Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 4: Short: 5506m 12-stage Road Relay Championships) 26 March 2006
Team Positions after leg 4
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 430 Christopher Lionnet Kent AC 'A' 18:06 1:25:22 1
2 428 Chris Bailey Highgate Harriers 18:48 1:25:38 -1
3 407 Peter Willis Belgrave Harriers 'A' 17:44 1:26:09 3
4 401 Martin Mashford Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:47 1:26:14 3
5 461 Eddie Richards Wells City Harriers 18:43 1:26:38 -1
6 404 Jim McMahon Bedford & County AC 'A' 18:49 1:26:49 -1
7 441 S Hepples Newham & Essex Beagles 'A' 16:33 1:26:52 6
8 426 Rob Karn Herne Hill Harriers 18:03 1:27:07 2
9 451 Patrick Pearce Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 20:22 1:28:10 -6
10 435 Tim Alexander Medway & Maidstone AC 18:18 1:28:15 2
11 415 Paul Goodall City of Norwich AC 19:28 1:28:30 -2
12 463 Stuart Maxwell Woodford Green & Essex Ladies 'A' 17:24 1:28:40 6
13 457 Robert Smith Thames Valley Harriers 'A' 19:44 1:28:45 -5
14 450 Miguel Branco Serpentine RC 18:57 1:28:47 -3
15 424 Peter Norris Harrow AC 'A' 18:08 1:29:28 4
16 456 Larry Matthews Thames Hare & Hounds  18:31 1:29:40 1
17 408 Knut Hegvold Belgrave Harriers 'B' 18:42 1:29:46 -1
18 447 M O'Neill Reading AC 19:12 1:30:10 -3
19 413 David Boyce Brighton & Hove City AC 18:30 1:30:59 3
20 445 Mark Tankard Oxford City AC 19:21 1:31:07 0
21 443 Andy Manning Norfolk Gazelles AC 20:34 1:31:27 -7
22 453 E Parker Southampton Running Club 19:51 1:32:37 2
23 419 Hussain Jama Ealing Southall & Middlesex AC 17:50 1:32:38 12
24 429 Jonathan Castro Hillingdon AC 19:52 1:32:42 1
25 402 Paul Bridgeman Aldershot Farnham & District AC 'B' 18:24 1:32:53 8
26 417 Colin Bailey Wood Dulwich Runners 'A' 19:58 1:33:00 0
27 405 James Murray Bedford & County AC 'B' 19:49 1:33:00 0
28 432 Simon Potten London Heathside AC 'A' 21:16 1:33:28 -7
29 414 Jeff Turner Chelmsford AC 20:50 1:33:30 -6
30 416 Vince Stamp City of Portsmouth  20:15 1:34:03 0
31 446 John Towner Poole Runners 20:36 1:34:18 -2
32 436 Stephen Green Marshall Milton Keynes AC 'A' 21:13 1:34:28 -4
33 427 Richard Tarpey Herts Phoenix 20:27 1:34:57 1
34 440 Adam Birch Nene Valley Harriers 19:07 1:35:28 3
35 448 Gavin Lawrence Reigate Priory AC 21:14 1:35:38 -3
36 423 Mark Tennyson Guildford & Godalming AC* 18:55 1:35:38 3
37 420 Rhys Fowler Enfield & Haringey AC 19:19 1:35:58 1
38 464 Matt Davies Woodford Green & Essex Ladies 'B' 18:36 1:36:02 2
39 421 Steve Williams Garden City Runners 'A' 22:20 1:36:38 -8
40 434 Peter Bridger Luton AC  18:37 1:37:55 4
41 455 David Vaughan Saint Edmund Pacers 22:34 1:37:57 -5
42 431 Tom May Leighton Buzzard AC 20:32 1:38:19 -1
43 449 Vince Long Royston Runners 20:27 1:39:30 0
44 418 Joseph Brady Dulwich Runners 'B' 21:28 1:40:23 -2
45 409 Terry O'Neill Belgrave Harriers 'C'* 19:54 1:40:46 1
46 460 Alan Cathcart Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC 26:49 1:47:04 -1
47 437 Bob Johnson Marshall Milton Keynes AC 'B' 23:22 1:48:02 1
48 465 Julian Thorpe Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 23:25 1:49:31 1