Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 1: Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships) April 3, 2005
Team Positions after leg 1
Pos'n No. Name Team Time
1 167 F Lombard Woodford Green & Essex 'A' 23:36
2 150 A Moses Reigate Priory AC 23:38
3 126 G Blackman Harrow AC 24:19
4 115 T Salmon City of Norwich AC 24:28
5 159 N Altmann Thames Hare & Hounds 'A' 24:31
6 111 A Rayner Blackheath & Bromley Harriers 'A' 24:36
7 165 A Hennessy Wells City Harriers 24:40
8 128 I Lockett Herne Hill Harriers 25:00
9 166 R Lee Windsor Slough Eton & Hounslow  25:01
10 153 J Trapmore Shaftesbury Barnet Harriers 'A' 25:01
11 146 S Male Oxford City AC 25:08
12 105 D Dalmedo Bedford & County AC 'A' 25:20
13 145 D Fowlie Norfolk Gazelles AC 25:29
14 103 R Gamble Barnet & District AC 25:30
15 104 S Sterling Basildon AC 25:37
16 108 W Cockerell Belgrave Harriers 'A' 25:38
17 127 G Harris Headington Road Runners 25:52
18 161 G Irvine Thames Valley Harriers 25:53
19 113 M Bristow Brighton & Hove City AC 25:53
20 149 T Bracegirdle Reading AC 25:55
21 138 Jareck Giviewek Luton AC  25:58
22 139 P Curran Medway & Maidstone AC 26:01
23 143 M Wilkinson Newham & Essex Beagles 'A' 26:05
24 129 D Hall Highgate Harriers 'A' 26:17
25 132 J McGaughey Kent AC 'A' 26:19
26 101 B Stopher Aldershot Farnham & District AC 'A' 26:21
27 116 S Tamblin City of Portsmouth 'A' 26:23
28 106 T Burke Bedford & County AC 'B' 26:24
29 142 A Williams  Nene Valley Harriers 26:25
30 158 R Karn Swindon Harriers 26:25
31 114 J Williams Chelmsford AC 26:27
32 110 T Weeks* Belgrave Harriers 'C'* 26:32
33 136 P Lemmon London Heathside AC 'A' 26:33
34 152 B Paviour Serpentine 26:33
35 169 M Maxwell Woodstock Harriers 26:40
36 140 I Van Lokven Milton Keynes AC 'A' 26:47
37 119 J Godber Dulwich Runners  26:53
38 125 N Covington Guildford & Godalming AC 26:54
39 102 G McCourt Aldershot Farnham & District AC 'B' 26:58
40 118 P Spowage Colchester Harriers 27:09
41 156 C Phelen South London Harriers 27:19
42 120 P Flewitt Ealing Southall & Middlesex AC 27:29
43 130 R Basford Highgate Harriers 'B' 27:38
44 160 C Daniels Thames Hare & Hounds 'B' 27:43
45 109 L Greatorex Belgrave Harriers 'B' 27:55
46 157 K Vaughan Saint Edmund Pacers 28:16
47 121 A Baci Enfield & Haringey AC* 28:19
48 123 S Livingstone Garden City Runners 'A' 28:25
49 133 B Hutchinson Kent AC 'B'* 28:26
50 131 P Warburton Hillingdon AC 28:30
51 151 S Brown Royston Runners 28:40
52 134 B Ward London Frontrunners 'A' 28:59
53 147 T Parkin Phoenix AC 'A' * 29:09
54 141 R Dowswell Milton Keynes AC 'B' 29:42
55 137 S Williams London Heathside AC 'B'* 30:14
56 164 D Shortridge Victoria Park Harriers with Tower Hamlets AC 30:26
57 144 R Mead Newham & Essex Beagles 'B' * 31:22
58 107 J Roots Bedford & County AC 'C'* 31:37
59 112 Richard Hall Blackheath & Bromley Harriers 'B'* 32:01
60 124 A Currell Garden City Runners 'B'* 32:52
61 135 M McRobie London Frontrunners 'B'* 34:53