Nike SEAA Road Relay Championships Milton Keynes - 26 March 2006
Final results of the Women's 6 Stage Relay
1 W41 Winchester & District AC 'A' 1:58:58
1 141 Natalie Cain 20:02 7 0:20:02
2 241 Lucy Elliott 18:30 1 0:38:32
3 341 Emma Patel 20:01 1 0:58:33
4 441 Georgia Benson 20:39 1 1:19:12
5 541 Michaela McCallum 20:31 1 1:39:43
6 641 Karen Hazlitt 19:15 1 1:58:58
2 W04 Bedford & County AC 2:00:56
1 104 J Wilkinson 19:45 4 0:19:45
2 204 S Bosher 21:43 6 0:41:28
3 304 L Tanner 20:09 5 1:01:37
4 404 R Gibbs 19:32 2 1:21:09
5 504 N Sykes 19:33 2 1:40:42
6 604 S Morris 20:14 2 2:00:56
3 W45 Woodford Green & Essex Ladies 'A' 2:01:58
1 145 Angharad Care 20:19 9 0:20:19
2 245 Bernadine Pritchett 20:30 3 0:40:49
3 345 Kira Morser 20:23 2 1:01:12
4 445 Grace Greenalgh 20:13 3 1:21:25
5 545 Linzi Snow 20:02 3 1:41:27
6 645 Nina Griffith 20:31 3 2:01:58
4 W23 Marshall Milton Keynes AC 'A' 2:02:33
1 123 Michelle Lee 19:08 1 0:19:08
2 223 Joanna Benham 21:01 2 0:40:09
3 323 Carly Scott 21:20 4 1:01:29
4 423 Kim McBride 20:23 4 1:21:52
5 523 Imogen Thornburgh 19:57 4 1:41:49
6 623 Jane Preen 20:44 4 2:02:33
5 W01 Aldershot Farnham & District AC 'A' 2:05:31
1 101 Tahli Gill 21:46 18 0:21:46
2 201 Alice Lethbridge 20:36 12 0:42:22
3 301 Tamsin Clark 20:24 8 1:02:46
4 401 Georgie Furze 20:40 6 1:23:26
5 501 Issy Menzies 21:21 6 1:44:47
6 601 Danielle Hodgkinson 20:44 5 2:05:31
6 W10 City of Norwich AC 2:05:45
1 110 Ruth Senior 20:37 11 0:20:37
2 210 Sarah Knights 21:14 8 0:41:51
3 310 Ruth Proctor 19:36 3 1:01:27
4 410 Amy Dungar 20:52 5 1:22:19
5 510 Nicola Alford 21:58 5 1:44:17
6 610 Lynn Emmett 21:28 6 2:05:45
7 W17 Highgate Harriers 'A' 2:06:51
1 117 Esther Evans 19:51 6 0:19:51
2 217 Sarah Bailey 21:53 7 0:41:44
3 317 Antra Baccuna 23:53 15 1:05:37
4 417 Sally Hannah 20:51 11 1:26:28
5 517 Svenja Abel 18:52 7 1:45:20
6 617 Elizabeth Ogunde 21:31 7 2:06:51
8 W05 Belgrave Harriers 'A' 2:07:01
1 105 Sarah Murphy 20:26 10 0:20:26
2 205 Catherine Bryson 21:31 10 0:41:57
3 305 Helen Smethurst 20:53 10 1:02:50
4 405 Mathilde Heaton 21:18 7 1:24:08
5 505 Caroline Shanklyn 22:10 8 1:46:18
6 605 Victoria Clarke 20:43 8 2:07:01
9 W20 London Heathside AC 'A' 2:08:00
1 120 Jo King 19:47 5 0:19:47
2 220 Jackie Wastell 22:28 11 0:42:15
3 320 Vanessa Parry 21:47 12 1:04:02
4 420 Claire Stokes 22:25 15 1:26:27
5 520 Angela Howe 21:24 11 1:47:51
6 620 Anna Critchlow 20:09 9 2:08:00
10 W14 Garden City Runners 2:08:23
1 114 Svetlana Plummer 21:28 14 0:21:28
2 214 Martha Hall 21:14 15 0:42:42
3 314 Katherine Philp 20:07 9 1:02:49
4 414 Mandy Livingstone 22:29 10 1:25:18
5 514 Wendy Johnson 22:06 10 1:47:24
6 614 Jenny Gray 20:59 10 2:08:23
11 W09 Chelmsford AC 2:10:53
1 109 Frances Cliff 19:36 2 0:19:36
2 209 Clare Hayes 21:37 5 0:41:13
3 309 Annete Musset 21:27 6 1:02:40
4 409 Jo Smith 21:51 8 1:24:31
5 509 Hazel Cybyk 24:24 12 1:48:55
6 609 Anna Ferguson 21:58 11 2:10:53
12 W30 Serpentine RC 'A' 2:11:16
1 130 Barbara Yff 19:40 3 0:19:40
2 230 Penny Thorn 22:53 14 0:42:33
3 330 Sarah Edmunds 21:59 13 1:04:32
4 430 Louisa Ruderman 22:19 14 1:26:51
5 530 Ruth Clifton 22:38 14 1:49:29
6 630 Claire Warner 21:47 12 2:11:16
13 W12 Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 2:12:01
1 112 Ashlee McGuigan 21:32 15 0:21:32
2 212 Fiona Kennedy 20:24 9 0:41:56
3 312 Gill Morgan 23:20 14 1:05:16
4 412 Beata Ochmann 21:31 12 1:26:47
5 512 Lynn Wilson 22:28 13 1:49:15
6 612 Patricia Thomas 22:46 13 2:12:01
14 W28 Reading AC 2:14:36
1 128 Debbie Taylor 21:47 19 0:21:47
2 228 Susan Francis 21:35 16 0:43:22
3 328 Louise Bardsley 20:39 11 1:04:01
4 428 Julie Rayfield 22:49 13 1:26:50
5 528 Rachel Phillips 25:18 16 1:52:08
6 628 Annie Bolton 22:28 14 2:14:36
15 W27 Phoenix AC  2:14:47
1 127 Liz Durman 22:44 24 0:22:44
2 227 Deb Friis 23:40 21 0:46:24
3 327 Keely Gunn 23:54 22 1:10:18
4 427 Liz Austen 21:54 18 1:32:12
5 527 Emma Satterly 20:40 17 1:52:52
6 627 Erica Martin 21:55 15 2:14:47
16 W26 Met Police 2:15:25
1 126 Kate Balchin 22:03 20 0:22:03
2 226 Heather Apen 22:59 18 0:45:02
3 326 Sharon McHugh 21:40 16 1:06:42
4 426 Libby Cameron 21:30 16 1:28:12
5 526 Annelise Gwilliam 23:35 15 1:51:47
6 626 Jo Ravenhill 23:38 16 2:15:25
17 W11 Dulwich Runners 2:16:17
1 111 Ola Balme 22:38 23 0:22:38
2 211 Ros Tabor 22:44 20 0:45:22
3 311 Kirstin Baker 23:56 19 1:09:18
4 411 Angela Oritsejafor 22:30 17 1:31:48
5 511 Alison Fletcher 22:20 18 1:54:08
6 611 Teresa Galliard-Laubenque 22:09 17 2:16:17
18 W08 Blackheath & Bromley Harriers 2:20:21
1 108 Shavaun Henry 20:12 8 0:20:12
2 208 Siobhan Budd 20:51 4 0:41:03
3 308 Gemma Viney 25:55 17 1:06:58
4 408 Abi Brown 27:00 22 1:33:58
5 508 Anne Cilia 22:44 20 1:56:42
6 608 Lisa Page 23:39 18 2:20:21
19 W24 Marshall Milton Keynes AC 'B' 2:21:57
1 124 Sarah Cox 21:43 17 0:21:43
2 224 Rosemary Muston 24:51 22 0:46:34
3 324 Zoe Whitten 23:55 23 1:10:29
4 424 Lara Bromilow 22:56 21 1:33:25
5 524 Diane Gill 24:33 21 1:57:58
6 624 Diane Farmer 23:59 19 2:21:57
20 W02 Aldershot Farnham & District AC 'B' 2:22:34
1 102 Val Clews 22:14 21 0:22:14
2 202 Nicola Bartholomew 22:55 19 0:45:09
3 302 Amy Tanner 27:43 24 1:12:52
4 402 Claire Bounds 22:52 23 1:35:44
5 502 Gemma Greenfield 25:02 22 2:00:46
6 602 Faye Faiers 21:48 20 2:22:34
21 W22 Luton AC 2:34:03
1 122 Claire Bassill 21:07 12 0:21:07
2 222 Jo Winfield 23:12 17 0:44:19
3 322 Lorraine Dalglish 25:11 21 1:09:30
4 422 Katrina Lewis 29:33 24 1:39:03
5 522 Lauren Randall 27:27 24 2:06:30
6 622 Jane Dixon 27:33 22 2:34:03
Disqualified
W13 Ealing Southall & Middlesex AC 'B'* 2:25:00
1 113 Alison Hopkins 22:23 22 0:22:23
2 213 Kath Fogarty 25:08 24 0:47:31
3 313 Amanda Mackenzie 21:07 18 1:08:38
4 413 Carol Jones 25:45 20 1:33:23
5 513 Carly Donaldson 27:30 23 2:00:53
6 613 Nicki Baker 24:07 21 2:25:00
Incomplete teams
W06 Belgrave Harriers 'B'
1 106 Heidi Cayzer 23:36 25 0:23:36
2 206 Sarah Gailey 23:52 23 0:47:28
3 306 Christine Bertram 21:56 20 1:09:24
4 406 Catherine Eastham 23:09 19 1:32:33
5 506 Vicki Goodwin 24:06 19 1:56:39
W16 Herne Hill Harriers*
1 116 Sarah Allen 24:59 27 0:24:59
W21 London Heathside AC 'B'*
1 121 Ruth Staff 26:25 28 0:26:25
2 221 Fiona Holland 24:55 25 0:51:20
W32 Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'*
1 132 Kate Armstrong 21:36 16 0:21:36
2 232 Lynne Gallagher 20:53 13 0:42:29
3 332 Lisa Elmore 20:13 7 1:02:42
4 432 Lucy Goldsmith 22:16 9 1:24:58
5 532 Sarah Heath 21:39 9 1:46:37
W39 Vale of Aylesbury AC*
1 139 Rosanna Iannone 21:25 13 0:21:25
W46 Woodford Green & Essex Ladies 'B'*
1 146 Alex Wardle 24:04 26 0:24:04