Nike MK Relays (inc. the SEAA Men's Milton Keynes
Leg 11: Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships) April 3, 2005
Fastest times on leg 11
Pos'n No. Name Team Time
1 1143 A Robinson Newham & Essex Beagles 'A' 24:32
2 1108 K Nash Belgrave Harriers 'A' 24:47
3 1105 N Miller Bedford & County AC 'A' 25:44
4 1159 S Wurr Thames Hare & Hounds 'A' 25:48
5 1139 G Williams Medway & Maidstone AC 26:14
6 1101 R Batchelor Aldershot Farnham & District AC 'A' 26:34
7 1115 I Bailey City of Norwich AC 26:35
8 1103 D Treadaway Barnet & District AC 26:41
9 1152 E Vamben Serpentine 27:00
10 1128 V Maughn Herne Hill Harriers 27:06
11 1153 P Stainer Shaftesbury Barnet Harriers 'A' 27:07
12 1158 A Hawkins Swindon Harriers 27:11
13 1113 J Painter Brighton & Hove City AC 27:17
14 1126 D Simon Harrow AC 27:25
15 1169 G Dell Woodstock Harriers 27:28
16 1142 P Thompson Nene Valley Harriers 27:31
17 1129 J Rogers Highgate Harriers 'A' 27:42
18 1104 G Deacon Basildon AC 27:51
19 1146 R Grant Oxford City AC 28:05
20 1157 P Golding Saint Edmund Pacers 28:06
21 1136 J Flahive London Heathside AC 'A' 28:09
22 1118 M Bond Colchester Harriers 28:12
23 1116 D Thomson City of Portsmouth 'A' 28:17
24 1127 D Gavaghan Headington Road Runners 28:30
25 1149 M Proven Reading AC 28:36
26 1165 N Sommerville Wells City Harriers 28:37
27 1131 A Miles Hillingdon AC 28:37
28 1109 F Ward Belgrave Harriers 'B' 28:46
29 1160 J Watson Thames Hare & Hounds 'B' 28:47
30 1111 D Hilliar Blackheath & Bromley Harriers 'A' 29:01
31 1114 K Hoye Chelmsford AC 29:06
32 1132 L Armitage Kent AC 'A' 29:08
33 1121 R Young Enfield & Haringey AC* 29:25
34 1120 R Brown Ealing Southall & Middlesex AC 29:37
35 1119 M Mann Dulwich Runners  29:43
36 1156 P Mitchell South London Harriers 30:04
37 1106 P Dancer Bedford & County AC 'B' 30:09
38 1134 R Church London Frontrunners 'A' 30:22
39 1102 D Kennedy Aldershot Farnham & District AC 'B' 30:36
40 1140 I Russell Milton Keynes AC 'A' 30:41
41 1167 D Wright Woodford Green & Essex 'A' 30:51
42 1138 M Ellingham Luton AC  30:55
43 1141 M McPheat Milton Keynes AC 'B' 31:17
44 1151 G Baxter Royston Runners 31:44
45 1161 M Da Silva Thames Valley Harriers 32:05
46 1123 D Edwards Garden City Runners 'A' 32:12
47 1164 J Waters Victoria Park Harriers with Tower Hamlets AC 32:20
48 1166 K Saunders Windsor Slough Eton & Hounslow  32:47
49 1150 G Roberts Reigate Priory AC 33:37
50 1145 L Hill Norfolk Gazelles AC 33:55