Nike South of England Men's Milton Keynes
Leg 3: Long: 7978m 12-stage Road Relay Championships April 6, 2003
Team Positions after leg 3
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 345 M Warmby Newham & Essex Beagles 'A' 23:52 1:05:10 1
2 311 P Freary Belgrave Harriers 'A' 24:34 1:05:49 -1
3 340 A Thomas Medway & Maidstone AC 25:16 1:07:21 2
4 353 T Crossland Shaftesbury Barnet Harriers AC 'A' 24:53 1:07:28 3
5 307 J Lawler Bedford & County AC 'A' 25:55 1:07:30 -2
6 360 C Smith Thames Valley Harriers 25:01 1:07:58 5
7 331 N Martyn Highgate Harriers 25:35 1:08:05 -1
8 342 P Fisher Milton Keynes AC 'A' 26:25 1:08:17 -4
9 301 D Udal Aldershot Farnham & District AC 'A' 25:24 1:08:20 1
10 330 M Boyle Herne Hill Harriers 25:32 1:08:21 -1
11 326 D Leggate Harrow AC 'A' 24:49 1:08:40 6
12 357 J Scrag Swindon Harriers 25:56 1:09:21 2
13 314 W Bolton Blackheath & Bromley Harriers 'A' 26:37 1:09:35 -1
14 365 T Bush Wells City Harriers 'A' 26:54 1:09:39 -6
15 367 S Overall Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 25:43 1:09:44 3
16 339 R Palmer Luton Utd AC 25:54 1:09:57 4
17 332 D Dalmedo Hillingdon AC 25:21 1:10:05 8
18 358 D Symons Thames Hare & Hounds 'A' 26:09 1:10:12 3
19 333 M Muir Ilford AC 26:56 1:10:39 -3
20 334 H Dias Kent AC 27:04 1:10:42 -5
21 322 A McGarva Ealing Southall & Middlesex AC 25:36 1:11:07 13
22 302 R McCarthy Aldershot Farnham & District AC 'B' 26:25 1:11:20 6
23 351 T Munt Reading AC 27:22 1:11:23 -4
24 344 S Owen Nene Valley Harriers 26:51 1:11:27 0
25 349 M Sorokin Phoenix AC 'A' 26:50 1:11:48 5
26 308 S James Bedford & County AC 'B' 27:25 1:11:51 -3
27 347 P Johnson Norfolk Gazelles AC 27:41 1:11:57 -5
28 369 K Murphy Woodford Green & Essex Ladies 27:18 1:12:09 -2
29 348 R Grant Oxford City AC 27:15 1:12:10 0
30 305 G Ramsey Barnet & District AC 27:28 1:12:19 -3
31 319 C Lewin Colchester Harriers 26:54 1:12:30 4
32 312 L Greatorex Belgrave Harriers 'B' 26:41 1:12:33 5
33 318 C Hobson City of Norwich AC 27:08 1:12:37 -1
34 320 R Watts Dulwich Runners 'A' 26:25 1:12:54 7
35 370 R Beaumont Woodstock Harriers 26:48 1:12:56 4
36 363 P Tottle Vale of Aylesbury AC 27:06 1:13:03 2
37 317 A Huckson Chelmsford AC 27:02 1:13:17 3
38 364 T Grose Victoria Park Harriers with Tower Hamlets AC 26:05 1:13:25 6
39 329 D Gavaghan Headington Road Runners 28:08 1:13:38 -6
40 336 P Lemmon London Heathside AC 'A' 26:58 1:13:43 2
41 355 P Williams South London Harriers 28:07 1:13:48 -5
42 310 K Willett Bedford Harriers 27:41 1:14:35 1
43 361 S Williams Thurrock AC 'A' 28:33 1:15:55 2
44 335 D Hazeldine Leighton Buzzard AC 30:44 1:15:57 -13
45 346 C Hellmers *Newham & Essex Beagles 'B' 32:39 1:16:03 -32
46 352 A Moses Reigate Priory AC 25:14 1:16:20 7
47 323 A Norman Enfield & Haringey AC 29:15 1:17:31 -1
48 303 K Lewis Ampthill & Flitwick Flyers 29:36 1:18:42 -1
49 315 P Calnan *Blackheath & Bromley Harriers 'B' 28:37 1:19:06 2
50 359 M Jones Thames Hare & Hounds 'B' 28:21 1:19:12 2
51 343 L Turton Milton Keynes AC 'B' 30:08 1:19:30 -2
52 304 M Gedin Arena 80 AC 29:50 1:19:34 -2
53 309 P Dancer Bedford & County AC 'C' 31:07 1:20:17 -5
54 313 H Corbett *Belgrave Harriers 'C' 31:08 1:23:45 1
55 368 K Saunders Windsor Slough Eton & Hounslow 'B' 31:41 1:23:50 -1