Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 4: Short: 5356m 12-stage Road Relay Championships) 1 April 2007
Team Positions after leg 4
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 445 Daniel Lewis Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 16:56 1:22:57 0
2 456 Alan Thomas Wells City Harriers 17:06 1:24:53 3
3 408 Neil Speaight Belgrave Harriers 'A' 16:14 1:24:55 7
4 437 Andre Duque Newham & Essex Beagles 'A' 18:22 1:25:17 -1
5 451 Ashraff Khan Thames Valley Harriers 18:39 1:25:20 -3
6 401 Brian Wakeham Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:07 1:25:38 -2
7 414 Carl Goose City of Norwich AC 17:19 1:25:44 0
8 405 Richard Powell Bedford & County AC 'A' 17:29 1:25:58 0
9 411 Dan Ryan Blackheath & Bromley Harriers 'A' 17:58 1:26:33 0
10 424 Alistair Lindsey Highgate Harriers 18:56 1:27:05 -4
11 450 Andrew McNamara Thames Hare & Hounds  17:41 1:27:11 4
12 433 Jozef Zidek Medway & Maidstone AC 18:47 1:27:30 -1
13 457 Paul Couldridge Windsor Slough Eton & Hounslow  18:29 1:27:34 -1
14 458 Angus Holford Woodford Green & Essex Ladies 'A' 18:16 1:27:44 0
15 423 James Ward Herne Hill Harriers 18:42 1:27:55 -2
16 426 Luke Armitage Kent AC 18:01 1:28:01 2
17 417 D Grant Ealing Southall & Middlesex AC 18:15 1:28:08 0
18 402 Paul Bridgeman Aldershot Farnham & District AC 'B' 18:34 1:28:26 -2
19 447 Jon Grainger Southampton Running Club 18:39 1:29:48 2
20 442 John Burnett Reading AC 17:39 1:29:51 7
21 413 David Boyce Brighton & Hove City AC 17:51 1:30:29 7
22 449 Julian Long Saint Edmund Pacers 19:00 1:30:34 0
23 444 Richard Phillips Serpentine RC 18:43 1:30:40 3
24 440 Aaron Burgess Oxford City AC 18:53 1:30:41 0
25 403 Jonathan Kilsby Barnet & District AC 19:07 1:30:58 0
26 419 Russell Casey Garden City Runners 'A' 19:23 1:31:09 -3
27 441 Colin Simpson Phoenix AC 20:59 1:31:25 -7
28 422 Glen Hill Havering Mayesbrook 18:11 1:31:41 3
29 435 Ollie Rich Nene Valley Harriers 'A' 19:05 1:31:56 0
30 453 Simon Fraser Tonbridge AC 18:56 1:32:31 2
31 406 Richard Henderson Bedford & County AC 'B' 18:10 1:32:47 3
32 425 Jonathan Castro Hillingdon AC 19:27 1:33:02 1
33 430 Daniel Brumby Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:36 1:33:35 -3
34 434 Nigel Rowe Met Police 19:03 1:33:50 1
35 429 Pete Benedickter Luton AC  23:36 1:33:58 -16
36 409 Alexander Marek Belgrave Harriers 'B' 19:50 1:34:58 1
37 416 Lloyd Collier Dulwich Runners 21:25 1:36:31 -1
38 459 Doug McKenzie Woodford Green & Essex Ladies 'B' 18:34 1:36:48 2
39 438 Andy Mitchell Newham & Essex Beagles 'B' 17:01 1:36:58 5
40 436 Adam Birch Nene Valley Harriers 'B' 18:43 1:37:39 2
41 418 Tony Clare Enfield & Haringey AC 21:22 1:37:53 -3
42 412 Ken Daniel Blackheath & Bromley Harriers 'B' 19:46 1:38:41 -1
43 443 Simon Brown Royston Runners 20:08 1:39:25 0
44 454 Adam Johnson Vale of Aylesbury 20:04 1:46:23 2
45 420 Barry Osborne Garden City Runners 'B' 21:42 1:46:46 0