Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 5: Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships) 26 March 2006
Fastest times on leg 5
Pos'n No. Name Team Time
1 504 Eddie Ernest-Jones Bedford & County AC 'A' 24:12
2 507 Hassan Raidi Belgrave Harriers 'A' 24:48
3 541 L Jones Newham & Essex Beagles 'A' 25:03
4 543 Darren Fowlie Norfolk Gazelles AC 25:13
5 535 Barry Royden Medway & Maidstone AC 25:33
6 557 James Sumpter Thames Valley Harriers 'A' 25:50
7 556 David Symons Thames Hare & Hounds  26:04
8 546 Kyle Hackett Poole Runners 26:05
9 563 Ewen Malloch Woodford Green & Essex Ladies 'A' 26:06
10 551 Peter Stainer Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 26:08
11 528 David Bruce Highgate Harriers 26:21
12 519 Andy Skorubskas Ealing Southall & Middlesex AC 26:30
13 526 Dan Chappell Herne Hill Harriers 26:33
14 550 Eric Vamben Serpentine RC 26:41
15 508 Warren Lynch Belgrave Harriers 'B' 26:44
16 545 Brian Green Oxford City AC 26:49
17 515 Adam Lewis City of Norwich AC 26:51
18 501 Matt Leslie Aldershot Farnham & District AC 'A' 27:02
19 530 David Gitau Kent AC 'A' 27:04
20 547 J Burnett Reading AC 27:06
21 532 Martin Potter London Heathside AC 'A' 27:14
22 561 Alan Jones Wells City Harriers 27:18
23 564 Dave Cox Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:24
24 514 Gavin Chatterton Chelmsford AC 27:30
25 521 Bruce Judge Garden City Runners 'A' 27:35
26 517 James Godber Dulwich Runners 'A' 27:36
27 527 Mike Tarpey Herts Phoenix 27:42
28 553 M West Southampton Running Club 27:43
29 529 Michael Bridge Hillingdon AC 27:44
30 505 Dave Battersby Bedford & County AC 'B' 27:53
31 524 Alan Wray Harrow AC 'A' 27:54
32 549 Chris Maxwell Royston Runners 28:00
33 540 Ian Aunger Nene Valley Harriers 28:09
34 531 Tom Inchley Leighton Buzzard AC 28:21
35 516 Chris Scott City of Portsmouth  28:34
36 513 Paul Froud Brighton & Hove City AC 28:44
37 555 Julian Long Saint Edmund Pacers 28:50
38 548 Oliver Moses Reigate Priory AC 28:50
39 536 Robby Taylor Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:51
40 520 Anthony O'Connor Enfield & Haringey AC 28:58
41 534 Alan Daglish Luton AC  29:23
42 502 George McCourt Aldershot Farnham & District AC 'B' 29:48
43 537 Christopher Mahon Marshall Milton Keynes AC 'B' 30:01
44 560 Gary Bagnall Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC 30:39
45 518 Michael Mann Dulwich Runners 'B' 31:09
46 509 Harry Corbett Belgrave Harriers 'C'* 31:16
47 565 Steve Goodfellow Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 32:12