Nike MK Relays (inc. the SEAA Women's Milton Keynes
Short: 5506m 6-stage Road Relay Championships) 26 March 2006
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 -241 Lucy Elliott Winchester & District AC 'A' 18:30
2 -517 Svenja Abel Highgate Harriers 'A' 18:52
3 -123 Michelle Lee Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:08
4 -641 Karen Hazlitt Winchester & District AC 'A' 19:15
5 -404 R Gibbs Bedford & County AC 19:32
6 -504 N Sykes Bedford & County AC 19:33
7 -310 Ruth Proctor City of Norwich AC 19:36
8 -109 Frances Cliff Chelmsford AC 19:36
9 -130 Barbara Yff Serpentine RC 'A' 19:40
10 -104 J Wilkinson Bedford & County AC 19:45
11 -120 Jo King London Heathside AC 'A' 19:47
12 -117 Esther Evans Highgate Harriers 'A' 19:51
13 -523 Imogen Thornburgh Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:57
14 -341 Emma Patel Winchester & District AC 'A' 20:01
15 -545 Linzi Snow Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:02
16 -141 Natalie Cain Winchester & District AC 'A' 20:02
17 -314 Katherine Philp Garden City Runners 20:07
18 -304 L Tanner Bedford & County AC 20:09
19 -620 Anna Critchlow London Heathside AC 'A' 20:09
20 -108 Shavaun Henry Blackheath & Bromley Harriers 20:12
21 -332 Lisa Elmore Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'* 20:13
22 -445 Grace Greenalgh Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:13
23 -604 S Morris Bedford & County AC 20:14
24 -145 Angharad Care Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:19
25 -345 Kira Morser Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:23
26 -423 Kim McBride Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:23
27 -212 Fiona Kennedy Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 20:24
28 -301 Tamsin Clark Aldershot Farnham & District AC 'A' 20:24
29 -105 Sarah Murphy Belgrave Harriers 'A' 20:26
30 -245 Bernadine Pritchett Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:30
31 -541 Michaela McCallum Winchester & District AC 'A' 20:31
32 -645 Nina Griffith Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:31
33 -201 Alice Lethbridge Aldershot Farnham & District AC 'A' 20:36
34 -110 Ruth Senior City of Norwich AC 20:37
35 -328 Louise Bardsley Reading AC 20:39
36 -441 Georgia Benson Winchester & District AC 'A' 20:39
37 -401 Georgie Furze Aldershot Farnham & District AC 'A' 20:40
38 -527 Emma Satterly Phoenix AC  20:40
39 -605 Victoria Clarke Belgrave Harriers 'A' 20:43
40 -623 Jane Preen Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:44
41 -601 Danielle Hodgkinson Aldershot Farnham & District AC 'A' 20:44
42 -520 Angela Howe London Heathside AC 'A' 20:46
43 -208 Siobhan Budd Blackheath & Bromley Harriers 20:51
44 -417 Sally Hannah Highgate Harriers 'A' 20:51
45 -410 Amy Dungar City of Norwich AC 20:52
46 -305 Helen Smethurst Belgrave Harriers 'A' 20:53
47 -232 Lynne Gallagher Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'* 20:53
48 -614 Jenny Gray Garden City Runners 20:59
49 -223 Joanna Benham Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:01
50 -122 Claire Bassill Luton AC 21:07
51 -313 Amanda Mackenzie Ealing Southall & Middlesex AC 'B'* 21:07
52 -210 Sarah Knights City of Norwich AC 21:14
53 -214 Martha Hall Garden City Runners 21:14
54 -405 Mathilde Heaton Belgrave Harriers 'A' 21:18
55 -323 Carly Scott Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:20
56 -501 Issy Menzies Aldershot Farnham & District AC 'A' 21:21
57 -139 Rosanna Iannone Vale of Aylesbury AC* 21:25
58 -309 Annete Musset Chelmsford AC 21:27
59 -610 Lynn Emmett City of Norwich AC 21:28
60 -114 Svetlana Plummer Garden City Runners 21:28
61 -426 Libby Cameron Met Police 21:30
62 -412 Beata Ochmann Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 21:31
63 -617 Elizabeth Ogunde Highgate Harriers 'A' 21:31
64 -205 Catherine Bryson Belgrave Harriers 'A' 21:31
65 -112 Ashlee McGuigan Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 21:32
66 -228 Susan Francis Reading AC 21:35
67 -132 Victoria Webster Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'* 21:36
68 -209 Clare Hayes Chelmsford AC 21:37
69 -532 Sarah Heath Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'* 21:39
70 -326 Sharon McHugh Met Police 21:40
71 -124 Sarah Cox Marshall Milton Keynes AC 'B' 21:43
72 -204 S Bosher Bedford & County AC 21:43
73 -101 Tahli Gill Aldershot Farnham & District AC 'A' 21:46
74 -630 Claire Warner Serpentine RC 'A' 21:47
75 -128 Debbie Taylor Reading AC 21:47
76 -320 Vanessa Parry London Heathside AC 'A' 21:47
77 -602 Faye Faiers Aldershot Farnham & District AC 'B' 21:48
78 -409 Jo Smith Chelmsford AC 21:51
79 -217 Sarah Bailey Highgate Harriers 'A' 21:53
80 -427 Liz Austen Phoenix AC  21:54
81 -627 Erica Martin Phoenix AC  21:55
82 -306 Christine Bertram Belgrave Harriers 'B' 21:56
83 -510 Nicola Alford City of Norwich AC 21:58
84 -609 Anna Ferguson Chelmsford AC 21:58
85 -330 Sarah Edmunds Serpentine RC 'A' 21:59
86 -126 Kate Balchin Met Police 22:03
87 -514 Wendy Johnson Garden City Runners 22:06
88 -611 Teresa Galliard-Laubenque Dulwich Runners 22:09
89 -505 Caroline Shanklyn Belgrave Harriers 'A' 22:10
90 -102 Val Clews Aldershot Farnham & District AC 'B' 22:14
91 -432 Lucy Goldsmith Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A'* 22:16
92 -430 Louisa Ruderman Serpentine RC 'A' 22:19
93 -511 Alison Fletcher Dulwich Runners 22:20
94 -113 Alison Hopkins Ealing Southall & Middlesex AC 'B'* 22:23
95 -220 Jackie Wastell London Heathside AC 'A' 22:28
96 -512 Lynn Wilson Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 22:28
97 -628 Annie Bolton Reading AC 22:28
98 -414 Mandy Livingstone Garden City Runners 22:29
99 -411 Angela Oritsejafor Dulwich Runners 22:30
100 -111 Ola Balme Dulwich Runners 22:38
101 -530 Ruth Clifton Serpentine RC 'A' 22:38
102 -127 Liz Durman Phoenix AC  22:44
103 -508 Anne Cilia Blackheath & Bromley Harriers 22:44
104 -211 Ros Tabor Dulwich Runners 22:44
105 -612 Patricia Thomas Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 22:46
106 -428 Julie Rayfield Reading AC 22:49
107 -402 Claire Bounds Aldershot Farnham & District AC 'B' 22:52
108 -230 Penny Thorn Serpentine RC 'A' 22:53
109 -202 Nicola Bartholomew Aldershot Farnham & District AC 'B' 22:55
110 -424 Lara Bromilow Marshall Milton Keynes AC 'B' 22:56
111 -226 Heather Apen Met Police 22:59
112 -420 Claire Stokes London Heathside AC 'A' 23:03
113 -406 Catherine Eastham Belgrave Harriers 'B' 23:09
114 -222 Jo Winfield Luton AC 23:12
115 -312 Gill Morgan Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 23:20
116 -526 Annelise Gwilliam Met Police 23:35
117 -106 Heidi Cayzer Belgrave Harriers 'B' 23:36
118 -626 Jo Ravenhill Met Police 23:38
119 -608 Lisa Page Blackheath & Bromley Harriers 23:39
120 -227 Deb Friis Phoenix AC  23:40
121 -206 Sarah Gailey Belgrave Harriers 'B' 23:52
122 -317 Antra Baccuna Highgate Harriers 'A' 23:53
123 -327 Keely Gunn Phoenix AC  23:54
124 -324 Zoe Whitten Marshall Milton Keynes AC 'B' 23:55
125 -311 Kirstin Baker Dulwich Runners 23:56
126 -624 Diane Farmer Marshall Milton Keynes AC 'B' 23:59
127 -146 Alex Wardle Woodford Green & Essex Ladies 'B'* 24:04
128 -506 Vicki Goodwin Belgrave Harriers 'B' 24:06
129 -613 Nicki Baker Ealing Southall & Middlesex AC 'B'* 24:07
130 -509 Hazel Cybyk Chelmsford AC 24:24
131 -524 Diane Gill Marshall Milton Keynes AC 'B' 24:33
132 -413 Carol Jones Ealing Southall & Middlesex AC 'B'* 24:45
133 -224 Rosemary Muston Marshall Milton Keynes AC 'B' 24:51
134 -221 Fiona Holland London Heathside AC 'B'* 24:55
135 -116 Sarah Allen Herne Hill Harriers* 24:59
136 -502 Gemma Greenfield Aldershot Farnham & District AC 'B' 25:02
137 -213 Kath Fogarty Ealing Southall & Middlesex AC 'B'* 25:08
138 -322 Lorraine Dalglish Luton AC 25:11
139 -528 Rachel Phillips Reading AC 25:18
140 -308 Gemma Viney Blackheath & Bromley Harriers 25:55
141 -121 Ruth Staff London Heathside AC 'B'* 26:25
142 -408 Abi Brown Blackheath & Bromley Harriers 27:00
143 -522 Lauren Randall Luton AC 27:27
144 -513 Carly Donaldson Ealing Southall & Middlesex AC 'B'* 27:30
145 -622 Jane Dixon Luton AC 27:33
146 -302 Amy Tanner Aldershot Farnham & District AC 'B' 27:43
147 -422 Katrina Lewis Luton AC 29:33