Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships) 26 March 2006
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 128 Keith Cullen Highgate Harriers 23:32 1
2 330 Jermaine Mays Kent AC 'A' 23:57 3
3 907 Philip Wicks Belgrave Harriers 'A' 24:04 9
4 1107 David Anderson Belgrave Harriers 'A' 24:08 11
5 504 Eddie Ernest-Jones Bedford & County AC 'A' 24:12 5
6 304 Darren Deed Bedford & County AC 'A' 24:13 3
7 356 Phil Sly Thames Hare & Hounds  24:13 3
8 761 Ben Tickner Wells City Harriers 24:15 7
9 151 Kojo Kyereme Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:18 1
10 930 Noel Pollock Kent AC 'A' 24:29 9
11 741 K Stone Newham & Essex Beagles 'A' 24:32 7
12 148 Alister Moses Reigate Priory AC 24:39 1
13 150 Chris Blackburn Serpentine RC 24:42 1
14 135 Neil Renault Medway & Maidstone AC 24:46 1
15 1153 A Morgan-Lee Southampton Running Club 24:46 11
16 126 Iain Lockett Herne Hill Harriers 24:47 1
17 507 Hassan Raidi Belgrave Harriers 'A' 24:48 5
18 707 Tim Watson Belgrave Harriers 'A' 24:52 7
19 161 Andrew Hennessy Wells City Harriers 24:53 1
20 307 Simon Jones Belgrave Harriers 'A' 24:54 3
21 101 Chris Bolt Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:58 1
22 541 L Jones Newham & Essex Beagles 'A' 25:03 5
23 121 Kevin Skinner Garden City Runners 'A' 25:09 1
24 361 Andrew Baker Wells City Harriers 25:10 3
25 543 Darren Fowlie Norfolk Gazelles AC 25:13 5
26 143 Willie Duncan Norfolk Gazelles AC 25:13 1
27 1163 Kevin Murphy Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:14 11
28 103 Richard Gamble* Barnet & District AC* 25:18 1
29 328 Henry Dodwell Highgate Harriers 25:19 3
30 730 James Connor Kent AC 'A' 25:20 7
31 901 James Ellis Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:27 9
32 147 S Aldridge Reading AC 25:28 1
33 904 Owain Matthews Bedford & County AC 'A' 25:29 9
34 301 Darren Shinnie Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:29 3
35 343 Rob Joy Norfolk Gazelles AC 25:31 3
36 315 Wayne Lincoln City of Norwich AC 25:32 3
37 535 Barry Royden Medway & Maidstone AC 25:33 5
38 756 Nick Altmann Thames Hare & Hounds  25:33 7
39 1104 Daniel Dalmedo Bedford & County AC 'A' 25:34 11
40 763 Matt Shone Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:35 7
41 963 Fiachra Lombard Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:37 9
42 157 Chris Smith Thames Valley Harriers 'A' 25:37 1
43 351 Gareth Price Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:39 3
44 363 Brian Baillie Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:39 3
45 1141 I Grime Newham & Essex Beagles 'A' 25:41 11
46 141 T Bilham Newham & Essex Beagles 'A' 25:42 1
47 153 D Branfoot Southampton Running Club 25:44 1
48 108 Karl O'Connell Belgrave Harriers 'B' 25:47 1
49 557 James Sumpter Thames Valley Harriers 'A' 25:50 5
50 332 Robert Cousins London Heathside AC 'A'* 25:50 3
51 130 Andrew Dunwoody Kent AC 'A' 25:51 1
52 751 Orlando Edwards Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:52 7
53 704 Richard Powell Bedford & County AC 'A' 25:54 7
54 104 Neil Miller Bedford & County AC 'A' 25:54 1
55 350 Simon Barrett Serpentine RC 25:55 3
56 357 Jukka Kero Thames Valley Harriers 'A' 25:58 3
57 956 Ian Harkness Thames Hare & Hounds  25:59 9
58 1151 James Trapmore Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:59 11
59 1128 Glen Saqui Highgate Harriers 25:59 11
60 156 Julian Rendall Thames Hare & Hounds  25:59 1
61 1115 James O'Neill City of Norwich AC 26:01 11
62 556 David Symons Thames Hare & Hounds  26:04 5
63 735 Pat Curran Medway & Maidstone AC 26:04 7
64 546 Kyle Hackett Poole Runners 26:05 5
65 563 Ewen Malloch Woodford Green & Essex Ladies 'A' 26:06 5
66 551 Peter Stainer Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 26:08 5
67 107 Andrew Swearman Belgrave Harriers 'A' 26:08 1
68 727 Neilson Hall Herts Phoenix 26:11 7
69 1126 Dave Mulvee Herne Hill Harriers 26:14 11
70 951 Tony Jackson Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 26:15 9
71 115 Iain Bailey City of Norwich AC 26:19 1
72 528 David Bruce Highgate Harriers 26:21 5
73 945 Steve Male Oxford City AC 26:21 9
74 124 Damien Nevins Harrow AC 'A' 26:22 1
75 726 Ben Paviour Herne Hill Harriers 26:23 7
76 326 Mike Boyle Herne Hill Harriers 26:25 3
77 145 Dan Merckel Oxford City AC 26:26 1
78 1101 Robert McCarthy Aldershot Farnham & District AC 'A' 26:29 11
79 519 Andy Skorubskas Ealing Southall & Middlesex AC* 26:30 5
80 136 Christopher Hearn Marshall Milton Keynes AC 'A' 26:31 1
81 116 Chris Thomson City of Portsmouth  26:32 1
82 347 S Rance Reading AC 26:32 3
83 334 Robert Palmer Luton AC  26:32 3
84 526 Dan Chappell Herne Hill Harriers 26:33 5
85 961 Peter Grist Wells City Harriers 26:33 9
86 926 Simon Coombes Herne Hill Harriers 26:33 9
87 550 Eric Vamben Serpentine RC 26:41 5
88 113 Andrew Donno Brighton & Hove City AC 26:42 1
89 335 Lee McMeekin Medway & Maidstone AC 26:44 3
90 508 Warren Lynch Belgrave Harriers 'B' 26:44 5
91 146 Mike Grist Poole Runners 26:45 1
92 308 Tom Hadfield Belgrave Harriers 'B' 26:46 3
93 728 Phil Coulson Highgate Harriers 26:47 7
94 928 Adam Mills Highgate Harriers 26:48 9
95 545 Brian Green Oxford City AC 26:49 5
96 515 Adam Lewis City of Norwich AC 26:51 5
97 715 Andrew Jones City of Norwich AC 26:52 7
98 341 P Larkins Newham & Essex Beagles 'A' 26:53 3
99 317 Robert Watts Dulwich Runners 'A' 26:54 3
100 329 Tony Grant Hillingdon AC 26:54 3
101 314 James Williams Chelmsford AC 26:55 3
102 131 Rob Elmore Leighton Buzzard AC 26:55 1
103 117 Kofi Agyei Dulwich Runners 'A' 26:56 1
104 345 Steve Overton Oxford City AC 26:57 3
105 1143 Paul Sanford Norfolk Gazelles AC 26:58 11
106 127 Bryn Reynolds Herts Phoenix 26:59 1
107 1156 Nic Gould Thames Hare & Hounds  27:00 11
108 313 Jason Benniman Brighton & Hove City AC 27:01 3
109 501 Matt Leslie Aldershot Farnham & District AC 'A' 27:02 5
110 921 Russell Casey Garden City Runners 'A' 27:03 9
111 530 David Gitau Kent AC 'A' 27:04 5
112 102 Richard Batchelor Aldershot Farnham & District AC 'B' 27:04 1
113 935 Adrian Lowther Medway & Maidstone AC 27:05 9
114 547 J Burnett Reading AC 27:06 5
115 701 Mike Boucher Aldershot Farnham & District AC 'A' 27:06 7
116 1135 Gareth Williams Medway & Maidstone AC 27:07 11
117 132 Paul Lemmon London Heathside AC 'A'* 27:07 1
118 129 Paul Cuddihy Hillingdon AC 27:07 1
119 327 Chris Saville Herts Phoenix 27:07 3
120 915 Rob Scotter City of Norwich AC 27:08 9
121 1108 Malachi Byansi Belgrave Harriers 'B' 27:10 11
122 750 Barney Southin Serpentine RC 27:11 7
123 316 Paul Bleach City of Portsmouth  27:13 3
124 123 Neil Covington Guildford & Godalming AC* 27:13 1
125 149 Ian Murray Royston Runners 27:13 1
126 532 Martin Potter London Heathside AC 'A'* 27:14 5
127 964 Paul Major Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:14 9
128 114 Ken Hoye Chelmsford AC 27:14 1
129 561 Alan Jones Wells City Harriers 27:18 5
130 943 Nigel Arnold Norfolk Gazelles AC 27:18 9
131 105 Andrew Mawdsley Bedford & County AC 'B' 27:18 1
132 714 Ryan Prout Chelmsford AC 27:24 7
133 564 Dave Cox Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:24 5
134 163 Harold Wyber Woodford Green & Essex Ladies 'A' 27:26 1
135 1161 Dickie Wythe Wells City Harriers 27:27 11
136 305 Tim Cook Bedford & County AC 'B' 27:28 3
137 364 Chris Brogan Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:28 3
138 514 Gavin Chatterton Chelmsford AC 27:30 5
139 747 T Munt Reading AC 27:32 7
140 1130 Andrew Farqharson Kent AC 'A' 27:33 11
141 324 Gary Blackman Harrow AC 'A' 27:34 3
142 957 Manuel Da Silva Thames Valley Harriers 'A' 27:34 9
143 119 Peter Flewitt Ealing Southall & Middlesex AC* 27:35 1
144 521 Bruce Judge Garden City Runners 'A' 27:35 5
145 517 James Godber Dulwich Runners 'A' 27:36 5
146 914 Ed Messer Chelmsford AC 27:40 9
147 755 Steve Miller Saint Edmund Pacers 27:41 7
148 916 Carl Plumpton City of Portsmouth  27:42 9
149 527 Mike Tarpey Herts Phoenix 27:42 5
150 919 John Blanchard Ealing Southall & Middlesex AC* 27:42 9
151 553 M West Southampton Running Club 27:43 5
152 1121 Angus Crosby Garden City Runners 'A' 27:44 11
153 529 Michael Bridge Hillingdon AC 27:44 5
154 1129 Andy Miles Hillingdon AC 27:47 11
155 953 P Davis Southampton Running Club 27:48 9
156 740 Nick Grimer Nene Valley Harriers 27:50 7
157 1150 Kevin Darcy Serpentine RC 27:50 11
158 924 John Bignall Harrow AC 'A' 27:53 9
159 505 Dave Battersby Bedford & County AC 'B' 27:53 5
160 1157 Stephen Norris Thames Valley Harriers 'A' 27:53 11
161 524 Alan Wray Harrow AC 'A' 27:54 5
162 941 J Mohamed Newham & Essex Beagles 'A' 28:00 9
163 353 G Bungay Southampton Running Club 28:00 3
164 549 Chris Maxwell Royston Runners 28:00 5
165 719 Tim Moonen Ealing Southall & Middlesex AC* 28:04 7
166 318 Simon Loach Dulwich Runners 'B' 28:05 3
167 746 David Patrick Poole Runners 28:06 7
168 734 Stewart Still Luton AC  28:07 7
169 1140 Stan Owen Nene Valley Harriers 28:07 11
170 932 Norman Mitchell London Heathside AC 'A'* 28:08 9
171 745 John Lisiewicz Oxford City AC 28:09 7
172 743 Steve Baldwin Norfolk Gazelles AC 28:09 7
173 540 Ian Aunger Nene Valley Harriers 28:09 5
174 1145 Richard Grant Oxford City AC 28:09 11
175 717 Darren Atkins Dulwich Runners 'A' 28:14 7
176 1114 Will Wright Chelmsford AC 28:15 11
177 140 Kyle Tombleson Nene Valley Harriers 28:15 1
178 946 Jim Aylmore Poole Runners 28:17 9
179 913 Louis Taub Brighton & Hove City AC 28:19 9
180 531 Tom Inchley Leighton Buzzard AC 28:21 5
181 729 Paul Leppard Hillingdon AC 28:21 7
182 1119 Rob Wilson Ealing Southall & Middlesex AC* 28:22 11
183 753 P Fotherby Southampton Running Club 28:24 7
184 724 Mike Baron Harrow AC 'A' 28:28 7
185 947 D Lewis Reading AC 28:28 9
186 340 Chris Clarke Nene Valley Harriers 28:29 3
187 705 Andy Blair Bedford & County AC 'B' 28:29 7
188 1116 Paul Davoile City of Portsmouth  28:31 11
189 516 Chris Scott City of Portsmouth  28:34 5
190 749 Richard Lowden Royston Runners 28:34 7
191 905 James Elsworthy Bedford & County AC 'B' 28:35 9
192 1147 M Proven Reading AC 28:37 11
193 713 Stephen Granger-Bevan Brighton & Hove City AC 28:38 7
194 320 Alan Brown Enfield & Haringey AC 28:39 3
195 155 Kevin Vaughan Saint Edmund Pacers 28:39 1
196 708 Junior Galley Belgrave Harriers 'B' 28:40 7
197 732 John Flahive London Heathside AC 'A'* 28:41 7
198 908 Bruce Barton Belgrave Harriers 'B' 28:41 9
199 336 Philip Jones Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:43 3
200 757 Kerr Johnstone Thames Valley Harriers 'A' 28:44 7
201 513 Paul Froud Brighton & Hove City AC 28:44 5
202 917 Matthew Pullen Dulwich Runners 'A' 28:48 9
203 555 Julian Long Saint Edmund Pacers 28:50 5
204 548 Oliver Moses Reigate Priory AC 28:50 5
205 536 Robby Taylor Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:51 5
206 702 Nathan Aspinall Aldershot Farnham & District AC 'B' 28:52 7
207 1127 Ben Broyd Herts Phoenix 28:52 11
208 940 John Nash Nene Valley Harriers 28:55 9
209 520 Anthony O'Connor Enfield & Haringey AC 28:58 5
210 1149 Ollie Rees Royston Runners 28:59 11
211 319 Rob Brown Ealing Southall & Middlesex AC* 29:00 3
212 736 Ian Pheasey Marshall Milton Keynes AC 'A' 29:03 7
213 302 Mark Clews Aldershot Farnham & District AC 'B' 29:05 3
214 748 Ben Cummings Reigate Priory AC 29:06 7
215 355 Chris Cooke Saint Edmund Pacers 29:08 3
216 902 Simon Sheard Aldershot Farnham & District AC 'B' 29:10 9
217 764 Simon Parker Woodford Green & Essex Ladies 'B' 29:15 7
218 949 John Newall Royston Runners 29:15 9
219 920 Arber Baci Enfield & Haringey AC 29:16 9
220 1146 Dan Cheney Poole Runners 29:16 11
221 142 M Wilkinson Newham & Essex Beagles 'B'* 29:17 1
222 160 Tim Mitchell-Smith Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC* 29:19 1
223 348 Andy Taylor Reigate Priory AC 29:19 3
224 950 Simon Massey Serpentine RC 29:22 9
225 534 Alan Daglish Luton AC  29:23 5
226 120 Tony Clare Enfield & Haringey AC 29:26 1
227 134 Andrew Johnson Luton AC  29:32 1
228 321 Marcus Allen Garden City Runners 'A' 29:32 3
229 960 Mick Cairns Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC* 29:38 9
230 948 Ed Craft Reigate Priory AC 29:40 9
231 323 Peter Wootton Guildford & Godalming AC* 29:41 3
232 346 Martin Lewis Poole Runners 29:42 3
233 1117 Christopher Loizou Dulwich Runners 'A' 29:46 11
234 929 Peter Warburton Hillingdon AC 29:47 9
235 502 George McCourt Aldershot Farnham & District AC 'B' 29:48 5
236 1113 Luke Lambourne Brighton & Hove City AC 29:49 11
237 118 Mark Chapman Dulwich Runners 'B' 29:56 1
238 1124 Jim Cooper Harrow AC 'A' 29:56 11
239 931 Gareth Edwards Leighton Buzzard AC 29:57 9
240 1148 Alaster Smith Reigate Priory AC 29:58 11
241 537 Christopher Mahon Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:01 5
242 936 Max Bardwell Marshall Milton Keynes AC 'A' 30:10 9
243 1160 Patrick Wallis Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC* 30:10 11
244 164 Paul Clarke Woodford Green & Essex Ladies 'B' 30:11 1
245 1120 Graham French Enfield & Haringey AC 30:17 11
246 349 Graham Hill Royston Runners 30:17 3
247 731 Richard Wood Leighton Buzzard AC 30:18 7
248 331 Andrew Inchley Leighton Buzzard AC 30:21 3
249 709 Don Anderson Belgrave Harriers 'C'* 30:25 7
250 737 Philip Feist Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:25 7
251 309 Charles Smith Belgrave Harriers 'C'* 30:26 3
252 109 Matthew Taylor Belgrave Harriers 'C'* 30:30 1
253 955 Steve Robinson Saint Edmund Pacers 30:33 9
254 165 Terry McCarthy Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 30:38 1
255 1164 Alan Bird Woodford Green & Essex Ladies 'B' 30:38 11
256 560 Gary Bagnall Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC* 30:39 5
257 965 Paul Stockings Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 30:41 9
258 918 Adrian Greer Dulwich Runners 'B' 30:42 9
259 718 Michael Williams Dulwich Runners 'B' 30:48 7
260 721 Brad Plummer Garden City Runners 'A' 30:58 7
261 518 Michael Mann Dulwich Runners 'B' 31:09 5
262 716 Dave Thomson City of Portsmouth  31:11 7
263 509 Harry Corbett Belgrave Harriers 'C'* 31:16 5
264 1155 Nathan Smith Saint Edmund Pacers 31:16 11
265 137 Ian Russell Marshall Milton Keynes AC 'B' 31:27 1
266 1136 Trevor Hook Marshall Milton Keynes AC 'A' 31:37 11
267 720 Alvaro Sichar Enfield & Haringey AC 31:49 7
268 360 Declan Phelan Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC* 31:51 3
269 1131 Mike Bryant Leighton Buzzard AC 31:53 11
270 337 Richard Pownall Marshall Milton Keynes AC 'B' 31:54 3
271 1118 Anthony Tuohy Dulwich Runners 'B' 32:00 11
272 365 Alastair Holford Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 32:04 3
273 565 Steve Goodfellow Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 32:12 5
274 765 Simon Seigar Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 32:17 7
275 1105 Robert Payne Bedford & County AC 'B' 32:18 11
276 342 D Darnell Newham & Essex Beagles 'B'* 32:59 3
277 927 Richard Bloom Herts Phoenix 33:19 9
278 1132 Richard Browne London Heathside AC 'A'* 33:41 11
279 760 Mark Sutton Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC* 34:08 7
280 934 Mark Ellingham Luton AC  40:54 9
281 122 John Fogarty* Garden City Runners 'B'* 42:52 1