Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 4: Short: 5506m 12-stage Road Relay Championships) April 3, 2005
Team Positions after leg 4
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 467 M Shone Woodford Green & Essex 'A' 16:33 1:22:38 0
2 443 S Hepples Newham & Essex Beagles 'A' 16:16 1:24:37 4
3 404 J Tydeman Basildon AC 17:26 1:25:16 0
4 408 J Charles Belgrave Harriers 'A' 17:45 1:25:22 -2
5 405 A Inskip Bedford & County AC 'A' 17:51 1:25:55 -1
6 459 M Jones Thames Hare & Hounds 'A' 17:57 1:26:03 -1
7 411 J Atkinson Blackheath & Bromley Harriers 'A' 17:15 1:26:45 3
8 453 D Russell Shaftesbury Barnet Harriers 'A' 17:58 1:27:12 1
9 432 M Barlow Kent AC 'A' 18:52 1:27:37 -2
10 465 A Thomas Wells City Harriers 19:15 1:28:12 -2
11 466 I Hobdell Windsor Slough Eton & Hounslow  18:39 1:28:13 0
12 401 M Mashford Aldershot Farnham & District AC 'A' 17:25 1:28:30 7
13 436 T O'Loughlin London Heathside AC 'A' 17:54 1:28:33 4
14 420 J Robertson Ealing Southall & Middlesex AC 18:05 1:28:43 1
15 428 R Jacobs Herne Hill Harriers 19:19 1:29:06 -2
16 429 A Davidson Highgate Harriers 'A' 19:33 1:29:15 -4
17 439 A Jones Medway & Maidstone AC 18:39 1:29:29 1
18 426 A Wray Harrow AC 19:16 1:29:54 -2
19 442 C Clarke Nene Valley Harriers 18:28 1:30:06 2
20 449 R Kinnersley Reading AC 19:07 1:30:54 2
21 413 D Boyce Brighton & Hove City AC 18:27 1:30:58 8
22 416 P Davoile City of Portsmouth 'A' 18:50 1:31:14 6
23 427 C Hetherington Headington Road Runners 18:35 1:31:15 7
24 452 R Maciver Serpentine 19:27 1:31:17 -1
25 445 A Manning Norfolk Gazelles AC 19:56 1:31:50 -1
26 418 L Gamble-Thompson Colchester Harriers 18:14 1:31:58 12
27 461 S Norris Thames Valley Harriers 21:51 1:32:00 -13
28 409 B Barton Belgrave Harriers 'B' 18:58 1:32:02 5
29 403 D Michael Barnet & District AC 19:28 1:32:17 2
30 415 C Jones City of Norwich AC 20:53 1:32:23 -10
31 458 P Stokes Swindon Harriers 20:56 1:32:50 -6
32 414 O Fahey Chelmsford AC 19:51 1:32:54 0
33 446 N Russel Oxford City AC 20:41 1:33:04 -6
34 469 R Linnell Woodstock Harriers 19:48 1:33:10 2
35 456 M Lloyd South London Harriers 18:42 1:33:18 7
36 410 T Elsey* Belgrave Harriers 'C'* 19:06 1:33:21 3
37 431 R Jenkin Hillingdon AC 19:21 1:33:43 4
38 425 J Smalley Guildford & Godalming AC 19:28 1:33:48 2
39 440 D Brumby Milton Keynes AC 'A' 20:30 1:33:52 -4
40 402 L Harper Aldershot Farnham & District AC 'B' 19:36 1:34:19 3
41 423 M Allen Garden City Runners 'A' 19:14 1:34:21 3
42 406 L Smyth Bedford & County AC 'B' 18:50 1:34:36 3
43 419 P Daniels Dulwich Runners  20:59 1:34:41 -6
44 450 G Lawrence Reigate Priory AC 21:45 1:34:58 -10
45 438 J Attwood Luton AC  23:19 1:35:22 -19
46 460 R Pitt Thames Hare & Hounds 'B' 19:39 1:36:09 1
47 434 R Stack London Frontrunners 'A' 22:29 1:38:15 -1
48 421 S Read Enfield & Haringey AC* 18:22 1:38:16 4
49 433 R Moye Kent AC 'B'* 21:23 1:39:03 -1
50 447 M Micklethwaite Phoenix AC 'A' * 20:27 1:39:10 0
51 451 M Hall Royston Runners 21:13 1:39:23 -2
52 457 C Cooke Saint Edmund Pacers 20:31 1:40:02 -1
53 444 L Crispin Newham & Essex Beagles 'B' * 19:03 1:41:39 0
54 441 R MacPherson Milton Keynes AC 'B' 19:02 1:41:52 1
55 407 C Toms Bedford & County AC 'C'* 19:48 1:43:46 1
56 464 T Beackon Victoria Park Harriers with Tower Hamlets AC 22:45 1:45:33 -2
57 412 K Daniel Blackheath & Bromley Harriers 'B'* 20:20 1:48:12 0
58 424 M Skinner Garden City Runners 'B'* 30:42 2:07:03 1