Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 6: Short: 5506m 12-stage Road Relay Championships) 26 March 2006
Team Positions after leg 6
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 607 Stephen Sharp Belgrave Harriers 'A' 16:28 2:07:25 0
2 604 Chris Riley Bedford & County AC 'A' 18:05 2:09:06 0
3 641 R Cole Newham & Essex Beagles 'A' 17:19 2:09:14 0
4 628 Chris Evans Highgate Harriers 18:21 2:10:20 0
5 601 Laurence Cox Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:10 2:10:26 1
6 630 Richard Munn Kent AC 'A' 18:19 2:10:45 -1
7 663 Tom Snow Woodford Green & Essex Ladies 'A' 16:52 2:11:38 5
8 626 Tony Harran Herne Hill Harriers 18:42 2:12:22 -1
9 651 Eric Mayers Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 18:14 2:12:32 1
10 661 Robbie Hawkins Wells City Harriers 19:16 2:13:12 -1
11 635 Bob Fursey Medway & Maidstone AC 20:06 2:13:54 -3
12 656 Frank Dudbridge Thames Hare & Hounds  18:10 2:13:54 3
13 650 Caspar Prestidge Serpentine RC 18:45 2:14:13 1
14 657 Lee Benjamin Thames Valley Harriers 'A' 20:04 2:14:39 -3
15 608 Jason Webb Belgrave Harriers 'B' 18:20 2:14:50 1
16 624 Mark Bryant Harrow AC 'A' 18:01 2:15:23 3
17 615 Andrew Jones City of Norwich AC 20:29 2:15:50 -4
18 647 K Williams Reading AC 18:53 2:16:09 0
19 645 Trevor Dixon Oxford City AC 18:49 2:16:45 1
20 643 Dan Archer Norfolk Gazelles AC 20:49 2:17:29 -3
21 619 Ben Stock Ealing Southall & Middlesex AC 18:50 2:17:58 0
22 613 Bryan Brett Brighton & Hove City AC 18:20 2:18:03 0
23 629 Richard Jenkin Hillingdon AC 19:08 2:19:34 2
24 653 R McGovern Southampton Running Club 19:19 2:19:39 -1
25 617 Clive Sentance Dulwich Runners 'A' 19:31 2:20:07 1
26 614 John Booty Chelmsford AC 19:17 2:20:17 3
27 605 Gavin Reynolds Bedford & County AC 'B' 19:40 2:20:33 1
28 646 Mike Best Poole Runners 20:59 2:21:22 -4
29 602 Ed Barnett Aldershot Farnham & District AC 'B' 18:46 2:21:27 3
30 632 Alan Dickson London Heathside AC 'A' 21:47 2:22:29 -3
31 664 Jon Long Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:09 2:22:35 3
32 616 Dave Haydon City of Portsmouth  20:04 2:22:41 -2
33 640 Arron Sheppard Nene Valley Harriers 19:21 2:22:58 2
34 636 Phillip Macey Marshall Milton Keynes AC 'A' 19:41 2:23:00 -1
35 627 Richard Melvern Herts Phoenix 21:10 2:23:49 -4
36 620 Lee Taylor Enfield & Haringey AC 19:33 2:24:29 2
37 621 Laurence Pidcock Garden City Runners 'A' 20:21 2:24:34 -1
38 648 Ian Thomas Reigate Priory AC 20:39 2:25:07 -1
39 655 Andrew Clarke Saint Edmund Pacers 19:52 2:26:39 1
40 634 Keith McLellan Luton AC  19:21 2:26:39 1
41 631 Daren Haseldine Leighton Buzzard AC 21:50 2:28:30 -2
42 649 Chris Coghlan Royston Runners 21:47 2:29:17 0
43 618 Sam Oyeyinka Dulwich Runners 'B' 22:32 2:34:04 0
44 609 Robert Norville Belgrave Harriers 'C'* 22:18 2:34:20 0
45 660 Dave Shortridge Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC 20:30 2:38:13 0
46 637 Malcolm Down Marshall Milton Keynes AC 'B' 20:49 2:38:52 0
47 665 Adam Thorpe Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 19:20 2:41:03 0