Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 5: Long: 7826m 12-stage Road Relay Championships) 1 April 2007
Team Positions after leg 5
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 545 Richard Williams Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:23 1:47:20 0
2 508 Phil Wicks Belgrave Harriers 'A' 23:20 1:48:15 1
3 501 Alistair Smith Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:09 1:50:47 3
4 514 Adam Thomas City of Norwich AC 25:05 1:50:49 3
5 556 Alan Jones Wells City Harriers 26:36 1:51:29 -3
6 505 Tom Naylor Bedford & County AC 'A' 25:46 1:51:44 2
7 533 Michael Coleman Medway & Maidstone AC 24:28 1:51:58 5
8 537 John Pike Newham & Essex Beagles 'A' 27:24 1:52:41 -4
9 558 Mark Burgess Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:00 1:52:44 5
10 550 David Symons Thames Hare & Hounds  25:46 1:52:57 1
11 551 Manuel Da Silva Thames Valley Harriers 27:52 1:53:12 -6
12 524 Chris Chapman Highgate Harriers 26:10 1:53:15 -2
13 511 Dave McKinnley Blackheath & Bromley Harriers 'A' 26:57 1:53:30 -4
14 523 Rob Karn Herne Hill Harriers 25:54 1:53:49 1
15 557 G Smith Windsor Slough Eton & Hounslow  26:27 1:54:01 -2
16 526 Andrew Dunwoody Kent AC 26:09 1:54:10 0
17 517 Rob Wilson Ealing Southall & Middlesex AC 27:46 1:55:54 0
18 513 C Thomson Brighton & Hove City AC 26:14 1:56:43 3
19 547 Peter Davis Southampton Running Club 27:05 1:56:53 0
20 542 Duncan Shermer Reading AC 27:08 1:56:59 0
21 544 Andrew Reeves Serpentine RC 26:33 1:57:13 2
22 502 Jim Wood Aldershot Farnham & District AC 'B' 28:57 1:57:23 -4
23 549 David Reed Saint Edmund Pacers 27:34 1:58:08 -1
24 519 Mark Dickinson Garden City Runners 'A' 27:23 1:58:32 2
25 540 John Lisiewicz Oxford City AC 28:31 1:59:12 -1
26 503 Steve Nunn Barnet & District AC 28:32 1:59:30 -1
27 535 Nick Grimer Nene Valley Harriers 'A' 27:42 1:59:38 2
28 522 Martin Chester Havering Mayesbrook 28:26 2:00:07 0
29 541 James Miles Phoenix AC 29:27 2:00:52 -2
30 525 Martin Bateman Hillingdon AC 28:05 2:01:07 2
31 506 Andy Blair Bedford & County AC 'B' 28:34 2:01:21 0
32 509 John Kimaiyo Belgrave Harriers 'B' 26:37 2:01:35 4
33 534 George Dunn Met Police 27:54 2:01:44 1
34 529 Stuart Still Luton AC  27:56 2:01:54 1
35 530 Philip Feist Marshall Milton Keynes AC 'A' 29:21 2:02:56 -2
36 553 Phil Coleman Tonbridge AC 31:33 2:04:04 -6
37 516 Jeremy Pollock Dulwich Runners 27:34 2:04:05 0
38 559 Chris Brotherton Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:04 2:04:52 0
39 536 Tom Salway Nene Valley Harriers 'B' 29:58 2:07:37 1
40 518 Anthony O'Connor Enfield & Haringey AC 30:11 2:08:04 1
41 538 Derek Darnell Newham & Essex Beagles 'B' 32:53 2:09:51 -2
42 543 Dave Bowker Royston Runners 33:22 2:12:47 1
43 554 John Gibson Vale of Aylesbury 31:46 2:18:09 1
44 520 Brad Plummer Garden City Runners 'B' 39:21 2:26:07 1