Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 7: Long: 7826m 12-stage Road Relay Championships) 1 April 2007
Team Positions after leg 7
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 745 James Trapmore Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:09 2:29:33 0
2 708 Tom Ellacott Belgrave Harriers 'A' 26:17 2:30:51 0
3 737 Kevin Skinner Newham & Essex Beagles 'A' 24:34 2:33:30 1
4 758 Simon Plummer Woodford Green & Essex Ladies 'A' 23:55 2:33:32 3
5 705 Will Levett Bedford & County AC 'A' 25:00 2:34:11 1
6 733 Tim Alexander Medway & Maidstone AC 25:39 2:34:29 -3
7 701 Christian Clement Aldershot Farnham & District AC 'A' 26:08 2:35:12 -2
8 751 Robert Russell Thames Valley Harriers 24:07 2:35:34 5
9 714 Andrew Jones City of Norwich AC 26:18 2:36:05 -1
10 750 Ian Harkness Thames Hare & Hounds  25:17 2:36:42 2
11 724 Chris Beecham Highgate Harriers 26:29 2:37:48 0
12 756 J Gilling Wells City Harriers 27:27 2:38:02 -3
13 723 Mike Boyle Herne Hill Harriers 26:13 2:38:08 1
14 711 Neil Humphries Blackheath & Bromley Harriers 'A' 27:37 2:38:24 -4
15 726 Richard Munn Kent AC 26:39 2:39:32 1
16 757 Tim Haughian Windsor Slough Eton & Hounslow  27:25 2:39:43 -1
17 717 Andy Skorubskas Ealing Southall & Middlesex AC 26:11 2:40:24 0
18 742 Tom Munt Reading AC 26:58 2:42:13 1
19 713 Richard Airey Brighton & Hove City AC 27:54 2:42:49 -1
20 744 Hugh Torry Serpentine RC 27:23 2:42:51 0
21 747 Phil Desborough Southampton Running Club 27:03 2:43:34 0
22 722 Rob Warner Havering Mayesbrook 26:25 2:45:12 4
23 735 John Murrey Nene Valley Harriers 'A' 26:54 2:45:18 2
24 702 Mike Lovell Aldershot Farnham & District AC 'B' 28:05 2:45:25 -2
25 719 Simon Mace Garden City Runners 'A' 28:26 2:46:06 -2
26 703 Martyn Rowe Barnet & District AC 28:37 2:46:51 -2
27 740 Trevor Dixon Oxford City AC 28:02 2:47:03 0
28 741 Pat Davoren Phoenix AC 26:47 2:47:49 4
29 725 Andy Miles Hillingdon AC 28:06 2:48:51 1
30 734 Mick Lane Met Police 28:00 2:49:05 3
31 749 Les Heath Saint Edmund Pacers 29:05 2:49:22 -3
32 729 William Davies Luton AC  30:07 2:51:22 2
33 730 Ian Clayton Marshall Milton Keynes AC 'A' 29:27 2:51:24 2
34 706 Paul Gooding Bedford & County AC 'B' 31:03 2:52:02 -3
35 709 Don Anderson Belgrave Harriers 'B' 32:24 2:52:50 -6
36 759 Chris Shephard Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:37 2:52:52 1
37 753 Daniel Bradley Tonbridge AC 29:12 2:53:53 1
38 716 Alastair Bayliss Dulwich Runners 30:10 2:54:05 -2
39 736 Chris Clarke Nene Valley Harriers 'B' 29:04 2:57:15 0
40 718 Andy Norman Enfield & Haringey AC 31:03 2:59:30 0
41 743 Sean Allen Royston Runners 34:04 3:07:15 1
42 720 Alexis Wearmouth Garden City Runners 'B' 32:18 3:17:58 2