Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 11: Long: 7826m 12-stage Road Relay Championships) 1 April 2007
Team Positions after leg 11
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 1145 Orlando Edwards Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:41 3:56:29 1
2 1108 Will Cockerell Belgrave Harriers 'A' 26:12 3:56:31 -1
3 1137 John Clarke Newham & Essex Beagles 'A' 25:12 3:58:44 0
4 1158 Kevin Murphy Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:11 3:59:31 0
5 1101 Mike Boucher Aldershot Farnham & District AC 'A' 26:05 4:01:48 1
6 1105 Alan Cross Bedford & County AC 'A' 26:08 4:01:50 -1
7 1150 Simon Wurr Thames Hare & Hounds  25:00 4:03:46 1
8 1133 Tom Collins Medway & Maidstone AC 26:51 4:04:46 -1
9 1114 Rob Scotter City of Norwich AC 27:04 4:06:25 0
10 1123 David Mulvee Herne Hill Harriers 26:42 4:07:19 0
11 1151 Stephen Norris Thames Valley Harriers 27:47 4:09:25 0
12 1124 Eric Southam Highgate Harriers 29:51 4:11:47 0
13 1126 Andrew Farqharson Kent AC 26:59 4:12:25 1
14 1144 Martin Gaunt Serpentine RC 27:26 4:12:26 -1
15 1111 John Vinter Blackheath & Bromley Harriers 'A' 27:53 4:13:41 0
16 1157 Ian May Windsor Slough Eton & Hounslow  27:09 4:13:52 1
17 1117 John Robertson Ealing Southall & Middlesex AC 26:40 4:13:54 1
18 1142 Darren Lewis Reading AC 28:16 4:14:54 -2
19 1147 Peter Costley Southampton Running Club 28:20 4:18:18 2
20 1113 Stephen Dabson Brighton & Hove City AC 30:45 4:19:32 -1
21 1156 D Stanfield Wells City Harriers 30:50 4:19:48 -1
22 1119 Matthew Robins Garden City Runners 'A' 27:31 4:20:20 1
23 1125 Richard Jenkin Hillingdon AC 28:49 4:22:09 1
24 1122 Tony Collins Havering Mayesbrook 28:54 4:22:41 1
25 1140 Steve Male Oxford City AC 26:40 4:22:46 2
26 1103 Darren Treadaway Barnet & District AC 27:37 4:23:21 0
27 1135 John Nash Nene Valley Harriers 'A' 31:00 4:23:35 -5
28 1153 Adam Styles Tonbridge AC 28:28 4:27:05 0
29 1134 Matt Parker Met Police 30:25 4:29:32 0
30 1159 Ray Dzikowski Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:46 4:29:33 0
31 1130 Ian Van Lokven Marshall Milton Keynes AC 'A' 27:59 4:29:52 0
32 1149 Peter Golding Saint Edmund Pacers 28:33 4:30:53 0
33 1141 Garry Thayer Phoenix AC 29:26 4:33:54 1
34 1116 Nicholas Brown Dulwich Runners 28:35 4:36:11 2
35 1129 Paul Jacob Luton AC  35:00 4:37:35 -2
36 1106 Pete Dancer Bedford & County AC 'B' 33:16 4:39:00 -1
37 1136 Richard Ferris Nene Valley Harriers 'B' 30:36 4:41:23 0
38 1143 Ollie Rees Royston Runners 31:11 4:53:53 0