Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 2: Short: 5356m 12-stage Road Relay Championships) 1 April 2007
Team Positions after leg 2
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 245 Andrew Murphy Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 17:23 0:41:19 0
2 208 Shugri Omar Belgrave Harriers 'A' 16:43 0:41:36 7
3 251 Dean Clark Thames Valley Harriers 16:56 0:41:51 7
4 237 Paul Larkins Newham & Essex Beagles 'A' 18:00 0:42:01 -2
5 233 Ben Tyler Medway & Maidstone AC 17:56 0:42:19 -1
6 214 James O'Neill City of Norwich AC 17:11 0:42:27 7
7 257 Vince Bangs Windsor Slough Eton & Hounslow  18:31 0:42:33 -4
8 205 Lewis Cadman Bedford & County AC 'A' 17:30 0:42:39 4
9 201 George McCourt Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:15 0:42:46 -3
10 224 Peter Downie Highgate Harriers 17:46 0:42:54 1
11 211 Bill Foster Blackheath & Bromley Harriers 'A' 18:12 0:42:57 -3
12 217 Nick Goolab Ealing Southall & Middlesex AC 17:02 0:43:11 10
13 256 Andrew Deamer Wells City Harriers 18:46 0:43:14 -8
14 223 Jeff Cunningham Herne Hill Harriers 17:56 0:43:18 1
15 229 Nathaniel Quigley Luton AC  17:50 0:43:29 2
16 249 Steve Robinson Saint Edmund Pacers 17:57 0:43:33 0
17 258 Mark Griffith Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:57 0:43:40 1
18 250 Steven Paddock Thames Hare & Hounds  18:00 0:43:59 2
19 203 Dave Wilcock Barnet & District AC 18:50 0:44:10 -5
20 244 Miguel Branco Serpentine RC 18:04 0:44:13 3
21 247 L Richardson Southampton Running Club 19:53 0:44:34 -14
22 242 Carl Bradbury Reading AC 17:45 0:44:45 8
23 226 Lee Hine Kent AC 19:06 0:44:59 -4
24 219 Mark Landy Garden City Runners 'A' 18:40 0:45:06 1
25 213 Bryan Brett Brighton & Hove City AC 17:38 0:45:15 10
26 241 Joe Isherwood Phoenix AC 19:15 0:45:16 -5
27 235 Aaron Sheppard Nene Valley Harriers 'A' 18:30 0:45:17 1
28 222 Matt Bland Havering Mayesbrook 18:16 0:45:17 3
29 202 Chris Moore Aldershot Farnham & District AC 'B' 17:57 0:45:26 5
30 225 Matt Revier Hillingdon AC 18:56 0:45:27 -3
31 234 John Knight Met Police 19:02 0:45:31 -5
32 240 Peter Gray Oxford City AC 19:36 0:45:52 -8
33 230 Gavin Wilcox Marshall Milton Keynes AC 'A' 18:15 0:45:54 3
34 206 Robert Heaney Bedford & County AC 'B' 18:33 0:46:33 3
35 253 Harry Paton Tonbridge AC 18:57 0:47:11 3
36 209 Dave Mason Belgrave Harriers 'B' 18:34 0:47:14 4
37 216 Stefan Schwarz Dulwich Runners 20:16 0:47:16 -8
38 218 Mark Fone Enfield & Haringey AC 20:08 0:47:19 -5
39 238 Leigh Crispin Newham & Essex Beagles 'B' 17:57 0:47:50 5
40 212 Richard Daniel Blackheath & Bromley Harriers 'B' 21:03 0:48:10 -8
41 246 Karol Barczak Shaftesbury Barnet Harriers AC 'B' 20:08 0:48:30 -2
42 259 Jon Long Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:34 0:48:53 0
43 236 Dave Knighton Nene Valley Harriers 'B' 19:46 0:49:02 -2
44 243 Ian Murray Royston Runners 18:12 0:49:20 3
45 254 Mark Fallaize Vale of Aylesbury 21:12 0:50:48 -2
46 220 Peter Westlake Garden City Runners 'B' 24:49 0:55:43 0