Stanwick Easter Monday 10km - 26 April 2003
Posn Name Club Cat Time
1 Harry Perez Rugby & Northampton AC MS 34:53 1st Man
2 Neal Humphreys Corby Athletic Club MS 34:58 2nd Man
3 Michael Turner Sparta, Copenhagen MS 35:18 3rd Man
4 Oliver Howton Unattached MS 35:38
5 Chris Curtis Corby Athletic Club MS 35:47
6 Kevin Cameron Unattached MS 35:59
7 David Abraham Team MK MS 36:23
8 James Drinkwater Biggleswade AC MS 36:24
9 David Glossy Team MK MS 36:37
10 Guy Petersen Rugby & Northampton AC MS 36:52
11 Tracy Galbraith Headington F35 36:56 1st Woman
12 Mike Bradford Huncote Harriers M40 37:54 1st Vet Man
13 Neil Flynn Unattached M40 38:13 2nd Vet Man
14 Cathy Hibbert Thorney Running Club FS 38:27 2nd Woman
15 Tony Thompson Vauxhall AC M40 38:40
16 R Gilks Wellingborough and District AC M40 38:45
17 Imogen Thornburgh Milton Keynes AC FS 38:48 3rd Woman
18 Steve Giles Kettering Town Harriers MS 38:53
19 David Hall Unattached MS 38:55
20 Mark Beeby Huncote Harriers MS 38:57
21 Richard Gilks Wellingborough and District AC MS 39:05
22 C Mcarther Unattached MS 39:25
23 Paul Furness Wellingborough and District AC MS 39:30
24 John Levison British Airways AC MS 39:39
25 Colette O'Neil British Airways AC FS 39:47
26 Phillip Clayton Wootton Road Runners M50 40:07 1st M50
27 Graham Allen Metros M40 40:08
28 Peter Dancer Bedford and County AC M50 40:16
29 Ross Dolder Unattached MS 40:20
30 Will Hussey Unattached MS 40:22
31 John C. Thomas Corby Athletic Club M60 40:28 1st M60
32 Pete Thompson Ware Joggers M40 40:30
33 Christopher Drinkwater Biggleswade AC MS 40:32
34 Ian Smith M/H AC MS 40:36
35 Richard Woodhouse Harborough AC MS 40:39
36 Roger Green Woodford Green AC M50 40:42
37 Steve Rice Milton Keynes AC M40 40:44
38 Celia Duncan St Edmonds Pacers F45 40:48 1st Vet Woman
39 Paul Watts Cherwell Runners M40 41:03
40 Dan Hayes Guildford + Godalming MS 41:14
41 Stuart Wright Unattached MS 41:29
42 Scott Etherington Unattached MS 41:30
43 Charles Howard Unattached MS 41:48
44 Adrian White Rugby & Northampton AC M40 42:02
45 Barry Wake Kettering Town Harriers MS 42:06
46 Brian Worthington Birchfield Harriers M40 42:12
47 Tony Hucklesby Unattached M40 42:18
48 Trevor Kingdon Wellingborough and District AC MS 42:23
49 Julian Bradbury Unattached MS 42:28
50 D Peverill Vale Of Aylesbury M50 42:36
51 Lee Stevington Unattached M40 42:39
52 David Giles Milton Keynes AC MS 42:43
53 Jake Baker Unattached M40 42:54
54 David Turner Wellingborough and District AC MS 43:11
55 Peter Duthie Riverside M40 43:18
56 Barry Elston Wellingborough and District AC MS 43:32
57 Chris Siddall Unattached M40 43:34
58 Glynn Daniels Kettering Town Harriers F35 43:38 2nd Vet Woman
59 M Pennifold Unattached M40 43:47
60 Paul Russell Harborough AC MS 44:04
61 Tim Ellwood Unattached MS 44:06
62 Brian Daniells Milton Keynes AC M60 44:11
63 Bob Thompson Bedford and County AC M50 44:20
64 Graham Hollowell Wootton Road Runners MS 44:28
65 Al Nisbet Team MK MS 44:37
66 Ben Elliot Kettering Town Harriers MS 44:42
67 Adam Kamyar Unattached MS 44:44
68 Robert Heath Unattached MS 44:48
69 Studney Kirby Wellingborough and District AC MS 45:03
70 Tony Robertson Unattached MS 45:05
71 Guy Travers Unattached MS 45:09
72 Jeff Prestridge Serpentine RC M40 45:15
73 Sarah Geddes Wellingborough and District AC FS 45:17
74 Ian Moore Unattached MS 45:30
75 Katie Hill Unattached (Tri Force) FS 45:33
76 Richard Bradley Unattached MS 45:38
77 Mark Lee Wellingborough and District AC M40 45:42
78 N Betts Unknown Club M40 45:44
79 David Gould Trial Running Association M50 45:50
80 Roy George Wellingborough and District AC MS 45:53
81 Alan Perkins Unattached MS 45:57
82 Jason Rooney Unattached MS 45:59
83 Graham Bufton Bedford Harriers M40 46:09
84 Mike Allibone Unattached M40 46:16
85 Dean Rushby Harborough AC MS 46:26
86 Paul Blythman Unattached M50 46:29
87 Christopher Loake Market Harborough MS 46:33
88 P Wagstaff WOW M50 46:42
89 R Milstead Unattached M40 46:48
90 Ben Friman Unattached M40 46:55
91 Stuart Humphrey Unattached MS 47:03
92 David Bunker Rugby & Northampton AC M40 47:16
93 Tim Walsh Unattached M40 47:17
94 Richard Burger Unattached MS 47:18
95 Adrian Cragg Unattached M40 47:25
96 Julia Cooke-Simmons Wellingborough and District AC F45 47:30 1st F45
97 Douglas Brawn Unattached M50 47:35
98 Michael Dowdy Wootton Road Runners M40 47:46
99 Jason Gurney Unattached MS 47:53
100 David Oram Harborough AC M60 48:04
101 Michael Newton Unattached M40 48:18
102 Phil Quincy Unattached M40 48:30
103 Ben Thompson Unattached MS 48:36
104 Tracey Allibone Unattached F35 48:38
105 Bob Wright Unattached M50 48:51
106 M Prior Unattached M50 48:59
107 Tom Wildman Wellingborough and District AC M60 49:08
108 Brian Forey Rugby & Northampton AC M60 49:21
109 Chris Daniells Milton Keynes AC F55 49:49 1st F55
110 Clive Jackson Wellingborough and District AC MS 49:50
111 Fred Turner Unattached MS 49:59
112 Philip Jefferies Leighton Fun Runners M50 50:01
113 Robert Hill Unattached MS 50:03
114 Ischelle Wadsworth Ampthill & Flitwick Flyers FS 50:04
115 R.J. Pennifold Unattached M40 50:07
116 Joanne Clayton Unattached FS 50:08
117 Jeanette Cheetham Bedford Harriers F35 50:19
118 David Meen Unattached MS 50:21
119 Amanda Friman Unattached F45 50:39
120 Les Brown Veterans A/C M60 50:42
121 Tracy Childs Unattached FS 50:43
122 R.R. Rashid Wootton Road Runners MS 50:45
123 Jacinta Horne Bedford Harriers F35 50:47
124 Stephen Wood Unattached MS 50:48
125 Lucia Hale Wellingborough and District AC F45 50:50
126 Charlotte Gilks Wellingborough and District AC FS 50:51
127 Milford Callow Milton Keynes AC M60 51:08
128 Steven Lant Fairlands Valley Spartans M50 51:15
129 Clive Richardson Unattached M40 51:25
130 Anne Roe Northants Striders F55 51:27
131 Gus Paton Unattached M40 51:37
132 D Flack Unattached MS 51:54
133 Daniel Groom Unattached MS 51:56
134 A.Catlin Road Runners Club M40 52:04
135 M Riches Unattached F35 52:06
136 Richard Pitt Unattached MS 52:15
137 Louise Godfrey Unattached FS 52:22
138 Anne Leach Unattached F35 52:24
139 Philip Shaw VAC M50 52:33
140 Michael Dorling Unattached M50 52:34
141 John Cooksey Unattached M50 52:41
142 Jorge Navarro-Marin Unattached MS 52:42
143 Michael Barnett Bedford Harriers M50 52:45
144 Teresa Ware Unattached F35 52:47
145 Elspeth Attwood Unattached F45 52:51
146 David Ireson Sneyd Striders MS 53:03
147 Ursula Duckworth Bedford and County AC F55 53:09
148 Alan Hackett Northampton Road Runners M40 53:15
149 Richard Turner Unattached M60 53:17
150 Richard Amlot Unattached MS 53:29
151 Steve Hamper Unattached MS 53:37
152 Paul Harvey North Norfolk Beach Runners M40 53:44
153 Graeme Lockwood Unattached MS 53:51
154 Robert Crick Northampton Pheonix MS 53:52
155 Hassina Maycroft Riverside runners (St Neots) F35 54:11
156 Matt Gubbins Unattached MS 54:26
157 Karen Pitt Unattached FS 54:53
158 Paul Daniels Unattached MS 55:11
159 Charlotte Pow Unattached FS 55:13
160 Frank Priest Unattached M50 55:17
161 Greg Gregoria UA M40 56:08
162 Richard Young Unattached M50 56:10
163 Melanie Clear Wellingborough and District AC F35 56:12
164 Barry West Bedford Harriers MS 56:23
165 Suet Lua Bedford Harriers M40 56:59
166 Richard Barber Unattached MS 57:06
167 Clare Dutton Unattached FS 57:38
168 David Ovenden Unattached M40 57:52
169 Jane Caulton Unattached F35 58:03
170 Keith Lakin Bedford Harriers M40 58:13
171 Andrew Pickup Burnham Joggers M50 58:27
172 Phylly Wilson Road Runners Club F55 58:31
173 R Ruckwood Unattached M60 58:36
174 Helen Arch Kettering Town Harriers F45 58:41
175 Guy Reynolds Unattached MS 58:44
176 Robin Fiander Unattached M40 59:24
177 Janet Waters Unattached F55 59:31
178 Jane Isbister Unattached F45 60:14
179 Jane Bayes Wellingborough and District AC F45 61:10
180 Graham Bayes Wellingborough and District AC M50 61:11
181 Dave Bush Road Runners Club M50 61:30
182 Sam Patrick Unattached FS 61:41
183 Chris Leaver Unattached MS 62:03
184 Liz Karley Wellingborough and District AC F35 62:20
185 Jacky Dimmock Wellingborough and District AC F35 63:13
186 Janice Baker Eastern Vets F55 63:13
187 Anthea Cozens Ampthill & Flitwick Flyers FS 63:23
188 Manjit Gill Birchfield Harriers FS 63:33
189 Amanda York Unattached FS 63:57
190 Terry Woods Team Real Runnercom M60 64:13
191 Duncan Whitney-Groom Unattached MS 65:09
192 Kenneth Lampard Unattached M40 65:53
193 Lindsay Marchant Unattached FS 65:53
194 Ian Riley Unattached MS 66:14
195 Alison Jones Unattached F35 66:52
196 Mary Flatres Unattached F45 67:03
197 David Flatres Unattached M50 70:58
198 Steve Clarke Harborough AC M40 70:58
199 Margaret Clark SCVAC F55 73:11
200 Clare Segalini Unattached FS 74:08
201 Samantha Thompson Unattached FS 74:08