Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 8: Short: 5506m 12-stage Road Relay Championships) 26 March 2006
Fastest times on leg 8
Pos'n No. Name Team Time
1 807 Jonathan Blackledge Belgrave Harriers 'A' 16:33
2 801 Steve Ablitt Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:12
3 804 Steve Herring Bedford & County AC 'A' 17:44
4 835 Dan Evans Medway & Maidstone AC 18:08
5 826 Vic Maughn Herne Hill Harriers 18:18
6 808 Lee Greatorex Belgrave Harriers 'B' 18:22
7 841 L Crispin Newham & Essex Beagles 'A' 18:29
8 863 Bertie Powell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 18:33
9 819 Andy Dodd Ealing Southall & Middlesex AC 18:40
10 813 Josh Painter Brighton & Hove City AC 18:40
11 828 Domonic Hall Highgate Harriers 18:41
12 830 Luke Armitage Kent AC 'A' 18:43
13 847 R Kinnersley Reading AC 18:44
14 853 J Grainger Southampton Running Club 18:56
15 851 Tim Parkin Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 19:03
16 802 Stephen Connor Aldershot Farnham & District AC 'B' 19:11
17 861 Andrew Deamer Wells City Harriers 19:11
18 817 Lloyd Collier Dulwich Runners 'A' 19:33
19 814 Mick Bridgeland Chelmsford AC 19:34
20 845 James Percival Oxford City AC 19:39
21 850 Paul Fromme Serpentine RC 19:40
22 829 Matt Willis Hillingdon AC 19:52
23 824 Matthew Carey Harrow AC 'A' 19:53
24 843 Pete Johnson Norfolk Gazelles AC 20:12
25 832 Eddie Bayne London Heathside AC 'A' 20:25
26 846 Chris Gurrier Poole Runners 20:26
27 816 Nialls Davis City of Portsmouth  20:28
28 815 Ed Kelleher City of Norwich AC 20:29
29 805 Andrew Boast Bedford & County AC 'B' 20:29
30 836 James Docherty Marshall Milton Keynes AC 'A' 20:30
31 820 Daniel Rolle Enfield & Haringey AC 20:35
32 857 Philip Wetton Thames Valley Harriers 'A' 20:39
33 864 Andy Smith Woodford Green & Essex Ladies 'B' 20:41
34 855 Darren Barwich Saint Edmund Pacers 20:53
35 834 Dan Winfield Luton AC  20:59
36 840 Graham Williams Nene Valley Harriers 21:18
37 865 Ray Dzikowski Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 22:02
38 860 Bruce Butler Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC 22:05
39 848 Malcolm Woodman Reigate Priory AC 22:09
40 831 Tim Inchley Leighton Buzzard AC 22:10
41 856 Nick Maloney Thames Hare & Hounds  22:19
42 849 Paul Martin Royston Runners 22:22
43 821 Rob Casserley Garden City Runners 'A' 22:24
44 837 Richard Golding Marshall Milton Keynes AC 'B' 22:52
45 818 Martin Morley Dulwich Runners 'B' 23:23
46 827 Mike Dixon Herts Phoenix 24:05