Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 2: Short: 5506m 12-stage Road Relay Championships) April 3, 2005
Team Positions after leg 2
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 267 E Malloch Woodford Green & Essex 'A' 16:34 0:40:10 0
2 211 R Bentley Blackheath & Bromley Harriers 'A' 16:52 0:41:28 4
3 208 C Moss Belgrave Harriers 'A' 16:30 0:42:08 13
4 205 S Body Bedford & County AC 'A' 16:59 0:42:19 8
5 253 G Mobbs Shaftesbury Barnet Harriers 'A' 17:53 0:42:54 5
6 259 A Howse Thames Hare & Hounds 'A' 18:24 0:42:55 -1
7 266 S Stone Windsor Slough Eton & Hounslow  18:19 0:43:20 2
8 232 N Jipriil Kent AC 'A' 17:06 0:43:25 17
9 265 R Parfitt Wells City Harriers 18:45 0:43:25 -2
10 250 K Archer Reigate Priory AC 19:49 0:43:27 -8
11 204 N Hepple Basildon AC 17:59 0:43:36 4
12 239 B Royden Medway & Maidstone AC 17:47 0:43:48 10
13 236 S Dixon London Heathside AC 'A' 17:15 0:43:48 20
14 245 S Baldwin Norfolk Gazelles AC 18:20 0:43:49 -1
15 228 D Chappell Herne Hill Harriers 18:51 0:43:51 -7
16 226 P Norris Harrow AC 19:33 0:43:52 -13
17 213 P Illott Brighton & Hove City AC 18:05 0:43:58 2
18 261 D Clark Thames Valley Harriers 18:08 0:44:01 0
19 214 D Fewell Chelmsford AC 17:36 0:44:03 12
20 220 L Bowron Ealing Southall & Middlesex AC 16:51 0:44:20 22
21 203 D Wilcock Barnet & District AC 18:51 0:44:21 -7
22 215 D Hurren City of Norwich AC 19:55 0:44:23 -18
23 243 J Mohamed Newham & Essex Beagles 'A' 18:21 0:44:26 0
24 227 A Chetwynd Headington Road Runners 18:37 0:44:29 -7
25 256 P Canavan South London Harriers 17:22 0:44:41 16
26 225 P Mainwaring Guildford & Godalming AC 17:49 0:44:43 12
27 246 D Swords Oxford City AC 19:37 0:44:45 -16
28 242 I Aunger Nene Valley Harriers 18:23 0:44:48 1
29 249 K Williams Reading AC 18:54 0:44:49 -9
30 201 J Smith Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:38 0:44:59 -4
31 216 A Budd City of Portsmouth 'A' 19:03 0:45:26 -4
32 258 B Scarlett Swindon Harriers 19:04 0:45:29 -2
33 210 J Vandertoorn* Belgrave Harriers 'C'* 19:00 0:45:32 -1
34 206 A Blair Bedford & County AC 'B' 19:14 0:45:38 -6
35 252 S Hilton Serpentine 19:08 0:45:41 -1
36 240 C Hearn Milton Keynes AC 'A' 18:58 0:45:45 0
37 269 R Bradley Woodstock Harriers 19:14 0:45:54 -2
38 209 P Freary Belgrave Harriers 'B' 18:16 0:46:11 7
39 218 S Ketteridge Colchester Harriers 19:08 0:46:17 1
40 238 P Benedickter Luton AC  20:21 0:46:19 -19
41 202 K McCulloch Aldershot Farnham & District AC 'B' 19:22 0:46:20 -2
42 229 P Davis Highgate Harriers 'A' 20:09 0:46:26 -18
43 219 J Godkin Dulwich Runners  19:41 0:46:34 -6
44 223 B Judge Garden City Runners 'A' 18:51 0:47:16 4
45 231 M Bateman Hillingdon AC 19:05 0:47:35 5
46 230 J Deane Highgate Harriers 'B' 20:19 0:47:57 -3
47 233 L Hine Kent AC 'B'* 20:07 0:48:33 2
48 251 V Long Royston Runners 20:15 0:48:55 3
49 260 P Giles Thames Hare & Hounds 'B' 21:32 0:49:15 -5
50 234 J Dick London Frontrunners 'A' 20:36 0:49:35 2
51 221 P Northrop Enfield & Haringey AC* 21:32 0:49:51 -4
52 247 M Davidson Phoenix AC 'A' * 20:44 0:49:53 1
53 244 L Dale Newham & Essex Beagles 'B' * 19:40 0:51:02 4
54 257 I Milligan Saint Edmund Pacers 23:05 0:51:21 -8
55 241 D Singh Milton Keynes AC 'B' 22:13 0:51:55 -1
56 264 G Bagnall Victoria Park Harriers with Tower Hamlets AC 22:10 0:52:36 0
57 207 R Lands Bedford & County AC 'C'* 21:24 0:53:01 1
58 237 T Marlow London Heathside AC 'B'* 23:45 0:53:59 -3
59 212 Rob Hall Blackheath & Bromley Harriers 'B'* 24:54 0:56:55 0
60 235 T Munn London Frontrunners 'B'* 22:19 0:57:12 1
61 224 J Fogarty Garden City Runners 'B'* 26:48 0:59:40 -1