Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 3: Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships) 26 March 2006
Team Positions after leg 3
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 328 Henry Dodwell Highgate Harriers 25:19 1:06:50 0
2 330 Jermaine Mays Kent AC 'A' 23:57 1:07:16 6
3 351 Gareth Price Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 25:39 1:07:48 -1
4 361 Andrew Baker Wells City Harriers 25:10 1:07:55 0
5 304 Darren Deed Bedford & County AC 'A' 24:13 1:08:00 8
6 307 Simon Jones Belgrave Harriers 'A' 24:54 1:08:25 5
7 301 Darren Shinnie Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:29 1:08:27 -2
8 357 Jukka Kero Thames Valley Harriers 'A' 25:58 1:09:01 -2
9 315 Wayne Lincoln City of Norwich AC 25:32 1:09:02 1
10 326 Mike Boyle Herne Hill Harriers 26:25 1:09:04 -7
11 350 Simon Barrett Serpentine RC 25:55 1:09:50 3
12 335 Lee McMeekin Medway & Maidstone AC 26:44 1:09:57 -5
13 341 P Larkins Newham & Essex Beagles 'A' 26:53 1:10:19 -4
14 343 Rob Joy Norfolk Gazelles AC 25:31 1:10:53 9
15 347 S Rance Reading AC 26:32 1:10:58 2
16 308 Tom Hadfield Belgrave Harriers 'B' 26:46 1:11:04 0
17 356 Phil Sly Thames Hare & Hounds  24:13 1:11:09 18
18 363 Brian Baillie Woodford Green & Essex Ladies 'A' 25:39 1:11:16 8
19 324 Gary Blackman Harrow AC 'A' 27:34 1:11:20 -7
20 345 Steve Overton Oxford City AC 26:57 1:11:46 1
21 332 Robert Cousins London Heathside AC 'A' 25:50 1:12:12 12
22 313 Jason Benniman Brighton & Hove City AC 27:01 1:12:29 3
23 314 James Williams Chelmsford AC 26:55 1:12:40 5
24 353 G Bungay Southampton Running Club 28:00 1:12:46 -4
25 329 Tony Grant Hillingdon AC 26:54 1:12:50 5
26 317 Robert Watts Dulwich Runners 'A' 26:54 1:13:02 5
27 305 Tim Cook Bedford & County AC 'B' 27:28 1:13:11 0
28 336 Philip Jones Marshall Milton Keynes AC 'A' 28:43 1:13:15 -10
29 346 Martin Lewis Poole Runners 29:42 1:13:42 -14
30 316 Paul Bleach City of Portsmouth  27:13 1:13:48 4
31 321 Marcus Allen Garden City Runners 'A' 29:32 1:14:18 -12
32 348 Andy Taylor Reigate Priory AC 29:19 1:14:24 -10
33 302 Mark Clews Aldershot Farnham & District AC 'B'* 29:05 1:14:29 -9
34 327 Chris Saville Herts Phoenix 27:07 1:14:30 3
35 319 Rob Brown Ealing Southall & Middlesex AC 29:00 1:14:48 -6
36 355 Chris Cooke Saint Edmund Pacers 29:08 1:15:23 -4
37 340 Chris Clarke Nene Valley Harriers 28:29 1:16:21 2
38 320 Alan Brown Enfield & Haringey AC 28:39 1:16:39 2
39 323 Peter Wootton Guildford & Godalming AC* 29:41 1:16:43 -3
40 364 Chris Brogan Woodford Green & Essex Ladies 'B' 27:28 1:17:26 4
41 331 Andrew Inchley Leighton Buzzard AC 30:21 1:17:47 -3
42 318 Simon Loach Dulwich Runners 'B' 28:05 1:18:55 4
43 349 Graham Hill Royston Runners 30:17 1:19:03 0
44 334 Robert Palmer Luton AC  26:32 1:19:18 4
45 360 Declan Phelan Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC 31:51 1:20:15 -4
46 309 Charles Smith Belgrave Harriers 'C'* 30:26 1:20:52 -1
47 342 D Darnell Newham & Essex Beagles 'B'* 32:59 1:21:25 -5
48 337 Richard Pownall Marshall Milton Keynes AC 'B' 31:54 1:24:40 -1
49 365 Alastair Holford Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 32:04 1:26:06 0