Adidas Milton Keynes Half Marathon - 21 March 2004

Posn No. Name Cat Posn Time Team
1 471 Garry Payne M45 1 1:12:34 George Eliot Striders
2 230 Mark Bryant MS 1 1:13:53 Harrow AC
3 1016 Didier Oesch MS 2 1:15:08 Milton Keynes AC
4 834 Guillaume Cribier MS 3 1:15:54 Highgate Harriers
5 1112 Peter Ford MS 4 1:16:53 Shaftesbury Barnet Harriers
6 773 Stuart Nelson MS 5 1:17:43 Wellingborough & District AC
7 1015 Andrew Heyden MS 6 1:17:59
8 499 Colin Steptoe M50 1 1:19:36 Vale of Aylesbury
9 403 Charles Green M40 1 1:19:41 Sutton Runners
10 282 Ian Russell M50 2 1:20:04 Milton Keynes AC
11 472 Graham Patton M60 1 1:20:31 Sphinx AC
12 97 Richard Large M40 2 1:20:38 Milton Keynes AC
13 755 Lewis Davies MS 7 1:20:45 Royston Runners
14 254 Michael Kelly M45 2 1:20:48 Milton Keynes AC
15 1046 Philip Melling MS 8 1:21:32 Silson Joggers
16 416 John Kight M40 3 1:21:35 Sutton Runners
17 833 Scott MacSephney MS 9 1:21:39 Ipswich Jaffa
18 163 Michael Groom M50 3 1:22:06 Milton Keynes AC
19 237 Robin Dowswell MS 10 1:22:14 Milton Keynes AC
20 975 Shunji Matsubara M40 4 1:22:15
21 998 Paul Bond MS 11 1:22:21 Team MK
22 378 Raymond Hill M50 4 1:22:41 Ipswich Jaffa
23 782 Stephen Bumstead MS 12 1:22:51
24 164 Bob Johnson M45 3 1:22:57 Milton Keynes AC
25 64 Greg Roach MS 13 1:23:12
26 543 Russ Smith MS 14 1:23:31
27 1119 Stephen Livingstone M45 4 1:23:39 Garden City Runners
28 12 Stuart Bartlett MS 15 1:23:39 Bedford Harriers
29 275 Tracy Galbraith F35 1 1:23:42 Headington RR
30 107 Stephen Beard MS 16 1:23:44 Road Runners Club
31 915 Richard Piron M50 5 1:24:16 Bedford Harriers
32 511 Paul Preston MS 17 1:24:19 Ipswich Jaffa
33 310 Andy Stiles M40 5 1:24:34 Milton Keynes AC
34 63 Justin Hill MS 18 1:24:38 Ware Joggers
35 196 Lido Medori M40 6 1:24:59 Milton Keynes AC
36 732 Mark Davis MS 19 1:25:10 Harborough AC
37 942 Charel Marais MS 20 1:25:39 Durbanville
38 444 Andrew Sutton MS 21 1:25:46 Milton Keynes AC
39 415 Michael Barnard M45 5 1:25:51 Bedford Harriers
40 470 Steve Colbourne M50 6 1:25:54 Sphinx AC
41 497 Mike Peachey M50 7 1:26:23 Pirates South Africa
42 77 John McNally M45 6 1:26:25 Kenilworth Runners
43 790 Jane Preen FS 1 1:26:33
44 494 Stewart Fraser M45 7 1:26:35 Milton Keynes AC
45 774 Christopher Bass MS 22 1:26:40
46 458 Robert Doyle M40 7 1:26:40 Sphinx AC
47 488 John Morris M55 1 1:26:46 Wolverhampton & Bilston
48 390 John Hamilton M50 8 1:26:49 Milton Keynes AC
49 462 Peter Dellar M50 9 1:26:55 Dunstable Road Runners
50 391 David Hughes MS 23 1:27:02
51 1118 Mandy Livingstone FS 2 1:27:04 Garden City Runners
52 452 Sam Wuermli M45 8 1:27:19 Vegetarian Cycling & Athletic Club
53 112 Neil Taylor M40 8 1:27:33 Milton Keynes AC
54 1037 Russ McFarlane MS 24 1:27:41
55 506 Alec Walliker M45 9 1:27:48 Milton Keynes AC
56 1035 Mark Jurgens MS 25 1:28:13
57 941 Richard George MS 26 1:28:15
58 800 John Franklin MS 27 1:28:21 North Herts Road Runners
59 888 Richard Blades MS 28 1:28:28
60 281 Kevin Jeary M40 9 1:28:33 Wootton Road Runners
61 867 Stephen Wicks MS 29 1:28:57 City of Norwich AC
62 828 Nicholas Hanson MS 30 1:29:03
63 216 Chris Mahon MS 31 1:29:04 Milton Keynes AC
64 698 Steve Medhurst MS 32 1:29:18 Nene Valley Harriers
65 393 Neil Godfrey MS 33 1:29:25 Bedford Harriers
66 37 Roger Seed MS 34 1:29:25
67 385 Oliver Wright MS 35 1:29:27 Milton Keynes AC
68 769 Martyn Annetts MS 36 1:29:30 North Herts Road Runners
69 1331 Andy Wilkinson MS 37 1:29:32 Bedford Harriers
70 761 Richard Schmidt MS 38 1:29:36
71 1033 Travers Barr MS 39 1:29:38
72 457 Paul Hansen M45 10 1:29:45 Road Runners Club
73 1310 Max Dillon M20 1 1:29:56
74 1075 Charles Pinkerton MS 40 1:29:59 Charlie's Chargers
75 21 David Hollick MS 41 1:30:14
76 993 Darian Olah M40 10 1:30:16
77 936 Patrick Musonda MS 42 1:30:24 Bedford & County AC
78 430 Philip McClean M45 11 1:30:32 Dunstable Road Runners
79 611 Andy Adkin MS 43 1:30:33 Saracens RC
80 277 Nicholas Bingham M55 2 1:30:34 Barnet & District Athletics Club
81 645 Richard Golding MS 44 1:30:44
82 116 Simon Taylor MS 45 1:30:48
83 441 David Meakin MS 46 1:30:48 Team MK
84 1027 Paul Medlicott M45 12 1:30:52 Garden City Runners
85 172 Greg Simcock MS 47 1:30:58
86 365 Steve Field M50 10 1:30:59 Chiltern Harriers
87 1072 Chris Tilbrook MS 48 1:31:02
88 28 Andrew Guiseley MS 49 1:31:08
89 134 Mark Howard MS 50 1:31:37
90 1061 Nick Cuming MS 51 1:31:38
91 1085 Peter Cairnie MS 52 1:31:40 Bearbrook Joggers
92 453 Nick Bradbury M40 11 1:31:51
93 962 Nick Smith MS 53 1:31:58
94 78 Max Lagnado MS 54 1:32:07
95 813 David Beal MS 55 1:32:22
96 53 Alexander Ward MS 56 1:32:28
97 60 James Buttleman M40 12 1:32:35
98 974 Jonathan Seed MS 57 1:32:39
99 96 Justin Wiggett MS 58 1:32:44
100 776 Nige Rothery MS 59 1:32:52
101 533 Grant Reekie MS 60 1:32:53
102 372 Andrew Whiteside MS 61 1:32:56 Milton Keynes AC
103 767 Michael Allen MS 62 1:32:57 Dunstable Road Runners
104 3 Andrew Davies M50 11 1:33:03 Telford Harriers
105 733 Amanda White FS 3 1:33:05
106 179 Alan Jackson M45 13 1:33:09 Ipswich Jaffa
107 448 Val Jennings F40 1 1:33:22 Ipswich Jaffa
108 503 John Matthews MS 63 1:33:23
109 572 Andrew Roddam MS 64 1:33:26
110 1111 Maurice Oconnell M50 12 1:33:29
111 1102 Alan Roberts MS 65 1:33:30 Vale of Aylesbury
112 987 Anick Valapinee F45 1 1:33:33 Milton Keynes AC
113 802 Andy Parmley MS 66 1:33:34
114 759 Steve Rawlings MS 67 1:33:52
115 1095 Mike Willans MS 68 1:33:54 Striders of Croydon
116 937 James Ruault MS 69 1:34:01 Rooster Road Runners
117 1099 Mark Rotheram MS 70 1:34:05
118 716 John Skelton M50 13 1:34:12
119 793 Charles Lambley MS 71 1:34:13
120 1005 Nick Sebley M40 13 1:34:15
121 628 Graeme McGowan MS 72 1:34:20
122 451 Daniel Watkins MS 73 1:34:23
123 35 Nicholas Turnbull MS 74 1:34:29
124 103 Henry Downes M40 14 1:34:30 Bedford Harriers
125 1320 Craig Squire MS 75 1:34:33
126 554 Bryan Naftalin MS 76 1:34:35 Esporta Swiss Cottage
127 366 Graham Smith M45 14 1:34:36
128 932 Christopher Herman M50 14 1:34:39 Milton Keynes AC
129 235 Chris Siddall M45 15 1:34:41
130 251 Lee Marshall MS 77 1:34:46
131 278 Finn Hansen MS 78 1:34:56
132 894 Julie Dalzell F35 2 1:35:05 Milton Keynes AC
133 491 Simon Earp MS 79 1:35:06
134 679 Christopher Jenart MS 80 1:35:10 Ampthill & Flitwick Flyers
135 575 Andrew Pritchard M45 16 1:35:14
136 406 Matthew Feeley MS 81 1:35:15
137 33 Johnathan Abbott MS 82 1:35:25
138 182 Neil Vig MS 83 1:35:27
139 273 Stephen Landells MS 84 1:35:31
140 132 Emma Curtis-Smith FS 4 1:35:37 Buckingham & Stowe
141 1325 Thomas Latchford M20 2 1:35:42
142 476 Susan Treacy F35 3 1:35:51 Dunstable Road Runners
143 438 Duncan McLare MS 85 1:35:56 Team MK
144 1028 Tim Airey M45 17 1:35:58
145 933 John Saunders M45 18 1:35:59 Wimbledon Windmilers
146 816 Duncan Kerr M45 19 1:36:00 Keswick
147 547 Alex Lee MS 86 1:36:04
148 330 Richard Bacon M50 15 1:36:07
149 83 Michael Jack M40 15 1:36:07 St Albans Striders
150 968 Simon Howes M40 16 1:36:12
151 396 Rosemary Muston F55 1 1:36:30 Milton Keynes AC
152 806 Matt Spenceley MS 87 1:36:36
153 708 Ashley Argile MS 88 1:36:41
154 490 Sarah Paradine F35 4 1:36:42
155 573 Sean Gregg MS 89 1:36:44
156 284 Lucy Mayer FS 5 1:36:47 Bearbrook Joggers
157 502 Les Williams M50 16 1:36:52
158 1131 Paul Shields M40 17 1:36:54
159 509 John Stryczek M45 20 1:36:55
160 612 Roger Dunn M60 2 1:36:55
161 465 Andrew Griggs M45 21 1:36:57 Team East Haddon
162 864 Georgina Barnes FS 6 1:36:58
163 410 John Greenall M65 1 1:37:03 Milton Keynes AC
164 387 Ade Gibbon M50 17 1:37:04 Vegetarian Cycling & Athletic Club
165 863 Simon Harper MS 90 1:37:07 Northbrook AC
166 113 Garron Gordon MS 91 1:37:12
167 906 Ian Carbin MS 92 1:37:16 Citadel Harriers
168 610 Paul Edwards MS 93 1:37:19
169 703 Ian Howes MS 94 1:37:22
170 356 Alan Weir M55 3 1:37:27
171 765 Andrew Williamson MS 95 1:37:31
172 496 Keith Hale M45 22 1:37:32
173 120 Mark Oxley M40 18 1:37:36
174 615 Clive Jones M45 23 1:37:37
175 27 Paul Watkins M40 19 1:37:47
176 809 Emily Woodfield FS 7 1:37:48
177 965 Lee Hope MS 96 1:37:53 Milton Keynes AC
178 263 Clive Kirk M50 18 1:37:58 Ipswich Jaffa
179 17 Leslie Paul M45 24 1:38:00 Milton Keynes AC
180 469 Michelle Constable F35 5 1:38:06 Ipswich Jaffa
181 131 Tim Healey MS 97 1:38:12 Milton Keynes AC
182 204 Andy Hood MS 98 1:38:41 Milton Keynes HHH
183 290 Andrew Harper MS 99 1:38:45 Vegetarian Cycling & Athletic Club
184 1018 Alan Rose MS 100 1:38:45
185 174 Will Raybould MS 101 1:38:45
186 100 Linda Huxley F45 2 1:38:54 Vale of Aylesbury
187 409 Alastair Tholen MS 102 1:39:12
188 964 Chris Williams MS 103 1:39:17 Bedford Harriers
189 540 Sarah Gulland FS 8 1:39:19
190 581 Phillip Hewitt MS 104 1:39:27
191 685 Randal Weeks MS 105 1:39:29
192 835 Ian Nagle MS 106 1:39:33
193 562 Ruth Belbin F35 6 1:39:33
194 231 David Mead M40 20 1:39:40 Milton Keynes AC
195 917 Jon Turner MS 107 1:39:58
196 1036 Alex Squires M20 3 1:40:05
197 229 Oonagh Wohanka F45 3 1:40:14
198 151 Gerry Johnson M40 21 1:40:14
199 419 Roger Middleton M55 4 1:40:15
200 1066 Peter Breslin MS 108 1:40:28 Stopsley Striders
201 239 Eddie Hill M55 5 1:40:32 Milton Keynes AC
202 734 Chris Harris MS 109 1:40:34
203 8 Neil Thomas MS 110 1:40:39 Cherwell Runners
204 805 Andrew MacDonald MS 111 1:40:46
205 339 Christopher Draper MS 112 1:40:47
206 71 Emma Garnett FS 9 1:40:53
207 72 James Garnett MS 113 1:40:53
208 1069 Darren Beale MS 114 1:41:01
209 707 Dennis Hone M45 25 1:41:02 Bedford Harriers
210 225 Gary Horsman MS 115 1:41:06 Bedford Harriers
211 133 Victoria Curtis-Smith F20 1 1:41:08 Buckingham & Stowe
212 924 Sylvain Husson MS 116 1:41:09
213 1322 Jessica Riley FS 10 1:41:10
214 340 Simon Smith MS 117 1:41:13 Striders of Croydon
215 996 James Dalton MS 118 1:41:19
216 985 Paul Barker M40 22 1:41:23
217 1329 Vassos Giorgiades MS 119 1:41:29
218 95 Daveq Skinner M40 23 1:41:32 Road Runners Club
219 1098 John Williams M40 24 1:41:35 Shenley Striders
220 158 Sean Kelly MS 120 1:41:36
221 1109 Peter Warren M60 3 1:41:41 Ranelagh Harriers
222 252 Adrian Brook M45 26 1:41:45 Milton Keynes AC
223 696 Jonathan Valentine MS 121 1:41:47
224 190 Lawrence Richardson MS 122 1:41:53 Milton Keynes AC
225 1126 Tom May MS 123 1:41:54 Leighton Buzzard AC
226 1010 David Crawley M45 27 1:41:54 Leighton Buzzard AC
227 655 John Robinson M50 19 1:41:55
228 1004 Ian Thompson M40 25 1:41:55
229 135 William Thompson MS 124 1:41:55
230 119 Barry Braithwaite M45 28 1:42:04
231 382 Manuel Sanchez MS 125 1:42:06
232 714 Lars Menken MS 126 1:42:06 Serpentine Running Club
233 979 Andrew Tayler MS 127 1:42:30
234 524 Andrew Pryke M40 26 1:42:32
235 371 Timothy Dunkley M40 27 1:42:33 Team East Haddon
236 913 Davis Danny MS 128 1:42:44
237 625 Andrew Routley MS 129 1:42:45
238 303 David Holmes M50 20 1:42:46 Chiltern Harriers
239 1314 Brian Carlin MS 130 1:42:49
240 642 Danny O'Halloran MS 131 1:42:51
241 392 Martin Arnold MS 132 1:42:55
242 839 Clive Battle MS 133 1:42:55 Fairlands Valley Spartans
243 564 Gary Nicholls M40 28 1:42:59
244 195 David Goodall M45 29 1:43:01 Striders of Croydon
245 854 David Miller M50 21 1:43:08
246 1048 John Moore MS 134 1:43:11
247 596 Paul Archer M50 22 1:43:15
248 976 John Abbott MS 135 1:43:16 Ipswich Jaffa
249 351 Tracey Schofield FS 11 1:43:16 Dunstable Road Runners
250 799 Joanna Conn FS 12 1:43:17 Serpentine Running Club
251 46 Paul Kelly M60 4 1:43:19 Ipswich Jaffa
252 456 Philip Lloyd M45 30 1:43:28 Warwickshire Police
253 918 Stuart Bullard MS 136 1:43:29 Bedford Harriers
254 843 Darren Lowman MS 137 1:43:30
255 815 Harry Seekings MS 138 1:43:41
256 9999 J Smith MS 139 1:43:43
257 1327 Peter Dyson MS 140 1:43:44
258 984 Rob Jackson M45 31 1:43:48
259 1101 Michael Griffiths M55 6 1:43:49
260 123 Michelle Hollands FS 13 1:43:51
261 122 Mark Hollands MS 141 1:43:51
262 429 Robert Collins M45 32 1:43:53
263 368 Anthony Haymes M40 29 1:43:56 Biggleswade
264 247 Collette Convery F35 7 1:43:59
265 860 James Blair MS 142 1:44:05
266 181 Christopher Simcock MS 143 1:44:06
267 1070 Gary Marven M40 30 1:44:07
268 586 Steve Baker MS 144 1:44:07 Leighton Fun Runners
269 882 Christopher Kelly MS 145 1:44:07
270 1328 Amina Akram FS 14 1:44:08
271 350 Nicola Hale FS 15 1:44:09 Ipswich Jaffa
272 1124 Hazel Laidlaw F45 4 1:44:11
273 879 David Kelner M50 23 1:44:11
274 752 Lisa Lytle FS 16 1:44:11
275 449 M Lawrence M45 33 1:44:17 Team Realrunner.com
276 1113 Doug Smith MS 146 1:44:22
277 486 James Clark MS 147 1:44:22 Milton Keynes AC
278 593 Nigel Monaghan M40 31 1:44:24
279 1203 Jon Wilson MS 148 1:44:24 Fairlands Valley Spartans
280 688 Michael Stockford M55 7 1:44:30
281 297 James Oswald MS 149 1:44:33
282 966 Richard O'Malley MS 150 1:44:38
283 909 Colin Evans MS 151 1:44:40
284 946 Andrew Cooper M40 32 1:44:43
285 56 Rachel Edwards F40 2 1:44:49
286 873 Dave Grimshaw MS 152 1:44:50
287 388 Vic Byer M55 8 1:44:51 Bedford Harriers
288 54 Richard Underhill MS 153 1:44:52
289 1054 David Healy MS 154 1:44:53 Barnet & District Athletics Club
290 272 Neil Bowmer MS 155 1:44:54
291 1133 Richard Popiel M40 33 1:44:57
292 176 Ed Raybould MS 156 1:44:58
293 269 Natalie Hedges FS 17 1:44:59
294 478 Gavin Wilson MS 157 1:45:01 Rugby & Northampton AC
295 788 Sarah Strivens F45 5 1:45:03 Ipswich Jaffa
296 521 Marie-Claire Haines F40 3 1:45:05
297 684 Robin Gray MS 158 1:45:08 Serpentine Running Club
298 482 Kerry-Ann Wilson F35 8 1:45:09 Milton Keynes AC
299 650 Mark O'Dell MS 159 1:45:10
300 928 Andrew Gamble MS 160 1:45:12 Royston Runners
301 1130 Anthony Dalgish MS 161 1:45:15
302 605 Stephen Ball M50 24 1:45:20 Woking AC
303 997 Marisabel De Veer FS 18 1:45:26
304 286 Graham Hilberry M55 9 1:45:27 Southend AC
305 236 Roger Marks MS 162 1:45:28
306 880 Tommy McNamara MS 163 1:45:29 Barnet & District Athletics Club
307 374 Dean Chambers M40 34 1:45:31
308 1318 Tina Christie FS 19 1:45:34 Alchester Runners
309 883 Purvi Sapre FS 20 1:45:39
310 766 Peter Walker MS 164 1:45:40
311 757 Carl Hursthouse MS 165 1:45:43
312 885 Gregor Waddell MS 166 1:45:45 RSPB Staff Association
313 643 Simon Arnold MS 167 1:45:48
314 700 Mike Warnes M45 34 1:45:52
315 293 Gary Jones MS 168 1:45:55
316 699 Hughie Watt M45 35 1:45:56 Bucks Fire & Rescue Service SAA
317 957 Stephen Cooper M50 25 1:45:58
318 723 Gilles De Condappa MS 169 1:46:12
319 872 Nick Webb M40 35 1:46:14
320 584 Stephen Atkins M40 36 1:46:28
321 404 Tim Hughes M40 37 1:46:30
322 369 Steven Dryden M40 38 1:46:32
323 36 Richard Saunders MS 170 1:46:36
324 1317 James Lakner MS 171 1:46:38
325 1089 Robert Shaw M55 10 1:46:40 Fairlands Valley Spartans
326 173 Andrew Pate M45 36 1:46:44 Silson Joggers
327 841 Tim Goldsmith MS 172 1:46:53
328 445 Darren Sirett MS 173 1:46:54
329 727 Chris Petty MS 174 1:47:04
330 89 Brian Jones MS 175 1:47:12
331 724 Timothy Smith MS 176 1:47:13
332 846 Neil Jones M55 11 1:47:18
333 557 Steven Byron-Cooper M45 37 1:47:25
334 322 William Spencer MS 177 1:47:28
335 1025 Darren Phillips MS 178 1:47:30
336 967 Geoff Cronin MS 179 1:47:33
337 624 Lucy Hardwick FS 21 1:47:37 Serpentine Running Club
338 926 Michael Browning M50 26 1:47:39
339 1097 Abigail Gooch FS 22 1:47:41
340 76 Jane McNally F40 4 1:47:48 Kenilworth Runners
341 541 Timothy Gulland M40 39 1:47:55
342 644 Bill Messinger M50 27 1:47:59 Team East Haddon
343 760 Clare Keeling FS 23 1:48:00
344 191 Carole Lydon F45 6 1:48:00 Ampthill & Flitwick Flyers
345 669 Ann-Maree Blake FS 24 1:48:06
346 534 David Gallagher MS 180 1:48:13 Bedford Harriers
347 1019 Paul Clement M45 38 1:48:14
348 1001 Paul Pearce MS 181 1:48:21
349 434 Gary Short MS 182 1:48:23 Milton Keynes AC
350 467 Graham Ford MS 183 1:48:24
351 203 Faye Stevenson FS 25 1:48:25
352 61 Christopher Collier m55 12 1:48:30
353 1076 Terence Parrett MS 184 1:48:35
354 20 Tony Merritt M60 5 1:48:37 Burnham Joggers
355 150 Valerie Williamson F40 5 1:48:40 Ampthill & Flitwick Flyers
356 1045 Michael Baker M40 40 1:48:42 Road Runners Club
357 268 Trevor Harrison MS 185 1:48:43
358 302 Neil Jones MS 186 1:48:45
359 683 Alan Brown M40 41 1:48:47
360 847 JACQUI Adams FS 26 1:48:48
361 753 Lynn Lytle FS 27 1:48:49
362 101 Mark Jackson M40 42 1:48:52
363 147 Graham Waddington MS 187 1:48:53
364 464 Alan Mountford M50 28 1:48:54
365 912 Martin Rowe M45 39 1:48:56
366 671 David Brock MS 188 1:48:57
367 893 Tony Willson MS 189 1:48:58 Fairlands Valley Spartans
368 446 Michael Monkton MS 190 1:48:59
369 911 Richard Yeomans MS 191 1:49:00
370 754 Michael Inskip M40 43 1:49:00 Bedford Harriers
371 40 David Reed M50 29 1:49:06
372 849 Sarah Sanders F35 9 1:49:07
373 65 Jerry Aldous M40 44 1:49:09
374 188 Tony Byrne M45 40 1:49:10 Milton Keynes AC
375 285 James Moch MS 192 1:49:15
376 34 Ruth Hannah FS 28 1:49:21
377 317 Dominic Woodford MS 193 1:49:27
378 90 Janet Frost F45 7 1:49:28 Rugby & Northampton AC
379 736 Denise Witchalls FS 29 1:49:29
380 737 Graham Bridges MS 194 1:49:30
381 475 David Clarke M45 41 1:49:55
382 934 Joseph Spring M50 30 1:49:56
383 661 Jason Kenney MS 195 1:49:57
384 1073 Maddie Trim FS 30 1:50:01
385 794 Peter Hubble MS 196 1:50:02 Wymondham Athletic Club
386 1324 Lee Healy MS 197 1:50:06
387 988 Mark Tannian MS 198 1:50:07 Bracknell Forest Road Runners
388 1116 Thomas Spicer MS 199 1:50:07
389 1308 Christina Why F35 10 1:50:08 Bracknell Forest Road Runners
390 4 Andrew Doggett MS 200 1:50:08 Telford Harriers
391 109 Claire Wincomb F40 6 1:50:14 Ipswich Jaffa
392 929 Tim Hudson M40 45 1:50:15
393 598 Martyn Fisher MS 201 1:50:17 Almost Athletes, Cheltenham
394 770 Dwaine Seddon MS 202 1:50:24 Fairlands Valley Spartans
395 749 Stephen Lubbock MS 203 1:50:30
396 440 Silvia Fragoeiro FS 31 1:50:32
397 473 Terry Eves M60 6 1:50:36 Handy Cross Runners
398 343 Peter Winfield M45 42 1:50:42 Buckingham & Stowe
399 518 Lisa Bassett FS 32 1:50:42 Ampthill & Flitwick Flyers
400 1321 Sean Dempsey MS 204 1:50:43
401 129 Julie Yallop F35 11 1:50:44 Ipswich Jaffa
402 542 David McDonald MS 205 1:50:47 Runners' World
403 921 Richenda Kullar F45 8 1:50:49
404 1065 James Judge M50 31 1:50:54 Road Runners Club
405 1062 Allan Toule M45 43 1:50:56
406 243 David Synncott M40 46 1:51:04 Eastern Vets
407 244 Patrick Hough M65 2 1:51:04 Eastern Vets
408 306 Frank Harris M50 32 1:51:05 Chiltern Harriers
409 279 Alexander Loffstadt MS 206 1:51:06
410 337 Jason Lee MS 207 1:51:07 Milton Keynes AC
411 18 Richard Coles M50 33 1:51:14 Reading Road Runners
412 376 Joseph Nellis M45 44 1:51:20
413 42 Martin Anstee MS 208 1:51:29
414 309 Jim McKellar M65 3 1:51:36 Milton Keynes AC
415 43 Victoria Adams FS 33 1:51:37 Ampthill & Flitwick Flyers
416 1051 Julian Barford MS 209 1:51:38
417 48 Peter West M45 45 1:51:39
418 461 Mike Hinshelwood MS 210 1:51:40
419 1107 John Biffin MS 211 1:51:42
420 943 Peta Garton F35 12 1:51:44
421 386 Lesley Gearing F45 9 1:51:45
422 315 Abi Fawcus FS 34 1:51:46
423 262 Vivienne Woodgate F40 7 1:51:48 Ipswich Jaffa
424 442 Claire Couper F35 13 1:51:51
425 184 Marie Smith F40 8 1:52:02 Ipswich Jaffa
426 153 George Hapeshi M45 46 1:52:05 Milton Keynes AC
427 362 Peter Playle M50 34 1:52:06
428 1060 Kevin Feane MS 212 1:52:14
429 238 Chas Herbert M50 35 1:52:15 Milton Keynes AC
430 1006 Phil Simon M40 47 1:52:16
431 791 Lawrie Stratford M60 7 1:52:18 Alchester Runners
432 1017 Steve Marsh MS 213 1:52:21
433 261 Andrew Priest MS 214 1:52:21
434 977 Michael Woodhouse M50 36 1:52:29
435 359 Margaret Crowe F55 2 1:52:30 Milton Keynes AC
436 810 Michael Crowe MS 215 1:52:30
437 304 Reg Gilbert M55 13 1:52:33 Chiltern Harriers
438 990 Jonathan McShane MS 216 1:52:34
439 563 Paul Batson M40 48 1:52:36
440 1311 Graham Gee MS 217 1:52:39
441 868 Tim Perman M40 49 1:52:41
442 205 Ellis Baicknell MS 218 1:52:49
443 1202 Peter Briscoe MS 219 1:52:53 Wood Hill Road Runners
444 52 Susan Edwards FS 35 1:52:57
445 931 Leslie Patterson M45 47 1:53:09
446 137 Craig Hawkings MS 220 1:53:10
447 986 David Rowell M50 37 1:53:12
448 167 Richard Hogg MS 221 1:53:16
449 1305 Mark Taylor MS 222 1:53:25
450 1316 Mark Handley MS 223 1:53:30
451 114 James Hayes M55 14 1:53:42
452 907 John Manley MS 224 1:53:47
453 364 Rosie Ingram FS 36 1:53:49 Serpentine Running Club
454 443 Yvette Johnston F35 14 1:53:50
455 1041 Louise Hubble FS 37 1:53:52
456 338 Sandra Allen F45 10 1:53:53 Ipswich Jaffa
457 796 Graeme Wright MS 225 1:53:55
458 1110 Paul Marlow MS 226 1:54:00
459 720 Stef Sarwa MS 227 1:54:02
460 1003 Sue Van Huyssteen F35 15 1:54:04
461 380 Gary Vaughan M40 50 1:54:04 Ipswich Jaffa
462 589 Martin White M40 51 1:54:06 Abbey National
463 1039 Dominic Nevill M45 48 1:54:10
464 545 John Bryant M40 52 1:54:12
465 1052 Ian Hennessy MS 228 1:54:14
466 878 Catherine MacMillan FS 38 1:54:21
467 614 Kevin Colyer MS 229 1:54:32
468 140 Pauline Dable F55 3 1:54:38 Kenilworth Runners
469 168 Richard Spencer M40 53 1:54:39
470 45 Mia De Klerk FS 39 1:54:41
471 44 Lara Doherty FS 40 1:54:41
472 818 Luke Fuller MS 230 1:54:41
473 31 Thomas Honeysett MS 231 1:54:45
474 215 Carmel Collins F40 9 1:54:46
475 58 Colin Gardiner M55 15 1:54:48
476 41 Timothy Harrison MS 232 1:54:53
477 938 John O'Sullivan M45 49 1:54:55
478 492 Kate Hipwood FS 41 1:54:56 Bedford Harriers
479 914 Matt Barrett MS 233 1:54:56
480 567 Ronny Flynn F50 1 1:54:57
481 797 Adam Cracknell M20 4 1:54:58
482 866 David Herincx MS 234 1:54:59 Bedford Harriers
483 265 Paul Walker MS 235 1:55:03
484 569 Roger Massey MS 236 1:55:12
485 331 Patricia Bacon F50 2 1:55:13 Running Sisters
486 345 Kate Stannett F40 10 1:55:13 Ipswich Triathlon Club
487 1313 Richard Black M40 54 1:55:21
488 214 Paul Barton MS 237 1:55:25
489 652 David Richards MS 238 1:55:27 Ely Runners
490 264 Julie Thurlow F45 11 1:55:30 Ipswich Jaffa
491 617 Toby Kroon MS 239 1:55:31
492 691 Hayley Cove FS 42 1:55:39
493 435 Ihab Habib MS 240 1:55:49
494 789 Sarah Purdie FS 43 1:55:55
495 126 Brian Plater M50 38 1:55:57 Thame Runners
496 856 Stephen Hawes M40 55 1:55:58 Thame Runners
497 246 Ian Evans M45 50 1:56:09
498 373 John Taylor M40 56 1:56:10
499 144 Graham Howe M40 57 1:56:16
500 329 Derek Styles M65 4 1:56:19 Alchester Runners
501 324 Paul Howard M40 58 1:56:21 Road Runners Club
502 618 Richard Blake MS 241 1:56:21
503 320 Jonathan Preece M40 59 1:56:23
504 719 Susan Weston F35 16 1:56:26
505 902 Stephen Wood M45 51 1:56:29
506 840 Lynette Gilbey FS 44 1:56:31 Leighton Fun Runners
507 751 Angela Kerr F45 12 1:56:31 Leighton Fun Runners
508 709 Michael Devine M40 60 1:56:44 Abbey National
509 884 David Lightning MS 242 1:56:49
510 881 Dom Firth MS 243 1:56:49
511 559 Katharine Sanderson FS 45 1:57:05
512 619 Steve Rawlins M40 61 1:57:07
513 1044 Andrew Lake M45 52 1:57:07 Bedford Harriers
514 820 Martin Sharp MS 244 1:57:07
515 886 Catherine Marriott F45 13 1:57:11 RSPB Staff Association
516 73 Steve Eaton M45 53 1:57:13
517 905 Malcolm King M55 16 1:57:15 Road Runners Club
518 412 Ian Hardy M50 39 1:57:20
519 694 Mike Ellis M40 62 1:57:30
520 234 Neil Arlett MS 245 1:57:35
521 651 Grant Bennett MS 246 1:57:41
522 250 Sarah Hancock FS 46 1:57:48 Wootton Road Runners
523 346 Tim Woodland MS 247 1:57:52
524 347 Ian Swannell MS 248 1:57:52
525 958 Mike Fitsell M40 63 1:57:56
526 1081 Paul Bliss MS 249 1:58:05
527 501 Andrew Kiff MS 250 1:58:05
528 622 Sue Harrison F40 11 1:58:05
529 890 Claire Styles FS 47 1:58:05
530 675 Barry Collins M45 54 1:58:07
531 623 Steve Holloway M55 17 1:58:08
532 680 Brian Mutton M60 8 1:58:10
533 162 Alan King M40 64 1:58:11 Riverside Runners
534 772 Michaela Norton-Lay F35 17 1:58:12 Fairlands Valley Spartans
535 920 Jeremy Gore M40 65 1:58:14
536 970 Andrew Griffin MS 251 1:58:21
537 808 Jon Gill MS 252 1:58:21
538 160 Joanna Lee F35 18 1:58:27
539 192 James Greenwood MS 253 1:58:29
540 375 Guy Nesbitt MS 254 1:58:32
541 1007 Neil Godden MS 255 1:58:41
542 1008 Richard Walsh MS 256 1:58:42
543 187 Keith Wilding M50 40 1:58:50
544 25 Terence Fulton M45 55 1:58:51 Stopsley Striders
545 249 Ruth Weller FS 48 1:58:56
546 1078 David Jennings MS 257 1:59:04
547 485 Hannah Quaintrell FS 49 1:59:16
548 477 Rachel Burrage FS 50 1:59:17
549 1309 Brian Gilks M70 1 1:59:21 Milton Keynes AC
550 978 Steve Roy MS 258 1:59:22
551 743 James Whittaker MS 259 1:59:26
552 1059 Lee Lewis MS 260 1:59:41 Trent Park
553 171 Simon Davenport MS 261 1:59:44
554 537 Victoria Brownlee F35 19 1:59:45
555 944 Tracy Dodd F40 12 1:59:45 Bearbrook Joggers
556 712 Stuart Campion M45 56 1:59:46
557 22 Timothy Nicholson M40 66 1:59:53
558 26 James Yeo M40 67 1:59:54
559 636 Richard Morris MS 262 1:59:59
560 1330 Jeanie Worthington FS 51 2:00:01
561 1319 Jill Loughran FS 52 2:00:04
562 93 David Watts MS 263 2:00:10
563 489 Peter Rudd M45 57 2:00:12
564 395 Richard Cooper MS 264 2:00:14
565 260 Debbie Sanders F35 20 2:00:26
566 844 Justine Ivall FS 53 2:00:34
567 201 Elizabeth Perry FS 54 2:00:54
568 384 Mark Jessop M40 68 2:01:01
569 292 Clifford Saunders MS 265 2:01:02
570 91 Andy Frost M50 41 2:01:06
571 952 Ray Marum M45 58 2:01:08
572 973 Keith Wellings M50 42 2:01:24
573 728 Jacqueline Richards F35 21 2:01:25
574 954 Elisaveta Bobolina FS 55 2:01:30
575 1026 Louise Godfrey FS 56 2:01:34
576 1074 Andy Mabbitt MS 266 2:01:35
577 635 Victoria Roddam FS 57 2:01:50
578 865 Dirk Marzluf MS 267 2:01:57
579 538 Lindsey Hannigan F40 13 2:02:07
580 1020 Lindsay Hudson FS 58 2:02:10
581 1021 Jenny Courtney FS 59 2:02:10
582 432 James Elder MS 268 2:02:20
583 227 Alison Ryan F40 14 2:02:22 St Albans Striders
584 1047 Ben Calthrop MS 269 2:02:25
585 233 Barrie Ballantine MS 270 2:02:27 Bedford Harriers
586 585 Lee Diane F35 22 2:02:28
587 74 John Harrison M45 59 2:02:30
588 991 Anne Deery FS 60 2:02:37
589 333 Chris Theophanous MS 271 2:02:40
590 667 Ingrid White FS 61 2:02:52
591 681 Carrie Hemming F40 15 2:02:59
592 803 Richard Whitfield M40 69 2:03:02
593 316 Jane Woodford FS 62 2:03:03
594 771 Mark Riding MS 272 2:03:19
595 400 Ujesh Ranchod MS 273 2:03:35
596 764 Simon Wilson MS 274 2:03:57
597 189 Robert Fletcher MS 275 2:03:58
598 177 Melanie Wymer F35 23 2:03:59
599 389 Liz Byer F50 3 2:04:00 Bedford Harriers
600 950 Colin Kelford M40 70 2:04:00
601 305 Steve Wildman M55 18 2:04:19 Chiltern Harriers
602 148 Stephen Swan MS 276 2:04:23 St Albans Striders
603 1323 Lee Dudock MS 277 2:04:25
604 829 Carl Barthorpe MS 278 2:04:26 Abbey National
605 551 Lynette Lewington F40 16 2:04:30 Harborough AC
606 1087 Daniel James MS 279 2:04:33
607 1000 Ray Stidwell M50 43 2:04:44
608 210 Paul Davis MS 280 2:04:44
609 169 Graham Kerr M40 71 2:04:59
610 104 Simon Gordon MS 281 2:05:00
611 426 John Smith M50 44 2:05:01 Harlow RC
612 980 Sharon Thompson FS 63 2:05:11 Northbrook AC
613 1067 Steve Wickenden M40 72 2:05:18
614 930 Peter Cross M50 45 2:05:24
615 24 Lindsay Fulton F35 24 2:05:25 Stopsley Striders
616 664 Marlon Nolan MS 282 2:05:28
617 665 Kirsty Brough FS 64 2:05:28
618 1315 Barry Murphy MS 283 2:05:42
619 606 Dot Burrows F45 14 2:05:43
620 326 Phil Garrett M45 60 2:05:49
621 963 Stuart Jamieson M40 73 2:05:51
622 871 Liz Butler F40 17 2:06:07
623 69 Julian Cooper M50 46 2:06:10
624 397 Neil Maxwell MS 284 2:06:21
625 837 Heike Weichert FS 65 2:06:26
626 948 Robert Steadman MS 285 2:06:28
627 274 Lesley Yearley F45 15 2:06:32 Bearbrook Joggers
628 528 Lindsay Hilton F45 16 2:06:39
629 433 Loreto Arteaga FS 66 2:06:43
630 739 Monika Parker FS 67 2:06:46
631 729 Amy Pointon FS 68 2:06:46
632 953 D Barnes MS 286 2:06:57
633 1011 Jeff King M50 47 2:07:03
634 1042 Kenneth Baldwin MS 287 2:07:07
635 428 Micheal Fisher MS 288 2:07:15
636 597 Don Nisbet M40 74 2:07:21
637 1034 Louise Sarup FS 69 2:07:23
638 1058 Julie Garner F40 18 2:07:44
639 1057 Mike Drew MS 289 2:07:44
640 705 Edward Woods M40 75 2:07:48
641 682 Justin Hemming MS 290 2:07:49
642 349 Charmaine Clarke F40 19 2:07:55
643 1080 Susan Higgs FS 70 2:07:56
644 348 Cynthia Jackson F60 1 2:07:59 Thame Runners
645 1115 Sheila Kemble F50 4 2:08:03
646 130 Nicholas Britten M40 76 2:08:03
647 398 Rebecca Jones FS 71 2:08:09
648 687 Alex Kidd M55 19 2:08:10
649 19 Emma Gibbons FS 72 2:08:12
650 672 Liz Baranov FS 73 2:08:24
651 1024 Chris Baranov MS 291 2:08:24
652 832 Sheila Morgan F45 17 2:08:27
653 450 Daniel Prest MS 292 2:08:29
654 1103 Matthew Barratt MS 293 2:08:31
655 735 Gavin Rayfield MS 294 2:08:34
656 245 Catherine Hewitson F35 25 2:08:34
657 7 Sarah Pennock FS 74 2:08:38
658 1127 Anjie Berry FS 75 2:08:47
659 630 Michael Massey M55 20 2:08:47
660 900 Helen Phillips F40 20 2:08:55
661 850 Stephen Watson MS 295 2:08:56
662 1125 Eve Casbard FS 76 2:08:58
663 267 Easton Wilson M40 77 2:09:00
664 897 Emily Welch FS 77 2:09:01
665 479 Ian Sharpe M45 61 2:09:21
666 424 Chiharu Inoue FS 78 2:09:28
667 588 Ruth Watts F35 26 2:09:29
668 49 Anita West F45 18 2:09:34 Buckingham & Stowe
669 481 David Mason M45 62 2:09:41
670 283 Carol Robinson F40 21 2:09:42
671 288 Julie Brown F40 22 2:09:44 Ampthill & Flitwick Flyers
672 300 Karon Hillingsworth F40 23 2:09:45 Ampthill & Flitwick Flyers
673 118 Katherine Chapman F45 19 2:09:46
674 721 Diane Mitchell F40 24 2:09:47 Pirates
675 722 Vince Mitchell M40 78 2:09:47 Pirates
676 401 Gary Richardson MS 296 2:09:58
677 222 Harriet Kenyon F35 27 2:10:02
678 221 Pandora Kenyon F40 25 2:10:03
679 206 Katherine Kirby F40 26 2:10:05
680 1132 Geoffrey Robinson M40 79 2:10:20
681 480 Kevin Powell M50 48 2:10:23
682 571 Rosalind Ashworth FS 79 2:10:28
683 242 Robbie Cullen MS 297 2:10:29
684 241 Kiaran O'Malley MS 298 2:10:29
685 1030 Ronald Lee M65 5 2:10:32
686 1012 Helen Phillips F35 28 2:10:34
687 951 Gary Hobart MS 299 2:10:52
688 504 Christine Wong FS 80 2:11:01
689 505 Natalie Emery FS 81 2:11:01 Serpentine Running Club
690 437 James Clifford MS 300 2:11:23
691 141 Kristy Dable FS 82 2:11:31 Kenilworth Runners
692 1304 Diane Scott F40 27 2:11:32
693 1093 Samantha Lawrence FS 83 2:11:33 Barnet & District Athletics Club
694 344 Charlie Stannett M45 63 2:11:33 Ipswich Triathlon Club
695 146 Jackie Boath F45 20 2:11:35
696 66 Jean Aldous F45 21 2:11:35
697 354 Robert Buckby M45 64 2:11:35 Buckingham & Stowe
698 208 Nicole Chipperfield FS 84 2:11:39
699 226 David Neilson M55 21 2:11:41
700 358 Bernard Norton M40 80 2:11:42 Rugby & Northampton AC
701 1114 Eileen Sparrow F55 4 2:12:00
702 454 Alison Sugars FS 85 2:12:06 Stopsley Striders
703 903 Sobana Nallaiah FS 86 2:12:10
704 220 Peter Wileen MS 301 2:12:12
705 219 Gary Woodard MS 302 2:12:12
706 780 Maureen Evans FS 87 2:12:34
707 280 Paul Stapleton MS 303 2:12:39
708 253 John Mullay M55 22 2:12:43
709 956 Graham Bloye MS 304 2:12:53
710 836 Sue Archer F45 22 2:12:54
711 634 John Hamilton M40 81 2:12:58
712 363 Barry Holbrook M50 49 2:13:05 Leighton Fun Runners
713 38 Julie Tribe F35 29 2:13:19
714 525 Diane Catmull FS 88 2:13:20
715 11 Janine Larson F35 30 2:13:28
716 580 Heather Allum FS 89 2:13:31
717 607 Alison North F35 31 2:13:39
718 783 Karen Littlewood FS 90 2:13:46
719 609 Fiona MacEwan F35 32 2:13:46
720 361 Maria Pires FS 91 2:13:57
721 590 Chris Snook MS 305 2:14:00
722 447 Tina Minney F40 28 2:14:04 New Eltham Joggers
723 487 Anne Cooper F45 23 2:14:06
724 484 Peter Baldock M45 65 2:14:07 Oundle Road Runners
725 2 Justyn Evans MS 306 2:14:08
726 1043 Mark Olsen M45 66 2:14:11
727 6 Ian Halsall MS 307 2:14:13
728 5 Claire Waller FS 92 2:14:19
729 826 Lisa Robinson FS 93 2:14:21
730 85 Nazeya Huissain MS 308 2:14:23
731 217 Terri Welbourne FS 94 2:14:25
732 218 Rachel Short FS 95 2:14:27
733 1050 Linda Sheers FS 96 2:14:37 Rhino Runners
734 1049 Jeff Foster MS 309 2:14:38 Rhino Runners
735 908 Melanie Clear F35 33 2:14:52 Wellingborough & District AC
736 898 Darren Kidd MS 310 2:15:00
737 1301 Trevor Langley M55 23 2:15:01
738 1055 Perry Jones M40 82 2:15:07
739 1204 David Griggs M50 50 2:15:16 BT Sports & Social
740 851 Elizabeth Small FS 97 2:15:19
741 637 Sarah King F35 34 2:15:38
742 626 Matt Litchfield MS 311 2:15:44
743 117 Derek Chapman M55 24 2:15:46
744 961 Naomi Hawkins F40 29 2:15:52
745 198 Christopher Carvell MS 312 2:16:04
746 402 Nick Nicholls MS 313 2:16:25
747 1032 Sarah Watson FS 98 2:16:27
748 515 Fredrick Price M55 25 2:16:36
749 857 Shirley Williams F50 5 2:16:47 Silson Joggers
750 823 June Braithwaite F45 24 2:16:47 Silson Joggers
751 156 Fiona Parker F35 35 2:17:07 Thame Runners
752 149 Catherine Baker FS 99 2:17:20
753 713 Felicity Kerr FS 100 2:17:21
754 715 Sarah Monk FS 101 2:17:21
755 523 Nicky Herron FS 102 2:17:54
756 522 Karen Slade FS 103 2:17:56
757 1306 Rachel Elder FS 104 2:17:57
758 939 Bridie Heighton F35 36 2:18:05
759 831 Claire Rogers FS 105 2:18:11 Ipswich Jaffa
760 57 Hayden Male MS 314 2:18:12
761 955 Chris Wood MS 315 2:18:52
762 701 Antony Waddy MS 316 2:18:58
763 994 Martin Hughes MS 317 2:19:01
764 82 Richard Baldey MS 318 2:19:09
765 641 Mike Nixson MS 319 2:19:10
766 81 Heather Maude FS 106 2:19:14
767 127 David Fleckney MS 320 2:19:21
768 128 George Fleckney M55 26 2:19:23
769 308 Anthony Jones M65 6 2:19:27
770 824 David Marron MS 321 2:19:46
771 825 Stephen Szalay MS 322 2:19:46
772 436 Nick Lambert MS 323 2:19:56
773 592 David Perks M55 27 2:20:07
774 87 Sian Livsey F40 30 2:20:18
775 1121 Lucinda Hales FS 107 2:20:22
776 1120 Gavin Howard MS 324 2:20:22
777 92 Susan Woolley F40 31 2:20:32 Rugby & Northampton AC
778 587 Valerie Cross F50 6 2:20:39 Rugby & Northampton AC
779 1082 Bob Harris F50 7 2:22:01
780 421 Karen Calder F40 32 2:22:52
781 422 Linda Cole F40 33 2:22:52 Shaftesbury Barnet Harriers
782 483 Emma Sadera FS 108 2:22:59
783 1086 Zoe Green FS 109 2:23:00
784 1129 Gillian Elliott FS 110 2:23:03
785 972 Sarah Collison F35 37 2:23:26
786 595 Anne Crowter F50 8 2:24:01 Shenley Striders
787 1312 Nadine Glynternick FS 111 2:24:02
788 738 Kevin Harrison MS 325 2:24:17
789 659 Melanie Pickett FS 112 2:24:22
790 311 Ian Letting MS 326 2:24:42
791 858 Lynn Harding F45 25 2:25:10
792 578 Howard Harris MS 327 2:25:51 The Second Time Luckies
793 165 Elaine Harrison F45 26 2:26:15
794 414 Pat Graham F55 5 2:26:22 Ipswich Jaffa
795 357 Tonya Hills F35 38 2:26:22 Ipswich Jaffa
796 531 Sara Mayes F45 27 2:26:30
797 418 Melissa Ellis FS 113 2:26:30 Wellingborough & District AC
798 1117 Natalie Twigg FS 114 2:26:59
799 1096 Colin Singer M45 67 2:27:16
800 360 Geri Dobson F35 39 2:27:16
801 307 Glynis Jones M55 28 2:27:29
802 859 Alistair Wright M45 68 2:28:04
803 827 Graham Beckett MS 328 2:28:31
804 579 Lucie Wernicke FS 115 2:28:46 The Second Time Luckies
805 1022 Felicity Pateman FS 116 2:28:59
806 1123 Simon Patnick MS 329 2:29:05
807 695 David Kinton M55 29 2:29:13
808 291 Dilek Unsal FS 117 2:29:18
809 620 Vince Todd MS 330 2:30:29
810 658 Polly Higgins FS 118 2:31:04
811 570 Heather Ward F35 40 2:31:09
812 328 Jane Nicholls F45 28 2:31:21
813 427 Simon Ramsden MS 331 2:31:27
814 804 Claire Cracknell F40 34 2:31:46
815 817 Maria Cracknell F35 41 2:31:46
816 352 K Forrester F40 35 2:31:56
817 353 Katharine Dodd F40 36 2:31:58 Stopsley Striders
818 904 Marie-Elizabeth Kerr FS 119 2:33:00
819 1106 Anuraag Parashar MS 332 2:34:00
820 649 Gaynor MacAulay F35 42 2:34:47
821 1 Kirstie Bogle FS 120 2:35:19
822 1040 Abigail Nevill FS 121 2:36:22
823 407 Alison Feeley FS 122 2:37:37
824 408 Delia Thompson F50 9 2:39:10
825 474 Nikolaos Tsiropoulos MS 333 2:41:35
826 768 Lindsey Stanborough FS 123 2:41:58
827 750 Martin Kerr M50 51 2:43:31 Leighton Fun Runners
828 67 Althea Cuff F60 2 2:43:31