Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 5: Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships) April 3, 2005
Fastest times on leg 5
Pos'n No. Name Team Time
1 559 J McFarlane Thames Hare & Hounds 'A' 24:01
2 501 A Vernon Aldershot Farnham & District AC 'A' 24:58
3 508 T Watson Belgrave Harriers 'A' 25:01
4 505 M Janes Bedford & County AC 'A' 25:03
5 543 S Major Newham & Essex Beagles 'A' 25:16
6 518 A Mussett Colchester Harriers 25:38
7 532 D Gitau Kent AC 'A' 25:45
8 504 M Sanford Basildon AC 25:47
9 515 N Davison City of Norwich AC 25:48
10 509 E Lyne Belgrave Harriers 'B' 26:23
11 553 R Williams Shaftesbury Barnet Harriers 'A' 26:38
12 539 A Thomas Medway & Maidstone AC 26:38
13 567 P Major Woodford Green & Essex 'A' 26:42
14 552 A Reeves Serpentine 26:50
15 527 J Pears Headington Road Runners 26:55
16 542 D Lines Nene Valley Harriers 27:06
17 516 P Hocking City of Portsmouth 'A' 27:07
18 526 M Bryant Harrow AC 27:16
19 565 E Richards Wells City Harriers 27:31
20 529 C Bailey Highgate Harriers 'A' 27:31
21 538 J Drinkwater Luton AC  27:34
22 558 J Scragg Swindon Harriers 27:35
23 561 R Datnow Thames Valley Harriers 27:36
24 540 I Pheasey Milton Keynes AC 'A' 27:38
25 549 J Burnett Reading AC 27:42
26 502 P O'Neill Aldershot Farnham & District AC 'B' 27:42
27 503 G Ramsay Barnet & District AC 27:47
28 536 N Mitchell London Heathside AC 'A' 27:54
29 514 S Vines Chelmsford AC 28:00
30 531 P Leppard Hillingdon AC 28:00
31 569 S Mead Woodstock Harriers 28:16
32 525 J Mangat Guildford & Godalming AC 28:29
33 511 R Byrne Blackheath & Bromley Harriers 'A' 28:35
34 551 J Newall Royston Runners 28:40
35 546 P Gray Oxford City AC 28:41
36 545 N Arnold Norfolk Gazelles AC 28:47
37 513 L Taub Brighton & Hove City AC 28:55
38 528 T Harran Herne Hill Harriers 29:02
39 520 A McGarva Ealing Southall & Middlesex AC 29:11
40 519 S Williams Dulwich Runners  29:26
41 550 A Ben Reigate Priory AC 29:38
42 564 G Faulds Victoria Park Harriers with Tower Hamlets AC 29:42
43 557 J Long Saint Edmund Pacers 29:51
44 523 I Lawson Garden City Runners 'A' 29:55
45 534 S Whiting London Frontrunners 'A' 30:12
46 541 B Johnson Milton Keynes AC 'B' 30:16
47 556 A Collins South London Harriers 30:22
48 560 R Davies Thames Hare & Hounds 'B' 30:27
49 521 A Clare Enfield & Haringey AC* 30:35
50 566 P Kennedy Windsor Slough Eton & Hounslow  30:41
51 547 P Collicutt Phoenix AC 'A' * 31:13
52 506 R Payne Bedford & County AC 'B' 31:15
53 533 N Park Kent AC 'B'* 32:32
54 544 J Russo Newham & Essex Beagles 'B' * 32:32
55 512 G Rickersby Blackheath & Bromley Harriers 'B'* 33:24
56 510 H Corbett Belgrave Harriers 'C'* 34:04
57 524 S Williams Garden City Runners 'B'* 39:56