Nike South of England Men's Milton Keynes
Leg 12: Short: 5506m 12-stage Road Relay Championships April 6, 2003
Team Positions after leg 12
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss improved
1 1211 S Sharp Belgrave Harriers 'A' 16:00 4:07:23 0 1
2 1245 P Larkins Newham & Essex Beagles 'A' 17:26 4:11:51 0
3 1207 P Sibbett Bedford & County AC 'A' 18:09 4:16:54 0 0.5
4 1201 D Acheson Aldershot Farnham & District AC 'A' 18:05 4:19:37 0 2
5 1240 N Renault Medway & Maidstone AC 17:36 4:22:18 1
6 1230 S Coombes Herne Hill Harriers 18:02 4:22:38 -1
7 1214 J Bradley Blackheath & Bromley Harriers 'A' 18:00 4:23:30 0
8 1258 A Lynch Thames Hare & Hounds 'A' 17:26 4:23:58 1 -3.5
9 1231 A Evans Highgate Harriers 18:25 4:24:18 -1
10 1260 R Hughes Thames Valley Harriers 19:31 4:26:28 0 15
11 1257 T Osman Swindon Harriers 19:14 4:27:44 0 15.5
12 1242 A Cox Milton Keynes AC 'A' 19:01 4:29:29 0 16.5
13 1234 M Byrne Kent AC 20:11 4:32:23 0 1.5
14 1267 T Waumsley Windsor Slough Eton & Hounslow 'A' 18:12 4:33:18 2 -6.5
15 1219 P West Colchester Harriers 18:23 4:34:03 3 13
16 1218 D Beier City of Norwich AC 18:03 4:34:08 3 -0.5
17 1244 M Wilson Nene Valley Harriers 19:27 4:34:22 -2 -1.5
18 1226 J Bignall Harrow AC 'A' 19:59 4:34:25 -4 -7
19 1265 P Darton Wells City Harriers 'A' 19:50 4:35:28 -2 1.5
20 1205 D Wilcock Barnet & District AC 18:49 4:36:22 3 11
21 1212 J Browne Belgrave Harriers 'B' 19:09 4:36:36 1 5
22 1232 A Miles Hillingdon AC 19:12 4:36:56 2 2
23 1270 M Townsend Woodstock Harriers 20:04 4:37:08 -2
24 1217 J Hunton Chelmsford AC 22:19 4:38:56 -4 -7
25 1251 S Reed Reading AC 20:53 4:39:22 0
26 1249 R Pittam Phoenix AC 'A' 19:46 4:39:28 0 -15.5
27 1255 F Bell South London Harriers 18:33 4:39:55 2
28 1202 R Hudson Aldershot Farnham & District AC 'B' 20:13 4:40:38 -1 8
29 1233 M Clarke Ilford AC 19:33 4:40:52 -1
30 1247 P Cooper Norfolk Gazelles AC 19:42 4:41:40 0
31 1236 K Kemp London Heathside AC 'A' 20:03 4:43:07 0 -4.5
32 1269 B Wotton Woodford Green & Essex Ladies 19:07 4:44:01 2
33 1261 J Briggs Thurrock AC 'A' 18:36 4:44:04 3 -6
34 1208 J Roots Bedford & County AC 'B' 20:56 4:44:21 -2 7.5
35 1222 D Dohoney Ealing Southall & Middlesex AC 21:43 4:45:22 -2 -7
36 1264 T Mitchell-Smith Victoria Park Harriers with Tower Hamlets AC 20:57 4:46:08 -1
37 1263 H Evans Vale of Aylesbury AC 20:07 4:47:02 1
38 1220 M Morley Dulwich Runners 'A' 20:33 4:47:17 -1 -3
39 1229 J Griffiths Headington Road Runners 19:40 4:49:17 0
40 1248 D Parsons Oxford City AC 20:03 4:49:47 0 -19
41 1223 P Stiles Enfield & Haringey AC 20:52 4:51:23 0
42 1235 M Philips Leighton Buzzard AC 20:53 4:56:25 0 -2.5
43 1259 N Smith Thames Hare & Hounds 'B' 20:14 4:58:08 1 -6
44 1210 G Horne Bedford Harriers 21:08 4:58:29 -1
45 1243 M McPheat Milton Keynes AC 'B' 21:00 4:59:16 0
46 1252 M Woodman Reigate Priory AC 21:53 5:00:36 0
47 1203 S Smith Ampthill & Flitwick Flyers 23:35 5:02:36 0
48 1239 P Benedickter Luton Utd AC 22:08 5:17:28 0 -12.5