Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 5: Long: 7826m 12-stage Road Relay Championships) 1 April 2007
Fastest times on leg 5
Pos'n No. Name Team Time
1 508 Phil Wicks Belgrave Harriers 'A' 23:20
2 545 Richard Williams Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:23
3 533 Michael Coleman Medway & Maidstone AC 24:28
4 558 Mark Burgess Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:00
5 514 Adam Thomas City of Norwich AC 25:05
6 501 Alistair Smith Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:09
7 505 Tom Naylor Bedford & County AC 'A' 25:46
8 550 David Symons Thames Hare & Hounds  25:46
9 523 Rob Karn Herne Hill Harriers 25:54
10 526 Andrew Dunwoody Kent AC 26:09
11 524 Chris Chapman Highgate Harriers 26:10
12 513 C Thomson Brighton & Hove City AC 26:14
13 557 G Smith Windsor Slough Eton & Hounslow  26:27
14 544 Andrew Reeves Serpentine RC 26:33
15 556 Alan Jones Wells City Harriers 26:36
16 509 John Kimaiyo Belgrave Harriers 'B' 26:37
17 511 Dave McKinnley Blackheath & Bromley Harriers 'A' 26:57
18 547 Peter Davis Southampton Running Club 27:05
19 542 Duncan Shermer Reading AC 27:08
20 519 Mark Dickinson Garden City Runners 'A' 27:23
21 537 John Pike Newham & Essex Beagles 'A' 27:24
22 549 David Reed Saint Edmund Pacers 27:34
23 516 Jeremy Pollock Dulwich Runners 27:34
24 535 Nick Grimer Nene Valley Harriers 'A' 27:42
25 517 Rob Wilson Ealing Southall & Middlesex AC 27:46
26 551 Manuel Da Silva Thames Valley Harriers 27:52
27 534 George Dunn Met Police 27:54
28 529 Stuart Still Luton AC  27:56
29 559 Chris Brotherton Woodford Green & Essex Ladies 'B' 28:04
30 525 Martin Bateman Hillingdon AC 28:05
31 522 Martin Chester Havering Mayesbrook 28:26
32 540 John Lisiewicz Oxford City AC 28:31
33 503 Steve Nunn Barnet & District AC 28:32
34 506 Andy Blair Bedford & County AC 'B' 28:34
35 502 Jim Wood Aldershot Farnham & District AC 'B' 28:57
36 530 Philip Feist Marshall Milton Keynes AC 'A' 29:21
37 541 James Miles Phoenix AC 29:27
38 536 Tom Salway Nene Valley Harriers 'B' 29:58
39 518 Anthony O'Connor Enfield & Haringey AC 30:11
40 553 Phil Coleman Tonbridge AC 31:33
41 554 John Gibson Vale of Aylesbury 31:46
42 538 Derek Darnell Newham & Essex Beagles 'B' 32:53
43 543 Dave Bowker Royston Runners 33:22
44 520 Brad Plummer Garden City Runners 'B' 39:21