Nike SEAA Relays - The Open University, Milton Keynes - 7 April 2002

Confirmed fastest times Women's stage (5.506km)
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 -607 S Morris Bedford & County 18:36 6
2 -113 A Fletcher Dulwich Runners "A" 19:02 1
3 -623 K Jenrick Highgate Harriers "A" 19:17 6
4 -313 M Pannett Dulwich Runners "A" 19:18 3
5 -109 M Sharp Belgrave Harriers "A" 19:19 1
6 -518 Z Hyde-Peters Havant AC "A" 19:22 5
7 -236 S Van Graan Shaftesbury Barnet Harriers "A" 19:26 2
8 -636 A Joiner-Handy Shaftesbury Barnet Harriers "A" 19:29 6
9 -222 C Pauzers Herne Hill Harriers 19:31 2
10 -209 J Clark Belgrave Harriers "A" 19:33 2
11 -148 S Andreou Woodford Green AC with Essex Ladies 19:33 1
12 -407 S Cripsey Bedford & County 19:36 4
13 -337 C Weatherill Shaftesbury Barnet Harriers "B" 19:38 3
14 -620 A Hirst Headington Road Runners "A" 19:41 6
15 -118 J Harrop Havant AC "A" 19:42 1
16 -609 J Mitchell Belgrave Harriers "A" 19:46 6
17 -223 G Hodge Highgate Harriers "A" 19:53 2
18 -436 A Ridley Shaftesbury Barnet Harriers "A" 19:54 4
19 -631 R Proctor City of Norwich AC 19:55 6
20 -311 J Butler Blackheath Harriers, Bromley 19:59 3
21 -418 K Bailey Havant AC "A" 19:59 4
22 -120 M Myers Headington Road Runners "A" 19:59 1
23 -420 K Anderson Headington Road Runners "A" 20:02 4
24 -507 L Wood Bedford & County 20:04 5
25 -237 S Murphy Shaftesbury Barnet Harriers "B" 20:06 2
26 -111 S Budd Blackheath Harriers, Bromley 20:08 1
27 -423 E Evans Highgate Harriers "A" 20:08 4
28 -136 S Cox Shaftesbury Barnet Harriers "A" 20:11 1
29 -536 E Murray Shaftesbury Barnet Harriers "A" 20:11 5
30 -124 A Chapman Highgate Harriers "B" 20:14 1
31 -123 A McCutcheon Highgate Harriers "A" 20:15 1
32 -425 J Bleasdale Hillingdon AC 20:19 4
33 -126 J King London Heathside "A" 20:20 1
34 -108 N Klabe Bedford Harriers 20:23 1
35 -331 M Holland City of Norwich AC 20:24 3
36 -115 F Kennedy Ealing, Southall & Middlesex AC "A" 20:26 1
37 -520 I Robertson Headington Road Runners "A" 20:26 5
38 -213 G Johnson Dulwich Runners "A" 20:31 2
39 -639 S Spencer-Cusick South London Harriers "A" 20:38 6
40 -305 R Iannone Vale of Aylesbury AC 20:40 3
41 -137 J Ankier Shaftesbury Barnet Harriers "B" 20:42 1
42 -139 P Major South London Harriers "A" 20:49 1
43 -539 S Ashley South London Harriers "A" 20:53 5
44 -141 G Kieran St Edmund Pacers 20:53 1
45 -107 W Jones Bedford & County 20:56 1
46 -523 S Hannah Highgate Harriers "A" 20:59 5
47 -341 G Leathers St Edmund Pacers 20:59 3
48 -133 L Austin Phoenix AC "A" 21:00 1
49 -131 S Knights City of Norwich AC 21:08 1
50 -318 M Bailey Havant AC "A" 21:11 3
51 -336 R Winn Shaftesbury Barnet Harriers "A" 21:11 3
52 -409 T Sturton Belgrave Harriers "A" 21:12 4
53 -226 V Parry London Heathside "A" 21:12 2
54 -343 S Bridger Thurrock Harriers "A" 21:14 3
55 -325 S Bigham Hillingdon AC 21:14 3
56 -307 K Waterson Bedford & County 21:15 3
57 -233 K Gunn Phoenix AC "A" 21:15 2
58 -143 K Smith Thurrock Harriers "A" 21:19 1
59 -207 C Peet Bedford & County 21:19 2
60 -248 B Pritchett Woodford Green AC with Essex Ladies 21:20 2
61 -532 D Kay Parkside Harrow 21:22 5
62 -132 J Shale Parkside Harrow 21:23 1
63 -606 G Allen Banbury Harriers 21:24 6
64 -339 E Baker South London Harriers "A" 21:29 3
65 -641 S Gosling St Edmund Pacers 21:32 6
66 -217 S Tophill Fairlands Valley Spartans 21:34 2
67 -441 P Partridge St Edmund Pacers 21:36 4
68 -125 C O'Neill Hillingdon AC 21:38 1
69 -431 A Dungar City of Norwich AC 21:38 4
70 -239 R Hutton South London Harriers "A" 21:38 2
71 -437 S Stanmore Shaftesbury Barnet Harriers "B" 21:39 4
72 -324 N Cendrowicz Highgate Harriers "B" 21:41 3
73 -309 J Lawrence Belgrave Harriers "A" 21:41 3
74 -617 C Fennel Fairlands Valley Spartans 21:44 6
75 -618 C East Havant AC "A" 21:45 6
76 -531 O Walwyn City of Norwich AC 21:47 5
77 -509 S Stracey Belgrave Harriers "A" 21:51 5
78 -241 S Eastall St Edmund Pacers 21:52 2
79 -225 F Cressy Hillingdon AC 21:54 2
80 -205 C Steptoe Vale of Aylesbury AC 21:56 2
81 -218 M Speller Havant AC "A" 22:00 2
82 -243 E Engdahl Thurrock Harriers "A" 22:03 2
83 -348 S Chapman Woodford Green AC with Essex Ladies 22:03 3
84 -326 N Anderson London Heathside "A" 22:03 3
85 -526 J Watt London Heathside "A" 22:03 5
86 -128 C Bassill Luton United AC 22:09 1
87 -121 P Jones Headington Road Runners "B" 22:10 1
88 -443 G Dawson Thurrock Harriers "A" 22:10 4
89 -220 A Loveless Headington Road Runners "A" 22:12 2
90 -105 C Boosey Vale of Aylesbury AC 22:14 1
91 -232 L Sutton Parkside Harrow 22:14 2
92 -626 R Weston London Heathside "A" 22:14 6
93 -541 C Duncan St Edmund Pacers 22:14 5
94 -106 M Buzzard Banbury Harriers 22:15 1
95 -329 C Scott Milton Keynes AC "A" 22:16 3
96 -142 K McDonald Thames Hare & Hounds 22:19 1
97 -413 R Tabor Dulwich Runners "A" 22:19 4
98 -323 A Wingler Highgate Harriers "A" 22:19 3
99 -529 K McBride Milton Keynes AC "A" 22:25 5
100 -429 C Rooney Milton Keynes AC "A" 22:26 4
101 -224 K Wright Highgate Harriers "B" 22:28 2
102 -320 J Choulerton Headington Road Runners "A" 22:31 3
103 -415 D White Ealing, Southall & Middlesex AC "A" 22:36 4
104 -215 L Wilson Ealing, Southall & Middlesex AC "A" 22:39 2
105 -211 C Castledine Blackheath Harriers, Bromley 22:41 2
106 -117 T Fearn Fairlands Valley Spartans 22:43 1
107 -548 A Bettelley Woodford Green AC with Essex Ladies 22:51 5
108 -101 C Gilby Ampthill & Flitwick Flyers 22:55 1
109 -448 H Stubbs Woodford Green AC with Essex Ladies 22:57 4
110 -426 F Holland London Heathside "A" 22:57 4
111 -417 J Perry Fairlands Valley Spartans 22:57 4
112 -315 K Dodds Ealing, Southall & Middlesex AC "A" 22:59 3
113 -439 A MacKenzie South London Harriers "A" 23:01 4
114 -231 H South City of Norwich AC 23:02 2
115 -517 K James Fairlands Valley Spartans 23:04 5
116 -208 V Singleton Bedford Harriers 23:04 2
117 -632 L Dulley Parkside Harrow 23:06 6
118 -421 N Meston Headington Road Runners "B" 23:08 4
119 -513 L Pritchard Dulwich Runners "A" 23:08 5
120 -613 P Virgo Dulwich Runners "A" 23:08 6
121 -442 K Jones Thames Hare & Hounds 23:11 4
122 -129 J Benham Milton Keynes AC "A" 23:11 1
123 -540 V Mitchell South London Harriers "B" 23:11 5
124 -440 J Craig South London Harriers "B" 23:16 4
125 -332 K Dulley Parkside Harrow 23:18 3
126 -537 N Kaderbhoy Shaftesbury Barnet Harriers "B" 23:19 5
127 -525 C Trease Hillingdon AC 23:22 5
128 -642 C Sylvester Thames Hare & Hounds 23:22 6
129 -317 T Stephenson Fairlands Valley Spartans 23:24 3
130 -333 Carol Webb Phoenix AC "A" 23:28 3
131 -621 H Turley Headington Road Runners "B" 23:30 6
132 -601 K Wiggins Ampthill & Flitwick Flyers 23:31 6
133 -229 D Knight Milton Keynes AC "A" 23:33 2
134 -543 J Hughes Thurrock Harriers "A" 23:34 5
135 -140 A Roden South London Harriers "B" 23:35 1
136 -422 N Harvey Herne Hill Harriers 23:43 4
137 -637 L Avery Shaftesbury Barnet Harriers "B" 23:43 6
138 -615 S Rogers Ealing, Southall & Middlesex AC "A" 23:43 6
139 -206 V Lears Banbury Harriers 23:44 2
140 -428 D Brockway Luton United AC 23:44 4
141 -122 L Mortiss Herne Hill Harriers 23:44 1
142 -608 C Armstrong Bedford Harriers 23:45 6
143 -411 Z Morrell Blackheath Harriers, Bromley 23:51 4
144 -432 A Docherty Parkside Harrow 23:59 4
145 -127 F O'Sullivan London Heathside "B" 24:01 1
146 -228 K Kent Luton United AC 24:04 2
147 -640 G O'Connor South London Harriers "B" 24:05 6
148 -511 K O'Mahoney Blackheath Harriers, Bromley 24:06 5
149 -508 E Brett Bedford Harriers 24:09 5
150 -515 L Kooper Ealing, Southall & Middlesex AC "A" 24:10 5
151 -505 S Barnes Vale of Aylesbury AC 24:11 5
152 -405 L Huxley Vale of Aylesbury AC 24:15 4
153 -648 S McCarthy Woodford Green AC with Essex Ladies 24:21 6
154 -611 C Jones-Baldock Blackheath Harriers, Bromley 24:22 6
155 -530 M Swithenby Milton Keynes AC "B" 24:23 5
156 -306 D Kukainis Banbury Harriers 24:25 3
157 -301 P James Ampthill & Flitwick Flyers 24:35 3
158 -629 L Bromilow Milton Keynes AC "A" 24:35 6
159 -244 S Smith Thurrock Harriers "B" 24:37 2
160 -342 V Richards Thames Hare & Hounds 24:38 3
161 -321 J Bell Headington Road Runners "B" 24:41 3
162 -130 L Broderick Milton Keynes AC "B" 24:51 1
163 -643 J Classick Thurrock Harriers "A" 24:57 6
164 -221 L Dennis Headington Road Runners "B" 25:04 2
165 -521 M Fischer Headington Road Runners "B" 25:06 5
166 -430 K Edwards Milton Keynes AC "B" 25:12 4
167 -633 S George Phoenix AC "A" 25:13 6
168 -330 D Ovington Milton Keynes AC "B" 25:17 3
169 -144 S Hunt Thurrock Harriers "B" 25:23 1
170 -605 N Chandler Vale of Aylesbury AC 25:28 6
171 -201 V Williamson Ampthill & Flitwick Flyers 25:29 2
172 -242 M Poole Thames Hare & Hounds 25:32 2
173 -308 K Rodgers Bedford Harriers 25:33 3
174 -116 J Gristwood Ealing, Southall & Middlesex AC "B" 25:34 1
175 -344 V Harris Thurrock Harriers "B" 25:38 3
176 -328 F Lewis Luton United AC 25:40 3
177 -506 J Vincent Banbury Harriers 25:48 5
178 -216 E Brassfield Ealing, Southall & Middlesex AC "B" 25:52 2
179 -542 D Leakey Thames Hare & Hounds 26:01 5
180 -406 H Hore Banbury Harriers 26:06 4
181 -340 J Luxton South London Harriers "B" 26:21 3
182 -240 M Martins South London Harriers "B" 26:22 2
183 -408 A Monmont Bedford Harriers 26:25 4
184 -630 J McPheat Milton Keynes AC "B" 26:58 6
185 -322 S Allen Herne Hill Harriers 27:12 3
186 -401 L Virdon Ampthill & Flitwick Flyers 27:16 4
187 -501 C Lydon Ampthill & Flitwick Flyers 27:18 5
188 -230 Z Whitten Milton Keynes AC "B" 27:26 2
189 -227 R Miller London Heathside "B" 27:36 2
190 -433 E Greenough Phoenix AC "A" 27:48 4
191 -533 J Ellis Phoenix AC "A" 27:49 5
192 -625 V Doyle Hillingdon AC 30:42 6

Last Updated on 08/04/02
By Mick Bromilow