Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Short: 5506m 12-stage Road Relay Championships) 26 March 2006
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 607 Stephen Sharp Belgrave Harriers 'A' 16:28 6
2 441 S Hepples Newham & Essex Beagles 'A' 16:33 4
3 807 Jonathan Blackledge Belgrave Harriers 'A' 16:33 8
4 1001 Matt Ashton Aldershot Farnham & District AC 'A' 16:34 10
5 1241 A Robinson Newham & Essex Beagles 'A' 16:44 12
6 663 Tom Snow Woodford Green & Essex Ladies 'A' 16:52 6
7 601 Laurence Cox Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:10 6
8 215 Guy Amos City of Norwich AC 17:11 2
9 801 Steve Ablitt Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:12 8
10 246 Williard Chinhanhu Poole Runners 17:15 2
11 641 R Cole Newham & Essex Beagles 'A' 17:19 6
12 207 Will Cockerell Belgrave Harriers 'A' 17:23 2
13 224 Richard Franzese Harrow AC 'A' 17:24 2
14 463 Stuart Maxwell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:24 4
15 257 Dean Clark Thames Valley Harriers 'A' 17:26 2
16 230 Paul Pollock Kent AC 'A' 17:28 2
17 1204 Alan Cross Bedford & County AC 'A' 17:36 12
18 255 Pete Barker Saint Edmund Pacers 17:36 2
19 1207 Richard Ward Belgrave Harriers 'A' 17:36 12
20 241 S Farah Newham & Essex Beagles 'A' 17:44 2
21 407 Peter Willis Belgrave Harriers 'A' 17:44 4
22 804 Steve Herring Bedford & County AC 'A' 17:44 8
23 401 Martin Mashford Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:47 4
24 1263 Andy Brown Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:48 12
25 419 Hussain Jama Ealing Southall & Middlesex AC* 17:50 4
26 251 Daniel Lewis Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 17:51 2
27 226 Roger Alsop Herne Hill Harriers 17:52 2
28 261 Justin Swift-Smith Wells City Harriers 17:52 2
29 204 Liam Smyth Bedford & County AC 'A' 17:53 2
30 1051 Daniel Russell Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 17:53 10
31 1063 Ben Hope Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:54 10
32 228 Dale Bickham Highgate Harriers 17:59 2
33 201 Karl McCulloch Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:00 2
34 1007 Tom Ellacott Belgrave Harriers 'A' 18:00 10
35 236 Andrew Whetstone Marshall Milton Keynes AC 'A' 18:01 2
36 624 Mark Bryant Harrow AC 'A' 18:01 6
37 1004 Steve Philips Bedford & County AC 'A' 18:02 10
38 426 Rob Karn Herne Hill Harriers 18:03 4
39 604 Chris Riley Bedford & County AC 'A' 18:05 6
40 430 Christopher Lionnet Kent AC 'A' 18:06 4
41 1040 Alan Williams  Nene Valley Harriers 18:07 10
42 1228 Saningo Martyn Highgate Harriers 18:07 12
43 424 Peter Norris Harrow AC 'A' 18:08 4
44 835 Dan Evans Medway & Maidstone AC 18:08 8
45 1201 Daniel Acheson Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:10 12
46 656 Frank Dudbridge Thames Hare & Hounds  18:10 6
47 263 Matt Flannelly Woodford Green & Essex Ladies 'A' 18:11 2
48 219 John Robertson Ealing Southall & Middlesex AC* 18:13 2
49 651 Eric Mayers Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 18:14 6
50 826 Vic Maughn Herne Hill Harriers 18:18 8
51 435 Tim Alexander Medway & Maidstone AC 18:18 4
52 630 Richard Munn Kent AC 'A' 18:19 6
53 613 Bryan Brett Brighton & Hove City AC 18:20 6
54 202 Paul Laslett Aldershot Farnham & District AC 'B' 18:20 2
55 608 Jason Webb Belgrave Harriers 'B' 18:20 6
56 628 Chris Evans Highgate Harriers 18:21 6
57 808 Lee Greatorex Belgrave Harriers 'B' 18:22 8
58 245 Mark Beerling Oxford City AC 18:23 2
59 402 Paul Bridgeman Aldershot Farnham & District AC 'B' 18:24 4
60 205 James Drinkwater Bedford & County AC 'B' 18:25 2
61 235 Tom Collins Medway & Maidstone AC 18:27 2
62 1235 Josh Nice Medway & Maidstone AC 18:27 12
63 841 L Crispin Newham & Essex Beagles 'A' 18:29 8
64 413 David Boyce Brighton & Hove City AC 18:30 4
65 208 Joe van der Toorn Belgrave Harriers 'B' 18:31 2
66 214 Mark Woodley Chelmsford AC 18:31 2
67 456 Larry Matthews Thames Hare & Hounds  18:31 4
68 1015 Carl Goose City of Norwich AC 18:31 10
69 863 Bertie Powell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 18:33 8
70 1041 J Corbett Newham & Essex Beagles 'A' 18:34 10
71 220 Darren St Clair Enfield & Haringey AC 18:34 2
72 464 Matt Davies Woodford Green & Essex Ladies 'B' 18:36 4
73 434 Peter Bridger Luton AC  18:37 4
74 1035 Nick Slade Medway & Maidstone AC 18:37 10
75 819 Andy Dodd Ealing Southall & Middlesex AC* 18:40 8
76 813 Josh Painter Brighton & Hove City AC 18:40 8
77 828 Domonic Hall Highgate Harriers 18:41 8
78 408 Knut Hegvold Belgrave Harriers 'B' 18:42 4
79 626 Tony Harran Herne Hill Harriers 18:42 6
80 1219 Nick Goolab Ealing Southall & Middlesex AC* 18:42 12
81 830 Luke Armitage Kent AC 'A' 18:43 8
82 461 Eddie Richards Wells City Harriers 18:43 4
83 847 R Kinnersley Reading AC 18:44 8
84 1208 Mark Humphrey Belgrave Harriers 'B' 18:45 12
85 650 Caspar Prestidge Serpentine RC 18:45 6
86 213 Richard Airey Brighton & Hove City AC 18:46 2
87 602 Ed Barnett Aldershot Farnham & District AC 'B' 18:46 6
88 428 Chris Bailey Highgate Harriers 18:48 4
89 229 Paul Wood Hillingdon AC 18:49 2
90 404 Jim McMahon Bedford & County AC 'A' 18:49 4
91 645 Trevor Dixon Oxford City AC 18:49 6
92 619 Ben Stock Ealing Southall & Middlesex AC* 18:50 6
93 647 K Williams Reading AC 18:53 6
94 423 Mark Tennyson Guildford & Godalming AC* 18:55 4
95 853 J Grainger Southampton Running Club 18:56 8
96 450 Miguel Branco Serpentine RC 18:57 4
97 247 S Bond Reading AC 18:58 2
98 1019 Danny Domoney Ealing Southall & Middlesex AC* 18:59 10
99 253 R Coleman Southampton Running Club 19:02 2
100 1047 P Jenkins Reading AC 19:03 10
101 851 Tim Parkin Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 19:03 8
102 1247 S Johnson Reading AC 19:04 12
103 260 Dave Alcock Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC* 19:05 2
104 1224 Mohammed Rahim Harrow AC 'A' 19:07 12
105 440 Adam Birch Nene Valley Harriers 19:07 4
106 1261 Steve Masters Wells City Harriers 19:07 12
107 629 Richard Jenkin Hillingdon AC 19:08 6
108 1050 Chris Old Serpentine RC 19:09 10
109 242 A Duque Newham & Essex Beagles 'B'* 19:09 2
110 664 Jon Long Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:09 6
111 802 Stephen Connor Aldershot Farnham & District AC 'B' 19:11 8
112 861 Andrew Deamer Wells City Harriers 19:11 8
113 1030 Pablo Lazo Kent AC 'A' 19:11 10
114 447 M O'Neill Reading AC 19:12 4
115 217 Stephen Smythe Dulwich Runners 'A' 19:12 2
116 1065 Darren Wright Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 19:12 10
117 250 Steve Hilton Serpentine RC 19:13 2
118 1249 Sean Allen Royston Runners 19:13 12
119 1053 S Axon Southampton Running Club 19:14 10
120 232 Urban Bettag London Heathside AC 'A'* 19:15 2
121 661 Robbie Hawkins Wells City Harriers 19:16 6
122 1217 Charles Lound Dulwich Runners 'A' 19:17 12
123 1061 Pete Belcher Wells City Harriers 19:17 10
124 614 John Booty Chelmsford AC 19:17 6
125 1253 J Maskell Southampton Running Club 19:18 12
126 420 Rhys Fowler Enfield & Haringey AC 19:19 4
127 653 R McGovern Southampton Running Club 19:19 6
128 1045 Julian Richardson Oxford City AC 19:19 10
129 1014 Dave Fewell Chelmsford AC 19:19 10
130 665 Adam Thorpe Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 19:20 6
131 445 Mark Tankard Oxford City AC 19:21 4
132 640 Arron Sheppard Nene Valley Harriers 19:21 6
133 1032 Mark Coady London Heathside AC 'A'* 19:25 10
134 1257 Patrick Woodisse Thames Valley Harriers 'A' 19:27 12
135 415 Paul Goodall City of Norwich AC 19:28 4
136 1226 Geoff Jerwood Herne Hill Harriers 19:29 12
137 1028 Jeremy Rogers Highgate Harriers 19:30 10
138 617 Clive Sentance Dulwich Runners 'A' 19:31 6
139 1255 Ashley Gimson Saint Edmund Pacers 19:32 12
140 620 Lee Taylor Enfield & Haringey AC 19:33 6
141 817 Lloyd Collier Dulwich Runners 'A' 19:33 8
142 814 Mick Bridgeland Chelmsford AC 19:34 8
143 1214 Dave Pavitt Chelmsford AC 19:35 12
144 1250 Andrew Maynard Serpentine RC 19:36 12
145 221 Steve Livingstone Garden City Runners 'A' 19:37 2
146 240 Steve Medhurst Nene Valley Harriers 19:37 2
147 1215 Michael Beamish City of Norwich AC 19:37 12
148 1213 Stephen Dabson Brighton & Hove City AC 19:39 12
149 845 James Percival Oxford City AC 19:39 8
150 605 Gavin Reynolds Bedford & County AC 'B' 19:40 6
151 850 Paul Fromme Serpentine RC 19:40 8
152 636 Phillip Macey Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:41 6
153 1029 James Shipley Hillingdon AC 19:43 10
154 1218 Robert Jeffery Dulwich Runners 'B' 19:43 12
155 457 Robert Smith Thames Valley Harriers 'A' 19:44 4
156 1008 Matthew Whiting Belgrave Harriers 'B' 19:45 10
157 1017 Wayne Lashley Dulwich Runners 'A' 19:47 10
158 1064 Chris Brotherton Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:47 10
159 264 Alec Wragg Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:47 2
160 1230 Len Reilly Kent AC 'A' 19:48 12
161 1232 Ken Townson London Heathside AC 'A'* 19:48 12
162 223 Dave Marsden Guildford & Godalming AC* 19:49 2
163 1229 Daniel Thompson Hillingdon AC 19:49 12
164 405 James Murray Bedford & County AC 'B' 19:49 4
165 453 E Parker Southampton Running Club 19:51 4
166 429 Jonathan Castro Hillingdon AC 19:52 4
167 829 Matt Willis Hillingdon AC 19:52 8
168 655 Andrew Clarke Saint Edmund Pacers 19:52 6
169 824 Matthew Carey Harrow AC 'A' 19:53 8
170 409 Terry O'Neill Belgrave Harriers 'C'* 19:54 4
171 209 Charles Dickinson Belgrave Harriers 'C'* 19:56 2
172 1245 Dave Wheeler Oxford City AC 19:57 12
173 417 Colin Bailey Wood Dulwich Runners 'A' 19:58 4
174 1002 Jamie Smith Aldershot Farnham & District AC 'B' 20:00 10
175 216 Alex Budd City of Portsmouth  20:03 2
176 1013 John Baxter Brighton & Hove City AC 20:03 10
177 616 Dave Haydon City of Portsmouth  20:04 6
178 657 Lee Benjamin Thames Valley Harriers 'A' 20:04 6
179 635 Bob Fursey Medway & Maidstone AC 20:06 6
180 1049 Karl Cable Royston Runners 20:08 10
181 1243 Phil Cooper Norfolk Gazelles AC 20:09 12
182 1236 Dietmar Moritz Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:09 12
183 243 Paul Higham Norfolk Gazelles AC 20:09 2
184 843 Pete Johnson Norfolk Gazelles AC 20:12 8
185 416 Vince Stamp City of Portsmouth  20:15 4
186 1256 Jerry Watson Thames Hare & Hounds  20:18 12
187 1026 James Ward Herne Hill Harriers 20:20 10
188 1018 Jeremy Clapham Dulwich Runners 'B' 20:20 10
189 621 Laurence Pidcock Garden City Runners 'A' 20:21 6
190 634 Keith McLellan Luton AC  20:21 6
191 451 Patrick Pearce Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 20:22 4
192 1264 Glen Coppin Woodford Green & Essex Ladies 'B' 20:24 12
193 227 Andrew Benson Herts Phoenix 20:24 2
194 832 Eddie Bayne London Heathside AC 'A'* 20:25 8
195 846 Chris Gurrier Poole Runners 20:26 8
196 248 Andy Walker Reigate Priory AC 20:26 2
197 427 Richard Tarpey Herts Phoenix 20:27 4
198 449 Vince Long Royston Runners 20:27 4
199 816 Nialls Davis City of Portsmouth  20:28 8
200 815 Ed Kelleher City of Norwich AC 20:29 8
201 805 Andrew Boast Bedford & County AC 'B' 20:29 8
202 615 Dale Hurren City of Norwich AC 20:29 6
203 660 Dave Shortridge Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC* 20:30 6
204 836 James Docherty Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:30 8
205 231 Ben Corfield Leighton Buzzard AC 20:31 2
206 431 Tom May Leighton Buzzard AC 20:32 4
207 1055 Colin Arnold Saint Edmund Pacers 20:32 10
208 443 Andy Manning Norfolk Gazelles AC 20:34 4
209 820 Daniel Rolle Enfield & Haringey AC 20:35 8
210 446 John Towner Poole Runners 20:36 4
211 1248 Ian Burks Reigate Priory AC 20:37 12
212 857 Philip Wetton Thames Valley Harriers 'A' 20:39 8
213 648 Ian Thomas Reigate Priory AC 20:39 6
214 864 Andy Smith Woodford Green & Essex Ladies 'B' 20:41 8
215 1024 Terry McIntyre Harrow AC 'A' 20:42 10
216 1056 David Moore Thames Hare & Hounds  20:45 10
217 637 Malcolm Down Marshall Milton Keynes AC 'B' 20:49 6
218 643 Dan Archer Norfolk Gazelles AC 20:49 6
219 414 Jeff Turner Chelmsford AC 20:50 4
220 1260 Jeremy Gold Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC* 20:52 12
221 855 Darren Barwich Saint Edmund Pacers 20:53 8
222 218 Andrew Murray Dulwich Runners 'B' 20:54 2
223 1240 Sean Beard Nene Valley Harriers 20:55 12
224 1057 John Husbands Thames Valley Harriers 'A' 20:56 10
225 256 Rhodri Davies Thames Hare & Hounds  20:57 2
226 646 Mike Best Poole Runners 20:59 6
227 834 Dan Winfield Luton AC  20:59 8
228 627 Richard Melvern Herts Phoenix 21:10 6
229 436 Stephen Green Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:13 4
230 448 Gavin Lawrence Reigate Priory AC 21:14 4
231 432 Simon Potten London Heathside AC 'A'* 21:16 4
232 840 Graham Williams Nene Valley Harriers 21:18 8
233 237 Daniel Brumby Marshall Milton Keynes AC 'B' 21:19 2
234 1221 Alan Currell Garden City Runners 'A' 21:20 12
235 418 Joseph Brady Dulwich Runners 'B' 21:28 4
236 249 Jason Tyrrell Royston Runners 21:33 2
237 1251 Philip Shelley Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 21:37 12
238 649 Chris Coghlan Royston Runners 21:47 6
239 1246 Alan Lewis Poole Runners 21:47 12
240 632 Alan Dickson London Heathside AC 'A'* 21:47 6
241 631 Daren Haseldine Leighton Buzzard AC 21:50 6
242 1205 Pete Dancer Bedford & County AC 'B' 21:51 12
243 1020 Adrian Donnelly Enfield & Haringey AC 21:55 10
244 1220 Mark Fone Enfield & Haringey AC 22:00 12
245 1060 Dave Robinson Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC* 22:01 10
246 865 Ray Dzikowski Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 22:02 8
247 860 Bruce Butler Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC* 22:05 8
248 848 Malcolm Woodman Reigate Priory AC 22:09 8
249 831 Tim Inchley Leighton Buzzard AC 22:10 8
250 1046 David Ozanne Poole Runners 22:10 10
251 1036 Oliver Wright Marshall Milton Keynes AC 'A' 22:13 10
252 1048 Andy Patrick Reigate Priory AC 22:14 10
253 1021 Nick Lord Garden City Runners 'A' 22:18 10
254 609 Robert Norville Belgrave Harriers 'C'* 22:18 6
255 856 Nick Maloney Thames Hare & Hounds  22:19 8
256 421 Steve Williams Garden City Runners 'A' 22:20 4
257 849 Paul Martin Royston Runners 22:22 8
258 1216 Richard Long City of Portsmouth  22:23 12
259 821 Rob Casserley Garden City Runners 'A' 22:24 8
260 618 Sam Oyeyinka Dulwich Runners 'B' 22:32 6
261 455 David Vaughan Saint Edmund Pacers 22:34 4
262 1016 Ryan Smout City of Portsmouth  22:34 10
263 1043 Les Hill Norfolk Gazelles AC 22:41 10
264 837 Richard Golding Marshall Milton Keynes AC 'B' 22:52 8
265 1231 David Webb Leighton Buzzard AC 23:05 12
266 234 Dan Pocock Luton AC  23:14 2
267 1031 Peter Watkins Leighton Buzzard AC 23:16 10
268 437 Bob Johnson Marshall Milton Keynes AC 'B' 23:22 4
269 818 Martin Morley Dulwich Runners 'B' 23:23 8
270 265 Trevor Powell Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 23:24 2
271 465 Julian Thorpe Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 23:25 4
272 827 Mike Dixon Herts Phoenix 24:05 8
273 1005 Bob Thompson Bedford & County AC 'B' 24:05 10
274 222 Peter Westlake Garden City Runners 'B'* 25:50 2
275 1227 Peter Williams Herts Phoenix 25:58 12
276 1027 Stuart Mann Herts Phoenix 26:10 10
277 460 Alan Cathcart Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC* 26:49 4