Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 11: Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships) April 3, 2005
Team Positions after leg 11
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 1108 K Nash Belgrave Harriers 'A' 24:47 3:55:27 0
2 1143 A Robinson Newham & Essex Beagles 'A' 24:32 3:57:18 1
3 1105 N Miller Bedford & County AC 'A' 25:44 3:58:08 -1
4 1159 S Wurr Thames Hare & Hounds 'A' 25:48 4:02:21 0
5 1104 G Deacon Basildon AC 27:51 4:07:48 0
6 1101 R Batchelor Aldershot Farnham & District AC 'A' 26:34 4:08:36 0
7 1139 G Williams Medway & Maidstone AC 26:14 4:10:24 0
8 1153 P Stainer Shaftesbury Barnet Harriers 'A' 27:07 4:11:26 0
9 1115 I Bailey City of Norwich AC 26:35 4:14:14 3
10 1111 D Hilliar Blackheath & Bromley Harriers 'A' 29:01 4:14:44 -1
11 1129 J Rogers Highgate Harriers 'A' 27:42 4:15:38 3
12 1165 N Sommerville Wells City Harriers 28:37 4:16:14 -1
13 1142 P Thompson Nene Valley Harriers 27:31 4:16:23 2
14 1167 D Wright Woodford Green & Essex 'A' 30:51 4:16:36 -4
15 1132 L Armitage Kent AC 'A' 29:08 4:17:00 -2
16 1136 J Flahive London Heathside AC 'A' 28:09 4:19:27 1
17 1118 M Bond Colchester Harriers 28:12 4:19:44 1
18 1152 E Vamben Serpentine 27:00 4:19:50 4
19 1120 R Brown Ealing Southall & Middlesex AC 29:37 4:19:58 -3
20 1126 D Simon Harrow AC 27:25 4:20:03 1
21 1113 J Painter Brighton & Hove City AC 27:17 4:20:11 2
22 1149 M Proven Reading AC 28:36 4:20:19 -3
23 1128 V Maughn Herne Hill Harriers 27:06 4:20:30 1
24 1109 F Ward Belgrave Harriers 'B' 28:46 4:20:37 -4
25 1169 G Dell Woodstock Harriers 27:28 4:22:40 0
26 1116 D Thomson City of Portsmouth 'A' 28:17 4:23:32 0
27 1158 A Hawkins Swindon Harriers 27:11 4:24:57 3
28 1103 D Treadaway Barnet & District AC 26:41 4:25:28 4
29 1127 D Gavaghan Headington Road Runners 28:30 4:25:49 -1
30 1131 A Miles Hillingdon AC 28:37 4:26:10 -1
31 1140 I Russell Milton Keynes AC 'A' 30:41 4:27:39 -4
32 1102 D Kennedy Aldershot Farnham & District AC 'B' 30:36 4:29:19 -1
33 1146 R Grant Oxford City AC 28:05 4:29:48 0
34 1114 K Hoye Chelmsford AC 29:06 4:31:27 1
35 1161 M Da Silva Thames Valley Harriers 32:05 4:33:50 -1
36 1166 K Saunders Windsor Slough Eton & Hounslow  32:47 4:35:20 0
37 1160 J Watson Thames Hare & Hounds 'B' 28:47 4:36:29 2
38 1119 M Mann Dulwich Runners  29:43 4:37:34 2
39 1156 P Mitchell South London Harriers 30:04 4:38:11 2
40 1121 R Young Enfield & Haringey AC* 29:25 4:38:36 3
41 1138 M Ellingham Luton AC  30:55 4:39:24 1
42 1123 D Edwards Garden City Runners 'A' 32:12 4:39:37 -4
43 1145 L Hill Norfolk Gazelles AC 33:55 4:39:49 -6
44 1106 P Dancer Bedford & County AC 'B' 30:09 4:40:18 0
45 1151 G Baxter Royston Runners 31:44 4:42:35 0
46 1134 R Church London Frontrunners 'A' 30:22 4:43:28 1
47 1150 G Roberts Reigate Priory AC 33:37 4:45:18 -1
48 1157 P Golding Saint Edmund Pacers 28:06 4:50:56 1
49 1164 J Waters Victoria Park Harriers with Tower Hamlets AC 32:20 4:53:24 -1
50 1141 M McPheat Milton Keynes AC 'B' 31:17 4:54:22 0