Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 8: Short: 5506m 12-stage Road Relay Championships) 26 March 2006
Team Positions after leg 8
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 807 Jonathan Blackledge Belgrave Harriers 'A' 16:33 2:48:50 0
2 841 L Crispin Newham & Essex Beagles 'A' 18:29 2:52:15 0
3 804 Steve Herring Bedford & County AC 'A' 17:44 2:52:44 0
4 801 Steve Ablitt Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:12 2:54:44 4
5 830 Luke Armitage Kent AC 'A' 18:43 2:54:48 -1
6 863 Bertie Powell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 18:33 2:55:46 0
7 828 Domonic Hall Highgate Harriers 18:41 2:55:48 -2
8 861 Andrew Deamer Wells City Harriers 19:11 2:56:38 -1
9 826 Vic Maughn Herne Hill Harriers 18:18 2:57:03 1
10 851 Tim Parkin Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 19:03 2:57:27 -1
11 835 Dan Evans Medway & Maidstone AC 18:08 2:58:06 1
12 850 Paul Fromme Serpentine RC 19:40 3:01:04 1
13 856 Nick Maloney Thames Hare & Hounds  22:19 3:01:46 -2
14 808 Lee Greatorex Belgrave Harriers 'B' 18:22 3:01:52 2
15 847 R Kinnersley Reading AC 18:44 3:02:25 2
16 815 Ed Kelleher City of Norwich AC 20:29 3:03:11 -2
17 824 Matthew Carey Harrow AC 'A' 19:53 3:03:44 1
18 857 Philip Wetton Thames Valley Harriers 'A' 20:39 3:04:02 -3
19 845 James Percival Oxford City AC 19:39 3:04:33 0
20 819 Andy Dodd Ealing Southall & Middlesex AC 18:40 3:04:42 1
21 813 Josh Painter Brighton & Hove City AC 18:40 3:05:21 1
22 843 Pete Johnson Norfolk Gazelles AC 20:12 3:05:50 -2
23 853 J Grainger Southampton Running Club 18:56 3:06:59 2
24 814 Mick Bridgeland Chelmsford AC 19:34 3:07:15 -1
25 829 Matt Willis Hillingdon AC 19:52 3:07:47 -1
26 817 Lloyd Collier Dulwich Runners 'A' 19:33 3:07:54 0
27 802 Stephen Connor Aldershot Farnham & District AC 'B' 19:11 3:09:30 3
28 805 Andrew Boast Bedford & County AC 'B' 20:29 3:09:31 -1
29 846 Chris Gurrier Poole Runners 20:26 3:09:54 -1
30 832 Eddie Bayne London Heathside AC 'A' 20:25 3:11:35 2
31 840 Graham Williams Nene Valley Harriers 21:18 3:12:06 0
32 864 Andy Smith Woodford Green & Essex Ladies 'B' 20:41 3:12:31 1
33 836 James Docherty Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:30 3:12:33 1
34 827 Mike Dixon Herts Phoenix 24:05 3:14:05 -5
35 816 Nialls Davis City of Portsmouth  20:28 3:14:20 0
36 855 Darren Barwich Saint Edmund Pacers 20:53 3:15:13 1
37 848 Malcolm Woodman Reigate Priory AC 22:09 3:16:22 -1
38 834 Dan Winfield Luton AC  20:59 3:16:45 1
39 820 Daniel Rolle Enfield & Haringey AC 20:35 3:16:53 1
40 821 Rob Casserley Garden City Runners 'A' 22:24 3:17:56 -2
41 849 Paul Martin Royston Runners 22:22 3:20:13 0
42 831 Tim Inchley Leighton Buzzard AC 22:10 3:20:58 0
43 818 Martin Morley Dulwich Runners 'B' 23:23 3:28:15 1
44 837 Richard Golding Marshall Milton Keynes AC 'B' 22:52 3:32:09 1
45 860 Bruce Butler Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC 22:05 3:34:26 1
46 865 Ray Dzikowski Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 22:02 3:35:22 1