Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 10: Short: 5356m 12-stage Road Relay Championships) 1 April 2007
Team Positions after leg 10
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 1008 Richard Ward Belgrave Harriers 'A' 17:22 3:30:19 1
2 1045 Ronan Breen Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 18:39 3:30:48 -1
3 1037 Jamal Mohammed Newham & Essex Beagles 'A' 17:57 3:33:32 0
4 1058 Harold Wyber Woodford Green & Essex Ladies 'A' 18:05 3:34:20 0
5 1005 Alan Turnbull Bedford & County AC 'A' 18:00 3:35:42 0
6 1001 Kevin Quinn Aldershot Farnham & District AC 'A' 16:50 3:35:43 0
7 1033 Nick Slade Medway & Maidstone AC 18:34 3:37:55 0
8 1050 Chris Daniels Thames Hare & Hounds  17:58 3:38:46 1
9 1014 Michael Beamish City of Norwich AC 18:35 3:39:21 -1
10 1023 Ben Woodd Herne Hill Harriers 17:25 3:40:37 1
11 1051 Peter Hill Thames Valley Harriers 19:25 3:41:38 -1
12 1024 Atak Diing Highgate Harriers 18:21 3:41:56 0
13 1044 Barney Southin Serpentine RC 17:39 3:45:00 2
14 1026 Pablo Lazo Kent AC 21:05 3:45:26 -1
15 1011 Chris Daniel Blackheath & Bromley Harriers 'A' 19:56 3:45:48 -1
16 1042 Sam Aldridge Reading AC 18:11 3:46:38 3
17 1057 George Glancy Windsor Slough Eton & Hounslow  18:00 3:46:43 3
18 1017 Rob Brown Ealing Southall & Middlesex AC 19:12 3:47:14 -1
19 1013 T Ulliott Brighton & Hove City AC 20:33 3:48:47 -1
20 1056 N Thomas Wells City Harriers 21:07 3:48:58 -4
21 1047 David Currie Southampton Running Club 19:03 3:49:58 0
22 1035 Steve Medhurst Nene Valley Harriers 'A' 19:19 3:52:35 0
23 1019 Stephen Livingstone Garden City Runners 'A' 18:52 3:52:49 1
24 1025 Dave Newman Hillingdon AC 18:52 3:53:20 1
25 1022 Chris Coates Havering Mayesbrook 20:12 3:53:47 -2
26 1003 Raj Patel Barnet & District AC 20:17 3:55:44 0
27 1040 John Exley Oxford City AC 19:12 3:56:06 0
28 1053 Graeme Saker Tonbridge AC 17:48 3:58:37 2
29 1034 Chris Woodhouse Met Police 19:39 3:59:07 -1
30 1059 Joe Newman Woodford Green & Essex Ladies 'B' 20:07 4:01:47 2
31 1030 Dietmar Moritz Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:15 4:01:53 3
32 1049 Justin Rabett Saint Edmund Pacers 22:05 4:02:20 -3
33 1029 Liam Marchant Luton AC  20:30 4:02:35 0
34 1041 Philip Couch Phoenix AC 23:35 4:04:28 -3
35 1006 Philip Odell Bedford & County AC 'B' 21:25 4:05:44 1
36 1016 Simon Loach Dulwich Runners 24:09 4:07:36 -1
37 1036 Ian Tennent Nene Valley Harriers 'B' 20:02 4:10:47 0
38 1043 John Newall Royston Runners 18:49 4:22:42 1