Leg 2: Short: 5506m 12-stage Road Relay Championships) 26 March 2006
Team Positions after leg 2
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 228 Dale Bickham Highgate Harriers 17:59 0:41:31 0
2 251 Daniel Lewis Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 17:51 0:42:09 0
3 226 Roger Alsop Herne Hill Harriers 17:52 0:42:39 3
4 261 Justin Swift-Smith Wells City Harriers 17:52 0:42:45 3
5 201 Karl McCulloch Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:00 0:42:58 3
6 257 Dean Clark Thames Valley Harriers 'A' 17:26 0:43:03 7
7 235 Tom Collins Medway & Maidstone AC 18:27 0:43:13 -2
8 230 Paul Pollock Kent AC 'A' 17:28 0:43:19 9
9 241 S Farah Newham & Essex Beagles 'A' 17:44 0:43:26 5
10 215 Guy Amos City of Norwich AC 17:11 0:43:30 11
11 207 Will Cockerell Belgrave Harriers 'A' 17:23 0:43:31 9
12 224 Richard Franzese Harrow AC 'A' 17:24 0:43:46 10
13 204 Liam Smyth Bedford & County AC 'A' 17:53 0:43:47 5
14 250 Steve Hilton Serpentine RC 19:13 0:43:55 -10
15 246 Williard Chinhanhu Poole Runners 17:15 0:44:00 12
16 208 Joe van der Toorn Belgrave Harriers 'B' 18:31 0:44:18 0
17 247 S Bond Reading AC 18:58 0:44:26 -5
18 236 Andrew Whetstone Marshall Milton Keynes AC 'A' 18:01 0:44:32 6
19 221 Steve Livingstone Garden City Runners 'A' 19:37 0:44:46 -10
20 253 R Coleman Southampton Running Club 19:02 0:44:46 -5
21 245 Mark Beerling Oxford City AC 18:23 0:44:49 2
22 248 Andy Walker Reigate Priory AC 20:26 0:45:05 -19
23 243 Paul Higham Norfolk Gazelles AC 20:09 0:45:22 -13
24 202 Paul Laslett Aldershot Farnham & District AC 'B'* 18:20 0:45:24 7
25 213 Richard Airey Brighton & Hove City AC 18:46 0:45:28 1
26 263 Matt Flannelly Woodford Green & Essex Ladies 'A' 18:11 0:45:37 12
27 205 James Drinkwater Bedford & County AC 'B' 18:25 0:45:43 10
28 214 Mark Woodley Chelmsford AC 18:31 0:45:45 8
29 219 John Robertson Ealing Southall & Middlesex AC 18:13 0:45:48 10
30 229 Paul Wood Hillingdon AC 18:49 0:45:56 3
31 217 Stephen Smythe Dulwich Runners 'A' 19:12 0:46:08 -2
32 255 Pete Barker Saint Edmund Pacers 17:36 0:46:15 9
33 232 Urban Bettag London Heathside AC 'A' 19:15 0:46:22 -1
34 216 Alex Budd City of Portsmouth  20:03 0:46:35 -9
35 256 Rhodri Davies Thames Hare & Hounds  20:57 0:46:56 -16
36 223 Dave Marsden Guildford & Godalming AC* 19:49 0:47:02 -2
37 227 Andrew Benson Herts Phoenix 20:24 0:47:23 -7
38 231 Ben Corfield Leighton Buzzard AC 20:31 0:47:26 -10
39 240 Steve Medhurst Nene Valley Harriers 19:37 0:47:52 1
40 220 Darren St Clair Enfield & Haringey AC 18:34 0:48:00 4
41 260 Dave Alcock Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC 19:05 0:48:24 2
42 242 A Duque Newham & Essex Beagles 'B'* 19:09 0:48:26 0
43 249 Jason Tyrrell Royston Runners 21:33 0:48:46 -8
44 264 Alec Wragg Woodford Green & Essex Ladies 'B' 19:47 0:49:58 3
45 209 Charles Dickinson Belgrave Harriers 'C'* 19:56 0:50:26 3
46 218 Andrew Murray Dulwich Runners 'B' 20:54 0:50:50 0
47 237 Daniel Brumby Marshall Milton Keynes AC 'B' 21:19 0:52:46 3
48 234 Dan Pocock Luton AC  23:14 0:52:46 -3
49 265 Trevor Powell Woodford Green & Essex Ladies 'C'* 23:24 0:54:02 0
50 222 Peter Westlake Garden City Runners 'B'* 25:50 1:08:42 1