5
167 306 Tim Cook Bedford & County AC 'B' 28:04 3
168 525 Martin Bateman Hillingdon AC 28:05 5
169 702 Mike Lovell Aldershot Farnham & District AC 'B' 28:05 7
170 725 Andy Miles Hillingdon AC 28:06 7
171 919 Andy Holt Garden City Runners 'A' 28:07 9
172 903 James Taylor Barnet & District AC 28:07 9
173 325 Daniel Thompson Hillingdon AC 28:08 3
174 917 Bill Gristwood Ealing Southall & Middlesex AC 28:12 9
175 322 Ian Anthony Havering Mayesbrook 28:13 3
176 153 Paul Martin Tonbridge AC 28:14 1
177 1142 Darren Lewis Reading AC 28:16 11
178 1147 Peter Costley Southampton Running Club 28:20 11
179 146 Kevin Walden Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B' 28:22 1
180 522 Martin Chester Havering Mayesbrook 28:26 5
181 719 Simon Mace Garden City Runners 'A' 28:26 7
182 1153 Adam Styles Tonbridge AC 28:28 11
183 540 John Lisiewicz Oxford City AC 28:31 5
184 503 Steve Nunn Barnet & District AC 28:32 5
185 1149 Peter Golding Saint Edmund Pacers 28:33 11
186 506 Andy Blair Bedford & County AC 'B' 28:34 5
187 1116 Nicholas Brown Dulwich Runners 28:35 11
188 346 Eric Mayers Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B' 28:37 3
189 703 Martyn Rowe Barnet & District AC 28:37 7
190 759 Chris Shephard Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:37 7
191 109 Mark Humphrey Belgrave Harriers 'B' 28:40 1
192 935 Lance Hemmings Nene Valley Harriers 'A' 28:45 9
193 1125 Richard Jenkin Hillingdon AC 28:49 11
194 1122 Tony Collins Havering Mayesbrook 28:54 11
195 502 Jim Wood Aldershot Farnham & District AC 'B' 28:57 5
196 940 Richard Grant Oxford City AC 28:57 9
197 959 Iain Cumming Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:59 9
198 736 Chris Clarke Nene Valley Harriers 'B' 29:04 7
199 749 Les Heath Saint Edmund Pacers 29:05 7
200 318 John Leversedge Enfield & Haringey AC 29:12 3
201 753 Daniel Bradley Tonbridge AC 29:12 7
202 334 Leigh Dooley Met Police 29:16 3
203 136 Rob Lornie Nene Valley Harriers 'B' 29:16 1
204 159 Terry McCarthy Woodford Green & Essex Ladies 'B' 29:19 1
205 916 Andrew Connors Dulwich Runners 29:20 9
206 359 Richard Holland Woodford Green & Essex Ladies 'B' 29:21 3
207 320 Angus Crosby Garden City Runners 'B' 29:21 3
208 530 Philip Feist Marshall Milton Keynes AC 'A' 29:21 5
209 922 Graham Foster Havering Mayesbrook 29:22 9
210 1141 Garry Thayer Phoenix AC 29:26 11
211 541 James Miles Phoenix AC 29:27 5
212 730 Ian Clayton Marshall Milton Keynes AC 'A' 29:27 7
213 911 Danny Brewer Blackheath & Bromley Harriers 'A' 29:32 9
214 949 Carl Marston Saint Edmund Pacers 29:32 9
215 154 Henry Edward-Evans Vale of Aylesbury 29:36 1
216 1124 Eric Southam Highgate Harriers 29:51 11
217 138 B Hussein Newham & Essex Beagles 'B' 29:53 1
218 336 Steve Reid Nene Valley Harriers 'B' 29:54 3
219 343 Vince Long Royston Runners 29:57 3
220 536 Tom Salway Nene Valley Harriers 'B' 29:58 5
221 934 Craig Mann Met Police 30:00 9
222 729 William Davies Luton AC  30:07 7
223 716 Alastair Bayliss Dulwich Runners 30:10 7
224 518 Anthony O'Connor Enfield & Haringey AC 30:11 5
225 930 Michael Groom Marshall Milton Keynes AC 'A' 30:14 9
226 936 Dean Marshall Nene Valley Harriers 'B' 30:17 9
227 1134 Matt Parker Met Police 30:25 11
228 131 Ian Russell Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:25 1
229 956 Pete Darton Wells City Harriers 30:30 9
230 1136 Richard Ferris Nene Valley Harriers 'B' 30:36 11
231 312 Con Griffin Blackheath & Bromley Harriers 'B' 30:45 3
232 1113 Stephen Dabson Brighton & Hove City AC 30:45 11
233 1156 D Stanfield Wells City Harriers 30:50 11
234 120 Dave Edwards Garden City Runners 'B' 30:54 1
235 957 Roy Temple Windsor Slough Eton & Hounslow  30:57 9
236 1135 John Nash Nene Valley Harriers 'A' 31:00 11
237 706 Paul Gooding Bedford & County AC 'B' 31:03 7
238 718 Andy Norman Enfield & Haringey AC 31:03 7
239 143 Paul Martin Royston Runners 31:08 1
240 1143 Ollie Rees Royston Runners 31:11 11
241 553 Phil Coleman Tonbridge AC 31:33 5
242 554 John Gibson Vale of Aylesbury 31:46 5
243 906 Robert Lands Bedford & County AC 'B' 32:00 9
244 943 Graham Hill Royston Runners 32:06 9
245 338 A Reid Newham & Essex Beagles 'B' 32:07 3
246 941 John Marinko Phoenix AC 32:07 9
247 720 Alexis Wearmouth Garden City Runners 'B' 32:18 7
248 709 Don Anderson Belgrave Harriers 'B' 32:24 7
249 538 Derek Darnell Newham & Essex Beagles 'B' 32:53 5
250 1106 Pete Dancer Bedford & County AC 'B' 33:16 11
251 543 Dave Bowker Royston Runners 33:22 5
252 743 Sean Allen Royston Runners 34:04 7
253 1129 Paul Jacob Luton AC  35:00 11
254 354 Clive Fallaize Vale of Aylesbury 35:31 3
255 909 #Peter Coughlan Belgrave Harriers 'B' 38:03 9
256 520 Brad Plummer Garden City Runners 'B' 39:21 5