Eastern Young Athletes' League - Match 4 - Luton - 27 July 2003
    Team result                  
  1 Milton Keynes 333.5 M              
  2 Luton 331.5 U              
  3 Dacorum & Tring 258 D              
  4 Huntingdon 204 G              
    Under 13 Boys           M U D G
100m 2 Adam Smith 14.0 2 Stewart Tait 15.7   6 8 2 4
200m 2 Adam Smith 28.5 3 Stewart Tait 32.1   5 8 5 2
400m 1 Grant Nolan 70.5 1 Stewart McKillop 81.7   8 3 2  
800m 2 Sam Deathe 2:40.8 1 Jason Bell 2:46.7   7 6 5  
1500m 1 George Scott 5:22.9 1 Elliot Winter 5:42.3   8   3  
75mH 1 Grant Nolan 15.1 2 Sam Deathe 17.5   7 3 6  
High Jump 1 Grant Nolan 1.30m 1 Sam Deathe 1.15m   8 2 6  
Long Jump 1 Adam Smith 4.13m 3 George Scott 3.64m   6 6 6 2
Shot 2 Steve Thompson 7.29m 2 Stewart McKillop 4.59m   6   4 8
Discus 1 Steve Thompson 20.75m 1 Stewart McKillop 11.86m   8 3 4 2
4 x 100m 2 (GN,AS,ST,SD) 61.5         3 4 2 1
    Under 15 Boys           72 43 45 19
100m 2 Richard Holness 12.7 3 Neil Sigllechner 16.1   5 7 2 5
200m 2 Nick Brown 26.1 3 Tom Nightingale 28.2   5 7 2 6
400m 2 William Lambourn 56.4 1 Jack Comerford 62.1   7 4   7
800m 3 Tom Nightingale 2:19.4 3 Neil Sigllechner 2:49.8   4 6   8
1500m 3 Leigh Whitten 5:12.7         2 8   3
80mH 1 William Lambourn 13.4 1 Jack Comerford 17.2   8 3   2
High Jump 3 William Lambourn 1.45m 3 Nick Brown 1.35m   4 6 8 2
Long Jump 3 Jack Comerford 3.85m 2 Leigh Whitten 3.28m   5 8   3
Shot 4 Richard Holness 9.52m 3 Tom Nightingale 5.87m   3 5 3 8
Discus 4 Richard Holness 17.82m 4 Neil Sigllechner 7.66m   2 5 5 8
Javelin 4 Leigh Whitten 15.55m 2 Nick Brown 15.07m   4 4 3 8
4x100m  1 (WL,TN,NB,RH) 51.5         4 2   3
    Under 17 Men           53 65 23 63
100m 3 Lewis Brawn 13.2 2 Matt Baker 13.1   5 7 6  
200m 4 Lewis Brawn 25.9 3 Phil Macey 26.6   3 8 6 2
400m 3 Phil Macey 55.8 2 Lewis Brawn 60.9   5 8 3 3
800m 1 Matt Baker 2:05.5 1 Stuart Ellison 2:23.7   8 3 5  
1500m 1 Phil Macey 4:24.0 2 Tom Comerford 4:44.4   7 7 4  
100mH               0 4 7  
High Jump 4 Tom Comerford 1.45m 3 Stuart Ellison 1.35m   3 5 8 3
Long Jump 4 Tom Comerford 4.80m 3 Daniel Deathe 4.29m   3 7 5 4
Triple Jump 4 Matt Baker 10.27m 4 Stuart Ellison 9.97m   2 8 6 4
Shot 1 Kieran McConnell 10.96m 1 Kieron Mason 10.09m   8 5 5  
Discus 1 Kieran McConnell 38.88m 1 Kieron Mason 33.77m   8 4 6  
Javelin 2 Kieron Mason 32.80m 3 Kieran McConnell 8.42m   5 5 8  
4x100m 3 (MB,PM,LB,TC) 50.7         2 4 3  
    Under 13 Girls           59 75 72 16
100m 1 Shaneil Mitchell 14.1         4 5   7
200m 1 Shaneil Mitchell 28.4         4 5   7
800m               0 8   3
1500m 2 Georgia Baxter 6:17.2 1 Rachelle Baker 6:21.9   7     4
70mH               0 4   7
High jump 2 Rachelle Baker 1.00m =1 Georgia Baxter 1.00m   6.5 7.5    
Long jump 3 Rachelle Baker 3.73m 2 Georgia Baxter 2.55m   5 3   8
Shot 2 Shaneil Mitchell 5.90m         3 8    
Discus               0     8
4x100m               0     4
    Under 15 Girls           29.5 40.5 0 48
100m 3 Katryna Hardcastle 13.9 2 Kimberley Lawrence 14.5   5 8 4 3
200m 2 Katryna Hardcastle 28.7 2 Lois Gardner 29.4   6 8 2 4
n/s   Cydnie Gaspar     Kimberley Lawrence            
800m 4 Levi Beestom 2:35.3 2 Chloe Whalley 2:50.7   4 8 5 2
1500m 3 Jodie Sweet 5:30.8 2 Caitlin Morton 5:45.0   5 8 5  
75mH 1 Lois Gardner 13.2 2 Cydnie Gaspar 16.6   7 7 4 1
High jump 4 Cydnie Gaspar 1.25m 4 Katryna Hardcastle 1.10m   2 5 8 5
Long jump 2 Victoria Fallow 4.41m 1 Lois Gardner 4.31m   7 4 7 2
n/s   Kimberley Lawrence 3.40m                
Shot 4 Victoria Fallow 6.20m 4 Caitlin Morton 4.28m   2 5 5 8
Discus 2 Chloe Whalley 17.32m 3 Caitlin Morton 9.73m   5 4 2 8
Javelin 2 Chloe Whalley 16.84m         3 4 6 6
4x100m 2 (KH,VF,KL,LG) 54.7         3 4 2 1
    Under 17 Women           49 65 50 40
100m 1 Habee Folami 13.0 3 Fiona McLachlan 14.1   6 6 6 1
200m 1 Habee Folami 26.6 1 Charlotte Bishop 26.7   8 2 3 1
300m 1 Charlotte Bishop 41.7 1 Fiona McLachlan 46.4   8 2 6  
800m 2 Fiona McLachlan 2:32.4 2 Bryony Gibbens 2:55.7   6 2 8  
1500m 3 Lucy Morton 5:29.9 2 Rebecca Hardcastle 6:27.3   5   8 3
80mH 1 Bryony Gibbens 14.2 3 Rebecca Hardcastle 18.1   6 5 7  
High jump 1 Charlotte Bishop 1.52m 1 Tanya Bromilow 1.35m   8 6 2  
n/s   Bryony Gibbens 1.35m                
Long jump 3 Tanya Bromilow 4.71m 3 Habee Folami 4.33m   4 8 6 1
Shot 2 Helen Gibbens 7.79m 2 Tanya Bromilow 5.88m   6 3 6 4
Discus 3 Helen Gibbens 20.23m 3 Rebecca Hardcastle 9.44m   4 4 7 4
Javelin 2 Helen Gibbens 26.10m 2 Lucy Morton 11.75m   6 3 6 4
4x100m 1 (CB,TB,FM,HF) 53.2         4 2 3  
                71 43 68 18
                333.5 331.5 258 204