Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 7: Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships) 26 March 2006
Fastest times on leg 7
Pos'n No. Name Team Time
1 761 Ben Tickner Wells City Harriers 24:15
2 741 K Stone Newham & Essex Beagles 'A' 24:32
3 707 Tim Watson Belgrave Harriers 'A' 24:52
4 730 James Connor Kent AC 'A' 25:20
5 756 Nick Altmann Thames Hare & Hounds  25:33
6 763 Matt Shone Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:35
7 751 Orlando Edwards Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:52
8 704 Richard Powell Bedford & County AC 'A' 25:54
9 735 Pat Curran Medway & Maidstone AC 26:04
10 727 Neilson Hall Herts Phoenix 26:11
11 726 Ben Paviour Herne Hill Harriers 26:23
12 728 Phil Coulson Highgate Harriers 26:47
13 715 Andrew Jones City of Norwich AC 26:52
14 701 Mike Boucher Aldershot Farnham & District AC 'A' 27:06
15 750 Barney Southin Serpentine RC 27:11
16 714 Ryan Prout Chelmsford AC 27:24
17 747 T Munt Reading AC 27:32
18 755 Steve Miller Saint Edmund Pacers 27:41
19 740 Nick Grimer Nene Valley Harriers 27:50
20 719 Tim Moonen Ealing Southall & Middlesex AC 28:04
21 746 David Patrick Poole Runners 28:06
22 734 Stewart Still Luton AC  28:07
23 745 John Lisiewicz Oxford City AC 28:09
24 743 Steve Baldwin Norfolk Gazelles AC 28:09
25 717 Darren Atkins Dulwich Runners 'A' 28:14
26 729 Paul Leppard Hillingdon AC 28:21
27 753 P Fotherby Southampton Running Club 28:24
28 724 Mike Baron Harrow AC 'A' 28:28
29 705 Andy Blair Bedford & County AC 'B' 28:29
30 749 Richard Lowden Royston Runners 28:34
31 713 Stephen Granger-Bevan Brighton & Hove City AC 28:38
32 708 Junior Galley Belgrave Harriers 'B' 28:40
33 732 John Flahive London Heathside AC 'A' 28:41
34 757 Kerr Johnstone Thames Valley Harriers 'A' 28:44
35 702 Nathan Aspinall Aldershot Farnham & District AC 'B' 28:52
36 736 Ian Pheasey Marshall Milton Keynes AC 'A' 29:03
37 748 Ben Cummings Reigate Priory AC 29:06
38 764 Simon Parker Woodford Green & Essex Ladies 'B' 29:15
39 731 Richard Wood Leighton Buzzard AC 30:18
40 709 Don Anderson Belgrave Harriers 'C'* 30:25
41 737 Philip Feist Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:25
42 718 Michael Williams Dulwich Runners 'B' 30:48
43 721 Brad Plummer Garden City Runners 'A' 30:58
44 716 Dave Thomson City of Portsmouth  31:11
45 720 Alvaro Sichar Enfield & Haringey AC 31:49
46 765 Simon Seigar Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 32:17
47 760 Mark Sutton Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC 34:08