Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 3: Long: 7826m 12-stage Road Relay Championships) 1 April 2007
Team Positions after leg 3
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 345 Neil Addison Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:42 1:06:01 0
2 351 Chris Smith Thames Valley Harriers 24:50 1:06:41 1
3 337 Louis Jones Newham & Essex Beagles 'A' 24:54 1:06:55 1
4 301 Martin Mashford Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:45 1:07:31 5
5 356 Ben Tickner Wells City Harriers 24:33 1:07:47 8
6 324 Shane Snow Highgate Harriers 25:15 1:08:09 4
7 314 Darryl Davis City of Norwich AC 25:58 1:08:25 -1
8 305 Chris Riley Bedford & County AC 'A' 25:50 1:08:29 0
9 311 Peter Tucker Blackheath & Bromley Harriers 'A' 25:38 1:08:35 2
10 308 Peter Willis Belgrave Harriers 'A' 27:05 1:08:41 -8
11 333 Lee McMeekin Medway & Maidstone AC 26:24 1:08:43 -6
12 357 Steve Kimber Windsor Slough Eton & Hounslow  26:32 1:09:05 -5
13 323 Ben Paviour Herne Hill Harriers 25:55 1:09:13 1
14 358 Ben Hope Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:48 1:09:28 3
15 350 Andy Weir Thames Hare & Hounds  25:31 1:09:30 3
16 302 Darren Shinnie Aldershot Farnham & District AC 'B' 24:26 1:09:52 13
17 317 Tim O'Rourke Ealing Southall & Middlesex AC 26:42 1:09:53 -5
18 326 James Connor Kent AC 25:01 1:10:00 5
19 329 Robert Palmer Luton AC  26:53 1:10:22 -4
20 341 Josh Guilmant Phoenix AC 25:10 1:10:26 6
21 347 David Branfoot Southampton Running Club 26:35 1:11:09 0
22 349 Chris Cooke Saint Edmund Pacers 28:01 1:11:34 -6
23 319 Graham Robinson Garden City Runners 'A' 26:40 1:11:46 1
24 340 Dan Merckel Oxford City AC 25:56 1:11:48 8
25 303 Andy Kelleher Barnet & District AC 27:41 1:11:51 -6
26 344 Kevin Darcy Serpentine RC 27:44 1:11:57 -6
27 342 Sam Musique Reading AC 27:27 1:12:12 -5
28 313 Jason Benniman Brighton & Hove City AC 27:23 1:12:38 -3
29 335 Sean Beard Nene Valley Harriers 'A' 27:34 1:12:51 -2
30 330 Thomas Comerford Marshall Milton Keynes AC 'A' 27:05 1:12:59 3
31 322 Ian Anthony Havering Mayesbrook 28:13 1:13:30 -3
32 353 Huw Evans Tonbridge AC 26:24 1:13:35 3
33 325 Daniel Thompson Hillingdon AC 28:08 1:13:35 -3
34 306 Tim Cook Bedford & County AC 'B' 28:04 1:14:37 0
35 334 Leigh Dooley Met Police 29:16 1:14:47 -4
36 316 Charles Lound Dulwich Runners 27:50 1:15:06 1
37 309 James Fairbourn Belgrave Harriers 'B' 27:54 1:15:08 -1
38 318 John Leversedge Enfield & Haringey AC 29:12 1:16:31 0
39 346 Eric Mayers Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B' 28:37 1:17:07 2
40 359 Richard Holland Woodford Green & Essex Ladies 'B' 29:21 1:18:14 2
41 312 Con Griffin Blackheath & Bromley Harriers 'B' 30:45 1:18:55 -1
42 336 Steve Reid Nene Valley Harriers 'B' 29:54 1:18:56 1
43 343 Vince Long Royston Runners 29:57 1:19:17 1
44 338 A Reid Newham & Essex Beagles 'B' 32:07 1:19:57 -5
45 320 Angus Crosby Garden City Runners 'B' 29:21 1:25:04 1
46 354 Clive Fallaize Vale of Aylesbury 35:31 1:26:19 -1