Nike MK Relays (inc. the SEAA Women's Milton Keynes
Short: 5506m 6-stage Road Relay Championships) April 3, 2005
Fastest times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 -105 B Dagne Belgrave Harriers 'A' 18:48 1
2 -133 E Baker South London Harriers 'A' 18:50 1
3 -404 S Morris Bedford & County AC 19:00 4
4 -442 M McCallum Winchester & District AC 19:15 4
5 -518 S Abel Highgate Harriers 'A' 19:17 5
6 -115 A Hirst Headington Roadrunners 'A' 19:21 1
7 -102 J Briggs Arena 80 19:24 1
8 -603 J Tarrant Barnet & District 19:32 6
9 -531 V Webster Shaftesbury Barnet Harriers 'A' 19:35 5
10 -111 O Walwyn City of Norwich AC 19:38 1
11 -209 C Lodwig Blackheath & Bromley Harriers 'B' 19:39 2
12 -231 M Cooper Shaftesbury Barnet Harriers 'A' 19:47 2
13 -118 S Young Highgate Harriers 'A' 19:47 1
14 -242 J Kelsey Winchester & District AC 19:49 2
15 -604 N Sykes Bedford & County AC 19:56 6
16 -223 I Thornburgh Milton Keynes AC 'A' 19:57 2
17 -241 C Martin Wells City Harriers  19:58 2
18 -542 K Hazlitt Winchester & District AC 19:58 5
19 -301 A Lethbridge Aldershot Farnham & District AC 'A' 19:59 3
20 -443 J Clark Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 19:59 4
21 -126 J Clarke Norfolk Gazelles AC 20:03 1
22 -143 G Horne Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 20:04 1
23 -145 C Cutler Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:07 1
24 -131 E Archer Shaftesbury Barnet Harriers 'A' 20:09 1
25 -108 J Butler Blackheath & Bromley Harriers 'A' 20:11 1
26 -605 V Clarke Belgrave Harriers 'A' 20:11 6
27 -141 V Tester Wells City Harriers  20:13 1
28 -505 M Heaton Belgrave Harriers 'A' 20:16 5
29 -631 R Felton Shaftesbury Barnet Harriers 'A' 20:20 6
30 -418 A Wingler Highgate Harriers 'A' 20:20 4
31 -218 E Evans Highgate Harriers 'A' 20:22 2
32 -504 R Gibbs Bedford & County AC 20:26 5
33 -445 L Jackson Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:28 4
34 -103 J Laws Barnet & District 20:29 1
35 -328 S Davey Phoenix AC  20:30 3
36 -104 P Prescott Bedford & County AC 20:33 1
37 -343 C Dickie Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 20:33 3
38 -128 E Martin Phoenix AC  20:36 1
39 -341 A Gascoigne Wells City Harriers  20:36 3
40 -431 A Ridley Shaftesbury Barnet Harriers 'A' 20:36 4
41 -233 C Evans South London Harriers 'A' 20:41 2
42 -405 H Smethurst Belgrave Harriers 'A' 20:42 4
43 -643 R Taylor Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 20:45 6
44 -203 J Kent Barnet & District 20:50 2
45 -412 F Kennedy Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 20:51 4
46 -101 G Furze Aldershot Farnham & District AC 'A' 20:53 1
47 -205 J Clark Belgrave Harriers 'A' 20:56 2
48 -129 A Pritchard Reading AC 20:58 1
49 -645 G Greenhalgh Woodford Green & Essex Ladies 'A' 20:58 6
50 -245 B Pritchett Woodford Green & Essex Ladies 'A' 21:04 2
51 -211 A Dungar City of Norwich AC 21:05 2
52 -142 N Coveney Winchester & District AC 21:07 1
53 -202 C Naylor Arena 80 21:08 2
54 -106 L Cooper Belgrave Harriers 'B'* 21:12 1
55 -545 K Morser Woodford Green & Essex Ladies 'A' 21:15 5
56 -201 S Pickett Aldershot Farnham & District AC 'A' 21:16 2
57 -315 D Moore Headington Roadrunners 'A' 21:17 3
58 -642 S Bishop Winchester & District AC 21:17 6
59 -329 S Francis Reading AC 21:18 3
60 -403 K Woods Barnet & District 21:19 4
61 -112 J Evans Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 21:20 1
62 -136 G Kieran St Edmunds Pacers 21:20 1
63 -204 M Maxwell Bedford & County AC 21:21 2
64 -622 C Bassill Luton AC 21:22 6
65 -123 K McBride Milton Keynes AC 'A' 21:27 1
66 -134 R Hutton South London Harriers 'B' 21:29 1
67 -237 A Tingle Thames Valley Harriers 21:33 2
68 -441 A Taswell Wells City Harriers  21:35 4
69 -140 E Engdahl Thurrock Harriers 21:37 1
70 -305 C Bertram Belgrave Harriers 'A' 21:40 3
71 -611 E Hope City of Norwich AC 21:40 6
72 -613 S Rogers Ealing Southall & Middlesex AC 'B'* 21:41 6
73 -229 D Taylor Reading AC 21:42 2
74 -440 L Hayles Thurrock Harriers 21:43 4
75 -318 A Lundkvist Highgate Harriers 'A' 21:44 3
76 -215 H Barnes Headington Roadrunners 'A' 21:46 2
77 -345 A Possee Woodford Green & Essex Ladies 'A' 21:47 3
78 -331 K Armstrong Shaftesbury Barnet Harriers 'A' 21:48 3
79 -411 J Gapp City of Norwich AC 21:49 4
80 -114 M Livingstone Garden City Runners 21:51 1
81 -117 N McGarry Herne Hill Harriers* 21:53 1
82 -137 C Briggs Thames Valley Harriers 21:53 1
83 -543 A Bathie Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 21:54 5
84 -536 C Heath St Edmunds Pacers 21:57 5
85 -429 A Bolton Reading AC 22:01 4
86 -333 C Costiff South London Harriers 'A' 22:03 3
87 -523 L Cook Milton Keynes AC 'A' 22:03 5
88 -226 D Parfitt Norfolk Gazelles AC 22:07 2
89 -529 J Rayfield Reading AC 22:10 5
90 -302 V Boyle Arena 80 22:12 3
91 -503 H Hoyle Barnet & District 22:15 5
92 -303 K Bradley Barnet & District 22:16 3
93 -337 N McAndrew Thames Valley Harriers 22:16 3
94 -602 A Morgan Arena 80 22:17 6
95 -415 S Walters Headington Roadrunners 'A' 22:18 4
96 -132 L Goldsmith Shaftesbury Barnet Harriers 'B'* 22:22 1
97 -228 L Austen Phoenix AC  22:27 2
98 -311 N Alford City of Norwich AC 22:28 3
99 -323 T Green Milton Keynes AC 'A' 22:29 3
100 -206 J Lawrence Belgrave Harriers 'B'* 22:29 2
101 -212 A McGuigan Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 22:31 2
102 -312 B Ochman Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 22:31 3
103 -402 J Parkin Arena 80 22:31 4
104 -633 A Roden South London Harriers 'A' 22:32 6
105 -608 B Clayton Blackheath & Bromley Harriers 'A' 22:34 6
106 -113 K Foster Ealing Southall & Middlesex AC 'B'* 22:35 1
107 -234 V Mitchell South London Harriers 'B' 22:35 2
108 -446 B Van Loen Woodford Green & Essex Ladies 'B' 22:38 4
109 -528 E Rollings Phoenix AC  22:39 5
110 -243 L Pringle Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 22:40 2
111 -437 K Nunn Thames Valley Harriers 22:42 4
112 -342 H Bush Winchester & District AC 22:43 3
113 -240 M Norquay Thurrock Harriers 22:45 2
114 -511 S Mark City of Norwich AC 22:46 5
115 -308 M Porritt Blackheath & Bromley Harriers 'A' 22:50 3
116 -304 E Keech Bedford & County AC 22:56 3
117 -433 C Meyer South London Harriers 'A' 22:58 4
118 -214 C Pardoe Garden City Runners 22:59 2
119 -246 S Chapman Woodford Green & Essex Ladies 'B' 23:04 2
120 -512 J Spillane Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 23:08 5
121 -623 L Bromilow Milton Keynes AC 'A' 23:09 6
122 -236 P Partridge St Edmunds Pacers 23:11 2
123 -612 L Kooper Ealing Southall & Middlesex AC 'A' 23:12 6
124 -324 J Dalzell Milton Keynes AC 'B' 23:16 3
125 -423 L Broderick Milton Keynes AC 'A' 23:17 4
126 -601 A Tanner Aldershot Farnham & District AC 'A' 23:18 6
127 -436 Jenna Heath St Edmunds Pacers 23:21 4
128 -636 S Cadman St Edmunds Pacers 23:22 6
129 -124 Z Whitten Milton Keynes AC 'B' 23:28 1
130 -618 J Turner Highgate Harriers 'A' 23:29 6
131 -646 Z Watson Woodford Green & Essex Ladies 'B' 23:29 6
132 -336 T Dennison St Edmunds Pacers 23:33 3
133 -340 Y Bangs Thurrock Harriers 23:40 3
134 -426 A Crane Norfolk Gazelles AC 23:40 4
135 -313 L Wilson Ealing Southall & Middlesex AC 'B'* 23:43 3
136 -508 K Pratten Blackheath & Bromley Harriers 'A' 23:44 5
137 -540 T Clark Thurrock Harriers 23:50 5
138 -502 J Hughes Arena 80 23:51 5
139 -213 T English Ealing Southall & Middlesex AC 'B'* 23:52 2
140 -306 S Gailey Belgrave Harriers 'B'* 23:55 3
141 -501 H Clews Aldershot Farnham & District AC 'A' 23:56 5
142 -641 T Halliday Wells City Harriers  24:00 6
143 -515 K Lafrance Headington Roadrunners 'A' 24:08 5
144 -217 S Allen Herne Hill Harriers* 24:12 2
145 -546 J Thomas Woodford Green & Essex Ladies 'B' 24:17 5
146 -424 D Gill Milton Keynes AC 'B' 24:18 4
147 -314 W Johnston Garden City Runners 24:22 3
148 -401 L Smith Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:23 4
149 -408 G Viney Blackheath & Bromley Harriers 'A' 24:27 4
150 -506 C Eastham Belgrave Harriers 'B'* 24:27 5
151 -208 L Page Blackheath & Bromley Harriers 'A' 24:28 2
152 -346 S McCarthy Woodford Green & Essex Ladies 'B' 24:29 3
153 -434 K West South London Harriers 'B' 24:30 4
154 -428 D Friis Phoenix AC  24:32 4
155 -125 R Fuller Milton Keynes AC 'C'* 24:39 1
156 -537 N Ilic Thames Valley Harriers 24:42 5
157 -541 L Whitehead Wells City Harriers  24:43 5
158 -533 J Hardyman South London Harriers 'A' 24:43 5
159 -629 L Daniels Reading AC 24:55 6
160 -640 T Noble Thurrock Harriers 24:56 6
161 -225 K Wilson Milton Keynes AC 'C'* 24:58 2
162 -524 D Hindmarch Milton Keynes AC 'B' 25:07 5
163 -109 C Jones-Baldock Blackheath & Bromley Harriers 'B' 25:14 1
164 -526 K Trehane Norfolk Gazelles AC 25:15 5
165 -146 A Wardle Woodford Green & Essex Ladies 'B' 25:26 1
166 -409 A McDonough Blackheath & Bromley Harriers 'B' 25:29 4
167 -614 K Medlicott Garden City Runners 25:33 6
168 -624 F Lewis Milton Keynes AC 'B' 25:34 6
169 -224 D Knight Milton Keynes AC 'B' 25:34 2
170 -509 A Cilia Blackheath & Bromley Harriers 'B' 25:42 5
171 -626 J Horler Norfolk Gazelles AC 25:44 6
172 -609 H Barker Blackheath & Bromley Harriers 'B' 25:55 6
173 -414 J Allen Garden City Runners 26:02 4
174 -122 R O'Shea Luton AC 26:14 1
175 -513 A Mckenzie Ealing Southall & Middlesex AC 'B'* 26:21 5
176 -309 R Chadwick Blackheath & Bromley Harriers 'B' 26:38 3
177 -322 J Brown Luton AC 27:13 3
178 -628 J Edmonds Phoenix AC  28:01 6
179 -334 C Farmer South London Harriers 'B' 28:41 3
180 -637 K Davidson Thames Valley Harriers 29:10 6
181 -522 J Rasmussen Luton AC 29:22 5
182 -326 D Beckett Norfolk Gazelles AC 29:57 3
183 -406 K Scarfe Belgrave Harriers 'B'* 30:14 4
184 -222 J Dixon Luton AC 31:21 2
185 -422 J Benedickter Luton AC 32:29 4
186 -514 C Harris Garden City Runners 32:57 5