Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 6: Short: 5356m 12-stage Road Relay Championships) 1 April 2007
Team Positions after leg 6
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 645 Matthew Grant Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 17:04 2:04:24 0
2 608 Jonathan Blackledge Belgrave Harriers 'A' 16:19 2:04:34 0
3 633 Jack Tyler Medway & Maidstone AC 16:52 2:08:50 4
4 637 Keith Gerrard Newham & Essex Beagles 'A' 16:15 2:08:56 4
5 601 Steve Connor Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:17 2:09:04 -2
6 605 Neil Miller Bedford & County AC 'A' 17:27 2:09:11 0
7 658 Stuart Maxwell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 16:53 2:09:37 2
8 614 Luke Prest City of Norwich AC 18:58 2:09:47 -4
9 656 Robert Parfitt Wells City Harriers 19:06 2:10:35 -4
10 611 Spencer Newport Blackheath & Bromley Harriers 'A' 17:17 2:10:47 3
11 624 Jonathan Deane Highgate Harriers 18:04 2:11:19 1
12 650 Tom Samuel Thames Hare & Hounds  18:28 2:11:25 -2
13 651 Gary Jones Thames Valley Harriers 18:15 2:11:27 -2
14 623 Vic Maughn Herne Hill Harriers 18:06 2:11:55 0
15 657 S Gardner Windsor Slough Eton & Hounslow  18:17 2:12:18 0
16 626 James McGaughey Kent AC 18:43 2:12:53 0
17 617 Tim Moonen Ealing Southall & Middlesex AC 18:19 2:14:13 0
18 613 D Titheradge Brighton & Hove City AC 18:12 2:14:55 0
19 642 Mark Curson Reading AC 18:16 2:15:15 1
20 644 Robin Tuddenham Serpentine RC 18:15 2:15:28 1
21 647 Malcolm Riddle Southampton Running Club 19:38 2:16:31 -2
22 602 Tony Davies Aldershot Farnham & District AC 'B' 19:57 2:17:20 0
23 619 Terry Fowler Garden City Runners 'A' 19:08 2:17:40 1
24 603 Adrian Mason Barnet & District AC 18:44 2:18:14 2
25 635 Danny Snipe Nene Valley Harriers 'A' 18:46 2:18:24 2
26 622 Paul Berrett Havering Mayesbrook 18:40 2:18:47 2
27 640 Asghar Ali Oxford City AC 19:49 2:19:01 -2
28 649 Darren Barwich Saint Edmund Pacers 22:09 2:20:17 -5
29 609 Jason Webb Belgrave Harriers 'B' 18:51 2:20:26 3
30 625 Steve Hirons Hillingdon AC 19:38 2:20:45 0
31 606 Gavin Reynolds Bedford & County AC 'B' 19:38 2:20:59 0
32 641 Paul Collicutt Phoenix AC 20:10 2:21:02 -3
33 634 Paul Wyatt Met Police 19:21 2:21:05 0
34 629 Keith McLellan Luton AC  19:21 2:21:15 0
35 630 Adrian Cox Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:01 2:21:57 0
36 616 Steve Williams Dulwich Runners 19:50 2:23:55 1
37 659 Andy Coleman Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:23 2:24:15 1
38 653 Cain Bradley Tonbridge AC 20:37 2:24:41 -2
39 636 Daniel Grant Nene Valley Harriers 'B' 20:34 2:28:11 0
40 618 Graham Lee Enfield & Haringey AC 20:23 2:28:27 0
41 638 J Nkrumah Newham & Essex Beagles 'B' 21:25 2:31:16 0
42 643 Will Throssell Royston Runners 20:24 2:33:11 0
43 654 Daniel Barber Vale of Aylesbury 26:03 2:44:12 0
44 620 Sam Smith Garden City Runners 'B' 19:33 2:45:40 0