Nike SEAA Relays - The Open University, Milton Keynes - 7 April 2002

Men's 12-stage results Leg 11 teams
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss
1 1109 A Stewart Belgrave Harriers "A" 24:41 3:53:54 0
2 1143 A Robinson Newham & Essex Beagles 24:37 3:59:42 1
3 1106 S Herring Bedford & County AC "A" 25:41 4:00:01 -1
4 1151 J Trapmore Shaftesbury Barnet Harriers "A" 26:04 4:02:40 0
5 1156 I Harkness Thames Hare & Hounds "A" 25:28 4:02:42 0
6 1154 J Jones Southampton Running Club 25:50 4:06:01 0
7 1101 P Harwood Aldershot, Farnham & District AC "A" 26:31 4:07:16 0
8 1125 M Bryant Harrow AC "A" 26:48 4:08:09 0
9 1131 J McGaughey Kent AC "A" 26:04 4:08:47 4
10 1136 S Murray London Irish AC "A" 26:08 4:08:54 4
11 1129 E Southam Highgate Harriers 27:27 4:09:20 -1
12 1169 S Stevens Herne Hill Harriers 27:40 4:09:22 -3
13 1164 A Ali Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "A" 27:14 4:09:54 -1
14 1144 K Murphy City of Norwich AC 25:33 4:10:06 2
15 1146 M Sorokin Phoenix AC "A" 27:40 4:10:10 -4
16 1123 N Sirs Exeter Harriers 25:19 4:11:59 1
17 1142 L Hemmings Nene Valley Harriers 26:19 4:14:23 1
18 1113 B McShane Blackheath Harriers, Bromley "A" 30:06 4:14:35 -3
19 1130 P Cuddihy Hillingdon AC 27:04 4:16:13 2
20 1155 J Burt Swindon Harriers 28:11 4:16:21 -1
21 1168 G Dell Woodstock Harriers 26:47 4:17:35 2
22 1117 G Hislop Chelmsford AC 28:53 4:17:39 -2
23 1110 C Dickinson Belgrave Harriers "B" 27:41 4:18:17 -1
24 1159 A Cummings Thurrock Harriers "A" 28:03 4:19:57 0
25 1145 B Green Oxford City AC 26:51 4:20:43 1
26 1158 G Irvine Thames Valley Harriers 26:58 4:21:09 2
27 1105 R Gamble Barnet & District AC 27:12 4:21:31 2
28 1103 T Jones Vale of Aylesbury AC 26:31 4:21:58 3
29 1162 P Darton Wells City Harriers "A" 30:01 4:23:16 -4
30 1118 M Gamble-Thompson Colchester Harriers AC 28:02 4:23:19 0
31 1122 J Blanchard Ealing, Southall & Middlesex AC 29:53 4:23:55 -4
32 1120 R Watts Dulwich Runners "A" 28:27 4:26:28 0
33 1126 D Branfoot Harrow AC "B" 27:05 4:27:10 1
34 1134 P Lemmon London Heathside "A" 27:06 4:27:51 1
35 1157 J Thorburn Thames Hare & Hounds "B" 27:50 4:28:55 1
36 1153 R Marriott South London Harriers 30:16 4:29:21 -3
37 1133 G Stratford Leighton Buzzard AC 29:44 4:30:55 0
38 1127 D Harvest Havant AC "A" 29:14 4:31:20 0
39 1140 T Natale Milton Keynes AC "A" 29:21 4:31:49 0
40 1102 R Yeomans Aldershot, Farnham & District AC "B" 29:26 4:32:15 0
41 1124 S Hall Fairlands Valley Spartans 27:56 4:33:32 0
42 1104 P Brain Banbury Harriers 30:44 4:36:29 0
43 1107 P Dancer Bedford & County AC "B" 30:34 4:36:57 0
44 1147 S Orchard Phoenix AC "B" 28:51 4:45:14 0
45 1141 D Oesch Milton Keynes AC "B" 30:11 4:47:33 0
46 1108 P Rose Bedford Harriers 30:47 4:53:46 0
47 1138 P Sterry Luton United AC 30:51 4:57:49 0
48 1149 R Walmsley Poole Runners 32:02 5:08:58 0

Last Updated on 08/04/02
By Mick Bromilow