Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 5: Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships) 26 March 2006
Team Positions after leg 5
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 507 Hassan Raidi Belgrave Harriers 'A' 24:48 1:50:57 2
2 504 Eddie Ernest-Jones Bedford & County AC 'A' 24:12 1:51:01 4
3 541 L Jones Newham & Essex Beagles 'A' 25:03 1:51:55 4
4 528 David Bruce Highgate Harriers 26:21 1:51:59 -2
5 530 David Gitau Kent AC 'A' 27:04 1:52:26 -4
6 501 Matt Leslie Aldershot Farnham & District AC 'A' 27:02 1:53:16 -2
7 526 Dan Chappell Herne Hill Harriers 26:33 1:53:40 1
8 535 Barry Royden Medway & Maidstone AC 25:33 1:53:48 2
9 561 Alan Jones Wells City Harriers 27:18 1:53:56 -4
10 551 Peter Stainer Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 26:08 1:54:18 -1
11 557 James Sumpter Thames Valley Harriers 'A' 25:50 1:54:35 2
12 563 Ewen Malloch Woodford Green & Essex Ladies 'A' 26:06 1:54:46 0
13 515 Adam Lewis City of Norwich AC 26:51 1:55:21 -2
14 550 Eric Vamben Serpentine RC 26:41 1:55:28 0
15 556 David Symons Thames Hare & Hounds  26:04 1:55:44 1
16 508 Warren Lynch Belgrave Harriers 'B' 26:44 1:56:30 1
17 543 Darren Fowlie Norfolk Gazelles AC 25:13 1:56:40 4
18 547 J Burnett Reading AC 27:06 1:57:16 0
19 524 Alan Wray Harrow AC 'A' 27:54 1:57:22 -4
20 545 Brian Green Oxford City AC 26:49 1:57:56 0
21 519 Andy Skorubskas Ealing Southall & Middlesex AC 26:30 1:59:08 2
22 513 Paul Froud Brighton & Hove City AC 28:44 1:59:43 -3
23 553 M West Southampton Running Club 27:43 2:00:20 -1
24 546 Kyle Hackett Poole Runners 26:05 2:00:23 7
25 529 Michael Bridge Hillingdon AC 27:44 2:00:26 -1
26 517 James Godber Dulwich Runners 'A' 27:36 2:00:36 0
27 532 Martin Potter London Heathside AC 'A' 27:14 2:00:42 1
28 505 Dave Battersby Bedford & County AC 'B' 27:53 2:00:53 -1
29 514 Gavin Chatterton Chelmsford AC 27:30 2:01:00 0
30 516 Chris Scott City of Portsmouth  28:34 2:02:37 0
31 527 Mike Tarpey Herts Phoenix 27:42 2:02:39 2
32 502 George McCourt Aldershot Farnham & District AC 'B' 29:48 2:02:41 -7
33 536 Robby Taylor Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:51 2:03:19 -1
34 564 Dave Cox Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:24 2:03:26 4
35 540 Ian Aunger Nene Valley Harriers 28:09 2:03:37 -1
36 521 Bruce Judge Garden City Runners 'A' 27:35 2:04:13 3
37 548 Oliver Moses Reigate Priory AC 28:50 2:04:28 -2
38 520 Anthony O'Connor Enfield & Haringey AC 28:58 2:04:56 -1
39 531 Tom Inchley Leighton Buzzard AC 28:21 2:06:40 3
40 555 Julian Long Saint Edmund Pacers 28:50 2:06:47 1
41 534 Alan Daglish Luton AC  29:23 2:07:18 -1
42 549 Chris Maxwell Royston Runners 28:00 2:07:30 1
43 518 Michael Mann Dulwich Runners 'B' 31:09 2:11:32 1
44 509 Harry Corbett Belgrave Harriers 'C'* 31:16 2:12:02 1
45 560 Gary Bagnall Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC 30:39 2:17:43 1
46 537 Christopher Mahon Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:01 2:18:03 1
47 565 Steve Goodfellow Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 32:12 2:21:43 1